İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

ilginç hakikaten... nerede bu okul?.. nasıl öğretmen kayıtsız öğrenciyi sınıfına alır ki?

merak ettiğim birşey varsa menara yollayanlar acaba faydasını gördülermi
benim oğlum 1.e gidiyor yollasam bir fayda görürmüyüm yoksa hiç kalkışmayayımmı zira en yakın şubesi bana biraz uzak
birde hem okul hemde oranın dersleri acaba ağır gelirmi bu seneden geçti acaba seneye yollasammı gönderen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

bizim sınıftan bazı veliler yolluyordu ama zamanla hepsi bıraktı, şuan sadece biri gidiyor, o çocuk geçen sene de kötüydü matematikte, yazın başladı abaküse hala kötü matematikte
bilmiyorum bu kurstan ne beklediğine bağlı, dört işlemi yapması bu kadar önemli mi, diğer bahsedilen faydalarınında biraz abartı olduğunu düşünüyoum açıkcası
ama beklentilerini karşılıcağını düşünüyorsan bi dene

pes valla, bu eski ve yeni öğretmen hiç mi e okula girip iş yapmamış, bu öğrencide sorun var, ailesini uyarayım diye düşünmemiş

ilginç hakikaten... nerede bu okul?.. nasıl öğretmen kayıtsız öğrenciyi sınıfına alır ki?

Maltepe'de Zümrütevler ilköğretim okulu...pazartesi son çare eşim gidip müdür ile konuşacak bu hafta da müfettişlerin gelme haftasıymış güzel denk geldi....

Bu hafta müfettişlerin gelme haftası nedeniyle denk geldi eşimle beraber okula gittik müdür görür görmez zaten '' umarım nakil ve kayıt ile ilgili değildir dedi ''

malesef bu konu ile ilgili 3 aydır çocuklar bu okulda fakat nakilleri alınmamış dedik.Hemen bir kaç telefon görüşmesi ,ilgili memur arkadaş milli eğitimi aradı çocukların kimlik numaraları ile nakilleri istendi biraz zor oldu çünkü oturduğumuz sokakta çift numaralar bu okula tek numaralar başka okullara yönlendirilmiş biz çift numarayız fakat 168'iz onlar ise 188 den başlıyor almaya böylede saçma sapan bir şey yüzünden az kalsın çocuklar ne karne alabilecekti ne de başka bir şey.....

şimdilik halloldu çok sevindim

selam kızlarrr

ben sayfayı iyice boşladım

okumaya geçince bayağı rahatladık biz ödevlerimizde az geliyo artık, 1 soru bankası kitabını bitirdik öğretmen tekrar aldırırmı bilmiyorum,havalar ısınınca çocuklar gevşemiş biraz

menara gelince canım

benim oğlumda 2 aydır gidiyor
ben çok memnunum,okulla biraz zor oluyor tabi,formüllere geçince özellikle
senin çocuğun şimdi başlarsa zorlanmaz ilk dersler kolay ve zevkli,sonrakilerde kolay aslında sadece evde vakit ayırıp hergün 10 dakikada olsa çalışmak gerekiyo
eve online olarak ders geliyo ,netten anzan çalışmalarına başladık esas faydalarını bundan sonra görücez
ben kesinlikle tavsiye ederim
keşke daha önceden böyle bir kurs olsaydıda başlasaydık

en uygun dönem okul öncesi dönem bence

hızlı işlem yapma sadece show kısmı ,görünen kısmı,kazandırdıkları inan çok daha fazla,oğlumun hızına yetişemiyoruz her konuda becerisi arttı,hangisini yazsam bilemedim şimdi

soru bankası kitabında bana göre ona ağır gelen sorular var,okulda daha görmedikleri konular mesela ben nasıl anlatsam diye düşünürken o doğru cevabı işaretliyo bile,çok liginç fikirler üretmeye başladı zaten vardı oğlumda bişeyler ama şimdi süper oldu

resim çizerek anlatmaya çalış canım ,problemin ayrıntılı resmini çiz resimde herşey gözüküyo zaten ,kendiside yaparsa daha iyi olur,bizim için bunlar artık çocuk oyuncağı oldu mental aritmatik kursuna bağlıyorum ben bunu ilk önceleri bizde resim yaparak çözüyoduk oğlum şimdi resmi zihinden çizip çözüyomuş

pess yani ,iki okulun müdürüde bi alemmiş
sorunun çözüldüğüne sevindim

selam şekerim

bu sayfada ilk günden bize destek veriyosun brova vallahi
çoğu kişi sayfayı bıraktı ,sen yine ilgileniyosun sayfayla çok teşşeküür ederiz,elini çekme sayfamızdan ,ben yazamasamda okuyorum benim pcde sorun var bazen mesaj yazamıyorum,yoksa sayfayı okuyorum sürekli

abaküsü bırakma sebebleri canım ailelerin ilgisizliği bence
bizede baştan söylediler bir ara zorlaşoyo çocuklar gelmek istemiyo o zman aileye iş düşüyo,bu aşamada biraz zorlamak gerekiyo
bir eşik var o eşiği geçene kadar ,hatta 2 eşik vardır ne olduğunu söylemediler bize etkilenmiyelim diye belkide geçtik o eşiklerden birini bilemiyorum

bizim sınıfımız 7 kişilik 1 kişi ağlayarak gelmişti ilk gün şimdi çok seviyo hepsi seviyo ,en öönemlisi ailler ilgili,bizim guruptan ayrılan olmadı daha

arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var oğlum 23 nisan resinmyarışmasına katıldı internette oylanıyo Bahçeşehir Kolejleri - Yarışma | Facebook LİNKİNİ TIKLAYIP SAYFAYI BEGENİP OYLAMAYA KATIL'I TIKLAYIP ÇAĞLAYAN GÜLER'İN RESMİNE OY VERİRSENİZ ÇOK SEVİNİRİM DESTEKLERİNİZİ BEKLİYORUM OĞLUM 1.SINIFA GİDİYO ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM

Son düzenleme:

rica ederim canım ne demek

bilmiyorum ki canım haklı olabilirsin, bir kaç kişinin çocuğu gitmek istemedeği için bıraktırmışlar, diğerleri neden bıraktı bilmiyorum, ama tabii çocuğun yapısı ve isteğide önemli bir etken mesela yukarıda bahsettiğim çocuk neredeyse bir yıl olacak ama hala bi gelişme yok çocukta ne konsantrasyon ne matematik anlamında, belkide sadece bazı çocuklar böyle oluyordur

günaydınlar..
bizde durumlar 2.okuma yarışması yapıldı(sonuçları açıklanmadı henüz)
matematikden sınav yapıldılar 13 soruda 1 yanlışı var oda 1 sayı ile üzüldü
hafta sonu kursa devam ediyoruz..
arkadaşlarını öğretmenini pek bi seviyo benim ki
3 kelime verip hikaye kurmaları bi olay anlatmalarını istedi öğretmen suan bu tarz şeyler yapıyolar gidiş böyle bizde

bizim öğretmen okuma yarışması yapmış iyileri tahtaya kaldırmış biride benim ki
ama kazanamamış şu anda dakikada 70 kelime okuyor normalmi üstü okuyan arkadaşlar varmı
yarışmada şiir okumuşlar evde çalışmaya vermişti şiiri ama yarışma olacağını bilmiyorduk ben oğluma bu düzyazı değil şiir dedim şiir
şiir gibi okunur coşklu vurgulu dedim demez olaydım birinci olan hiç böyle şeylere dikkat etmemiş sular gibi okumuş akşam eve gelince benim kafamın etini yedi senin sayende diye:2:

Hay Allahım Nasıl bir mantık bu. Sen doğrusunu yapmışsın canım. Şiir dediğin vurgulu coşkulu okunur. Hem eve ödev verdiyse o okuma yarışı değil konuşma yarışı olur ancak. Hızlı konuşma yarışı. Çünkü kimileri ezberlemiştir onu. 1. sınıfta hafıza zehir gibi olur zaten.Gerçekten anlamıyorum bir öğretmen okuyunca öğrencisinin güzel okuyup okumadığını anlamıyor mu ki böyle birşey yapıyor. Hızlı okuma değil anlamlı ve güzel okuma yarışması yaptırılabilir ancak. Bu da geliştirir okumayı. Hem seri hem vurgulu noktalama işaretlerinde durarak kelime hece yutmadan oıkumayı öğrenir çocuklar.

kızlar bana noolur yardım edin çok uslu olan oğlum okulda çok yaramazlık yapıyor napıcamı şaşırdım
ona ne gibi cezalar verebilirim

kızlar bana noolur yardım edin çok uslu olan oğlum okulda çok yaramazlık yapıyor napıcamı şaşırdım

havalar ısındı, dikkatler dağıldı, erkek çocukların tek derdi birbirlerine vurarak şakalaşmak ve top oldu, allahtan bir ay kaldı
ceza veremeni düşündürecek ciddi şeyler değildir umarım, dikkatini başka şeylere çekebilirsin, oyalanacak yeni şeyler

benim kız da şu sıra dersleri serdi hep dışarda oynamak istiyor gerçi durumu çok iyi ama normal yani öğretmen dedi konular bitti artık havalarda ısındı çocuklar hareketlendi...benimkine en büyük ceza öğretmeniyle konuşmak oluyor öğretmenine söyleyeceğim dediğim zaman akan sular duruyor ama sizinki okulda yapıyormuş...

kızlar bugün okula uğradımyer değişikliği yapacağımız için öğretmeniyle konuşuyum dedim nasıl öğretmen seçmeliyiz ne yapmalıyız gibilerinden tabi kızım hakkında da konuştuk öğretmen bana dediki 22 yıllık öğretmenlik hayatımda kızınız gibi bir öğrenciye rastlamadım bir çocuk bu kadar mı azimli bu kadar mı öğrenmeye hevesli olur resmen bilgiyi benden almak için beni parçalıyor zorla benden bilgi alıyor dedi hatta birkaç öğretmen arkadaşıma anlattım böyle bir öğrencim var diye bana inanmadılar dedi beni didik didik ediyor öğrenmek için inanın çok şaşırıyorum dedi ben de çok şaşırdım çok ta sevindim ama gideceğiniz yerde dikkat edin çocuğun bu hevesini kırmayacak bir öğretmen olsun dedi ben sevecen bir öğretmen istiyorum okulundan ayrılacağı için çok üzülecek şefkatli bir öğretmeni olsun istiyorum dediğimde hayır dedi o ikinci planda olsun kızınıza kızınız gibi azimli bir öğretmen lazım dedi yoksa kızınız beklediğini bulamazsa bitirirsiniz çocuğu dedi kendiside çok azimli ama nasıl olacak yaaa bu öğretmen bizim şansımızdı son yarışmada da dak.da 120 kelime okumuş çok iyiydi yaaa(((kızlar yok mu erzincanda tanıdığınız bana bir yardım etseniz....çok çıkmazdayım...

canım derdim vara da yazabilirsin, çünkü bildiğin dert bu yani bence, çocuk için okul bakmak, yeni öğretmenden emin olmak çok zor, yaşamayan anlamaz o ayrı

bizim eller kısmındaki erzincan başlığınada yazabilirsin

umarım yardımcı olcak birileri çıkar

bence kızının karakteri buysa hep böyle gider merak etme, öğretmeninizede katılmadım açıkcası, ilkokulda her zaman şefkatli öğretmen makbuldur bence, sonuçta müfredat belli, öğretmen hırslı olsa ne olur olmasa ne olur, sadece o müfredatı verecek, kızın zaten çalışkansa o müfredatı gayet güzel alacak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…