İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

Selamm herkese benim kız ödev konusunda çok isteksiz ve umursamazne yapsak olmuyor takmıyor resmen.hocayıda pek ciddiye almıyor:78:

:2:geçmiş olsun melda inşallah etkılı olur doktorun söyledikleri Kızlar şu gta yı merak ettim bende bir ara bakayım nasıl bir oyunmuş Bizde pc ye izin veriyoruz ama hafta sonu kuralı koyduk benim oğlanda cozutuyor aklı hep pc de kalıyor bizde kral oyuna takılıyoruz başkada bir şey yok birde şimdi arkadaşından öğrenmiş kahraman oyunları ben10 yazıyor onun oyununu oynuyor.Hafta sonu test kitabı aldık 2 tanede çizgili defter 1 tanesini evde kullanacağız artık çizgili deftere yazmak istiyormuş
Cumartesi aldığımız kitaplarla oyalandı defterine problemler yazdı çözdü bizdende yıldız bekledi Chess benim oğlumdada zaman zaman oluyor bu kalem başını yemek sınıftada varmış ilk toplantıda öğretmenimiz söyledi bende nasıl vazgeçirsem diye düşünüyorum çok fazla değil ama kalemin başını ezip duruyor

Selamm herkese benim kız ödev konusunda çok isteksiz ve umursamazne yapsak olmuyor takmıyor resmen.hocayıda pek ciddiye almıyor:78:

aynen, hoca düzenli kontrol etmiyosa ve teşfik etmiyosa onunda etkisi oluyo malesef
bide ödev çok olunca yılıyo çocuklar ya bazen hak vermiyo değilim çocuklara

canım bence can sıkıntısından yapıyolar, benimkinin en sevdiği şey nickelodeon, diş izi görürsem haftasonu tv yok dedim, daha gelirgelmez, anne bakabilirsin hiç diş izi yok dedi, bence sende en sevdiği şey neyse onunla bi dene

gta yı hiç merak etme canım boşver, gay ilişkiler, fahişeylerle pazarlık, uyuşturucu kullanma versiyonları bile var, suçlusun polisten kaçıyosun işte, öyle abuk subuk bi oyun

Slm arkadaslar uzun zamandır yazamadım ama bütün yorumlarınızı okudum. Proje ödevimiz vardı öykü oluşturup resimler ekleyerek kitap şekline getirdik. Çalışma kitapları aldık onlardan çalışıp test çözüyoruz.Birde geçen gün okula gidememişti arkadaşından ödev aldık 36 ya kadarmış ama arkadaşı bize 66 ya kadar dedi. O gün on ikiye kadar ödev yaptık. Okulda öğretmen fazla yaptıklarını sil demiş. Bizimki de ben bütün gün uğraştım silemem demiş. Biraz tartışmışlar sonra öğretmen pes etmiş
Normalde öğretmenini çok sever ve çok saygılıdır inş. öğretmenini kızdırmamıştır. Olayı detaylı olarakta anlatmıyor bana.. Büyütülecek bir konu değil biraz tartıştık olay kapandı diyor

sanırım öğretmenle ilgili chess yapanada aynı davranıyor yapmayanada

Son düzenleme:
cezalar işe yarıyorrrrrdr a sölicem cnm kendinden büyük oyunlara meraklı
slm cnm öğretmenin tutumundan öğrtmeni ile konuştun mu peki
saol cnnm bakalım bu hafta dr etki etmiş mi :18::18:
gta yı hiç merak etme cnm saçma sapan bi oyun çizgili deftere yazarken güzel yazdı mı :18::18:bizim bu halde yazdıkları kötü çizgli deftere geçsek kim bilir nasıl olur :18::18:
sizde ceza işe yarıyor bizim inadı inat hafta sonu oyun merkwezine götürecem dedim mağazada ayakkabı denedim die kıyameti kopardı bende ceza verdim oyun merkezine gitmedik çok üzüldü evde bi daha bu hareketi yapma dedim o da beni her gezmeye götürdüğünde alışveriş yapma dedi
slm cnm
çocukta o kadar emek vermiş silmek istemezs tabi
sanırım öğretmenle ilgili chess yapanada aynı davranıyor yapmayanada
bu tutumda çok saçma yapana yapmayana aynı davranacaksa neden ödev veriyor

alem bunlar ya

ay allahtan bize böyle ödevler gelmiyo, yoksa düşer bayılırım

günaydın kızlar,

dün çocuğu önlükle yolladım, montuyla almaya gittim, ne saçma bi hava vardı dün ya, öğlen sıcak akşam buz kesti

alem bunlar ya

ay allahtan bize böyle ödevler gelmiyo, yoksa düşer bayılırım
büyük konuşmaa
günaydın kızlar,

dün çocuğu önlükle yolladım, montuyla almaya gittim, ne saçma bi hava vardı dün ya, öğlen sıcak akşam buz kesti

birden bire soğuk bastırdı dün bugün lahana gibi giydirdim oğlanı

ilköğretim danışmanına mail attım yarın onunla ve okul pedogoguyla toplantımız var.Kızımhep istekli ve başarılıydı şimdi bu hırssız ve umursamaz hali,unutkanlığı çok üzüyor.
EşİM VE ben ilkokulda çok başarılı idik kızın bu şekilde olması bizi üzüyor.Bizimki hiç bilgisayarda oyun oynamıyor genelde paintte çizüm yapıyor alıştır madık bilerek.Okuldaki bilgisayar hocasıda böyle söyledi zaten
En başarılı olduğu dersler Almanca ve İngilizce,türkçede hala arada harf eksikli yazıyor.Okuması hızlandı:13:Ama matematiği sevmiyor :44:Mühendis olacakmış matematik olmadan kaldırım mühendisi olur

dile yeteneği var demekki canım, kızlar dile meyilli oluyo zaten, erkeklerde genelde mat seviyo bu yaşlarda, ama tabii mat okulun temeli, neden mühendis olmak istiyo eşinle senin mesleğin mi

çocukların ilgi alnları farklı oluyor .matematiği sevdirecek şekilde kitaplar var onlardan alabilirsin bize faydası oldu

Hvalar malesef bir tuhaf oldu ben geçen sene çok iyi hatırlıyorum 23 nisan gösterilerinde çocuklar kısa kolluydu hatta biz bu tarihte montları çıkartıp kısa kollulara geçmiştik şimdi ise sabah inanılmaz soğuk oluyor herhalde bu sene kış hiç olmadı onunda çok büyük etkisi var aynı kasım ayını yaşıyormuşum gibi hissediyorum.Dün bizimkiler türkçeden test olmuşlar malesef benim kendine çok güvenen oğlum 8 doğru 4 yanlış yapmış soruları yarım yamalak okuyor sonunu getirmeden hemen ben bunu biliyorum diye gidip yanlışı işaretliyor öğretmenimiz daha dikkatli olman gerekiyor diye not yazmış dün isteksiz isteksiz ödev yaptı

Benim hatırladığım kadarıyla sizin kızın maşallahı vardı çok istekli ve hırslıydı .Dönem dönem çocuklarda bunlar oluyor bazen çok iyi bazende hiç ödev yapmak istemiyorlar geneli böyle Birde her çocuk her dersi sevmiyor malesef bizimkide türkçeyi kendince gereksiz buluyor onun üstüne yoğunlaşmıyor zamanla düzelir belkide küçük yaşına bu kadar ders ağır gelmiş olabilir.

valla hırslıydı kızlar ama çok unutkan şimdi:97: bu da umursamazlıktan geliyor.Ben mühendisim eşim doktor bana özeniyor.Kendi sürekli fenle ilgili deneylerle ilgili kitaplar aldırıyor çok meraklı deneye ,Mikroskobuna bayılıyor.Mesela bilim çocuk alıyorum eviriyor çeviriyor bırakıyor. ödevi o da gereksiz buluyor ve bence okulda rahat bırakıyor biraz.Görüşmeye yarın gidicem erteledim.
Kreşteyken çok iyi bir pedegog ard aynı zamanda danışmandı sınıfları 6 kişiydi ve oldukça pahalı bir okuldu ben çalışıyordum o zaman.
Onun yorumu şu olmuştu akıllı ama zor bir çocuk,ya çok umursamaz olur yada çok hırslı,öğretmeni sevmeze işiniz zor demişti.Dediği çıktı:97:.
Resmide çok güzeldi şimdi onu bile uyduruk yapıyor sınıftakileri rakip olarak görmüyor:97ff ne yapıcaz

ya kızlar biliyomusunuz bu nisan ortalarında böyle şeyler oluyo bence, çocuklar beziyor, ondan isteksiz davranıyolar bence, bu nisan ortalarına bi kaç gün tatil koysalar belki iyi olurdu, sanırım yurtdışında bazı yerlerde var bu... bahara yaza adaptasyon açısından
bende böyle bahar gelince okula gitmek ders çalışmak istemezdim

slm arkadaslar benim kızımda 1. sınıfa gıdıyor . ama okumayı hıc sevmıyo matematık falan mukemmel amaoku deyınce cıldırıyo sızce okumayı nasıl sevdırebılırım

slm arkadaslar benim kızımda 1. sınıfa gıdıyor . ama okumayı hıc sevmıyo matematık falan mukemmel amaoku deyınce cıldırıyo sızce okumayı nasıl sevdırebılırım

canım okumasında sorun yoksa üstüne gitme bence
bi de sevdiği bi çizgi film karakteri varsa onların kitaplarını alabilirsin ya da dergilerini, bol resimli ve kısa, süngerbob mesela
bi de set halinde düşünürsen ben AFG nin hikaye kitaplarını çok beğeniyorum tam bizim çocuklara göre, zarar vermeyecek mesajlar veren kitaplar bence
o kitap okurken sende kitap okuyabilirsin, okumayı sevmiyosan okuyomuş gibi yapabilirsin, ana-kız okuyoruz diye başkalarının yanında konuşabilirsin tabii kızın duymalı
okuduktan sonra bana anlat çok merak ediyorum diyebilirsin, sana anlatsın..
bence bunlar özendirici olabilir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…