İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

Günaydın kızlar dün ilk performans ödevimiz geldi pazartesi teslim edeceğiz Atatürk albümü yapacağız bana bir yol gösterin nasıl yapabliriz? :KK37:

Günaydın kızlar dün ilk performans ödevimiz geldi pazartesi teslim edeceğiz Atatürk albümü yapacağız bana bir yol gösterin nasıl yapabliriz? :KK37:

kronolojik sıraya göre resimler dizip altına bi kaç cümlelik açıklamalar mı yazcanız, canım hiç anlamam ki canım yardımcı olayım ya:26:
bize daha hiç performens ödevi gelmedi

aynen kızlar aynen aynı dert biz dede var zaten başlayan kadar bir dert hadi oğlum dersini yap diye diye helak oluyorum başlayınca da bitmesi bir dert aslında otursa yapsa 1 saate ödevler tamam olacak
bakalım tatil için ödev vermiş öğretmen dört sayfa fotokopi 2 matematik 2 türkçe bir de hikaye okuyacaklarmış bir tane sınıfta anlatacaklar mış tatil dönüşü hemde hikaye kitabını okula götüreceklermiş bu akşamda tekrar yeni hikaye kitabı alıcaz evdekilerin serisini bozup okula götürmek istemiyomuş beyefendi:63:

benimkininde ödev şu küçük boy mat kitapları var ya, tüm kitap bitcekmiş, hem de işlemler yazılcakmış, kabusss 5 elma+6 elma=11 elma gibi, yahu ne gerek var 3 kere elma yazyo çocuk, problemde elmadan bahsediyo zaten dinazordan bahsetmiyo kiiii:KK52::KK52::KK52:

günaydın canım valla biz hiç performans ödevi yapmadık şimdiye kadar ama bir tanıdığım yapmış onunkini gördüm şu renkli kartonlar var ya onun iki yanını oymalı kesmişler kapak yapmışlar sonra şeffaf dosyaların içine a4 kağıtlarına atatürkle ilgili fotolar yapıştırmışler en başına da atatürkle ilgili kısa bir yazı yazmışlar işte nerde doğdu neler yaptı nasıl öldü falan diye sonra o kapak için yapılan kartonu delmişler şeffaflarla birlikte deliklerinden kurdele geçirip kitap haline getirmişler hoş bişey olmuştu

benimkininde ödev şu küçük boy mat kitapları var ya, tüm kitap bitcekmiş, hem de işlemler yazılcakmış, kabusss 5 elma+6 elma=11 elma gibi, yahu ne gerek var 3 kere elma yazyo çocuk, problemde elmadan bahsediyo zaten dinazordan bahsetmiyo kiiii:KK52::KK52::KK52:

ay çok hoşsun chess güldürüdn beni sabah sabah yaa:KK1: valla şimdiki eğitim sistemini hiç anlamıyorum zaten ben bizim dönemmizden çok farklı öğreniyolar herşeyi biz de de var öyle problemler bazen özellikle yazıyo hoca çözerken birimlerin adlarını da yazın diye ama bizimki unutuyo tabi yazmayı sadece sonucun sonuna yazıyo diğerlerini unutuyo

Valla chess bende hiç anlamam böyle şeylerden el becerim nerdeyse sıfırdır yandım anlayacağın bundan sonraki yıllarda Sadece Fotoğraflarla Atatürk albümü oluşturun yazılmış o kadar başkada bir açıklama yoktu.Karamuk tşk ederim ayrıca böyle bir şey yapabiliriz :KK55:

Valla chess bende hiç anlamam böyle şeylerden el becerim nerdeyse sıfırdır yandım anlayacağın bundan sonraki yıllarda Sadece Fotoğraflarla Atatürk albümü oluşturun yazılmış o kadar başkada bir açıklama yoktu.Karamuk tşk ederim ayrıca böyle bir şey yapabiliriz :KK55:

rica ederim canım belki de bir fikir veriri sana nasıl yapıcağına dair

19 mayısımız kutlu olsun kızlar.Bizede performans ödevi için seçenekler geldi kızım Görsel sanatları seçti ünlü bir ressamın reprodüksonunu yapacak:KK1:bizede 2 sayfa türkçe 2 sayfa ing 2 kitap okuma ve bilgisayardan ingilizce ödevi var.:KK4:pazartesiyede performans spor ödevini vericez:97:

hadi canım, gerçekten mi, cuma da mı tatil:26:
olmaaaaaz
:KK52::KK1::KK1:
tatilin ilk gününden kabus yaşadımmm ya tatili duyan bana misafirliğe geliorrrrr:96::96::96:,ben nasıl tatil yapcamm :KK19::KK19::KK19:En Büyük KKEn Büyük KKEn Büyük KK
iyiyiz canım valla boğuşuyoruz derslerle :KK53:
ay gerçekten cuma da mı tatilmişş:KK9::KK9::KK9::KK66::KK66::KK66:
evtt okulun bitmesine ilaç gibi geldi çocuklara :KK62::KK62::KK62:
inşallah canım hatırlıyorsanız kızım sene başında bazı harfleri söyleyemiyordu onun zorluğunu çok çektik hem okurken hem yazarken
şimdi düzelmeye başladı çok şükür tabi dersleri de 2. dönem daha iyi oldu
bakalım karnesi nasıl gelecek:KK9:

sağol canım bende gurur duydum:KK9:

aynen dediğin gibi canım kimi çocuğun başından gittiğine seviniyor gerisine karışmıyor
amaç çocuk yetiştirmek değil baştan savmak sanırım
sonra da acısını başkaları çekiyor tabii:KK23:
başarıya gitmesi çok çok güzl:nazar: yeni konular geldikçe zorlanıyorlar tam kavrayınca da ödülleri gelior bizde gurur duyuyoruz
Chessim valla kız inatçı ödev düşmanı Matematik Gezegeni serisi var ODTÜ yayınlarının onu yavaştan yapıyor keyfi olursa arada yapıyor ek çalışma yaza artık tekrar ve çalışma.Yaz okulu düşünmüyorum kızım istemedi okulun 3 haftalık dönemler şeklinde var 900 tl serviside olacakmış.
Bu arada kızım MONAMİ TÜRKİYE 2011 resim yarışmasında madalya aldı:nazar::KK66::KK9:
maşallah cnm senin prenses çok yeteneklii :nazar::nazar::nazar:
ayy 10 da kapansa süper olur valla:KK31:
tatile mi gidcennn :82::82::82::82::KK51::KK51::KK51::KK51:
meldaaaaam, yemekte ne giycesin, ciddi soruyorum bak cengoyu karıştırmaa:KK52:
daha karar vermedim ama zara da binici pantolon ve güzel bi askılı bluz üzerinede bol bol kolye takarım diorum saçlarıda doğal maşa yaparım nasıl olur denemeden bilemem geçen yıl kadar abartmam galiba:78::78::78::78::KK60::KK60::KK60:
ne saçma ödev yaaaa çocuklar neden yazmak istemior şimdi anlıorumm :KK19:
19 mayısımız kutlu olsun kızlar.Bizede performans ödevi için seçenekler geldi kızım Görsel sanatları seçti ünlü bir ressamın reprodüksonunu yapacak:KK1:bizede 2 sayfa türkçe 2 sayfa ing 2 kitap okuma ve bilgisayardan ingilizce ödevi var.:KK4:pazartesiyede performans spor ödevini vericez:97:
sizinde bayramınz kutlu olsunn En Büyük TÜRKİYE
sizin pertformans ödevleri bizden çok çok ilerde:KK31::KK31::KK31:
hepimizin bayramı kutlu olsun kızlar:13::13:

seninde cnmmm En Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYE
gençlik bayramımı kutlamanız beni eski stad günlerime götürdü:KK31::KK31::KK31:

atatürkün çocukluğundan ölüm tarihe kadar ufak ufak resimlerle anlatmak altlarına ufak notlar düşmek hoş oluyor genelde performans ödevlerini o şekil yapılıor :KK34::KK34:

günaydın hanımlarrrrr
nasıl gidiyor tatilll
bizler dün akşamm bayağı korkulu bir gece yaşadık deprem oldu bursa da ve çok korktuk hemen kendimizi dışarı attık sallantı durudktan sonra bi yarım saat falan dışarda kaldık sonra mecburen içeri giridk ama tabi ondan sonra da uyu uyuyabilrisen ama oğluşum ilk defa böyle bir şey yaşadı ve yavrum çok korktu ağlama başaldı akşam eşim aldı kucağına da öyle sakinleşti kuzucuğum ay sanki arkasından 17 ağustos depremi gibi sallayacağını düşündüm hep allahım çok şükür aynı şeyleri yaşatmadı bir daha da yaşatmasın

Son düzenleme:
günaydın hanımlarrrrr
nasıl gidiyor tatilll
bizler dün akşamm bayağı korkulu bir gece yaşadık deprem oldu bursa da ve çok korktuk hemen kendimizi dışarı attık sallantı durudktan sonra bi yarım saat falan dışarda kaldık sonra mecburen içeri giridk ama tabi ondan sonra da uyu uyuyabilrisen ama oğluşum ilk defa böyle bir şey yaşadı ve yavrum çok korktu ağlama başaldı akşam eşim aldı kucağına da öyle sakinleşti kuzucuğum ay sanki arkasından 17 ağustos depremi gibi sallayacağını düşündüm hep allahım çok şükür aynı şeyleri yaşatmadı bir daha da yaşatmasın

geçmiş olsun canım, aynen biz denizlideyiz burayıda acayip salladı ve çok uzun sürdü yaa, ya da bana öyle geldi, allahtan oğlum uyuyodu
bizim tatil pek güzel geçmiyo, bahar giderayak oğlum hasta oldu çok kötü öksürüyo ve antitusifler işe yaramıyo kuru öksürük:KK31:

Son düzenleme:
geçmiş olsun canım, aynen biz denizlideyiz burayıda acayip salladı ve çok uzun sürdü yaa, ya da bana öyle geldi, allahtan oğlum uyuyodu
bizim tatil pek güzel geçmiyo, bahar giderayak oğlum hasta oldu çok kötü öksürüyo ve antitusifler işe yaramıyo kuru öksürük:KK31:

evet canım denizli yi de sallamış akşam duydum allahım göstermesin birdaha
oğluşuna da çok geçmiş olsun canım allahım acil şifalar versin de çabucak toparlanıversin
naptı çok mu terledi dodurma falan mı yedi genelde çocuklar bu aylarda öyle şeylerden hasta oluyor da

evet canım denizli yi de sallamış akşam duydum allahım göstermesin birdaha
oğluşuna da çok geçmiş olsun canım allahım acil şifalar versin de çabucak toparlanıversin
naptı çok mu terledi dodurma falan mı yedi genelde çocuklar bu aylarda öyle şeylerden hasta oluyor da

saolasın canım, havanın ayarı yokki, gün içinde bi sıcak bi soğuk oluveriyo, süreklide yağmur başlıyo kesiliyo falan, tenefüse çıkma diye tebihledim o kadar ama muhtemelen yağmurda çıktı koştu üşüdü falan..
ay öğrtemenlerinde umru değil, çocuklara çıkmayın yağmur var dese çıkmayacaklar
:KK31:

saolasın canım, havanın ayarı yokki, gün içinde bi sıcak bi soğuk oluveriyo, süreklide yağmur başlıyo kesiliyo falan, tenefüse çıkma diye tebihledim o kadar ama muhtemelen yağmurda çıktı koştu üşüdü falan..
ay öğrtemenlerinde umru değil, çocuklara çıkmayın yağmur var dese çıkmayacaklar
:KK31:

ay sorma canım aynı dert biz de de var yağmur çamur dinlemiyo bu velettler dün akşam çamaşırları atıyodum makinaya gömleklerini bir gördüm sırtına kadar çamur olmuş çamaşır sepetine atmış sen istediğin kadar tembihle onlar yine yapacağını yapıyo

günaydın hanımlarrrrr
nasıl gidiyor tatilll
geçmiş olsun canım bende sabah tv de gördüm
deprem hepimizin korkulu rüyasdı allah beterinden korusun

sizede geçmiş olsun canım oğluşuna da tabii

40 sayfa ödev olurmu ya, annem gibi olmaya başladım kendimi sürekli "sanki bana yapıyo ödevi " derken buluyorum:KK53::KK53::KK1:

günaydın hanımlarrrrr
nasıl gidiyor tatilll
büyük geçmiş olsunn allah beterinden saklasınn bir daha yaşatmasınn
sanada büyük geçmiş olsun cnm :KK54::KK54:allahtan yavrun uyuyordu :18::18:
havalardan oğluşunda hasta oldu geçmiş olsun ne kadar ikaz etsen terlemeyin koşmayın dinlemiyorlar bizimki dondurma da yedii :KK71::KK71:boğaz ağrısı ile beraber alerji başladı kortizonları alıyoruz arka arkaya :KK59::KK59::KK59:fayda etmiyor mide bulantısı halsizlikte başladııı :KK59::KK59::KK59:
40 sayfa ödev olurmu ya, annem gibi olmaya başladım kendimi sürekli "sanki bana yapıyo ödevi " derken buluyorum:KK53::KK53::KK1:
:KK1::KK1::KK1::KK1:
sorma cnm ya bende sürekli annem babam gibi konuşuyorummm :78:tabi ben onları hiç dinlemedim o ayrıı :KK59::KK59:ünv. terkk :78:eek:nlar nasihat verirdi benim aklım başka yerlerdeydii :KK31::KK31::KK31:
oğlumda bana aynısını yapıormudur :18::18::18:dediklerime kulak veriyo gibi şimdilik:82::82:

X