İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

bugün kızıma büyük l ve küçük l yi yazdırdım daha biz hecelere geçmedik
bazı öğretmenler çok hızlı gidiyo gibime geldiCADIARZUbenim kızım e ve l harflerini yazmada zorlanıyor daha:bbo: çok da çabuk sıkılıyo ama yinede bitiriyo ödevini
bunada şükür ne diyelim işleri zor çocukların

bugün toplantımız vardı ...
sınıf annesi seçildim...
web sitemiz açılıyor hazırlayacağım 5 yıllık bütün herşey orada olacak....
forklör çalışmamaız dışarıdan gelen hoca ile başlıyor...
istiklal marşı 10 kıta ezbere başladık ve yarışmalara katılacağız....
2,dönem santranç kursumuz başlıyor.....
öğretmenimiz kahvaltılara gelecek hepimizin evine....
veliler gün yapacaklar...
sıra örtüsü ve perdeler dikildi....
okumaya başladık el ve ekleri ile....
hadi hayırlısı baklaım kızlar!

Çocuğunuza başarılar dilerim.Okulunuzun İzmir'de hangi okul olduğunu öğrenebilir miyim?

teşekkür ederim darısı başınıza ama çok yoğunuz maalesef çoookkkkk
osman çınar ilköğretim okulu neşe akgül....
neşenin çocukları diye birde öğretmenimizin sitesi var canım isterseniz bakınız.....

teşekkür ederim darısı başınıza ama çok yoğunuz maalesef çoookkkkk
osman çınar ilköğretim okulu neşe akgül....
neşenin çocukları diye birde öğretmenimizin sitesi var canım isterseniz bakınız.....

Teşekkür ederim.Ben de öğretmenim ancak bu yıl 5. sınıf okutuyorum.İnşallah seneye ben de mini mini birleri alıcam.5 yıl önce Ses Temelli Cümle Yöntemi 'ni ilk uygulayanlar bizlerdik.Yani ben 5 yıl önce birinci sınıf okutmaya başladığımda bu yöntem Türkiye'de ilk kez uygulanmaya başlamıştı.Ve en çok zorlanan bizler olduk.Çünkü önümüzde danışabileceğimiz meslektaşlarımız olmadığı gibi,yayınevleri de bu yöntemle ilgili hiç döküman hazırlamamışlardı. Şimdi bu sorunlar yok.Ama ne kadar zorlandığınız çok iyi biliyorum.Hatta o yıl bir veli geldi" hocanım rica etsem el yazısını bu yıl öğretmeseniz de seneye öğretseniz " demişti.Tabii ben de bunun benimö elimde olmadığını,müfredatın yeni programın bçyle olduğunu anlatıp ikna ederken bile zorlanmıştım.Bizim de sınıf sitemiz var.Öğretmeninizin sitesini ziyaret edip link bırakırım.Size kolay gelsin diyorum..

teşekkür ederim ederim ilginize ve derin bilgilerinize hocam..görüşmek dileğimle...

bizimde toplantımız oldu öğretmenimiz görsel sunumu tanıttı. yani projeksiyon yöntemiyle egitimi. çocuklara harfleri kelimeleri tanıtırken bir yandan da eglendirme amaçlı hoşuma gitti ama işte aramızda belli bi para toplanacak tabiki.veremeyenleri de düşünürsek biraz pahalıya gelecek bakalım konuşulacak.

slm arkadaşlar öncelikle hepinize hayırlı olsun.. bebeklerimiz büyüdü de hayatın basamaklarından tırmanmaya başladı... benim kızımda bu yıl 1. sınıflı oldu.. biz daha e harfindeyiz yavaş üstüne basa basa öğrenmeleri bana mantıklı geliyor.. bu ara da sınıf annesi oldum bizde projeksiyon alma kararı verdik perdeler masa-sıra örtüleri... tenefüslerde ara ara gidip onlara birlikte oynaya bilecekleri oyunlar öğretiyorum çünkü koşmaktan başka birşey yapmıyorlar.. şu an kızımda bende çok mutluyuz.. umarım hep böyle sürer tabi hepinizin..

ay bizimde dün toplantımız vardı öğretmeni oğlumu o kadar çok seviyorki dün sordum nasıl diye durumu tek kelimeyle süper dedi dersleri nasıl dedim harika dedi bizde e lerdeyiz daha :))))ay dün çok mutlu oldum öğretmen öyle diyince

bizdende 100 lira para istediler bilgisayar projeksiyon ve kaynak kitap için.çocuklarımız için herşeyin en iyisi olsun ne diyelim

toplantıdan geldim
bizim sınıf boyanacak ve temizletilecek
projeksiyon akıllı tahta gibi şeyler alınmıycak
çünkü sadece bu yıl bu sınıfta olacaklar seeye büyük binaya geçicekler

bizim okul iki binadan oluşuyo
bi bana da ana sınıflarıyla 1.sınıflar
diğer binada büyük sınıflar
bahçelerinde oyun alanıda ayrı
diğer sınıflarla

merhabalar, genel itibariyle harflere geçilmiş anladığım kadarıyla, ben bir hafta sonra e harfini vermeyi düşünüyorum, çünkü çizgi çalışmaları çok önemli, bir de köy okulu oluğumuz için çocuklarımızn bir kısmı ilk defa eline kalem aldı...

malesef şehir merkez okullarında veli, yan sınıf baskısı çok fazla hissedildiğinden, öğretmenlerimiz biraz acele edebiliyorlar, bir an önce okumaya geçirme telaşı içindeler...oysa ki bir yıl gibi süremiz var.. önemli olan anlamlı okuma, işler bir el yazısını kazandırma...

önümüzde zor bir süreç var....hepimize kolay gelsin...

karabibercim.... ben doğuda değil, en batıda ama şartları doğu kadar zor bir yerde görev yapıyorum

lunapiena...öğretmeninize güvenin. inanın...henüz dönemin başındayız.şimdiden çok fazla yüklenmek bana da yanlış geliyor...

sihirsensin;arkadaşlar biz okumaya geçtük bize 8 ssatırlık el ele elle ilgili ve çiçek ev ve çocuklar olan resimli bir okuma sayfası verildi ve bunu bakmadan yaacakmış...
3 adet türkçe bitirdik ve 1 adet matemetik drgisi...
20 ye kadar ileri geri ve 50ye kadar sayma....
10 kıtalık istiklal marşı ezberleme....
of of başımı kaldıramıom hergün en az 5 sayfa öedev aman allahım diorum yaaaaaaa
bu ne hız, aman yarabbim, okurken başım döndü, allah yardımcınız olsun...

Son düzenleme:
öğretmeniz bu hafta cizgi calışması yaptırdı
pazartesinden itibaren harflere gececek
acele etmiyor hediyeler vermiş cocuklara
kızımın defterine iki yıldız atmış beğendim demiş
şimdilik hersey yolunda

salı günü istanbulun kurtuluşu okullar tatil

kızlar merhaba siteye yeni üye ıoldum benim kızımda birinci sınıf çok heyecanlı ve zor bir süreç allah herkese kolaylıklar versin bizimkiler ele yazıyorlar bol bol parmakları çabuk yoruluyor çok uzun yazmak istemiyor ödevlerimiz gec bitiyor
herkese kolay gelsin

merhabalar, genel itibariyle harflere geçilmiş anladığım kadarıyla, ben bir hafta sonra e harfini vermeyi düşünüyorum, çünkü çizgi çalışmaları çok önemli, bir de köy okulu oluğumuz için çocuklarımızn bir kısmı ilk defa eline kalem aldı...

malesef şehir merkez okullarında veli, yan sınıf baskısı çok fazla hissedildiğinden, öğretmenlerimiz biraz acele edebiliyorlar, bir an önce okumaya geçirme telaşı içindeler...oysa ki bir yıl gibi süremiz var.. önemli olan anlamlı okuma, işler bir el yazısını kazandırma...

önümüzde zor bir süreç var....hepimize kolay gelsin...

lunapiena...öğretmeninize güvenin. inanın...henüz dönemin başındayız.şimdiden çok fazla yüklenmek bana da yanlış geliyor...

sihirsensin;arkadaşlar biz okumaya geçtük bize 8 ssatırlık el ele elle ilgili ve çiçek ev ve çocuklar olan resimli bir okuma sayfası verildi ve bunu bakmadan yaacakmış...
3 adet türkçe bitirdik ve 1 adet matemetik drgisi...
20 ye kadar ileri geri ve 50ye kadar sayma....
10 kıtalık istiklal marşı ezberleme....
of of başımı kaldıramıom hergün en az 5 sayfa öedev aman allahım diorum yaaaaaaa
bu ne hız, aman yarabbim, okurken başım döndü, allah yardımcınız olsun...

Cevabın için çok teşekkür ederim çokoprens..Mutlaka her yiğidin farklı bir yoğurt yiyişi var.Senin bahsettiğin şu yan sınıf,veli baskısına sonuna kadar katılıyorum.Bizim öğretmenimiz de bizden aceleci olmamamızı rica etti.''Okumayı eninde sonunda öğrenecekler,önemli olan kalitesi'' dedi.Aşırı baskının da çocukları okumadan soğuttuğunu ve ileriki yaşlarda okuma alışkanlığı kazanamamalarının en önemli nedeni olduğunu söyledi..

Sihirsensin,çocuğun özele mi gidiyor,yoksa devlet okulunda mı?Merak ettim doğrusu...

MERHABA arkadaşlar benim kuzucuğumda başladı bu sene kızım bulunduğum ilde özel okula gidiyor
bu hafta e ve l harfini öğrendiler pazartesi t yada a harfine başlayacaklar önemil olan harfleri birleştirerek yazdıklarında bakmadan yazabilmeleri öğretmenimiz okumanın ve yazmanın eş zamanlı olması gerektiğini söyledi bizim öğretmenimiz bayramda 6 sayfa ödev verdi hafta sonları 2 sayfa veriyo hafta içida 1 yada 2 yaprak ödev veriyor kızım iş yerine geldiği için okul çıkışı yarım saatte ödevini bitiriyor ama eve kalırsa çok zorlanıyor yavrularımız okula başlamış bile olsa halen çok ufaklar tam oyun çocuğu tabiri caizse çok sıkmamamız gerekiyor ama sistem bizleri hırslı bireyler yapmaya zorluyor allah hepinize bu süreçte sabır versin

MERHABA arkadaşlar benim kuzucuğumda başladı bu sene kızım bulunduğum ilde özel okula gidiyor
bu hafta e ve l harfini öğrendiler pazartesi t yada a harfine başlayacaklar önemil olan harfleri birleştirerek yazdıklarında bakmadan yazabilmeleri öğretmenimiz okumanın ve yazmanın eş zamanlı olması gerektiğini söyledi bizim öğretmenimiz bayramda 6 sayfa ödev verdi hafta sonları 2 sayfa veriyo hafta içida 1 yada 2 yaprak ödev veriyor kızım iş yerine geldiği için okul çıkışı yarım saatte ödevini bitiriyor ama eve kalırsa çok zorlanıyor yavrularımız okula başlamış bile olsa halen çok ufaklar tam oyun çocuğu tabiri caizse çok sıkmamamız gerekiyor ama sistem bizleri hırslı bireyler yapmaya zorluyor allah hepinize bu süreçte sabır versin

Hayırlı uğurlu olsun...Yavruna sonsuz başarılar...

merhaba arkadaşlar biz de e harfindeyiz.. sınıfta ve evde bol bol e yapıyoruz, ödev olarak şiir ezberide veriliyor. biz 2 türkçe dergisi tamamladık, matematikte 3 rakamındayız.. bizimde yan sınıf rekabet yapıyor kendi kendine onlar ele ala ata aldı başlarını gidiyorlar ben hiç telaş yapmıyorum bıktırmadan ne kadar üzerinde dururlarsa o kadar sağlıklı olacağı kanısındayım.. öğretmenimiz kızımdan çok memnun çok sosyal bir çocuk dedi, sınıflarına müdür girmiş çok güzel sohbet etmiş müdürle kızım. ancak ben çok harekatli olduğu kanısındayım.. harfleri evde daha güzel yazarken sınıfta bozuyor çevreyle çok ilgileniyor heralde ondan...

Melzeyit öğretmeniniz çok sıkmıyor öğrencilerini çünkü hepsi daha oyun çocuğu . Bizde dün akşam l harfini yazdık. Matematikten pek birşey yapmıyoruz şu anda ama begüm ödevlerini çok stresli yapıyor okuldan gelir gelmez bir ağıt nasıl bitiricem çok ödevim var (dün akşam toplam 7 sayfa ödev yaptık) gibilerden sonra başlıyor yazıp yazıp silmeye beğenmediğini siliyor. Hayırlısıyla bu yılı atlatsaydık.

X