İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

Benim kızım ilk günden hasta oldu okula gidemedik.Boğaz enfeksiyonu..Ayrıca bit için bit şampuanı kullanın kızlar güsel kokulu olanları var şampuan şeklinde..

aynı dert canım benimki hastalandı gitmiycektik ama genede gidicem diye tutturdu ve bugün ilacı aynı saate denk gelmedi aynı boğaz hemde öksürük haber verdinmi öğretmene ben yolladım pişman oldum biraz azalmıştı öksürüğü gene var şu anda napıyım bilmiyorum gündüz 2 akşam 2 baslamıştım antibiyotik şuruba bugün okula gitti 4 de verdim gidip, koşmuş terlemiş napiyim ben bu çocuğu akşama kadar bekliyimmi acaba bugün 4 de verdim acaba şimdi gece 12 gündüz 12 yapsam olurmu

benim oğlum alıştı ya zaten çokda problem yaratmadı dün servise bindi gitti geldi bizzde gittik tabii
eşim arabaya bindi ağladı ama anlataamam 8 yıllık evliyim ilkdefa gördüm ya
okadar çocugun içinde ne yapacakmış oğlu açıkırsaymış çişi gelirseymiş yaaa dedim bi dur da ben düşünüyim şimdiye kadar hiç duymamıştım bu lafları anasınıfınada gitti üstelik

kızlar ben naptım biliyomusunuz belki aranızda yapan vardır günlük tutuyoruz oğlumla bana gelirgelmez ne yaptı ne etti anlatıyo şimdilik ben yazıyorum ögrednince o yazıcak inşallah iyi oluyo hem hatıra hemde arada bişeyler yumurtluyo yoksa anlatacak gibi deil ama böyle ne var ne yok anlatıyo
deneyin çok iyi oluyo

eşinize çok güldüm :roflol:

günlük de çok güzel bir fikirmiş.. ben de başlayayım..

Harika bi fikir canım, önerin için saola.s.

çok güzel bir fikir bende büyük oğlum anaokuluna gittiğinden beri, küçük oğlum doğduğundan beri özel şeyleri yazıyorum, hastalıkları, yolculukları, yaşadıkları olayları, evlenirken düğünde hediye edeceğim...opuyorumnanaktanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

şebnem eşin çok duygusalmış

bende akşam eşime dedimki büyük sınıflar 1. sınıfları ezmeye çalışıyo
panikledi gözleri doldu

ben ilk tenefüse kadar bekliyorum bahçede.. napıyo diye bakıyorum yoksa durmama gibi problemimiz yok

Dün öğle yemeğini annem götürdü okuluna. Büyük sınıflar facia diyor. merdivenlerden inerke 1. sınıf öğrencisini havada yakalamış annem. büyükler itip duruyolarmış:sinifsinif:

deli danalar gibi koşuyorlar.. bence 1. sınıf teneffüsleri ayrı olmalı..

Merhabalar...

Herkes için hayırlısı olsun okul hayatı:)
Ben bir erkek annesiyim :) Ancak okulda kız annelerinden bir şey duydum. Bit konusunda konuşuyorlardı, eczanelerde satılan tabletler varmış. Yakaya dikilebilirmiş, bitleri yaklaştırmıyormuş.

Bir sorun isterseniz, partik bir uygulamaya benziyor.

Sevgiler...
gamyoncuiremsu

Kızlar aranızda ders çalıştırma teknikleri verebilecek var mı ben oğluma gelir gelmez hemen otur ders yap demıyorum.Biraz dinleniyor çizgi film izliyor sonra birşeyler hazırlayıp hadi bugünkü ödevini yapalım diyorum offf puff demeye başlıyor daha 2 gün oldu başlayalı şimdiden bu off lamaları duyunca sonumuz ne olur acaba diye düşünüyorum acaba nasıl yapsak ??

kızlar kızım şimdiden sınıf birincisi oldu yine ...........
ödevlerde en önde maaşalahhh...
dün sınıfta en önde otururken herkes en öne otursun die en arkaya oturdu ama çok mutluuuuu...bundan sonra herkes hep ileriye hep geriye derken heryerde or-turucaklar hepside e buda güzel aslında bütün çocuklar aynı hissi yaşayacaklar hepsinin gönlü olacak ne mutlu....
bugün okuldan 21 veli arkadaşım bana geldiler kahve içmeye sohbet iyi çok şükür aramızda öyle...
yarın kızımın doğuymgünü hepberaber olacağız inşallah yine......ayrıca evlilik yıldönünümümüz kıızm bize biz kızımı hazırlık yapıyoruz derken mutluyuz işte heyecanla neşeyle çok şükür...herkese sevgi ve saygılarımla .....

ödevini niçin yapması gerektiğini eğer iyi bir şekilde anlamış ise sorun kalmaz ortada...
bence ödevini kendisi için yapmalı öğretmeninden imza almak takdir edilmek ve gururla ben yaptım diyebilmek için yapmalı bu duyguyu mu yaşamak istersin yoksa yapmamış olmanın verdiği yüz kızarmasını mı diye anlatmalısın ona annesi...en azından ben öle yaptım...
mesela kardeşime derim ki:
birine emir vermek mi birinden emir almak mı istersin iş hayatında yöneten mi yönetilen mi olmak seni mutlu eder dedim hep ve ne istediğini biliyor artık daha bir sağlam adımlarla ilerliyor lise 1, sınıfında ...
allah hepimize önce sabır versin çok zor bir zamandayız önümüzdeki 3 ay içerisinde elbette ki okumayaı yazmayı bilmeyen çocuğumuz kalmayacak ama neden önce bizim çocuğumuz olmasın diye hep bekleyeceğiz ama her çocuğun öğrenme süreci farklıdır bunu bilelim 5 parmağın 5i bir değilken 1 sınıf dolusu çocuğun da elbetteki farkı olacaktır...hepsi öğrenecek ama önce ama sonra ama öğrenecek sadece bize gereken tekşey sabır ve sabır...
hepimize sabır diliyorum...

bizim öğretmenimiz bu gün ilk defa ev ödevi verdi

o da kaynak kitabımızdan bi sayfa

diyo şimdiden çocukları sıkmayalım

sihirsensin doğum gününüz evlilik yıldönümünüz kutlu olsun

bizde toplantı yaptık bugün ihtiyaç listesini verdi öğretmen ve okula alınacak eşyalar için para istedi ben ve bir arkadaşım sınıf annesı secildim inşallah iyi olur ödev verdi şuana kadar herşey iyi gidiyor boyle devameder herhalde

bizim öğretmenimiz bu gün ilk defa ev ödevi verdi

o da kaynak kitabımızdan bi sayfa

diyo şimdiden çocukları sıkmayalım

sihirsensin doğum gününüz evlilik yıldönümünüz kutlu olsun
:kedi:çoook teşekkür ederim canım opuyorumnanaktan

bizim hafta sonu için 8 sayfa çizgi çalışmamız vardı, daha öncedende vermişti, bizim öğretmenimiz ödevleriyle ünlüdür zaten, olsun ama çocuklar için iyi olacak inşallah, büyük oğlumda yılda neredeyse 3 tane kalın kalın test kitaplarını bitirmişti.

oğlum cuma gidememişti. ben ödevini aldım ama arkadasından gidip 2 sayfa kırmızı kalemle 2 sayfada normal kalemle güzel yazı defterine yıla n şeklinde çizgiler yapın demiş. 3 sayfasını yaptı .son sayfayı da dinlenip yapıcak.

ögretmen yıldız verdiği için oğlumun ödevler hoşuna gidiyor.

bizde ödev felan yok sadece ben kendiliğmden oğluma okulda yaptıklarını teakrar ettirtim okadar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…