İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

Merhabalar,
Yazdıklarınızı okuyunca içimden yazmak geldi.
Ben sınıf öğretmeniyim ve son 3 yıldır 1. sınıf okuttum.Benim tavsiyem evde birşeyler öğretmeye çalışmamanız.Çünkü okulda da yaparken sıkılır aynı şeylerden.Ben bunu nasılsa biliyorum düşüncesine kapılır ve bu psikoloji uzun sürer.Bilmediği şeylerde de devam ettirme ihtimali olur çocuğun.
Çizgi falan da çalıştırmayın.Emin olun el yazısında da zorlanmayacaktır çocuğunuz.Tuvalet eğitimini de öğretmeni anlatır gösterir hatta ....Sınıf öğretmeninin anneden farkı yoktur bence.
Bir tavsiyem de 1. sınıf öğrencisi aile desteği olmazsa ışıldamaz.Yani sadece okulda öğrendikleriyle kalmamalı evde de tekrar ettirilmeli.Ödevlerini özenle yaptırmanız çocuğunuza yapacağınız en büyük iyilik olacaktır.
Bunlar benim görüşlerim tabii.....
Bütün 1. sınıf velilerine hayırlı olsun diyorum şimdiden.

Merhaba,soyle ustun koru sayfalari dolastim.Ogretmen oldugunuzu gorunce birsey danismak istedim.Benim oglum birinci sinifa gidiyor ama yurt disinda.Dersleri mukemmel,yalniz ben ogluma ne ogretebilirim onu ogrenmek istiyorum.Yani ilkokul bir de Ataturk konusu ne kadar isleniyor?Tarihimizle ilgili konular var mi?Burada mufredat yok,okullarin kitaplari ayni bile degil.Cocuklar uygulayarak ve eglenerek ogreniyorlar.her hafta muhakkak bir geziye gidiyorlar.Oyle otobus kiralanip degil toplu tasima araclariyla (tramvay ile)hem daha akilda kalici oluyor.oglum istiklal marsinin iki kitasini ve andimizi ezbere biliyor,Ataturk ile ilgili bir siir biliyor..Daha ne ogretebilirim seviye ne olmali?Bana bu konuda yardimci olabilirseniz sevinirim.

günaydın canım
yok kendim alıyorum ben en son faktör yayınalrının türkçe-matemetik-hayatbilgisi bi arada test kitabını aldım boş kaldıkça yapıyoruz
o bittikten sonra da tüdem yayınalrının test kitabını alıcam kısmetse

çok iyi yapıyosun, ağaç yşken eğilir, sadece okul yeterli olmıcak gibi geliyo insana
ama gel gör ki ben zaten ödevlerden bıktığım için extra bişey yaptırmıyorum, benim üşengeçliğim yani, yazın yaptırırım diye düşünüyorum ama bakalım
canım yayın evi tavsiyesini kimden alıyosun, kendinmi araştırıyosun yoksa öğretmen tanıdık mı var

Günaydın kızlar bizde perşembe gecesinden :KK50:beri hastanede yatıyoruz malesef dün çıktık oğluşuma antibiyotık yan etki yapmış bizim için 23 nisan malesef çok kötü geçti

ay canım benim çok geçmiş olsun oğluşuna nasıl iyi mi şimdi kuzucuğun :26: vallahi hiç sevmiyorum şu antibiyotikelri içim acıyo çocuklar içtikçe geçen sene bıkmıştım artık antibiyotik görmekten antibiyotik kullanırken bile ateşleniyoduk artık çok şükür bedemcik ve geniz eti ameliyetlerından sonra kurtulduk bu kışı allahın izni ile hiç ateşlenmeden geçiridk ve sadece bir kutu antibiyotik kullandık o da geçen doktora götürüdğümüzde sinizüt için vermişti
üzülme canım oğluşun iyi olsun seneye işallahh bu senenin de acısını çıkartırısnız :KK16:

Ilkokul birinci sinif ogrencisi mi test cozen?:KK53:

canım sen hangi ülkedesin merak ettim, sizin sistem daha güzelmiş aslında
tr de öyle oldu malesef, test yaprakları, test kitapları daha 1. sınıftan başlıyo, malum sınav sistemleri bunu gerektiriyo
:KK31:

çok iyi yapıyosun, ağaç yşken eğilir, sadece okul yeterli olmıcak gibi geliyo insana
ama gel gör ki ben zaten ödevlerden bıktığım için extra bişey yaptırmıyorum, benim üşengeçliğim yani, yazın yaptırırım diye düşünüyorum ama bakalım
canım yayın evi tavsiyesini kimden alıyosun, kendinmi araştırıyosun yoksa öğretmen tanıdık mı var

genelde geçen sene çocukalrı 1.sınıfa giden arkadaşalrımdan tanıdıkalrdan tavsiye alıyorum bir de kendim araştırıyorum öyle alıyorum bizim ödevimiz fazla olmadığı için vaktimiz kalıyo ben de öyle çok başında durmuyorum kendisi çözüyor ben kontrol ediyorum ay akşam eşimle ne güldük oğluşuma çözdü sorualrı getirdi kontorl ediyorum 5 tane yanlışı var çağırıdm bunu yanlışlarını göstermek için yanlışalrını gösterdikçe bzimki ağla ağla kırıd oratlığı neden yanlışmış diye :KK1: yanlışlarda yanlış değil bildiği şeyler soruyu dikkatsiz okuduğundan dolayı yanlış yapmış eşim biyanda diyo oğlum on da bişey yok bidaha yapma diye annen gösteriyo yanlışını desede bizimkini laf anlatamadık ağladı ağladı susutu sonra :KK1:

Tşkler malesef ateş ve ishalden çocuğun gözlerini açamadı fenalaştı çok kötüydü şmdi evde dinleniyor allah kımseye yaşatmasın çok zordu bir an oğlumu kaybetcem zannettim çok kötüydü her şey önemli olan sağlık bunu bir kez daha anlıyor insan başına gelince :KK43:

Hazır test kitaplarından konu açılmışken tudem yayınları en zor olan kitapmış sbs sorularında bile tudemin zorluğundan çok bahsediyorlar genelde mantığa dayalı sorular var ben biraz daha kolay test kitaplarından aldım elimdekileri bitirip bende tudem almayı düşünüyorum

Tşkler malesef ateş ve ishalden çocuğun gözlerini açamadı fenalaştı çok kötüydü şmdi evde dinleniyor allah kımseye yaşatmasın çok zordu bir an oğlumu kaybetcem zannettim çok kötüydü her şey önemli olan sağlık bunu bir kez daha anlıyor insan başına gelince :KK43:

allah korusun canım ya, böyle şeyler getirme aklına, havalar ısınıyo, inşallah kolayca atlatır:13:

genelde geçen sene çocukalrı 1.sınıfa giden arkadaşalrımdan tanıdıkalrdan tavsiye alıyorum bir de kendim araştırıyorum öyle alıyorum bizim ödevimiz fazla olmadığı için vaktimiz kalıyo ben de öyle çok başında durmuyorum kendisi çözüyor ben kontrol ediyorum ay akşam eşimle ne güldük oğluşuma çözdü sorualrı getirdi kontorl ediyorum 5 tane yanlışı var çağırıdm bunu yanlışlarını göstermek için yanlışalrını gösterdikçe bzimki ağla ağla kırıd oratlığı neden yanlışmış diye :KK1: yanlışlarda yanlış değil bildiği şeyler soruyu dikkatsiz okuduğundan dolayı yanlış yapmış eşim biyanda diyo oğlum on da bişey yok bidaha yapma diye annen gösteriyo yanlışını desede bizimkini laf anlatamadık ağladı ağladı susutu sonra :KK1:

canım benim ya, bu kadar ciddiye almasın ya, valla ilerde gerçek sınavlarda bunalıma girer sonra:KK61:

Hazır test kitaplarından konu açılmışken tudem yayınları en zor olan kitapmış sbs sorularında bile tudemin zorluğundan çok bahsediyorlar genelde mantığa dayalı sorular var ben biraz daha kolay test kitaplarından aldım elimdekileri bitirip bende tudem almayı düşünüyorum

bende öyle duydum canım, ama benimki o tarz soruları daha yapamıyo, yaş olarak gerekli yetkinliğe ulaşmadı herhalde diye düşünüyorum, yani kinaye anlama, arka plandaki fikri anlama, deyim anlama gibi şeyleri yok henüz, sanırım hayat bilgisinde kötü olmasıda bu yüzden
düz mantık düşünüyo, fazla düz
:KK1:

allah göstermesin canım bir daha bununla geçmiş olsun alahım dermansız dert vermesin

chess benimkide aynı fazla düz mantık ama yavaş yavaş alışsın istiyorum benimkinin derdi matematik başka hiç bir şey istemiyor özellikle türkçede hikayeye dayalı sorularda çok yanlış çıkarıyor

chess benimkide aynı fazla düz mantık ama yavaş yavaş alışsın istiyorum benimkinin derdi matematik başka hiç bir şey istemiyor özellikle türkçede hikayeye dayalı sorularda çok yanlış çıkarıyor

aynen canım.... çünkü matematik düz mantıklarına çok uygun, yorum yok bişey yok:KK1:

aynen benimkide hayat bilgisi türkçede yoruma dayalı sorularda çuvallıyo, ama dil bilgisi çok iyi, çünkü o da düz mantık belli kuralları var ya, haklısın ufaktan alıştırmak anlatmak lazım:13:

:KK5:

evet canım ben de tudemi öyle biliyorum allah kısmet ederse dershaneye de oraya göndermeyi düşünüyorum

bende öyle duydum canım, ama benimki o tarz soruları daha yapamıyo, yaş olarak gerekli yetkinliğe ulaşmadı herhalde diye düşünüyorum, yani kinaye anlama, arka plandaki fikri anlama, deyim anlama gibi şeyleri yok henüz, sanırım hayat bilgisinde kötü olmasıda bu yüzden
düz mantık düşünüyo, fazla düz
:KK1:

çocukalrı anlamak gerçekten zor bazen şaşaırtıyor beni yapamaz dediğim soruları çok kolay yapıyo yapar dediklerimi de çok basit bir soru da da takılıyo :KK1: evet hayat bilgisi zor geliyor mantık pek yürütemiyolar bizimde testlerde en çok yanlışımız hayat bilgisinde çıkıyor her zaman :26:

günaydın kızlarrr:KK16:
bizimde akşam ödevimiz azdı ödevimizi bitiridkten sonra test çözdük 70 tane soru çözdü hayat bilgisi-matematik-türkçe olarak :nazar:
maşallah cnm bizim bu sıralar gelen ödevlerden yaptırma fırsatımız olmuyor
dün bizim ödev olarak bu kadar soru gelmişti problemleri deftere yazarak çözdük :KK52::KK52:
canım bizde matematikte buradayız toplamada çıkarmada verilmeyeni bulma . ilk gün pek anlamıyorlar ama tekrarladıkca anlıyor toplama kolayda çıkarmada kafası karışıyor
bende zamanla anladığını fark ettim. okula başladığında okumayı dil bilgisini iyi biliyordu. matematiğe dairde hiç bir şey bilmiyordu çocuk herşeyi hemen anlayacak diye kural varmış gibi üzerine gidiyorudmm bazı konuları çabucak anlıor bazılarında zorluk çekiyor
Günaydın kızlar bizde perşembe gecesinden :KK50:beri hastanede yatıyoruz malesef dün çıktık oğluşuma antibiyotık yan etki yapmış bizim için 23 nisan malesef çok kötü geçti
büyük geçmiş olsun :KK59:çocuğun sağlığına hemen kavuşsun da gelecek 23 nisan da acısını çıkartırsınz .bu antibiyotiklerden bizde aynı durumu yaşadık seni çok ii anlıyorum çok çok geçmiş olsun

bizde şu sıralar yaptıramıyoruz ben de yaz tatilinde yaptırmayı düşünüyorum 2.sınıfa hazırlık olur
aklına öle kötü şeyler getime:KK59: insan o korkuyla nasıl düşüneceğini bilemiyor herşey gözüne boş gelior:KK59: inşallah allahım hiç birimize bu duyguyu yaşatmaz

X