İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

okumaya mı geçtinizzzz
ah bu ögretmenler çocukalrı yarış atı gibi görmesel keşke bu ne hız ya...

bizim hocmaızmı yavaş anladım ama bence normal geliyor boyamada yapıyoruz, hamurda oynuyoruz reisde yapıyorum elat kitabını çalışıyoruz
ama bu el yazısı çok kötü egitmi nedne böyle zorlaştırıyorlar anlamıyorum sisimleirni normal harfle ögrenen çocuklar el yazsında zorlanıyorlar

Aynen öyle masumm yarış atı gibi görüyor aslında benim anladigim sanki kendisi yarışıyor diğer ogretmenlerle okula bu yıl gelmiş bi ispat çabasında yoksa neden bu kadar yuklensin ki ne oluyo yani bi kaç hafta erken okuyunca el yazısı dediğin gibi çok zor sil yaz sil yaz düzeldi biraz ama bizimde bi psikologa duzelttirmemiz gerekecek kendimizi o derece yiprandik bu ara biraz nefes aliyoruz çok şükür

Yazık çocuklara ki çocukluklarını yaşayamadan, annelerine, babalarına doyamadan büyümek zorunda kalacaklar çok yazık gerçekten...

Merhaba kızlar bizimde oğlan güzel yazıyor ama harflerı birleştirirKen şasırıyor öğretmen genel olark sınıfa böyle yapamaz benı dinlemezseniz annenizi çağırırım demiş bizimki üzrine alınmış eve geldi tembellerin annesını çağırdı öğretmen dedi bende eşimde üzüldük çocuk kendini ezik hissetmiş dersini yaptırdım üzülme dedim ertesı gün giderken okula tedırgındi kıyamadım. Eşim dayanamamış bende. Önce gidip öğretmenle konuşmuş biraz İçi rahatlamış oğlumada bakmış tedirgin okulda biraz tenefusde yanında durmuş bişeyler almış geldi.ogün birde tesadüf sınav olmuşlar 90 almış benimki koşa koşa geldi banada moral oldu valla çocuğada kıyamam kuzuma ya okul zorluyor malesef bizde geriliyoruz ders yaparken öğretmenlerin maşallahı var bir hız bır hız yetişemiyoruz

Benim kızım ekim 2008 doğumlu. ilk başlarda çok zorlanıyordu; fakat şimdi biraz düzeldi. Öğretmenimiz, elat grubunu bakmadan yazmasını ve kitap okumasını istiyor. Okuması fena değil,ama bakmadan yazamıyor. Geçen gün sınav yapmış, hepsi yarım yarım Yıldız alamamış, üzülmüş. ben de üzüldüm. Yıldız alamadığı için değil, o üzüldüğü için üzüldüm. Sizce de hızlı değilmi. Özel okular konusunda bilgisi olan varmı? Orada sistem nasıl acaba? Öğretmenlerin yaklaşımı falan....

Biz özel okuldayiz orda da senin ilgilenmen bekleniyor cok ödv veriyo elat grubu bittı i harfine gectiler sayilarda 4

merhaba arkadaşlar, benim oğlum da kasım 2008li ve bu yıl 1. sınıfa gidiyor. onlar henüz A harfindeler, sayılardan da 7 ye kadar yazıyorlar. Öğretmenimiz çok ödev vermiyor şükür. bir de oğlum 1,5 yıldır okuyabildiği için bizi pek zorlamadı 1. sınıf şükür.

Merhaba kızlar.,
Bizimkiler şuanda "N " harfine geçtiler Şu ana kadar öğrendiklermiz a ,e , i, t , l ..
ama ilk başlarda ağlaya ağlaya ders yapan oğlum şu an çok hevesli . sürekli okumak istiyor. kendisi m , r, o harflerini öğrendi sayıır. Diğerlerini de ögrenmek istiyor ama ben birbirine karıştırır diye ööğretmiyorum.
Bizim öğretmenimiz henüz matematik yapmıyor..Rakamları kötü yazıyor benimkide..Yazısıda aman aman çok güzel değil nasıl düzeltcem bilmiyorum .Büyük oğlumda hala kötü yazıyor dersler iyi ama öğretmen hep yazıdan şikayetci..

maşallah kuzulara benim oğlanda da özgüven gelmeye başladı okumaya başladı azar azar
alet atlet karışıyor devamlı, yazımız hala çok çirkin artık takılmıyorum o kadar
N harfine geçtiler dün 8 sayısını verdi öğretmeni bizde de en son

mrb arkadaslar yazilarinizi okudum cok heveslendim ben pes etmis durumdayim oglum dahaa e l yi birlestiremiyo biraz kizsam agliyo ogretmene soyledim oda bana bunca cocuk var onunlami ugrasicam anlamiyo bi turlu diyo napicam yardim edin lutfen

mrb arkadaslar yazilarinizi okudum cok heveslendim ben pes etmis durumdayim oglum dahaa e l yi birlestiremiyo biraz kizsam agliyo ogretmene soyledim oda bana bunca cocuk var onunlami ugrasicam anlamiyo bi turlu diyo napicam yardim edin lutfen

Yaşıtlarından küçük müydü tatlım..

Benimde oglum biraz erken basladi ama allaha sukur bi sorunumuz yok cok iyi gidiyo insalla boyle devam eder

hayir 6bucuk yasinda napiyim sizce sinifini mi deyistirsem bastanmi baslasam arkadaslari t harfinde ben yaninda olmazsam hic yazmiyo bisey oku diyorum havaya bakiyo deliricem artik sizce ne yapmaliyim

hayir 6bucuk yasinda napiyim sizce sinifini mi deyistirsem bastanmi baslasam arkadaslari t harfinde ben yaninda olmazsam hic yazmiyo bisey oku diyorum havaya bakiyo deliricem artik sizce ne yapmaliyim
Cok uErine gitme bence coxuga eglenceli sekilde ders yaptirmayi dene

Canım malesef 1. sınıfta öğretmenden çok bize iş düşüyor. Bir yerde öğretmenin yönlendirmesi ile cocuğa okumayı biz öğretiyoruz. İlk oğlumdanda tecrübeliiym aslında bu konuda..Merak etme okumayı öğrenmeyen çocuk yoktur. Bol bol pratik yaptır.O kelimeleri ezberlesin mutlaka gördükce tanır hale gelsin..

harfleri tanimadan mi hani eskiden fisler vardi ali bak emel eve gel falan gibi kagitlara el at elele falanmi yaziyim sonra bu hangisi diye mi sormaliyim acaba

Yok kendi başınıza kelime yazmayın ama ögretmenin verdiği okuma kitabı, alıştırma cümleleri yokmu.
" . Ela Lale Elele " gibi bir sürü cümle yazdılar..O cümleleri kelimeleri ezberledik biz bir taraftan..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…