İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

kızlar bizim notlarda girilmiş baktım ama oğluma söylemeyeceğim sürpriz olsun ona derslerinin hepsi 100 üzerinden 5 bu seneyi hayırlısıyla atlattık seneye allah kerim bütün kuzucukları tebrik ediyorum iyi bir tatili hak ettiler hepsine kocaman maşallah...:nazar:

maşallah canım tebrik ederim oğluşunu hep böyle devam etsin başarıalrı işallah:nazar:

bizim okulun ön ve arka kapılarını kursçular mesken tutmuş, ellerinde tomarla broşür, hangisine neden inanıp neden gönderesin
en güzeli yine spor faaliyetleri en azından enerji atarlar, spor yapmış olurlar

valal bu sene ben de erteledim ingilizce kurusunu seneye vericem kısmetse hem seneye birazdaha kendini idare etmesini bilir bu sene sadece yüzmeye vericem eğer isterse tabi kayıtlar başaldı ama artık ikinci dönem kayıtlarında vericem çünkü 25 haziranda kısmetse sünnet olacak onu da çıkaralm aradan da yazın rahat edelim

maşallah hepinizin çocuklarına :nazar::nazar:
karamuk oğluş irkekliğe adım atıyor darısı bizimkininde başına
bzim notlar da girildi hepsi 100 üzerinden 5 beklemiyordum aama diğer çocuklara kıt not kullanmış bizimki de öle gelir die bekliordum korktuğum başıma gelmedi

maşallah hepinizin çocuklarına :nazar::nazar:
karamuk oğluş irkekliğe adım atıyor darısı bizimkininde başına
bzim notlar da girildi hepsi 100 üzerinden 5 beklemiyordum aama diğer çocuklara kıt not kullanmış bizimki de öle gelir die bekliordum korktuğum başıma gelmedi

senin oğluşuna da maşallah canım :nazar::nazar::nazar:
hepimizin evlatlarının başarıları hep böyle sürüsn işallah
evet meldamcım kısmetse erkekliğe adım atacak oğluşum darısı sizin başınıza artık hayırlısı ile olsun bitsin de o da rahat etsin biz de rahat rahat da yazını geçirir 2 sene sonrada allah kısmet ederse düğün dernek yapacam

slm kızlarr
oğluşum aradı şimdi karnesini almışşşşşşşşşşş ve hepsi 5 :nazar:çok şükür işallah hep böyle başarılı olur evlatalrımız

hepinizin çocuklarına maşallah
yazın tadını güzel güzel çıkartıp dinlensinler. bizim öğrt tatil ayağına yaptı yapacağını 435 syf soru bankası 400 syf tatil kitabı yapılacak 48 syf 88 syfdan oluşan 14 hikaye kitabı özet çıkartılacakk

hanımlar hepimizin gözü aydın gözbebeğimiz çocuklarımız senenin başında okula başladıkları zamanla şimdiki zamanda yaşadığımız duygular çok farklı ve de güzel.
rabbim hepimizin evladının yardımcısı olsun .
bizim de karnemiz 100 üzerinden hepsi 5 .
kendim de eğitimci olduğum için malum bizim işlerimiz eve de yansıyor topike sık uğrayanlardan değilim bu konuda ben sınıfta kaldım biliyorum.:KK34:
artık 2. sınıf anneleri olduk yuppppppiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii:KK9::KK9:
herkese sağlıklı mutlu huzurlu tatiller dileğiyle....
tatilde elbette durmak yok hafifletilmiş de olsa yazma , okuma , problem çözme etkinliklerine devam .
bizimkisi tatil çalışma kitabını şimdiden yarıladı bile.
günlük yazıyor.
kitap okuyor, anlatıyor.
problem çözüyor.
toplama - çıkarma işlemleri yapıyor defterine.
bizden haberler böyle sevgiyle kalın...

meldam o nasıl ödev yahuu bizimki toplasan 40 sayfalık föy o kadar birde günlük tutacak bazı günler

hepinize geçmiş olsun :KK19:

kuzularada maşallah Allah iyi günlerini göstersin hep inşallah

sizi hep okudum,sizden çok şey öğrendim,benim oğlumda 1 e başlıycak

yardımcı olursunuz bize dimeee:21:

öpüyorum kuzucuklarınızı iyi tatiller:KK71:

gelmişken size birşey sorayım

benim oğlum 2005 temmuz doğumlu

onunla aynı sınıfa gidecek çocuklar belli oldu çoğu 2004 yılının 2. yarısında doğmuş yada 2005in ilk ayları doğmuş oğlumdan büyük hepsi aralarında gözle görülür bir fark var beensel olarak,benim oğluş aralarında küçük kalıyo daha doğrusu diğerleri büyük kalıyo,kafamı çok meşgul ediyo bu konu,geç vermekte istemiyorum,zihinsel olarak okula hazır

aranızda bu durumda olan vardır,fikir verirmisiniz lütfenn:KK70:

gelmişken size birşey sorayım

benim oğlum 2005 temmuz doğumlu

onunla aynı sınıfa gidecek çocuklar belli oldu çoğu 2004 yılının 2. yarısında doğmuş yada 2005in ilk ayları doğmuş oğlumdan büyük hepsi aralarında gözle görülür bir fark var beensel olarak,benim oğluş aralarında küçük kalıyo daha doğrusu diğerleri büyük kalıyo,kafamı çok meşgul ediyo bu konu,geç vermekte istemiyorum,zihinsel olarak okula hazır

aranızda bu durumda olan vardır,fikir verirmisiniz lütfenn:KK70:

benim oglum simdi ikinci sinifa gecti ama birinci siniftayken cocuklarin cogu 2004 un ilk aylarina dogan cocuklardi benim oglum 2004 aralik dogumlu, kafam cok karisikti uyum sorunu olurmu ezilir mi onlarin icinde diye ama cok sukur ufak tefek sorunlarla atlattik birinci sinifi,bence cok sorun olmaz miniklerimiz ustesinden gelirler:KK69:

benim oglum simdi ikinci sinifa gecti ama birinci siniftayken cocuklarin cogu 2004 un ilk aylarina dogan cocuklardi benim oglum 2004 aralik dogumlu, kafam cok karisikti uyum sorunu olurmu ezilir mi onlarin icinde diye ama cok sukur ufak tefek sorunlarla atlattik birinci sinifi,bence cok sorun olmaz miniklerimiz ustesinden gelirler:KK69:

teşekkür ederim

senin oğlun daha küçükmüş:nazar:

merhaba canım benim oğlumda 1. sınıfa başlayacak bende senin gibi cok heyecanlıyım..okuma yazma türü herhangi birşeyin cocuğun kafasını daha cok karıştıracağını söylemişti anasınıfı öğretmenimiz. ..sayıları zaten öğrendiler ana sınıfında.. ben en cok el yazısını beceremeyecek endişesindeyim. evde eğimli ve yuvarlak türü çizgiler çizdiritorum.. bide el yazısı kitapları aldım elini kaleme ve yazmaya alıştırmaya calışıyoruz.. inşallah başarırlar ....

aRTIK ANASINIFLARINDA SES EĞİTİMİ VERİLMEYE BAŞLANDI. BUDA SADECE HARFİ GÖRÜP ONUN SESİNİ ÇIKARMAYI ÖĞRENMEKTİR. SESSİZ HARFLERİ SESLİ HARFLERDEN YARARLANMADAN ÖĞRETİLMESİ GEREKMEKTEDİR. MESELA K SESİNİ ke DİYE DEĞİL kk DİYE OKUYARAK TANITABİLİRSİNİZ. BUNU YAPARKEN MUTLAKA EL YAZISI İLE TANITIN..SEVGİLER..

Arkadaşlar 2005 li oğlum bu sene okula başlayacak allahın izni ile.Gerçi bana çok küçük görünüyor daha oyun çocuğu gibi duruyor bakınca ama zamanı da geldi.7 çok geç diyorlar da bakalım eğitim verebilecek biri için 7 de 77 de farketmez bu sene ilkokul 1 e başlayanlar için 12 EYLÜL değil mi açılış tarihi ??:KK28:

Arkadaşlar 2005 li oğlum bu sene okula başlayacak allahın izni ile.Gerçi bana çok küçük görünüyor daha oyun çocuğu gibi duruyor bakınca ama zamanı da geldi.7 çok geç diyorlar da bakalım eğitim verebilecek biri için 7 de 77 de farketmez bu sene ilkokul 1 e başlayanlar için 12 EYLÜL değil mi açılış tarihi ??:KK28:

Evet 12 eylül aslında okullar 19 eylülde açılacak ama 1. sınıflar oryantasyon için bir hafta erkek geliyorlar...

ay çok heyacanlandım birden:26:sanki yarın açılıyomuş gibi oldum

küçükler daha yaaa:84:ayrılmak zor olcak Allah yardımcımız olsun

Evet 12 eylül aslında okullar 19 eylülde açılacak ama 1. sınıflar oryantasyon için bir hafta erkek geliyorlar...

merhaba hanımlar ben kadınlar kulübünü bu yaz keşfettim hatta bu konuyu da dün :) ben de sınıf öğretmeniyim geçen sene 1. sınıf okuttum okul değişikliği yaptığım için yeni okulumda da 1. sınıflar ben de olacak.. ben veli öğretmen ve öğrenci ilişkisine çok önem veriyorum.. özellikle bizim minik adamlarımıza yaklaşımımız çok daha önemli meslekte 4. yılım bitti her sene biraz daha çocuklaşıyorum sanırım :) yaz tatili için ben öğrencilerime ödev vermedim çünkü adı üstünde tatil ve onların da dinlenmeye ihtiyacı var.. yazın ne yapabilirim die ne kendinizi ne de çocuğunuzu sitrese sokmayın derim velilerime renkli yaz tatili kitabı almalarını önerdim o da okumayı unutmamaları için.. yeni başlayacaklar dinlenip gelsin bence çünkü zorlu bir maraton oluyor özellikle birinci dönem çocuklarımızda velilerimizde bizlerde diğer sınıflara göre biraz daha fazla yoruluyoruz.. yoruculuğu da gözünüzü korkutmasın çünkü ne kadar yorucuysa bir o kadarda zevklidir 1. sınıf..
miniklerimi çok özledim çoooookkkkkkkk.

merhabalar benimde temuz 2005lı kızım bunye olarak kucuk gorunuyor narin bıraz herkez göndermeyın busene dedı ama bız yazdırdık cok heveslı buyuk okuluna gıdecegım dıye :KK8:bız onu hazırlamıştık .anaokulunda ogretmenlerı sene sonu 1sene daha anaokuluna gonderın deyınce bızde kıza sorduk 1sene daha anaokuluna gıtmek ıstermısın dıye agladı ben buyudum dıye bızde yazdırdık hayırlısı bakalım :18:ben ondan daha cok heyecanlıyım nede olsa bız calıştıracaz onunla beraber yenıden ılkokula başlıcaz :KK53:

X