İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

2 kitabımız var yapılacak içinde testler var çözülecek
bir de 5 sayfa fotokopi vermiş öğretmen soru cevap şeklinde onları da öğreteceğiz ama bence ağır oldu bu kadar ödev:26:
yine de yapıyoruz kızımla istekli sorun çıkarmıyor bana:KK9:

bizim öğretmen gün aşırı şeklinde vermiş kısa kısa ödevler, onları yapıyo ama, gelde kitap okut:KK68:

ne güzel öğretmeniniz var ödev veren bizim öğretmenin tayini çıktı yarım dönemde bıraktı çocukları hiç matematik göstermedi bizde zannettik ki ikinci dönem matematiğe ağırlık verecek karneleri verirken ben ayrılıyorum dedi nasıl canımız sıkıldı şimdi evde ben matematik gösteriyorum topses seti aldırmıştı onun matematiğini hiç yaptırmadı onları öylece gönderdi evde kızıma ben gösteriyorum şimdi ne kadar üzgünüm anlatamam eğitimi bölünmesin dedikçe olmadık şeyler çıktı çok şükür başarılı bi çocuk ama aması var işte gelen öğretmen kesin ücretli olacak ikinci sınıfta yeni bir öğretmen dahaa offf ALLAH YAVRUMA YARDIM ETSİN ZİHİN AÇIKLIĞI VERSİN İNŞALLAH ne zormuşş bu işlerr yaaa:KK50:

ne güzel öğretmeniniz var ödev veren bizim öğretmenin tayini çıktı yarım dönemde bıraktı çocukları hiç matematik göstermedi bizde zannettik ki ikinci dönem matematiğe ağırlık verecek karneleri verirken ben ayrılıyorum dedi nasıl canımız sıkıldı şimdi evde ben matematik gösteriyorum topses seti aldırmıştı onun matematiğini hiç yaptırmadı onları öylece gönderdi evde kızıma ben gösteriyorum şimdi ne kadar üzgünüm anlatamam eğitimi bölünmesin dedikçe olmadık şeyler çıktı çok şükür başarılı bi çocuk ama aması var işte gelen öğretmen kesin ücretli olacak ikinci sınıfta yeni bir öğretmen dahaa offf ALLAH YAVRUMA YARDIM ETSİN ZİHİN AÇIKLIĞI VERSİN İNŞALLAH ne zormuşş bu işlerr yaaa:KK50:

kötü olmuş canım ya, tam çocuklar alışmışken
elinizde set varmış allahtan, sen ona oyun oynuyormuş havasında gösterirsin, zaten çocuklar çok zorlanmıyor 1. sınıf matematikte. Şimdiki setlerde çok güzel, çocuklar kendi kendine bile yapıyorlar isteseler. merak etme kapar hemen
umarım bi daha gelecek olan öğretmeniniz değişmez:13:
Oğlumun sınıfı en son neyle neyi toplarsan 10 eder,11 eder kombinasyonlarındaydılar. bide basit toplama çıkarma problemleri yapıyolardı

Son düzenleme:
tek umudumuz bu şubat atamalarında kalıcı öğretmenin gelmesi onun dışında evde zaten aile desteği olmazsa okulda öğrendiği yeterli olmaz diye düşünüyorum inşallah çocuklarımızın ve bizim hakkımızda hayırlısı olur

bizim öğretmen gün aşırı şeklinde vermiş kısa kısa ödevler, onları yapıyo ama, gelde kitap okut:KK68:

[sıze="3"] bızım ogretmen fotokopi werdı 15 sayfa turkce 15 sayfa matamatık arkalı onlu toplam 60 sayfa - karısık kelımelerden anlamlı cumle yazma- noktalama ısaretlerı- öruntu - yazı calısması-rıtmık sayma-3er 4er 2ser ılerı sayma toplama-cıkarma yanı sanırım cooook ılerdeyız tıtız we calıskan bı ogretmenımız war:KK19::KK19: [/sıze]

[sıze="3"] bızım ogretmen fotokopi werdı 15 sayfa turkce 15 sayfa matamatık arkalı onlu toplam 60 sayfa - karısık kelımelerden anlamlı cumle yazma- noktalama ısaretlerı- öruntu - yazı calısması-rıtmık sayma-3er 4er 2ser ılerı sayma toplama-cıkarma yanı sanırım cooook ılerdeyız tıtız we calıskan bı ogretmenımız war:KK19::KK19: [/sıze]

ay ne güzel ödev vermiş ya bize incecik bir tatil kitabı ve 7 kitaplık bir okuma seti verdi.çalışma kitabı var.önce kitabı okuyoruz sonra soruları cevaplandırıyoruz.az bence çünkü kızıma az geliyor sıkılıyor keşke matematik verseydi.

ama bizim okuldaki bir öğretmen-şu an 5 leri okutuyor- arkadaş ritmik sayma öğret dedi.yavaş yavaş kulağı alışsın diye.2 şer,3 er,4 er,5 er..falan diye..

sonra parmaklarıyla topluyor nasıl zihinden yapabiliriz dedim.sayılara önce 1 eklet sonra 2 eklet sonra 3 böyle böyle öğrenir dedi.

size de faydası olur diye yazdım..

çok ödevde iyi değil ki kızlar ya, dozunda olmalı, biraz aylaklık yapsınlar, sıkılsınlar, okulu özlesinler, patlayana kadar oyansınlar,:KK1: zaten zor bi 2. dönem onları bekliyo, hakları bence bol oyun

Son düzenleme:
satrançakademisi org diye bi site var kızlar, satranç federasyonunun, oraya üye olup, derslere bakıyosunuz, etap etap şu taş nereye konmalı falan filan, matematiksel zekayı geliştirmek için çok faydalı, çocuklar dersleri tamamlayınca sertifika bile alıyor

naber canım, forumunda da pek görünmüyosun bu aralar. Sayı doğrusu falan görmediler ki ama, ay hem o 1. sınıfın konusumu ki, sizin öğretmen hızlı bi giriş yapmış:KK1:
pc elime geçmiyor foruma girimmm :KK19::KK19::KK19:
bizim 10 fasikül dergimizde gelecekte göreceği konular var bütün yük bizde :KK37:öğretmene çocukları hazırlayıp verecez :KK1::KK1:
okuma konusuna gelince benim oğlande okumayı geçen yıl çözdüğünden şimdi çok sıkılıyorrrr
satrançakademisi org diye bi site var kızlar, satranç federasyonunun, oraya üye olup, derslere bakıyosunuz, etap etap şu taş nereye konmalı falan filan, matematiksel zekayı geliştirmek için çok faydalı, çocuklar dersleri tamamlayınca sertifika bile alıyor

güzelmiş chess :KK54::KK54:benim oğlum okey oynamayı çok seviyor satrança hiç ilgisi yok bu sayede sevebilir :KK24::KK24::KK66::KK66:

biz de başaracağım eğitim yayınlarının 15 günlük eğlence adlı 47 sayfalık bir kitabını aldık .başaracağım yayınlarına ait 15 sayfalık hayat bilgisi, Türkçe , matematik değerlendirme dergisi aldık.Bir de Salan yayınlarına ait 80 sayfalık Türkçe, 110 sayfalık da matematik kitabı var. şu ana kadar oğlum günlük en az 1 saat en fazla 2 saat büyük bir istek ve de hırsla ders çalışıyor. hepsini yardım almadan kendisi okuyup, kendisi soruları yanıtlıyor. ben sadece kontrol ediyorum .zaten çok iyi idi ama bu tatilde gözlemlerinden çıkan sonuç şu oldu kendi başına okuma okuduğunu anlama ve yorumlama ,sonuca bağlama yeteneği acayip gelişti.sanki 2 . sınıf seviyesinde gibi ......

pc elime geçmiyor foruma girimmm :KK19::KK19::KK19:
bizim 10 fasikül dergimizde gelecekte göreceği konular var bütün yük bizde :KK37:öğretmene çocukları hazırlayıp verecez :KK1::KK1:
okuma konusuna gelince benim oğlande okumayı geçen yıl çözdüğünden şimdi çok sıkılıyorrrr

güzelmiş chess :KK54::KK54:benim oğlum okey oynamayı çok seviyor satrança hiç ilgisi yok bu sayede sevebilir :KK24::KK24::KK66::KK66:

artık herkes okumaya geçmiştir canım artık sıkılmaz:13:
benim oğlanda biliyodu bizim gibi okuyodu yani okula başlamadan, okula başladıktan sonra geriledi resmen, hecelemeye başladı, yavaş okumaya başladı, sanırım sınıftaki çocukları taklit ediyor:KK1:

biz de başaracağım eğitim yayınlarının 15 günlük eğlence adlı 47 sayfalık bir kitabını aldık .başaracağım yayınlarına ait 15 sayfalık hayat bilgisi, Türkçe , matematik değerlendirme dergisi aldık.Bir de Salan yayınlarına ait 80 sayfalık Türkçe, 110 sayfalık da matematik kitabı var. şu ana kadar oğlum günlük en az 1 saat en fazla 2 saat büyük bir istek ve de hırsla ders çalışıyor. hepsini yardım almadan kendisi okuyup, kendisi soruları yanıtlıyor. ben sadece kontrol ediyorum .zaten çok iyi idi ama bu tatilde gözlemlerinden çıkan sonuç şu oldu kendi başına okuma okuduğunu anlama ve yorumlama ,sonuca bağlama yeteneği acayip gelişti.sanki 2 . sınıf seviyesinde gibi ......

ağır değilmi canım ya, tamam yapıyomuş ne güzel ama, ne bileyim zaten bezecekler 2. dönem, ben bu dört gün hiçbişey yaptırmamaya karar verdim, boşlamakta lazım bazen:KK1:

hiraycım en son UKD puanı görünüyor demiştim, öel mesajlarda sorun var sanırım kendi mesajlarımı göremiyorum, emin olamadım gittiğinden, burdanda yazayım dedim

selam kızlarrrr
biz de perşembe günü itibari ile bütün derslerimizi bitiridk artık 3 gün hiç bişey yaptırıcam sadece günde iki tane hikaye kitabı okuyor o kadar artık takılsın kafasına göre zor bir 2.dönem bekliyor çocukalrımızı allah zihin açıklığı versin hepsine:nazar:

selam kızlarrrr
biz de perşembe günü itibari ile bütün derslerimizi bitiridk artık 3 gün hiç bişey yaptırıcam sadece günde iki tane hikaye kitabı okuyor o kadar artık takılsın kafasına göre zor bir 2.dönem bekliyor çocukalrımızı allah zihin açıklığı versin hepsine:nazar:

oohh maşallah çok bile yapmış canım, bizimki topu topu 4 kitap okudu

oohh maşallah çok bile yapmış canım, bizimki topu topu 4 kitap okudu

son güne kalmasını kendide istemiyodu zaten aslında 2 günde kaytarma yaptı onu yapmasaydı hafta başında bitmiş olacaktı ama zaten önden gidiyo diye bende üstüne düşmedim perşembe günü bitiridi
valla canım bizim dün itibari ile 16 adet hikaye kitabı okumuş oldu işte başlayan kadar 20 olur okudukalrı

X