İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

Benimkinede 1 sayfa arkalı önlü ödev vermiş öğretmeni..
Geçen sene de böyleydi oğlum eve gelir gelmez yapıyo ödevini bu senede öyle başladık bakalım böyle giderse süper olcak..
Yarın yaparsın dedim ama dün akşam yapmak istedi..
O harfi vardı 1 sıra harfe geçmelerine çok var biliyorum ama sanırım alıştırma olsun diye 1 sıra vermiş..
Bu el yazısında ara bağlama işaareti vermiş.. 2 sıra..
Biz biraz mükemmeliyetçiyiz..
az taşırıyo güzel olmuyo hemen siliyo ben müdahale etmeden
bazen oğlum okadardan bişe olmaz desemde o yine bildiğini okuyor..
Elleri ağrıdığında yukarı kaldırıp yumruk sıkıp elini açıyo
karşı yöne kaldırıp aynısını yapıyor
Aşşa indirip aynı işlemi yapıyo baktım yapıp duruyo napıyorsun? dedim "öğretmenimiz elleriniz ağrıdığında böyle yapın dedi".. dedi

Kalemi çok kaldırıyor kalemi kaldırmamayı öğrenmeleri gerekiyor el yazısı bana zor geliyo bilemedim ki:26:

canım geçen seneki sayfaları okuduğumda silgi kullanımını kısıtlamak gerektiği aklıma en çok kazınan şey olmuştu. chess in öğretmenide silgi kullandırmıyodu hatırladığım. ona bi danış isteren yada chess tecrübeli anne ses ver

herkeze günaydın moralim çok bozuk oğlum daha çantasına kitabına sahip çıkamıyor acaba acelemi ettik birinci sınıfa başlamasında 2005 kasım 17 doğumlu hafta sonu için mi bilemiyorum sürekli kullanılacak bir kitap mı çizgi kitabı dağıtmış öğretmeni benim haberim yok babası aldı okuldan ben çaıştığım için babaanneye bıraktı çocuğu oda kitabıda çantayıda birz sokakta gezdirmiş çantayı eve gidince aradık taradık çantayı bulduk ama kitap yok acaba okuldamı bıraktın nerde unuttun kitabını diyorum bilmiyorum diyo napıcam ben bu çocukla ya hep böyle giderse:KK53::KK43::KK43::KK43:

ah evet çalışınca herşeyi kontrol etmek zor oluyor malesef. babalarda bizim gibi hassas olamadığından sorun oluyo. bi arkadaşının telefonu falan varsa sizde fotokopi çektirip yaptırabilirsiniz ödevini.
benim oğlum ağustos2005 doğumlu bence zamanında vermişsin. alışacaklar.

2 günde bitmesi icin 15 sayfalık dergi mı verdi?
Waaawww çökmüş sanki. Hangi yayının dergisi. Bizimkiler bu hafta açı yayınının dergisini bitirdiler.

topsesin dergisi 15 sayfalık son 3 sayfamız kaldı oda biraz zorları kaldı bakalım yapmaya çalışıyoruz

hepimiz için hayırlısı olsun, kızım da bu sene 1.sınıfa başladı, çok heyecanlı ve mutluyum :KK1:

öğretmenimize bayıldım; yavaş yavaş herşey öğrenilir, acele yok dedi...çok sakin, sabırlı ve çocuk psikolojisinden çok iyi anlıyor...

hepimiz için yeni okul dönemi hayırlı olur inşallah.

hayırlı olsun

herkez öğretmenini beğenmiş ne güzel

bizim öğretmende sıkmıycam diyo ama 15 sayfalık ödev verdi ,birde sıksa

canım geçen seneki sayfaları okuduğumda silgi kullanımını kısıtlamak gerektiği aklıma en çok kazınan şey olmuştu. chess in öğretmenide silgi kullandırmıyodu hatırladığım. ona bi danış isteren yada chess tecrübeli anne ses ver

yok canım bizim öğretmenin öyle bi kuralı yoktu, benimki hala çok siler, halbuki basit bi taşmışlık falan olur dikkat çekmez bile ama genede silip yeniden yazar, silme bişey olmaz desemde:KK53:
ilkin elleri çok yoruluyo ya, içine düşüyolar kağıdın, kalemi bastırıyolar falan,:KK1: normal şeyler bunlar zamanla kendi tarzları oluyo zaten, yazı yazmada kalem tutmada

topsesin dergisi 15 sayfalık son 3 sayfamız kaldı oda biraz zorları kaldı bakalım yapmaya çalışıyoruz

hayırlı olsun

amanın:KK53: sıkmamış hali buysa yandınız siz
:KK1:

Arkadaşlar ilkokul öğrencisine 15 sayfa ödev verilmez, öğretmenleriyle konuşun, normal bir şekilde tepkiler verin.

valla kızlar geçen sene ilk aylar pek ödev vermemişti bizim öğretmen, genelde böyle harf yazmayı öğrenmeyle alakalı yazı çalışmalarını okulda yapıyolardı, yazmayı öğrendikten sonra ödev gelmeye başladı ciddi ciddi, tabii her öğretmenin tarzı farklı, öğretmen ne güzel ödev vermiyo diye sevinirken kışın oğlumla oturup bunalıma girdim ödevler yüzünden:KK1::KK60:

yok canım bizim öğretmenin öyle bi kuralı yoktu, benimki hala çok siler, halbuki basit bi taşmışlık falan olur dikkat çekmez bile ama genede silip yeniden yazar, silme bişey olmaz desemde:KK53:
ilkin elleri çok yoruluyo ya, içine düşüyolar kağıdın, kalemi bastırıyolar falan,:KK1: normal şeyler bunlar zamanla kendi tarzları oluyo zaten, yazı yazmada kalem tutmada

Okadar sayfa okuyunca beynim sulandı demekki :KK1:

Arkadaşlar ilkokul öğrencisine 15 sayfa ödev verilmez, öğretmenleriyle konuşun, normal bir şekilde tepkiler verin.

15 sayfa olarak düşününce cok tabi ama dergiyi gormek lazım belki toplamı 3 sayfa ayarindadir.
Az az vardır yani sayfalarda yapılacak kısım.
Bı Ogretmen 1 sayfa mat ödevi veriyo toplam 5 soru
Digeri 1 sayfa veriyo 20 soru gibi

kaybolan, sınıfta unutulan eşyalar için kayıp kutusu yapıcaz dedi öğretmen çocuklarada sölicem yerde buldukları onların olmayan şeyleri getirip bu kutuya bırakcaklar felan dedi..
öğretmeninize bi hatırlatın böyle bişey yapsın ve çocukları uyarsıın kimsenin bişeyini almayın bulduğunuzdada bu kutuya koyun gibi..

Bizim öğretmen dediki bu yaş çocuklar için yerde buldukları herşey onlarındır bunu anlatamaz izah edemessiniz gördükleri bulduklareı herşey onların demişti

valla kızlar geçen sene ilk aylar pek ödev vermemişti bizim öğretmen, genelde böyle harf yazmayı öğrenmeyle alakalı yazı çalışmalarını okulda yapıyolardı, yazmayı öğrendikten sonra ödev gelmeye başladı ciddi ciddi, tabii her öğretmenin tarzı farklı, öğretmen ne güzel ödev vermiyo diye sevinirken kışın oğlumla oturup bunalıma girdim ödevler yüzünden:KK1::KK60:
bizimde geçen sene baya bayaaa birinci sınıfı aratmayan ödvler yaptık tabi bu sene yaşamadan bişey demek olmaz inş çok ödev vermez öğretmenimiz:KK50::KK50:
15 sayfa olarak düşününce cok tabi ama dergiyi gormek lazım belki toplamı 3 sayfa ayarindadir.
Az az vardır yani sayfalarda yapılacak kısım.
Bı Ogretmen 1 sayfa mat ödevi veriyo toplam 5 soru
Digeri 1 sayfa veriyo 20 soru gibi
ayy bide matemematik var dimi ben okuma yazmadan korkarken onu unuttum:KK53::KK53::KK53:

hayırlı olsun

15 sayfa acaba oğluşumun kaybettiği kitap kaç sayfaydı korkmaya başladım:18::18::18::18:

kaybolan, sınıfta unutulan eşyalar için kayıp kutusu yapıcaz dedi öğretmen çocuklarada sölicem yerde buldukları onların olmayan şeyleri getirip bu kutuya bırakcaklar felan dedi..
öğretmeninize bi hatırlatın böyle bişey yapsın ve çocukları uyarsıın kimsenin bişeyini almayın bulduğunuzdada bu kutuya koyun gibi..

Bizim öğretmen dediki bu yaş çocuklar için yerde buldukları herşey onlarındır bunu anlatamaz izah edemessiniz gördükleri bulduklareı herşey onların demişti

hımmm çok iyi fikir hele benimkisi gibi daha ilk haftada iki kere çantasını 1 silgi 1 kitap kaybeden öğrencilerin velileri için:KK37::KK37::KK37:

hımmm çok iyi fikir hele benimkisi gibi daha ilk haftada iki kere çantasını 1 silgi 1 kitap kaybeden öğrencilerin velileri için:KK37::KK37::KK37:

neler kaybederiz neler artıkk birde şey dikkatimi çekti öğretmende söyledi süslü kalemler öyle çizgifilm figürlü kalemlikler bide örnek veriyo yok callıou yok çilek kız:KK1: böyle şeyler almayın diyo diğer çocuğun ilgisini çekiyor diyo..
bende almadım basit sıradan tek renk süssüz resimsiz seçtim kaleminide kalemliğinide..

olmayan çocuk özeniyor sanırım olan çocuğunkine bende yok onda var gibi..
Bir de böyle bi kutu olunca çocuklar bişe zanneder atarlar içine belki bide öğretmen aferin size felan çekersee:KK1: gaza gelirler sen bi öğretmene söyle canım..
ilk haftadan böyleyse bu durum yandık desene

Bişi daha aklıma takıldı öğretmen suluk istemiyorum dedi..
Onuda işte bazılarının ki çok süslü oluyormuş figürlü sonra yere düşüyomuş ses çıkarıyomuş kırılabiliyomuş pet şişe getircekler dedi bir yaşıma daha girdim

Son düzenleme:

size yakın oturan bir sınıf arkadaşının annesinin telefonu şart :)
onlarda alışacak bizde.
asıl iş pazartesi başlıyo:18::18::18::18::18:

onlarda alışacak bizde.

offff napcas bilmiyorum 5.5-6 saat oyun okulu sandı yine çocuklar oryantasyon haftasında bu haftadan bunca saat sıkılmazlar inş. o tenefüs o merdivenler
Annem böyle söyleyince söyleniyor bana siz hiç çocuk olmadınız yaa hiç kimsenin çocuğu yok ya bir senin var diyo
ama anne ezerler, iterler itsinler korumayı öğrensin oda kendini diyo..
Ne kadar çok sorun ediyosun önceden orta okullarda aynı bahçedeydi(şimdi 1-2-3-4 öğlenci 5-6-7-8- sabahçı ya genel okullarda) diyo..
ayyyy annem gibi olabilsem aklımdan çıkmıyo ki

Son düzenleme:
neler kaybederiz neler artıkk birde şey dikkatimi çekti öğretmende söyledi süslü kalemler öyle çizgifilm figürlü kalemlikler bide örnek veriyo yok callıou yok çilek kız:KK1: böyle şeyler almayın diyo diğer çocuğun ilgisini çekiyor diyo..
bende almadım basit sıradan tek renk süssüz resimsiz seçtim kaleminide kalemliğinide..

olmayan çocuk özeniyor sanırım olan çocuğunkine bende yok onda var gibi..
Bir de böyle bi kutu olunca çocuklar bişe zanneder atarlar içine belki bide öğretmen aferin size felan çekersee:KK1: gaza gelirler sen bi öğretmene söyle canım..
ilk haftadan böyleyse bu durum yandık desene

Bişi daha aklıma takıldı öğretmen suluk istemiyorum dedi..
Onuda işte bazılarının ki çok süslü oluyormuş figürlü sonra yere düşüyomuş ses çıkarıyomuş kırılabiliyomuş pet şişe getircekler dedi bir yaşıma daha girdim
evet bizim öğretmen de istemiyo süslü şeyleri bende heves etsin die almıştım bi daha okula getirme demiş bende üzlmesin diye evde kullanırsın dedim ama kız larda var süslü kalemler:KK20::KK20::KK20:heralde onlarıda bizim gibi uyarmışlardır:26::26::26::26:
onlarda alışacak bizde.
evet onu bir araştırayım ben birbirimizi teselli edlim lütfen çünkü ben yeterince panikteyim zaten:KK30::KK30::KK30::KK30:
offff napcas bilmiyorum 5.5-6 saat oyun okulu sandı yine çocuklar oryantasyon haftasında bu haftadan bunca saat sıkılmazlar inş. o tenefüs o merdivenler
Annem böyle söyleyince söyleniyor bana siz hiç çocuk olmadınız yaa hiç kimsenin çocuğu yok ya bir senin var diyo
ama anne ezerler, iterler itsinler korumayı öğrensin oda kendini diyo..
Ne kadar çok sorun ediyosun önceden orta okullarda aynı bahçedeydi(şimdi 1-2-3-4 öğlenci 5-6-7-8- sabahçı ya genel okullarda) diyo..
ayyyy annem gibi olabilsem aklımdan çıkmıyo ki

ahh işte benimde sık sık duyduğum tanıdık cümleler hiç kimsenin çocuğu yok bir senin var:KK30::KK30:napalım herkezin çocuğu kendine değerlidir dimi ama:78::78::78::78:

Hepinize yeni eğitim öğretim yılında sabır çocuklarımızada başarılar dilerim.
Arkadaşlar bu topiğin eski yazılarına bakarsanız bizlerde sizin gibi endişeliydik.
İnanın kalbim pır pır atardı her pazar günü ki yarın P.tesi oldu diye ...
Endişelenirdim... Şimdi düşünüyorumda ne kadar büyütmüşüm diye bir de
sakın ola ki çocukların anlaşmamazlıklarından dolayı veliler birbirine girmesin.
Biz veliler çocuklardan daha çok buluşup bir araya gelmeye çalışıyoruz öyle güzel
paylaşım içindeyiz ki , şu an çocuklarımız 3 sınıfa başlayacaklar. Darısı sizlerinde başına...
Herşeyin başı sabır ve öfkeyle kalkan zararla oturur derler ya... Onlar çocuk bugün
küserler yarın en iyi arkadaş dost olurlar sonra mahçup olan büyükler oluyor.
Hepinize başarılar diliyorum çocuklarımıza da yüce Rabbim zihin açıklığı versin...

Son düzenleme:
Olacağı varsa hersey oluyor. Ama gel bunu bize anlat :KK1:

Ben 4. Siniftayken 3 kisi oturuyorduk 2 kiz 1 erkek ve hep ortada oturma kavgası çıkıyordu kiz arkadasim yerinde kuzu kuzu otururken ben ve diğer arkadas birbirimizi itip kahkahalarla guluyorduk derken beni arkadasim bı itti dengeleyemedim kendimi kiz arkadaşımın üstüne düştüm o yerde ben üstünde. Kızın kolu zedelenmiş 3 hafta sargili gezdi. Ertesi gun ucumuzunde annesi okuldaydi. Yaaaa.
Ben kendimden biliyorum :KK43:
Allahım sen cocuklarımızı koru.

Arkadaşlar bu topiğin eski yazılarına bakarsanız bizlerde sizin gibi endişeliydik.
sakın ola ki çocukların anlaşmamazlıklarından dolayı veliler birbirine girmesin.
Biz veliler çocuklardan daha çok buluşup bir araya gelmeye çalışıyoruz öyle güzel
paylaşım içindeyiz ki , şu an çocuklarımız 3 sınıfa başlayacaklar. Darısı sizlerinde başına...
Herşeyin başı sabır ve öfkeyle kalkan zararla oturur derler ya... Onlar çocuk bugün
Hepinize başarılar diliyorum çocuklarımıza da yüce Rabbim zihin açıklığı versin...

teşekkür ederiz. ne iyi etmişsiniz böyle bir başlık açarak.
sizin sayenizde bolca bilgilendik.
mesela ben tüm geçmişi okudum :KK52::KK52::KK52:
sizin çocuğunuzada 3. yılında başarılar.

Ben 4. Siniftayken 3 kisi oturuyorduk 2 kiz 1 erkek ve hep ortada oturma kavgası çıkıyordu kiz arkadasim yerinde kuzu kuzu otururken ben ve diğer arkadas birbirimizi itip kahkahalarla guluyorduk derken beni arkadasim bı itti dengeleyemedim kendimi kiz arkadaşımın üstüne düştüm o yerde ben üstünde. Kızın kolu zedelenmiş 3 hafta sargili gezdi. Ertesi gun ucumuzunde annesi okuldaydi. Yaaaa.

Bizde 3 kişi oturuyorduk ve bu benim şahsi düşüncem ama altını çizerek belirteyim ilk okul öğretmenim bayandı ve çok kafamıza vuruyodu..Sıra dayağında olsun, yada başımıza gelip yapıp yapamadığımızı gözlemlediği zamanlarda ya kulak üstü saç kısmı varya orası çok acır ordan tutup çimdik şeklinde çekerdi yada kafamıza vururdu..
orta okulda lisede böyle bişe görmedim tanıkda olmadım
O olaydan sonra ben hala ilk okulda bayan öğretmene karşı soğuğum kendim yaşadığımdan
benim oğlan erkek öğretmende hep aklıma kendi ilkokulum ve o öğretmen gelir sevmemiştim sevememiştim bi türlü kadını:KK50:

amin caım çok sağol arada uğrayıp bizi sakinleştirmeyi ihmal etmeyin lütfen:KK69::KK69::KK69:

allah korusun benimde vardı bir kol kırma vukuatım hala o arkadaşımı görünce çok utanırım:78: inş bizim başımza gelmez böyle şeyler:85::85:
Bizde 3 kişi oturuyorduk ve bu benim şahsi düşüncem ama altını çizerek belirteyim ilk okul öğretmenim bayandı ve çok kafamıza vuruyodu..Sıra dayağında olsun, yada başımıza gelip yapıp yapamadığımızı gözlemlediği zamanlarda ya kulak üstü saç kısmı varya orası çok acır ordan tutup çimdik şeklinde çekerdi yada kafamıza vururdu..
orta okulda lisede böyle bişe görmedim tanıkda olmadım
O olaydan sonra ben hala ilk okulda bayan öğretmene karşı soğuğum kendim yaşadığımdan
benim oğlan erkek öğretmende hep aklıma kendi ilkokulum ve o öğretmen gelir sevmemiştim sevememiştim bi türlü kadını:KK50:

uuuff yok zaten bu zamanda öyle öğretmen ler kalmadı sanıyorum sende baya şanssızmışsın inş erkek öğr.iyi olur öğretmen çok önemli

X