İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

haberlerde somali'de 29 bin çocuğun açlıktan öldüğünü 2 milyon insanında ölmek üzere olduğunu söyledi RABBIM yardımcıları olsun kimileri iftarda sofraya gelen yemeği beğenmiyor sizin beğenmediğiniz o yemek onların hayali... LÜTFEN ! Dua Edelim LUTFEN Duyarli olalim LUTFEN Yardim edelimm

bu yaziyi yazarak topigi rahatsiz etmis olabilirim.. ama bu benim insanllik gorevim...

TURKCELL, VODAFONE VE AVEA tüm hatlardan
“ACLIK” yazıp 5777`ye SMS göndererek, 5 TL bağışta bulunabilirsiniz. ( kimseyokmu )

SMS yoluyla: Tüm operatörlerden 2868’e boş mesaj atarak 5 TL’lik bağış yapılabilir.( turk kizilay)

bu yazi ne kadar cok dagitirsaniz .katkimiz bi o kadarda cok olur.. INSALLAH ... tesekkurler

yazdıklarınızı okuyunca eski bir öğrencim geldi aklıma.. oturduğunda sıraya yetişemiyordu sürekli ayakta yazıyodu :)tabi köy okulu ve olanakların sınırlı olduğu bi yerdi.. anasınıfı tekrarını önermiştik ama kabul etmemişti.. sonra annesinden minder göndermesini istedim.. neyse konuya geçeyim en erken okumaya geçen öğrencim o oldu.. zaten kesin kayıtlar kasım ayında onaylanıyor bu yüzden çok da sorun yapmayın derim.. öğretmenler iki ay çocuklar için gözlem yapıyor kasları gelişmeyen öğrencilerin velileri ile tekrar görüşülüyor öğretmen çok sorun yaşarsa zaten sizinle görüşecektir göz ardı edeceğini düşünmeyin çünkü birden beşe kadar bizim de yavrumuz olacak onlar..

valla kızlar geçen senede 2004 lüler başlıcaktı yasal olarak, benimki de eylül 2004 lü ve başladı
ancak ilk gün öğretmenn masasındaki kağıda gözüm ilişti ve sınıfın yarısı 2003 lü yarısı 2004 lü olduğunu gördüm
ve şükür 1. sınıfı gayet başarlı atlattık ama çocuklar arasında sosyal ve fiziksel anlamda bu 1 sene farktan kaynaklanan dengesizlikler oldu. Yani ders konusunda bi fark yok ama kendi arkadaşlıkları manasında dengesizlikler oldu, sınıfın yarısı daha olgun daha güçlü fiziken, bi yaş büyük olduklarından
bence buna sıkı denetim getirilmeli bu yüzden, yasal olarak hangi yaşta başlaması gerekiyosa o yaşta başlamalı

tabii özel durumu olanları demiyorum yanlış anlaşılmasın, yaşıtlarından daha az gelişmiş olanlar vs.. vs.. hariç tabii

Son düzenleme:

çok sevindim tekrar 1. sınıfı okutacağınıza

bize yardımcı olursanız seviniriz,fikirlerinize ve desteğinize çok ihtiyacımız olucak

merhabalar

benim oğlumda 19 aralık 2005 doğumlu 12 günle sene fark ediyoruz bende yazdırdım birinci sınıfa , bedenen gelişimi güzel okumayıda kendi kendine öğrendi ,okuyo falan gibi geliyordu ama tam değil diye düşünüyordum o gün kitabın birinden tam bir cümle okudu baya hoşuma gitti. 2 senedirde anaokuluna kreşe gitti umarım pişman olmam .

canım yaa minicikler daha :)yardımınız için teşşekürederim.biraz olsun içim rahatladı

Bizde bu sene başlıoruz 2005 li oğluşum..
Çok tedirginim çokk:18:

Selam.benim ikizlerde bu yıl başlayacak...2005 doğumlular....:86:....işimiz çok zor........:18:benim iki katı daha zor........

Benim oğluş çok nazlı, çok alıngan, kendini felanda savunamaz..
Okulumuzda maşallah kalabalık sınıflar..
o tenefüse nasıl çıkıcak hurraaaaa merdivenden aşşa koşuyorlar :18:
Ben kovulana kadar beklerim heralde
Napcam hiç bilmiyorum
bi de tanıdık öğretmenin sınıfında olucak tek içime su serpen bu..

ben öğretmeni tanımıyorum bile..çok şanslısın............

ben öğretmeni tanımıyorum bile..çok şanslısın............

Ben çok takıntılıyım bu konularda..
Gecen sene anasınıfına giderken sırf hep sınıfta olim ilgilenim diye sınıf annesi oldum..
Tüm velilerle sohbet kurdum
İyi bişi değil ama napim elimde değil takıntılıyım..
Okulda sorun yaşamadık ama işte o anasınıfıydı
Öğretmeni özellikle istedim ee tanıdıkda oluncaa halloluyo..
Ama benim oğlum sıkıntıya gelmio napcamm bilmiyorum..
Zorladığımda ağlıyo, mızır mızıır..

canım ben ikizleri 2009-2010 döneminde ana sınıfına yolladım.geçtiğimiz yıl yollamadım.....ufak bir bebişim var,şartlar uyuşmadı......bu yıl gidecekleri okul bu yıl 2. dönem açıldı...oraya bağlı olduğumuz için oraya gidecekler.onedenle ne okulu nede öğretmenleri bilmiyorum.....bende çok takıntılıyım ama yapacak birşeyim yok....:97:bulunduğum şehirdede 2 yıldır yaşıyorum.etrafta sorabileceğim birileride yok...artık işimiz şansa kaldı.:84:....artık burda paylaşımlarda bulunup birbirimize yardımcı oluruz..........:86:.

Sağlık olsun canımm aslında bende üzgünüm okul konusunda..
ev değiştim bu yaz eski evimin olduğu yerdeki okulumuz çok iyidi ve az öğrenci vardı
Bu okul daha kalabalık aklımı karıştırıyoo..
geçen sene anasınıfı konusunda çok şanslıydım okulun en iyi öğretmenindeydi oğlum..
Öğlenci oldu (zor belaa)
sorun çıkarmadı hiç bana arkadaşlarını çok sevmişti..
Bu senede şansımız güzel giderse ben umuyorumm güzel olucak..
Güzel düşünelim güzel olsun

benim oğlumda bu sene birinci sınıfa başlayacak bakalım hayırlısıyla.Bu sene birinci dönemi atlattıkı gerisi kolay diyorlar bakalım inşallah sorunsuz bir şekilde başlarız.

benim oğlumda bu sene birinci sınıfa başlayacak bakalım hayırlısıyla.Bu sene birinci dönemi atlattıkı gerisi kolay diyorlar bakalım inşallah sorunsuz bir şekilde başlarız.

İnşallah..
Ben çok kafama takıyorum artık rüyalarıma felan giriyor..
Sorun çıkarcak mı alışcak mı öğretmenini dinlemezse ya yapmıcam yazmıcam diye mızırdanırsa diye endişem çok

selam hanımlar.

benim oğlum ağustos 2005 doğumlu. kısmetse başlıyor bu yıl okula. daha yazdırmadık ama. bayramdan sonra halledeceğiz.

hepimizi zor ama bir okadar da keyifli bir yıl bekliyor. çok heyecanlıyım. inşallah hepimizin çocukları iyi öğretmenlere düşer ve çocuklarımız öğretmelerini çok sever.

e görüşürüz artık bol bol :)

kızlar bende çok korkuyorum küçük oğlum bu sene ilkokul 1 e gidecek beyin kanaması geçirmişti ve sol tarafı feçli şuan iyi ama işte ama .korkularım var yapabilecekmi ya yapamazsa çünkü ayağı biraz aksıyor elinide tam kullanamıyor bu ona tabi engel olacak biliyorum 2004 doğumlu normalde geçen sene gitmesi gerekiyordu gerekli işlemleri halledip bir sene daha anaokuluna gönderdik allah razı olsun gelişmesinde öğretmeninin çok faydası var ama sanki bana al çocuğunu yapamıyor hasta çocukların yanına ver diyeceklermiş diye ödüm kopuyor inanın o kadar çok adaklar adadımki yeterki başarsın okusun diye elimden gelenide yapacağım ama çok korkuyorum başaramazsa diye şu son bir aydır her gece kabuslar görüyorum çocuğun başarısız al götür diyorlarmış bana ay yazarken bile ruhum daralıyor ne olur oğluma dua edin çünkü buna çok ihtiyacı var başarsın başaralım allah hepimize yardımcı olsun

üzülme hiç. atlatmışsınız çok şükür. Allah beterinden korusun. çocuğun hasta falan değil öyle düşünme. korkma. hepsinden daha başaılı olacaktır inşallah. el kaslarının güçlenmesi için egzersiz yapıyorsunuzdur mutlaka. okullar açılana kadar onlara biraz daha ağırlık verirseniz rahat edebilir. kolaylıklar diliyorum.

çok geçmiş olsun

inşallah oğlun içinde senin içinde herşey çok güzel olur

canım bence karamsarlığı bırak,senin endişelerin çocuğunada yansır rahat ol

ilgili bir öğretmene raslarsanız çocuğun tahat bi şekilde sürdürür okulunu

çok tşk gözlerim dolu dolu okuyorum msj inşallah başarırız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…