İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

olmasın tabi yaa okuldan soğutuyor insanı

Bizim öğretmen ben kızınca soyadını kullanırım dedi..
Şuan anlamazlar tabiki ama diğer sınıflara geçtiklerinde beni tanıdıkça öğrenicekler dedi.
soyadını söylediğimde hemen kızdığımı anlar toparlanırlardı eski öğrencilerim dedi..

amanın sıkmamış hali buysa yandınız siz

bende sevindim sıkmıycak diye ama

aslında çok güzel verdiği dergi oğlum başka zaman olsa hayatta yapmazdı bu kadar çizgiyi

Arkadaşlar ilkokul öğrencisine 15 sayfa ödev verilmez, öğretmenleriyle konuşun, normal bir şekilde tepkiler verin.

dergi 15 sayfalık 12. sayfaya kadar yarı resim yarı çizgi

son 3 sayfa sırf çizgi,bizimde son 3 sayfamız kaldı onuda yarın yapıcaz
benim oğluş sıkılmadı ,sıkıldıda ne şaklabanlıklar yaptık yaptırana kadar

pazartesi günü diğer velilerin tepkilerine bakıcam ödev onlara ağır gelmiş mi,çocuklar zorlanmışmı

el kaslarının gelişmesi içinde yapmaları gerekiyor ,ne düşünüceğimi şaşırdım
ilerleyen günlerde görücez artuk

bazı çizgilerin üzerinden bende geçtim ,sonra sildim tabi
kolaymı oluyo diye ama
çocukların söylendiği kadarda varmış,3 çizgide benim bileklerim ağrıdı:84:

hanımlar 2 yıl önce bir öğretmenin yazdıklarından alıntı yaptım. hepimizin işine yarayacak bilgiler. uzun oldu ama okuyun.

ne çok etkileniyor insan.
ben 3. sınıfta okul değiştirmiştim. öğretmen faciaydı sıra dayağı falan vardı. çok aşağılardı hepimizi. bir iki öğrenciyi sever diğerlerinin yüzüne bakmazdı. yerli malı haftasında tüm gelenleri evine götürtmüştü beğenmediklerini bize yedirmişti. adını bile hatırlamıyorum o öğretmenin.
4. sınıfta gene eski okuluma öğretmenime döndüm. bu sene ekayıtda oğluma o sevmediğim okul çıktı. hayatta göndermem buraya dedim eşime. bize yakın diğer okula yazdırdık.

Merhaba arkadaşlar,bu yıl 2. sınıf okutuyorum.Buraya bir bakayım 1. sınıflar ne alemde demiştim.Arkadaş benim önceden yazdıklarımı yayınlamış.Teşekkür ederim.geçen yıl 33 öğrencim vardı.Aralık ayında hepsi okuyup yazıyordu.Çok sorunsuz bir yıl yaşadık.Tek önerim var acele etmeyin.Ben sesleri başta çok ağır verdim.Yazılarının da üzerinde çok durdum.Hatta veliler bizim öğretmen yavaş gidiyor diye söylendi.Sonrasında çocuklar sistemi kavradı haftada 3 ses vermeye başladık.Ve en önce benim sınıfım okudu.Çünkü geriye dönük çalışma yapmama gerek kalmadı.Yazıları da harika oldu. Bu yüzden asla acele etmeyin,fazladan birşeyler yazdırmayın.Hepinize kolay gelsin.

hoşgeldiniz. nasıl denk gelmiş öyle ben bugün okuyup arkadaşlara alıntı yaptım aynı anda siz gelmişsiniz. çok faydalı olacak yazdıklarınız bize. teşekkür ederiz paylaşımlarınız ve desteğiniz için.

Çocuğun dersi,okulu sevmesini de sağlayan öğretmen.Bazıları;önemli olan çocuğun kendisi öğretmen fark etmez diyor ama ben kesinlikle katılmıyorum.Öğretmen çok önemli.
Ve birinci sınıf da çok önemli,çocuk 1. sınıfta başarılıysa diğer sınıflarda başarılı olma ihtimali çok yükseliyor.Ama sevemediği bir öğretmenle,sayfalarca verilen ve bitmek bilmeyen ödevlerle çocuk nasıl sevebilir okulu.Öğretmenlerin hepsi keşke işini çok severek yapsa.

daphnis35 Ne kadar güzel bilgiler vermişsiniz.Bizde yararlanırız.Size de alıntılayan arkadaşlara da çok teşekkürler.

Bizim öğretmenimiz yarın için..
Matematik, türkçe, hayat bilgisi 1. kitaplar
oyun hamuru(4 renk)
kuru boya
resim defteri
güzel yazı defteri
kalemliği
beslenmesi
bunları istedi..
sizlerde durumlar nasıl
sanki çok ağır oldu yaa:26:
hadi okula kadar biz taşıyoruzda sıraya gircekler, andımızdı, konuşmaydı derken ayyy sırtı ağrır çocuğun:44:

slm kızlar..benm adım sibel..oğluşumun adı utku...benm oğlumda bu sene 1.sınıfa başlıyor hayırlısıyla...geçen sene anaokuluna gitti..gidp gelmede sorun yok yani..okulu seviyor..tabi oyun oynayacak sanıyor anlatıyoruz sürekli..çok hevesli inş böyle devam eder...
öğretmenimiz şimdilik çok iyi duruyo..içi kıpır kıpır ediyor adamın yerinde duramıyor...bişeyler yapıym diye çabalıyo...
okul kıyafetlerini aldık...çantasını omzundan indirmiyo..çok hevesli yaaa:)) kırtasiye malzemelerini almadık henüz öğretmenmz listeyi vermediii...

bu uzun yorucu bi okadarda heycanlı maratonda Allah çocuklarımıza ve bize yardım etsin..onlarla beraber bize okullu olduk tekrar...inş sık sık olmasada aranıza katılır sohbet ederim...görüşürüz...

Aramıza hosgeldiniz Sibel
Hepimiz cok cok heyecanliyiz asıl maraton yarın başlıyor. Hayırlı uğurlu olur insallah

Evet tr-lelli cok ağır oldu çanta ama napalim alışacaklar.

Benim kafamı en cok kurcalayan şey beslenme.
Neler koymayı düşünüyor sunuz?

Evet tr-lelli cok ağır oldu çanta ama napalim alışacaklar.

Benim kafamı en cok kurcalayan şey beslenme.
Neler koymayı düşünüyor sunuz?

Ben yarın için tost yapıp koyucam vişne suyu koyucam, 3-4 tane erik (büyük siyah erik seviyo) birde 2 dilim kek..
yer benim ki yarınlık böyle ben bu tarz şeyler koyucam..

Domates sulanıyor
peynir kokuyor öyle dışarda kalınca
patates kızartması felan elleri yağ olur iyi temizleyemez
bu tarz şeyler koymıcam ben.. ya da hafta da 1 koyarım belki oğlumun isteğine bağlı

poğça, simit, kek, sandöviç, belki ince bir köfteden hamburger yapabilirim, börek, sigara böreği, tost, (böreğin şeklini ve içindekileri değiştirerek sunabiliriz)mevsim meyvesi olur elmalar mandalinalar bolca çıktığında, ekmek arası saralle, kraker , kek, bisküvide ek olarak 1 paket koyucam mutlaka tenefüslerde belki yer

Her gün birini koysak zaten değişik bişiler yemiş oluyor diğer haftada tekrar dönenceli olarak koyarız

Ben kantinden bisey almasını hiç istemiyorum yarın icin süt ve kurabiye düşünmüştüm ama az mı olur ki?

Ben kantinden bisey almasını hiç istemiyorum yarın icin süt ve kurabiye düşünmüştüm ama az mı olur ki?

Canım senin bücürüğe bağlı, benim oğlum onla doymaz mesela..

Daha doyurucu bişey koy cnm ya 5.5, 6 saat ordalar acıkır..

bende alışsın istemiyorum kantine korkumda şu para vericez ellerine çocuk bişe sanıcak başka çocuklar parası var diye çocuğa felan sararlar mı ki beni şahsen bu korkutuyor daha çok o yüzden kraker, bisküvi, halley yada gofretli çikolata olabilir koyucam tane..
bizim kantinde asitli hiç bir içecek yok yasaklanmış satılmıyor..
kantinde satılan bisküvi meyve suyu tarzı şeyleri evden koyup kantine özendirmemeyi planlıyorum bu senelik..

evet aburcubur koymak zorunda kalıcaz yeterki şimdiden kantine alışmasın. zaten şimdilik para vermeyi düşünmüyoruz.

yarında biz başlıyoruz kızlar heyecanlıyım

tadını severse kefir sağlıklı bi seçenek düşünürseniz, ama her çocuk sevmez. Gel gör ki bi o kadar da sağlıklı, ülker içim in ufak şişlerinden koyuyordum ben geçen sene. Aslında hiç şeker içerikli bişey koymamak lazım, kan şekerini düşürüp konsantarsyonu bozduğu ispatlanmış, aksine enerji değil yorgunluk veriyo ama malesef, seçenekler kısıtlı olduğundan koymak zorunda kalıyoruz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…