İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

selam.

bizimkiler de sonunda e sesine başlamışlar ama bu gece ödev çok. 2 sayfa e ee eee eeee falan 1 sayfa deftere e 1 sayfada matematik. Allahtan matematik kolay o hemem bitti. diğerleri ne zaman biter hiç fikrim yok.

SELAM :KK3::KK3::KK3:

BİZİMKİLERDE BUGÜN 'E'HARFİNE GEÇMİŞLER.....:86:
1SAYFA BÜYÜK 'E',1 SAYFA KÜÇÜK'e' yaptık,bitti.....inşaallah hepsi böyle kolay geçer,çabucak öğrenirler...:97:

ben 1. sınıf öğretmeniyim. bugün e ye geçtik. bebekleri ee diye diye uyuttuk. hangi kelimede e var onu bulmaya çalıştık hiç bir şey anlamadılar. bir kaç gün daha e diyeceğiz ama malesef bende ses , boğaz kalmadı.ateşim çıktı yatıyorum, antibiyotik vitaminler fayda etmedi, umarım yarın okulagidebilirim. 5. sınıftan 1 e düşmek zor geldi.aslında güzel ama bugün istisna çünkü hastayım :KK5:

ben 1. sınıf öğretmeniyim. bugün e ye geçtik. bebekleri ee diye diye uyuttuk. hangi kelimede e var onu bulmaya çalıştık hiç bir şey anlamadılar. bir kaç gün daha e diyeceğiz ama malesef bende ses , boğaz kalmadı.ateşim çıktı yatıyorum, antibiyotik vitaminler fayda etmedi, umarım yarın okulagidebilirim. 5. sınıftan 1 e düşmek zor geldi.aslında güzel ama bugün istisna çünkü hastayım :KK5:

selam ..........:KK3::KK3:
bizim öğretmenimizde bebekle 'ee'sesi çıkarmış..çok hoşlarına gitmiş...:KK1:
çok geçmişolsun:KK71:,haklısınız kolay değil.....:KK31:

selam ..........:KK3::KK3:
bizim öğretmenimizde bebekle 'ee'sesi çıkarmış..çok hoşlarına gitmiş...:KK1:
çok geçmişolsun:KK71:,haklısınız kolay değil.....:KK31:

çok teşekkürler, devamsızlık yapmam ama malesef bugün okula gidemedim:KK50: çiçeğiniz çok iyi geldi. teşekkürler.çocuklarınıza başarılar dilerim, sormak istediğiniz bir şey olursa seve seve yardımcı olurum.

çok teşekkürler, devamsızlık yapmam ama malesef bugün okula gidemedim:KK50: çiçeğiniz çok iyi geldi. teşekkürler.çocuklarınıza başarılar dilerim, sormak istediğiniz bir şey olursa seve seve yardımcı olurum.

çok geçmiş olsun acil şifalar diliyorum.bu mevsim geçiş zamanı ve hastalık kol geziyor.aman çocuklara da dikkat edelim.hasta olmasın kuzucuklar:KK19:
madem bir öğretmen arkadaş var aramızda bugün aklıma takılan ve bir o kadar içime oturan bişeyi sormak istiyorum hocamıza ve velilerimize :
bugün arkadaşımı gördüm kızı 1 e başladı bizimki gibi.ama özel okulda.hemen tabii akşam savaşlarını ve ödev bombardımanını sordum.karşımda gayet rahat bir veli gördüm.bize ödev verilmiyorki dedi.nasıl yani dedim.bize ödev yok bazen 1 sayfa onunda arkası yok dedi yani önlü arkalı 1 sayfa bile değilmiş.:KK53: ve bide dediki biz e-l-a olaylarını geçtik "m" deyiz demezmi.:KK52:
inanın şaşırdım ve üzüldüm.kimse yanlış anlamasın lütfen ama paralı okumak böylemi oluyor aceba dedim.biz akşamları savaş veriyoruz ve hala ele elle le öğreniyorken onlar ödevsiz gayet rahat bir dönem geçirip üstelik m ye gelebiliyolar.bizim çocuklarımız çocuk değilmi diye isyan ettim yolda:KK14: minicik parmakları elleri yorulurken ordaki çocuklar oyuncaklarıyla oynama lüksüne sahip aynı saatlerde diye çok fena üzüldüm.nolur biri bişey desin ya nasıl iş bu:KK59:

çok geçmiş olsun acil şifalar diliyorum.bu mevsim geçiş zamanı ve hastalık kol geziyor.aman çocuklara da dikkat edelim.hasta olmasın kuzucuklar:KK19:
madem bir öğretmen arkadaş var aramızda bugün aklıma takılan ve bir o kadar içime oturan bişeyi sormak istiyorum hocamıza ve velilerimize :
bugün arkadaşımı gördüm kızı 1 e başladı bizimki gibi.ama özel okulda.hemen tabii akşam savaşlarını ve ödev bombardımanını sordum.karşımda gayet rahat bir veli gördüm.bize ödev verilmiyorki dedi.nasıl yani dedim.bize ödev yok bazen 1 sayfa onunda arkası yok dedi yani önlü arkalı 1 sayfa bile değilmiş.:KK53: ve bide dediki biz e-l-a olaylarını geçtik "m" deyiz demezmi.:KK52:
inanın şaşırdım ve üzüldüm.kimse yanlış anlamasın lütfen ama paralı okumak böylemi oluyor aceba dedim.biz akşamları savaş veriyoruz ve hala ele elle le öğreniyorken onlar ödevsiz gayet rahat bir dönem geçirip üstelik m ye gelebiliyolar.bizim çocuklarımız çocuk değilmi diye isyan ettim yolda:KK14: minicik parmakları elleri yorulurken ordaki çocuklar oyuncaklarıyla oynama lüksüne sahip aynı saatlerde diye çok fena üzüldüm.nolur biri bişey desin ya nasıl iş bu:KK59:

ewet canım güzel bi soru sormuşsun ben sana bi veli olarak cavap veriyorum bende çocuğumu özel okula verdim sırf ing yüzünden bide biraz dah ilgiye ihtiyacı var açılması için ama dediğin gibi bir durum yok bizim okulumuzda aksine her akşam yığınla ödev veriyorlar bence özel okulla flan alakası yok öğretmenle alakalı olabilir ayyy şu ödevler yüzünden depresyona giresim var yapmıyor çocuğum binbir şaklabanlıklar yapıyorum yok istemiyor iki hafftada okuldan bıktı çocuk ne yapacağımı bilemiyorum rabbim yardımcımız olsun:KK34::KK34::KK34::KK34:

ewet canım güzel bi soru sormuşsun ben sana bi veli olarak cavap veriyorum bende çocuğumu özel okula verdim sırf ing yüzünden bide biraz dah ilgiye ihtiyacı var açılması için ama dediğin gibi bir durum yok bizim okulumuzda aksine her akşam yığınla ödev veriyorlar bence özel okulla flan alakası yok öğretmenle alakalı olabilir ayyy şu ödevler yüzünden depresyona giresim var yapmıyor çocuğum binbir şaklabanlıklar yapıyorum yok istemiyor iki hafftada okuldan bıktı çocuk ne yapacağımı bilemiyorum rabbim yardımcımız olsun:KK34::KK34::KK34::KK34:

Merhaba,bende öğretmenle alakalı olduğunu düşünüyorum,sonuçta ders çalışma ve sorumluluğunu yerine getirme alışkanlığını ödev vermeden nasıl aşılayabilirki çocuklara:44:

öncelikle dilekleriniz için teşekkür ederim.:KK71:

biz uyum haftası yapamadık. 19 eylül itibari ile okula başlayıp 2 hafta çizgi çalışması yaptık.bu hafta yeni e ye geçebildim.bence m çok erken, ilk grup yavaş yavaş sindire sindire geçilmeli açıkçası ben bir kaç hafta daha m ye geçmem, ilk grup yani e l a t sesleri iyice sindirilip geçilmeli. ilk grup kavrandıktan sonra hızlanılmalı , çocuklar haar birleştirmeyi iyice kapmalı. . bir çok öğretmenle iletişim halindeyim herkes e de ve l de daha hızlıya gerek yok. ben ce çok ödev çocuğu bıktırmaktan , okuldan soğutmaktan başka bir şey değil, çocuğun oynamaya da ihtiyacı var tv izlemeye de.mutlaka ödev verilmeli, ben yarım sayfa küçük e yarım sayfa büyük E veriyorum. yavaş yavaş güzel güzel yazsın diye. hızlı hızlı bıkabıka yaparsa olmaz..

en zor günler bu günler bir kaç aya kalmaz çocularınız okumaya geçecek, çocukların üstüne düşüp onları boğmayın , siz de korkmayın, sürekli aferin deyin. yanlış yaptı bir şey de olmuşam sen daha güzel yapabilirdin deyin , çocuk severekkendine güvenerek yapsın..2. döneme kalmaz size anneciğim seni seviyorumlu aşk mektupları gelmeye başlayabilir :KK3::KK34::KK34:

benim kızımda özel okula gidiyor elle ela el yazıyorlar. bizim ögretmenimizde eve pek ödev vermicem dedi aileler yazıların yönlerini yanlış ögretiyorlar dedi.gerçektem a yı ben yapamadım yanlış yapıyorum kızım düzeltiyor bana nasıl yapılacagını gösteriyor:KK31:normalde 2sayfa falan veriyor.elle ell al yazmayı ögrendik dün 3sayfa kitaptan 1sayfa deftere 1sayfada fotokobi a vermiş öldük yapamadık yarısını öyle bıraktık uyuduk:97:

bizede çok ödev veriliyoo

bugün 2 sayfa küçük küçük el ele elle yazdık zor bela çocuğun gözünde büyüyo

bi ara yarıda bırakalım dedim yapamıyosan itiraz etti yapmadan gitmek istemiyo ama sıkılıyo haliyle

biraz az verseler ne olcak sanki şu ödevleri

çok olunca özensiz yazıyolar

öğretmenim hoş geldiniz ve geçmiş olsun

ebuş

o öğretmen günde 1 ses veriyor herhalde. bana çok sağlıklı gelmedi açıkçası.
biz daha dün eee demeye başladık. müfredat da böyle zaten başlarda haftada 1 ses.
o sınıftaki çocukların hepsi okuma yazma biliyor olabilir
hatta bazı özel okullar ana sınıfında öğretiyor okuma yazmayı o okullardan biri olabilir.
yoksa bu kadar hızlı gidemez. :KK20:

ödev olayına gelince.
bazı veliler biz özel okula gönderiyoruz onun ödeviyle falan uğraşamayız diyorlar.
bunlardan biride benim arkadaşım. ödev vermeyen bir özel okula yazdırdı kızını.
kendi çok yoğun çalıştığı için ilgilenemiyor.
aslında ödev olmasa daha iyi çünkü o çocuklar hele okul uzaksa sabahın köründe evden çıkıp akşam evde oluyorlar. hadi 9 da yatıyorlar diyelim ne zaman yemek yiyip oyun oynayıp ödev yapacak.
bizimkiler yarım gün gittiğinden zamanları kalıyor. tam gün giden bile devlette 3 de eve geliyor.
onlar ödevleri etüdde yapıyor biz evde.
çok takılmamak lazım bunlara. ingilizce ve sosyallik için tabiki özel okul çok iyi ve çok güzel ama onun dışında sizde evde destekleyebilirsiniz eğitimini. morpa kampüsü yazmıştım daha önce. bi bakın.

selamlarrrr

yaa ne okulmuşş ne ödevlermiş valla hayattan koptum buraya bile zor bakıyorum unutuyorum naptığımı napcamı..
dün 5 sayfa ödevin ardından bugün "el" yazmışlar..
yupppuuu dedim ben sevindimmm 2li harflere geçmelerine yavaş yavaş yazıp okumaya başlıcaz demektir..
"el" le başlar "elele" devam eder artık..
oğluş güzel yazmış beğendimm 1 sayfada ödev olarak yazdık şimdi "el"(el yazısı tabiki)

dün biraz kızmıştım yan yana yukarı 1 büyük bi kücük çizgi çıkıp inmişler ve hiçç düzgün yapmamış oğlum yamuk yumuk olmuş yıldızı hak etmemiş..
kendisi söyledi anne öğretmen bazılarına yıldız verdi dedii..
hep imza yıldız alıyordu çok üzüldüm
niçin güzel yapmadın dedim üzüldüğümü anladı ödevini yapmaya başladı, ödevini kontrol etmeye geldim baktım o öğretmenin yıldız atmadığı benimde üzüldüğüm sayfaya kendi yıldız atmış:KK53: naptın sen dedim sildirdim, güzel yaz hak et dedim..
ayyy bide bilmişlerr laf yetişmiyo valla

yazdım mı çok güzel yazıyo işine gelmiyo haytanın okuldan gelince anne çok güzel vakit geçiriyorum 5 saat çok güzel geçiyo dedi ayyy dedimm inş bu sözleri haftalar aylar sonrada duyarım ağzından:KK9:

7 öğrencinin velisine kalın dedi öğretmen kalem tutamıyorlarmış hala:44: velilerle konuşcaktı..
Herkese bol sabır zorla yaptıramayız sevdiricez, orta yolu bulucaz, inatlaşmıcaz..
1 sayfa arkalı önlü de fotokopi ödevimiz var "l" bitirdik ödevleri şükür bugünüde atlattık..

öncelikle dilekleriniz için teşekkür ederim.:KK71:

biz uyum haftası yapamadık. 19 eylül itibari ile okula başlayıp 2 hafta çizgi çalışması yaptık.bu hafta yeni e ye geçebildim.bence m çok erken, ilk grup yavaş yavaş sindire sindire geçilmeli açıkçası ben bir kaç hafta daha m ye geçmem, ilk grup yani e l a t sesleri iyice sindirilip geçilmeli. ilk grup kavrandıktan sonra hızlanılmalı , çocuklar haar birleştirmeyi iyice kapmalı. . bir çok öğretmenle iletişim halindeyim herkes e de ve l de daha hızlıya gerek yok. ben ce çok ödev çocuğu bıktırmaktan , okuldan soğutmaktan başka bir şey değil, çocuğun oynamaya da ihtiyacı var tv izlemeye de.mutlaka ödev verilmeli, ben yarım sayfa küçük e yarım sayfa büyük E veriyorum. yavaş yavaş güzel güzel yazsın diye. hızlı hızlı bıkabıka yaparsa olmaz..

en zor günler bu günler bir kaç aya kalmaz çocularınız okumaya geçecek, çocukların üstüne düşüp onları boğmayın , siz de korkmayın, sürekli aferin deyin. yanlış yaptı bir şey de olmuşam sen daha güzel yapabilirdin deyin , çocuk severekkendine güvenerek yapsın..2. döneme kalmaz size anneciğim seni seviyorumlu aşk mektupları gelmeye başlayabilir :KK3::KK34::KK34:

öncelikle geçmiş olsun . İnşallah dediğiniz gibi olur sanki hiç okulu sevmiycek hep böyle gidicek gibi geliyor bana sabah gene ben bugün okula gitmek istemiyorum haftada bir gün benim hakkım var deyip kalktı oğlum.

Babasıyla çok inatlaşıyorlar pazar günü babamız biraz ilgilendi ertesi gün çocuk eline kalemi almamış öğretmende dedemize eğer geri kalırsa bana kızmayın ben artık harflere geçiyorum demiş.

e dende 3 sayfa ödev vermiş öğretmen anca 1 sayfasını yapabildik uykusu geldi yattı her satırdan sonra mola istiyor en son molada uyuya kaldı yavrum bilmiyorum çok umutsuzum.

verdiğiniz cevaplar için teşekkür ediyorum içimi rahatlattınız gerçekten.bizde akşam çok hastaydık burnumuz o kadar çok aktı ki birara silmekten düşecek sandım.ona rağmen ödevini yaptı deftere bugüne kadar olanları tekrar etti 1.5 sayfa yaptırdım.yapmış oldukları 2 dergi vardı onların üzerinden geçilecekmiş..bugün ananede yapacak evde hali kalmadı hasta olunca.öğretmeniyle görüşmeye gideceğim bugün öğlen.2 gündür pek neşeli geliyor öğretmeni çok memnunmuş sen çok çalışkansın falan demiş.defterine de çok iyi diye not düşmüş.bakalım bide ben gidip durumunu kendisinden duyayım,yapmam gereken bişey varsa tavsiye alayım..

çilekli_şeker hoşgeldin canım..
bende burayı sık sık okuyorum fakat bebişim olduğundan yazamıyorum pek..bizde 'e' yi yapıyoruz kaç gündür ama oğlum yapamıyo..baya yapamıyo yani..ben çok sinirli biriyim 1-2 yapamazsa hemen öfkeleniyorum sonra oturup ağlıyorum..şu anda olduğu gibi.küçük e den sonra büyük e ve l sesine geçmişler..bugün küçük ve büyük e birde bir sayfa l sesi vermş öğretmen...öğretmenimiz süper ona diyecek lafım yok..çok abartmadan veriyo ödevi ama benm oğlan sıkıldı bile..babasına diyorum akşamları beraber yapın sbaha yetiştiremiyoruz adam tmm diyo akşam 8:30 da geliyo..ee yemek ye topla diyene kadar 9:30 oluyo.oğlumun uykusu gelmeye başlıyo..yapamıyo resmen eee sabaha bana kalıyo..bende bağıra çağıra yaptırıyorum..oda mutsuz bende:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

inş iyi olur hayatımın hiçbir döneminde böyle çaresiz kalmamıştım..resmen bişey yapamıyorum..herşey onun minicik ellerinde:KK43:

bende burayı sık sık okuyorum fakat bebişim olduğundan yazamıyorum pek..bizde 'e' yi yapıyoruz kaç gündür ama oğlum yapamıyo..baya yapamıyo yani..ben çok sinirli biriyim 1-2 yapamazsa hemen öfkeleniyorum sonra oturup ağlıyorum..şu anda olduğu gibi.küçük e den sonra büyük e ve l sesine geçmişler..bugün küçük ve büyük e birde bir sayfa l sesi vermş öğretmen...öğretmenimiz süper ona diyecek lafım yok..çok abartmadan veriyo ödevi ama benm oğlan sıkıldı bile..babasına diyorum akşamları beraber yapın sbaha yetiştiremiyoruz adam tmm diyo akşam 8:30 da geliyo..ee yemek ye topla diyene kadar 9:30 oluyo.oğlumun uykusu gelmeye başlıyo..yapamıyo resmen eee sabaha bana kalıyo..bende bağıra çağıra yaptırıyorum..oda mutsuz bende:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

inş iyi olur hayatımın hiçbir döneminde böyle çaresiz kalmamıştım..resmen bişey yapamıyorum..herşey onun minicik ellerinde:KK43:

üzülme bize öğretmenimiz okuma yazma öğrenemeyen çocuk yoktur demişti çok özel bi rdurumu yoksa yazısı kötü olsun dr ların da kötü değilmi :p bende sinirleniyorum arada ama bu çocuğu daha da geriyor yaptığını
yapamaz hale geliyor çokmu sinirlendin kalk dolaş bi nefes al Allah başka çaresizlikler vermesin herkes aynı durumunda bugünler geçecek bir bakıcaz öğrenmişler ben çok fazla durmuyorum başında gösteriyorum 2
dolaşıp 1 oturuyorum sende dene.... hep söylediğimiz gibi Allah hepimizin yardımcısı olsun....

merhaba arkadaşlar;

Benimde kızım bu sene 1. sınıfa başladı. 'e' 'l' harfleri ile malum haşır neşiriz ama bazen delirme noktasına geliyorum..öğretmeni geri kalıyor falan diyor kızım yavaştır doğasında var ağır kanlı ama oyun vs dersen yerinde duramaz zıp zıp zıplar evde yürümez koşar öyle yaramazdır... ders esnasındada konuştuğunu söyledi öğretmen şimdi sıradaki arkadaşı ile derste küsüp tenefüste barışıyorlarmış konuşması bıraz duruldu ama her an patlayabilirler çünkü ikiside konuşan öğrenci sıra arkadaşı ile .

birde sınıfımızda malesef sorunlu öğrencilerde var dikkat dağıtan mesela dün birisi ark.çocugunun gözüne kalem batırmış ve benim kızın kafasını tutmuş bırkatıramamışlar..derste gezip tahtaya kalkıp bişiler yazıyor kalemini defterini yerlere falan atıyormuş ..kızım öğretmenimiz sürekli bağırıyor tahtaya masaya vuruyor diyor sürekli zaten dikkati çabuk dağılır bu yaşta çocukların ne yapacağız bilmiyoruz sınıf olarak :KK59:

selam seninkidemi 1. sınıfa gidiyor....:KK19:

merhaba arkadaşlar;

Benimde kızım bu sene 1. sınıfa başladı. 'e' 'l' harfleri ile malum haşır neşiriz ama bazen delirme noktasına geliyorum..öğretmeni geri kalıyor falan diyor kızım yavaştır doğasında var ağır kanlı ama oyun vs dersen yerinde duramaz zıp zıp zıplar evde yürümez koşar öyle yaramazdır... ders esnasındada konuştuğunu söyledi öğretmen şimdi sıradaki arkadaşı ile derste küsüp tenefüste barışıyorlarmış konuşması bıraz duruldu ama her an patlayabilirler çünkü ikiside konuşan öğrenci sıra arkadaşı ile .

birde sınıfımızda malesef sorunlu öğrencilerde var dikkat dağıtan mesela dün birisi ark.çocugunun gözüne kalem batırmış ve benim kızın kafasını tutmuş bırkatıramamışlar..derste gezip tahtaya kalkıp bişiler yazıyor kalemini defterini yerlere falan atıyormuş ..kızım öğretmenimiz sürekli bağırıyor tahtaya masaya vuruyor diyor sürekli zaten dikkati çabuk dağılır bu yaşta çocukların ne yapacağız bilmiyoruz sınıf olarak :KK59:

ahaaa tam da benim yarama bastınız.bugün bende öğlen öğretmeniyle konuşmaya gittim.herşey çok iyi,zeki ne verdiysem aldı güzel de yazıyor dedi öğretmen.ama sıra arkadaşıyla başım resmen dertte.konuşuyorlar malesef.aslında bizim kız ona uyuyor.sıra arkadaşı anasınıfından bi kız.ailecek te tanışıyoruz.aslında hiç istemediğim bi durumdu ama malesef aynı sınıfa düştüler.kızın benimkine tuhaf bi düşkünlüğü var bugün gördüm ben onunla oturucam felan diyor.öğretmen bir kez ayırdı ama ertesi gün yine arkadaşı bizimkinin yanına gelmiş.ne gerekiyorsa yapın hocam dedim.ayırıcam onları dedi.bizimkinin bi de dikkati çabuk dağılıyormuş-yanındakiyle konuşunca hepten kopup gidecek.en iyisi ayrılmaları.offf keşke AYRI sınıfta olsalardı.neyse atlatırız inşallah.iyi şeyler duyduğuma sevindim önemli olan kızımın dersteki başarısıydı.çok şükür.allah tüm evlatlarımıza akıl fikir zihin açıklığı versin.

öğretmenim hoş geldiniz ve geçmiş olsun

ebuş

o öğretmen günde 1 ses veriyor herhalde. bana çok sağlıklı gelmedi açıkçası.
biz daha dün eee demeye başladık. müfredat da böyle zaten başlarda haftada 1 ses.
o sınıftaki çocukların hepsi okuma yazma biliyor olabilir
hatta bazı özel okullar ana sınıfında öğretiyor okuma yazmayı o okullardan biri olabilir.
yoksa bu kadar hızlı gidemez. :KK20:

ödev olayına gelince.
bazı veliler biz özel okula gönderiyoruz onun ödeviyle falan uğraşamayız diyorlar.
bunlardan biride benim arkadaşım. ödev vermeyen bir özel okula yazdırdı kızını.
kendi çok yoğun çalıştığı için ilgilenemiyor.
aslında ödev olmasa daha iyi çünkü o çocuklar hele okul uzaksa sabahın köründe evden çıkıp akşam evde oluyorlar. hadi 9 da yatıyorlar diyelim ne zaman yemek yiyip oyun oynayıp ödev yapacak.
bizimkiler yarım gün gittiğinden zamanları kalıyor. tam gün giden bile devlette 3 de eve geliyor.
onlar ödevleri etüdde yapıyor biz evde.
çok takılmamak lazım bunlara. ingilizce ve sosyallik için tabiki özel okul çok iyi ve çok güzel ama onun dışında sizde evde destekleyebilirsiniz eğitimini. morpa kampüsü yazmıştım daha önce. bi bakın.
anaokulunda öğrendiler de ne oldu sanki yaz tatilide hepsi uçtu gitti zaten zorla sokmuştuk akıllarına 40 adım gitmedi yani aslında ödev diye bişey olmasa süper olur çocuk sabah 8 de kalkıp 5 de okuldan geliyor ben çalışıyorum eve gitmem 7.30 8 .00 i buluyor yemek derken hemen ödevin başına oturuyoruz hiç sohbet emeye oynamaya vaktimiz olmuyor zaten ödevide yapmak istemiyor kavga dövüş zorla yarım yamalak yapıyoruz çocuğumla sohbet etmeyi özledim eminim oda annesini özlemiştir sürekli hadi ders yapalım diyen bi anne yi kim ister:KK59::KK59::KK59:

aynen yaa bende çok sinirliyim gerçi şimdiye kadar hep çok sabırlı olduğumu sanırdım ama bu yazı yazma ödev yapma ma konusunda sinirlerime çokta hakim olamıyorum yaptığı zaman iki dakikada bir sayfayı gayet güzel yazıyo ama bide yapmak istemezse kiii genellikle hep bu istememem modundayız bir buçuk iki saat bir sıra eeeee harfiyle uğraştığımız oluyor bazen keşeke çalışmasaydım diyorum ama napalaım hayattt:KK59::KK59:

X