İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

kızlar merhabalar;

öncelikle şunu söylemeliyim ki hiçte korktuğunuz gibi olmuyor...
çocuklar bizim sandığımızdan daha çabuk adapte oluyorlar.
ders konusunda da en fazla 1 ay sıkıntınız sonra herşey belirli bir düzene giriyor ve öylece gidiyor.
bunları nereden bildiğime gelince geçen sene aynı sıkıntıları yaşadım ay ne yapıcam, oğlum alışacak mı,
öğretmeni nasıl biri, okulda neler olur vs. vs...

hepinize şimdiden kolaylıklar diliyorum...
çok kafanıza takmayın işleri biraz oluruna bırakın derim ben...

yaa inşallah bizde böyle kolay atlatırız çok az kaldı çok tedirginimm:18:

ben de bu sene 1. sınıf okutacağım (2. kez) inanın ben de heyecanlıyım sadece veliler ve öğrenciler değil öğretmenler de heyecan duyuyorlar geçen sene okuttuğum 1. sınıftan çok zevk almıştım tayinim çıkınca bırakmak zorunda kaldım seneye yeniden 1 ve onları o kadar tatlı buluyorum ki onlar birer melek ben velilere ve ilk defa 1. sınıf okutacak meslektaşlarıma tavsiyem biraz sabır sonra herşey çorap söküğü gibi geliyor...

umarım sizin fikirlerinize sahip bir öğretmenimiz olur...............

ne güzel birinci sınıf okutuyor olmanız

Merhabalrrr..
Bu yıl benim oğlumda 1.sınıfa başlayacak..ben de en az onun kadar stress yaptımmm...
bu ara eşimle en çok tartıştığımız noktada öğretmen seçimi..eşim öğretmen seçmenin
gerekli olmadığnı düşünüyor bense önemli olduğunu düşünüyorum
(normalde öğretmen seçme hakkımz yok zaten )

merhaba.
zor konu hakkaten. bende bir yıldır düşün düşün sonunda bıraktım oluruna. benim seçip yazdırdığım öğretmende mutlu olamazsa o zaman çok üzülürüm. haftaya kura ile belli olacak öğretmenimiz. inşallah hepimizin çocukları çok sevecekleri ve sevilecekleri bir öğretmene düşerler.

umarım sizin fikirlerinize sahip bir öğretmenimiz olur...............

teşekkür ederim özlem hanım bana göre sınıf öğretmeni olmak içinde çocuk sevgisini de barındırmalı .. çocukları ve işini sevmeyen öğretmenlerimiz maalesef ki var ve beraberinde bir çok sorunu da yanında getiriyor temennim bu tip öğretmenlere rastlamamanız ...

iyi geceler hanımlar,
sizlere bir sorum olacak
oğlum bu sene 1. sınıfa başlayacak . ikamet adresimizin dışında yakın olan bir başka adresteki okula kayıt yaptırmak istiyoruz (adres kaydımıza yakın olan okul pek iyi değil). zira geçen sene yine bu okulun ana sınıfına gitti. bugun okul müdürü ile görüştük. kaydımızın çıktığı okula devam etmemizi , başladıktan 1 hafta sonra eğer nakil kaydı verir ise okula kaydınızı alırım dedi. ancak sonrasında kontenjanın dolmasından korkuyorum. bizim durumumuzu yaşayan var mı ?? yardımlarınızı bekliyorum

aynısını yaşadık ancak geçen sene o okula gitti için 750tl verirseniz yazarız dediler. verdik. bi sorun belki bağış için öyle diyorlardır.

aynısını yaşadık ancak geçen sene o okula gitti için 750tl verirseniz yazarız dediler. verdik. bi sorun belki bağış için öyle diyorlardır.

bizede öyle bişi deseler olur ama ısrarla yapabileceğimiz bişi var mı diye sordum ama yine de bişi istemediler

bizede öyle bişi deseler olur ama ısrarla yapabileceğimiz bişi var mı diye sordum ama yine de bişi istemediler

siz bugun yarın öbürgün hep gidipgidip sorun. okul aile birliği ile görüşün çünkü kayıtlı olduğu okul kıyafeti alıp bir hafta sonra diğer okula geçip bi daha kıyafet falan çocuğun alışma sürec,de var. siz hergün yoklayın okulu.

Evetttt oğluşumun okul hazırlıkları bitti
okul giysileri çantası vs severek aldı isteyerek..
Endişelerim bolca var(niye bukadar takıntılıyım bilmiyorum)
oğlum heen alınır alıngan bi çocuk..
zorlayınca sıkılınca ağlar
sana yaptığını öğretmenine yapamaz diyolar ama geçen sene yaptı anasınıfı öğretmenimize..
Nasıl olucak? nasıl öğrenicek? yapabilcek mi? çabuk okumayı öğrenirmi? yazabilirmi? habure kuruyorum..
yazma, okuma konusunda üzerinde durmadım el yazısı olduğundan aklı karışsın istemedim..
Allahımmm başlasın artık hatta ilk dönemde bitsin okumayı öğrensin güzelce yazsın, beni öğretmenini üzmeden bu seneyi atlatim
ilk dönem bitse gerisi çorap söküğü gelir gibi gelir diyolarr kolay gelsin bize..:44:

merhablar biz kızımı nisan aylarında falan özel okula yazdırdık.ogünden beri okuldan ses yok ben eşime arayalım okulu veya gıdelım dıyorum o ise bizi ararlar diyor okul çantası haricinde hiç bir hazırlıgımız yok okulun acılmasına 1hafta kaldı eşimin bu ilgisiz tavrına sinir oluyorumne yapmamız gereklı anlayamıyorummm

ne güzel bizim hiç hazırlıgımız yok benim kızımda bıraz içine kapanık narin bişey...yemek te yemez okulda napıcak bılmıyorum. ama en büyük sıkıntım 1,5yaşındaki oglum kagıt kalem cok sevıyor ablasının okul malzemlerıne zarar verır ders çalışırken rahat vermezse kıyametler kopucak gıbı gelıyor 1kalemı bıle paylaşamıyorlar

merhaba.
hakkaten başlasın artık. bitsin bu bekleyiş :)

okulun internet sitesine bakın. orada bilgi yoksa telefonla öğrenin. okulun arayacağını sanmıyorum. genelde özel okullarda alınacaklar listesi önceden veriliyor. bi sorun.

bizdede aynı sorun var oğlum okula başlıyor kızım daha 13 aylık. hep abisinin eşyalarını karıştırıyor. bu yüzden bugün oğluma okul eşyaları için odası dışında (mutfakta) kızımın ulaşamayacağı ama oğlumun kolay ulaşabileceği bir köşe yaptım. kendi odasındaki masayada çıkıyor kızım o yüzden ödevlerini mutfakta yaptırmaya karar verdik. kız mama sandalyesinde meyve yerken oğlan ders yapacak inşallah. şimdilik hedef bu ama nasıl olacak zamanla görücez :)

merhaba arkadaşlar 2005'li güzel kızım bu yıl okullu olacakk:))cok mutlu,heyecanlı bi o kadarda tedirginimm..Ama hayırlısıyla hepimiz atlatıcaz işallah,pırlanta gibi cocuklarımız var hepsi birbirinden zeki,kendilerini savunmayı ve idare etmeyide bi şekilde ögreneceklerdi ve bunun zamanı geldi,ailelerin destegi,sevgisi,ögretmenimizin ilgisiyle herşey cok güzel oalcak işallahhh....ayrıca benim 2006'lı bide ogluşum var seneyede heyecan devam edecek:))))

Bizde dün biraz okul için alışveriş yaptık çok heyecan verici daha çantamızı beğenip alamadık .Ya babamız beğenmez ya oğlum beğenmez arada bi şey alıcaz bakalım. Okulumuzda önlüğe devam diğer tüm okullar kıyafetlerini değiştirmiş bizimkinde değişiklik yok lacivert önlük iyide oldu altınada sırıtmıycak bi pantolon giydirin dediler.
Bakalım haftaya sabah 9 la 12 arası gidilecek ama öğretmenimiz daha belli değil zaten müdürde okulun tadilatını bitirmeye uğraşıyor hiç konuşcak hali bile yok haftaya netleşicek herşey inşallah.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…