İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

ben toplantıya gittim kızınız hem uyumlu hemde akademik olarak çok iyi dedi okul pedogogu.Ne zaman görsem mutlu ve pozitif diyor.Ama benim kızım zaten sevgi yumağı kısaca onlar memnun ,ilk sene amacımız okulu sevmesi yeter diyo.Kızım daha 9 ve 6 yı karıştırıyor Matematilkte hangi konulardasınız bizimkiler 2 hanelilerden tek haneli çıkarıyorlar.Bizimkine matematik zor geliyor okul memnun da ben değilim.Kisaca onların derdi benimkinden farklı:KK68::KK31:

günaydın hanımlar
iyi haftalar herkese
maşallah kuzuzcuklara hepsinin karneleri çok güzel :nazar:
ama biz de karne falan yok malasef:26: bizim öğretmen vermiyor

günaydın hanımlar
iyi haftalar herkese
maşallah kuzuzcuklara hepsinin karneleri çok güzel :nazar:
ama biz de karne falan yok malasef:26: bizim öğretmen vermiyor

günaydın canım
ilginç acaba sadece e okula mı giriyor, bi kontrol etsene canım e okuldn

selam kızlar bakıyorumda maşallah herkesin karnesi çok iyi allah bozmasın hep böyle giderler inşallah bizimde çok şükür hepsi çok iyi bizim öğretmenimiz bu sizlerin karnesi dedi bize şimdi performans ödevi verdi 20 günlük her güne bir ödev bayağı uğraştırıcı birşey vay halime allah yardımcımız olsun kendi okul dönemimde bu kadar uğraşmıyodum vallahi...:KK1:

valla kolay gelsin, ödevlerden ben oğlumdan fazla bıktım ya:KK1:

ben toplantıya gittim kızınız hem uyumlu hemde akademik olarak çok iyi dedi okul pedogogu.Ne zaman görsem mutlu ve pozitif diyor.Ama benim kızım zaten sevgi yumağı kısaca onlar memnun ,ilk sene amacımız okulu sevmesi yeter diyo.Kızım daha 9 ve 6 yı karıştırıyor Matematilkte hangi konulardasınız bizimkiler 2 hanelilerden tek haneli çıkarıyorlar.Bizimkine matematik zor geliyor okul memnun da ben değilim.Kisaca onların derdi benimkinden farklı:KK68::KK31:

bizde aynı konudayız sanırım, bence bunca kişi normal diyosa normaldir canım ya, her çocuğun sevdiği sevmediği dersler var benim oğlumda hayat bilgisini sevmiyor.
sen biraz hırslı bi insansın sanırım kızında öyle olsun istiyosun galiba ama o farklı bi kişilik, üstüne gidersen mutsuz olmasın sonra
:26:

günaydın kızlar
chess canım bakıyorum ama herhangi bir not yok 2. döneme ait not b ilgisi girilmemiştir diyor sayfada:26:

Chesscim hırslı olsam keşke senelerce takdir teşekkür okul birinciliği sonuç maden mühendisi ailem nasılsa zeki dedi kendi halime bıraktı.Disiplinli çalışmadım 0 fizik sorusuyla mühendis oldum sevmedim için össde fizik yapmadım yapsaydım hayalimdeki mimarlığa girerdim.Ne doktorlar görüyorumm zeka vasat resmen ama çalışmış kazanmış eşimle hayret ediyoruz .Bakıyorum zehir gibi çocuk rahalıktan kasmamış basit bir mühendislikte ve sonuçta işsiz.Akıllı insan aynı zamanda bazen otokontrole sahip olamıyabiliyor sonrası üzücü.
Belkide kızım böyle dağınık ve salaş olarak gidecek ve başarılı olacak:97:
Sınav sistemi olmasa:KK57:aslında eşim yurtdışı diyor ben kıyamam okulumuz yurtdışı denkliği olan bir okul.Dün matematik çalıştırmaya başladım şimdiye kadar ödeve ek birşey yapmamıştım bakalım faydasını görecekmiyiz:KK31:

Chesscim hırslı olsam keşke senelerce takdir teşekkür okul birinciliği sonuç maden mühendisi ailem nasılsa zeki dedi kendi halime bıraktı.Disiplinli çalışmadım 0 fizik sorusuyla mühendis oldum sevmedim için össde fizik yapmadım yapsaydım hayalimdeki mimarlığa girerdim.Ne doktorlar görüyorumm zeka vasat resmen ama çalışmış kazanmış eşimle hayret ediyoruz .Bakıyorum zehir gibi çocuk rahalıktan kasmamış basit bir mühendislikte ve sonuçta işsiz.Akıllı insan aynı zamanda bazen otokontrole sahip olamıyabiliyor sonrası üzücü.
Belkide kızım böyle dağınık ve salaş olarak gidecek ve başarılı olacak:97:
Sınav sistemi olmasa:KK57:aslında eşim yurtdışı diyor ben kıyamam okulumuz yurtdışı denkliği olan bir okul.Dün matematik çalıştırmaya başladım şimdiye kadar ödeve ek birşey yapmamıştım bakalım faydasını görecekmiyiz:KK31:

şimdi anladım canım ne demek istediğini, haklısın bişey diyemiyorum, şuan benzer korkuları bende hissediyorum, akıllı diye serbest bırakmak hiç doğru değil, ağaç yaşken eğilir, disiplinli olmak hayatın her alanonda iyi ama kıyamıyoruz işte, doğru yapıp yapmadığımızdan emin olamıyoruz falan...
benimde eşim üni. de yurtdışı diyor, hele şu son olaylardan sonra, kimin eğitim sisteminize güveni kaldı ki...
:13:
inşallah aşarsınız şu mat problemini:13:

Son düzenleme:
günaydın kızlar
chess canım bakıyorum ama herhangi bir not yok 2. döneme ait not b ilgisi girilmemiştir diyor sayfada:26:

valla canım şaşırdım, öğretmen arkadaşlar daha iyi bilir ama...
neyse zaten sanırım ortalamaya yansıcak şeyler değil

Haklısın canım biz bu sene aslında kendi haline bıraktık ekstra hiç çalıştırmadık zaten yüklendi hem ingilizce hem almanca okumayı öğren matematik derken odaklanamıyor.Neyse alışacak ama bu dil saatlerinin fazla olması matematik ve türkçeden çalıyor.Evde destekleyeceğim artık herşey gelecekleri için:97:

Son düzenleme:
valla kızlar ben de bu sene çok fazla sıkmıyorum bunalmasın sıkılmasın diye zaten gördükleri şeylerden de sıkılıyo bildiği şeyler olduğu için ana okulunda öğrenmişti zaten bu sene gördüklerinin çoğunu ben de üzerine fazla gitmiyorum ama öyle çok da serbest bırakmıyorum hergün ödevler bitince bir sayfada olsa test çözüyoruz bir sayfada olsa hikaye okuyoruz ipleri de çok boş bırakmamak lazım çok da bunaltmamak lazım daha küçük oldıukalrı için bıkabilirler daha oyun çocuğu çünkü onlar.

valla canım şaşırdım, öğretmen arkadaşlar daha iyi bilir ama...
neyse zaten sanırım ortalamaya yansıcak şeyler değil

valla ben de anlamadım canım ama sadece bizim öğretmen değil okulda kimseye vermemişler demekki okulun öyle bir uygulaması yok:26:

günaydın kızlarrrr
çok şükür bizim de ara karnemiz geldi dün akşam eve gittiğimde oğluşum gösterdi
hepsi çok iyi çok şükür :nazar:

günaydın kızlarrrr
çok şükür bizim de ara karnemiz geldi dün akşam eve gittiğimde oğluşum gösterdi
hepsi çok iyi çok şükür :nazar:

hadi gözünüz aydın:13::13:

oğlum okuldan bunalmış durumda, hele ödevleri hiç gözü görmüyo, ama ödevlerde çok sıkıcı boyamalar falan var, zaten içi şişmişti çocuğun anaokulunda 3 sene, boya boya boya boya:KK53::KK53:
belki dersler biraz zorlaşsa ya da farklılaşsa ilgisini çekcek bu kadr sıkılmıcak

meldam uğramıyo ya, oğlu nasıl oldu acaba

oğlum okuldan bunalmış durumda, hele ödevleri hiç gözü görmüyo, ama ödevlerde çok sıkıcı boyamalar falan var, zaten içi şişmişti çocuğun anaokulunda 3 sene, boya boya boya boya:KK53::KK53:
belki dersler biraz zorlaşsa ya da farklılaşsa ilgisini çekcek bu kadr sıkılmıcak

sağol canım
dediğin gibi canım hep aynı dersler sıkıcı gelmeye başlamıştır ben de bakıyorum biz de hep aynı fotokopinin bir tarafı matematik toplama çıkarma diğer tarafı türkçe okuma yazma ya soru cevap ya da test zaten oğlum da diyo çocuk işi anne bunlar diyo:KK1: akşam zor oturdu derse saat 10 geliyodu ders yapmaya oturdu ben ce de biraz daha zorlaşıp ilgilerini çeken dersler başlasa iyi olacak bunalrı bildikleri için sallamıyolar bu nedenle de salıyolar kendilerini

5 sayfa fotokopi vardı bol çıkarma işlemleri falan...
ara karneleride dağıtmış hoca, hepsi çok iyi şeklinde işaretlenmiş...
:KK31:

slm cnm :KK34::KK34:bizde ödev ödev kafayı yicez:KK37:bu hafta sonu oğlum çok ateşlendi antibiyotik aldı ve alerjisi çok ağır oldu kortizonla ayakta tutmaya çalıştık :KK59:bugün okula yolladım ben başında beklicem
bizimde ara karne çok iyi geldi :nazar:herpimizin ara karnesi güzel allah bozmasın:nazar:

slm cnm :KK34::KK34:bizde ödev ödev kafayı yicez:KK37:bu hafta sonu oğlum çok ateşlendi antibiyotik aldı ve alerjisi çok ağır oldu kortizonla ayakta tutmaya çalıştık :KK59:bugün okula yolladım ben başında beklicem
bizimde ara karne çok iyi geldi :nazar:herpimizin ara karnesi güzel allah bozmasın:nazar:

canım çok geçmiş olsun kuzuna :KK50: hayırıdr ne alerjisi var ki kortizon kullanıyosunuz :26:
senin de oğluna maşallah canım :nazar: işallah hep böyle devam ederler :nazar:

X