İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

günaydın:KK16: anneler bu hafta elatları bitirirz artık t-T geldi.Artık öğr. bütün kalan dergi kitap hepsini hafta sonuna verir:KK68: sular seller gibi çalıştırın haftaya yeni grup harflere geçeceğiz der.:88: elat macerasıda böylece geride kalır:emir_bebek:

biz Nlere geçtik nalan geldi bize anasıyla hay allahım yaa daha talatı atillayı iyi ağırlayamamıştık:)))

İyi haftalar arkadaşlar..bizde ilk seri harflerimizi bitirdik sanırım bugün "i" sesine başlayacaklar..
Bakalım kahramanlarımız nasıl olacak..Tüm miniklere başarılar..

biz Nlere geçtik nalan geldi bize anasıyla hay allahım yaa daha talatı atillayı iyi ağırlayamamıştık:)))

:KK1:bize nalanlar daha dün gelmişti bugunde o lar ali olta at a gelmişler:18: bizim ögretmenimiz galiba ögrenmeden herkezi gecirmiyor:44:ögrenenmi geciyor anlamadım:26: bügünkü ödevimiz kelime avı metni okuyup yazma noktaları birleştirme offf daha başlamadıkkk:KK19:

öfff bugün ömrümden ömür gitti :KK37:

talatlar atalar birbirine karıştı

ata al diyo ala at diyo ataya talat talata ata :KK52:

çıldırmak üzereyim talat gelene kadar herşey çok iyiydi

dikte yaptırırken sıfır yalnış okumaya gelince dikkati dağılıyo sabırrr ,sabırr

ödevlerinin yarısını yaptırdım ilk defa aksik ödevle okula gidicek

öğretmende bir ödev vermişki sormayın:KK36:

ödev yapma cabamız sürüyor hala 1sayfa var :KK35:oltan kim yaaa benim kız öyle diyor:KK53: oltan ata on ton ot al :KK37::))şu andada tonton yazıyor öyle birşey varmı ingilizcemi bu diyor:KK52:

bizde nihayet "t" lere geçtik..
ben oğluma 2 haftadır et, at,talat,atlet,alet.. vs öğrettiğimden zorlanmadıkk..
veee musmutluyummmmm:KK16:

öğretmen bey elinde oğlumun defteriyle geldii.. kaplığından tanıdım allah allah dedim hayırdır..
elinde geldi (dışarda bahcede toplanıyoruz biz öğretmen açıklama yapıyor ödevleri söylüyor çocukları öyle alıyoruz hemen öle çocuğumu al kaç yok bizde)
neysee şaşkın şaşkın baktımm ne dicek acep diyee bizde 1 er tane boş defter istemişti cuma günü bugün sınav yapmış bücürüklerii..
oğlumun defterini örnek gösterdi:KK17:
40 kişilik sınıfta 8 kişi öğretmenin deidklerini eksiksiz yazabilmiş oğlumda içlerinde 8 tane öğrenci çikolata hak etti dedi..
şuana kadar ne öğrendilerse noktası virgülüne öğretmen sölemiş bisim bücürükler yazmışş..

sevindirikk oldummm inş devamı gelirr umutluyummmmm

İki gündür ödevlerimiz çok az..derste let lat lara geçilmiş ama evde hala elalarla uğraşıoruz.
Okuma kitabını yanlışsız okumuş öğretmeni hepsine yıldız vermiş.
eve yazı tahtası aldım oyunla falan bayağı pratik yaptırıyorum

bu ne hız yada ne hırs, sizin öğretmen haftaya okuma bayramı yapmayı planlıyor sanırım:)) zor olmuyor mu size ve çocuklara?
çok hızlı gidiyoruz sanırım,foruma bakınca daha iyi anladım.sınıfımız 43 kişi bide her gün çalıştırıyorum okuldan gelince. zor oluyor,rabbim hepimize kıolaylııklar versin

merhaba..oğlum bu sene 1. sınıfa başladı..6 yaşından beri okuma yazma biliyor..kendisi bir şekilde çözdü engelemem ters teper diye bir şey yapamadım..el yazısında sıkıntı çeker diye düşünmüştüm ama yazıyor sadece nerdeyse hepsinde olduğu gibi yazmaktan sıkılıyor..öğretmenimiz çok memnundu en başta sıkılmadığını söylemişti..fakat şimdi ben biliyorum havlarında olduğu için dersi dinlemiyor okutmaya kaldırıyorum o zaman okuyor fakat tutukluk yapıyor dedi..şu anda tek sıkıntımız ders dinlemiyormuş..çok kez seslenmek zorunda kalıyormuş öğretmenimiz..başka şeylerle ilgileniyormuş resim falan gibi..ben kendisiyle konuşuyorum tamam diyor fakat yine aynı öğretmenimiz sevdiği şeylerde kesmemizi önerdi..ben her gün yanında değilim sınıfta ne yapabilirim..bu konuda öğretmenimizin de üzerine düşen bir takım şeyleri fazla umursamadığını düşünüyorum..sadece bu konuda değil gerçi..ben yapabileceğim her şeyi nerdeyse yaptım ama sınıfta oturup dinlemesini ben sağlayamam ki..ne yapmalıyım bilmiyorum..öğretmenimize bir kaç önerim var aslında ama bunu söylememin onun açısından ne şekilde algılanacağına emin olamıyorum..bana yardım edermisiniz?

merhaba..oğlum bu sene 1. sınıfa başladı..6 yaşından beri okuma yazma biliyor..kendisi bir şekilde çözdü engelemem ters teper diye bir şey yapamadım..el yazısında sıkıntı çeker diye düşünmüştüm ama yazıyor sadece nerdeyse hepsinde olduğu gibi yazmaktan sıkılıyor..öğretmenimiz çok memnundu en başta sıkılmadığını söylemişti..fakat şimdi ben biliyorum havlarında olduğu için dersi dinlemiyor okutmaya kaldırıyorum o zaman okuyor fakat tutukluk yapıyor dedi..şu anda tek sıkıntımız ders dinlemiyormuş..çok kez seslenmek zorunda kalıyormuş öğretmenimiz..başka şeylerle ilgileniyormuş resim falan gibi..ben kendisiyle konuşuyorum tamam diyor fakat yine aynı öğretmenimiz sevdiği şeylerde kesmemizi önerdi..ben her gün yanında değilim sınıfta ne yapabilirim..bu konuda öğretmenimizin de üzerine düşen bir takım şeyleri fazla umursamadığını düşünüyorum..sadece bu konuda değil gerçi..ben yapabileceğim her şeyi nerdeyse yaptım ama sınıfta oturup dinlemesini ben sağlayamam ki..ne yapmalıyım bilmiyorum..öğretmenimize bir kaç önerim var aslında ama bunu söylememin onun açısından ne şekilde algılanacağına emin olamıyorum..bana yardım edermisiniz?

ben de sınıf öğretmenıyım..1. si okum yazma öğrenmesi çok talihsizlik olmus...ama cocugunuz meraklı kendı kendıne oğrendı dıyorsunuz...mutlaka yardımınız dokunmustur..keske zamanını bekleseydınız..o heycan bambaskadır cocuklarda ..bunu yasayamayacak..ama oldu bır kere..burada oğretmenın yapması gereken onu oyalamak olmalı derste..ne bıleyım....onun sevıyesıne uygun oyalayıcı etkınlıkler vermelı..ama öğretmen zannedersem basını kasıyacak vaktı yok dınlesın ıstıyor..ama çocuk bu..o ne yapsn ..ilgisini çekmiyor..onun ılgısıne yonelık sıkılmayacagı etkınlıkler sunabılır..bunu oğretmene guzel dılle sezdırırsenız elınden gelenı yapar umarım...1.döneme kadar bu surer daha sonra toparlar umarım sevıye esıtlenınce...ama bu sırada kayıp olmaması ıcın elınızden gelenı yapın bence..

Forumu okudukca öğretmenler ve okullar arasında öğretme hızı anlamın da epey farklar görüyorum. Bizimkiler henüz "i" harfine geçtiler.
Sınıfları 32 kişilik( devlet okulu) öğretmenimiz çok ilgili , umarım sıkılmadan devam ederler...

bugun ögretmenimiz aradı okuma kitabında 3kitaba gecen varmış bizimki daha 1.kitaptaymış:KK50:cok üzüldüm. bugun ıyıce calıştırın dedi okumuyor sıpaaa :KK35:bende yazdıra yazdıra calışstırdım offf nezaman gececek bu gunler cıldıracak gıbı oluyorum.ela lale ali atve al biliyor gerisini karıştırıyor bugun r ye gecmişler hızlı gıdıyor ögretmen daha n- o yu ögrenemediki:KK19:

Benim ikizlerden biri 1. Kitabı dün bitirdi,yardımcı öğretmen oldu,sadece 42 kişiden 7si okumuş...öğretmen 2. Kitabı vermiş..:KK52::KK52::KK52::KK52:.
Ama diğeri daha çok yolu var,bayağı zorlanıyor kuzum..:44:
Bugün 'i' harfine geçmişler...

dün N harfini vermişti önceki gün de İ ikisi arasında geçiş hızlı oldu öncekilerde sorun yoktu ama i tam oturmadan n geldi. dün baktım zorlanıyor i sesini tekrar yaptırdım iyi oldu ama bu sefer de n harfine vakit kalmadı onu da bugün çalışırız diyordum ama parmağını kapıya sıkıştırmış okulda yapması gerekenler de eve geldi ancak yetiştirip yattı. garip bir şekilde n ile m yi karıştırıyor, sanırım ana okulundan aklında yanlış kalmış, n a diyor, ma diye okuyor sonra ay yok na olacaktı diye düzeltiyor. umarım yarın O harfine geçmezler de hafta sonu i, n çalışır tamamen öğrenmiş olarak pazartesine geçeriz.

dün N harfini vermişti önceki gün de İ ikisi arasında geçiş hızlı oldu öncekilerde sorun yoktu ama i tam oturmadan n geldi. dün baktım zorlanıyor i sesini tekrar yaptırdım iyi oldu ama bu sefer de n harfine vakit kalmadı onu da bugün çalışırız diyordum ama parmağını kapıya sıkıştırmış okulda yapması gerekenler de eve geldi ancak yetiştirip yattı. garip bir şekilde n ile m yi karıştırıyor, sanırım ana okulundan aklında yanlış kalmış, n a diyor, ma diye okuyor sonra ay yok na olacaktı diye düzeltiyor. umarım yarın O harfine geçmezler de hafta sonu i, n çalışır tamamen öğrenmiş olarak pazartesine geçeriz.

bizdede aynı şekilde i ve n peşpeşe geldi 3 sayfa i dan ödev yaptık ertesi gün n dergisi geldi hafta sonu bitiririz inşallah dergileri.
Bu hafta baya iyi çalıştık öğretmenimizde doldurmuş aferin, bravo , sen süper bir çocuksun yıldızlar ben bile motive oldum :KK9::KK9:
oğlumunda maşallahı var okulda bütüngün oturan çocuktan bu hallere geldik şükürler olsun hep böyle gidicek diye çok üzülüyordum.

X