İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

kızlar selamlar benimde 1.sınıfa giden kızım var okumayı söktü şükür karnemizde hepsi pekiyi geldi.Bizim öğretmenimiz her cuma türkçe ve her pazartesi matematik sınavı yapıyor.Yarın matematik sınavımız var karne notlarını buna göre veriyor 15 tatilde set aldık biz 15 tane hergün 1 tane okuduk.Şimdide 10 tane kitap geldi onlarıda alıcaz düz yazıymış bunlar el tyazısı okumayacakmışız.Toplamayı öğrendiler yarın cıkartma öğrenecekler.Yani anlayacagınız ders ders ders ...Allahtan fazla üğraşmıyorun algılıyor hemen Allah hepimize sabır versin diyorum bazen cıldırıyorum çünkü neyse kızlar inşallah bol bol yazabilirim size şimdilik bunları paylaşmak istedim.

kızlar selamlar benimde 1.sınıfa giden kızım var okumayı söktü şükür karnemizde hepsi pekiyi geldi.Bizim öğretmenimiz her cuma türkçe ve her pazartesi matematik sınavı yapıyor.Yarın matematik sınavımız var karne notlarını buna göre veriyor 15 tatilde set aldık biz 15 tane hergün 1 tane okuduk.Şimdide 10 tane kitap geldi onlarıda alıcaz düz yazıymış bunlar el tyazısı okumayacakmışız.Toplamayı öğrendiler yarın cıkartma öğrenecekler.Yani anlayacagınız ders ders ders ...Allahtan fazla üğraşmıyorun algılıyor hemen Allah hepimize sabır versin diyorum bazen cıldırıyorum çünkü neyse kızlar inşallah bol bol yazabilirim size şimdilik bunları paylaşmak istedim.

hoşgeldin canım :13:

bizim öğretmen hiç sınav yapmıyo, notlarını genel gözlemlerine göre veriyo sanırım

mayısta okuma bayramı varmış kızlar, yer falan tutulmuş, akşam yemekli bişey
ay ne gerek varsa, herkes katılınca katılmak zorundasın tabii, abartmışlar bence, hatta kamera tutalım diyenler var
:KK53:

slm kızlar 2.döneme sağlık nedenlerinden dolayı zor başladık toplatımızda oldu 3.sınfa kadar yazılı yok dedi öğrtmn her gün öğrendiklerini değerlendirme yapıcakmışşş

mayısta okuma bayramı varmış kızlar, yer falan tutulmuş, akşam yemekli bişey
ay ne gerek varsa, herkes katılınca katılmak zorundasın tabii, abartmışlar bence, hatta kamera tutalım diyenler var
:KK53:

okuma bayramını biz kutladıkk :KK37::KK37:erken oldu galiba
abartılı olmuşşş kamera filan:KK53: herkeste digital makina tf var zatençekim yapmak isteyen yapar :KK23: toplantıda herşeye atlayan fikir sunan velilerer gıcığımda :KK47:

çok üzüldüm canım ya, çok geçmiş olsun
:KK54::KK54::KK54:
teşekkür ederim cnmmm
çok geçmiş olsun canım allah acil şifalar versin kuzuna
saol cnm teşekkür ederimm :KK34:
Çok geçmiş olsun.İnşallah 2.dönemi hepimiz sorunsuz bir şekilde atlatırız.Bizimde dün ilk defa hayat bilgisinden ödevimiz vardı.Herhalde bundan sonra hayat bilgisi türkçe matematik üzerine yoğunlaşağız.

amin cnm :KK54::KK54:
2.dönem derslere ağırlık var1.dönem gibi değilll :18::18:

:KK54::KK54::KK54:
teşekkür ederim cnmmm

saol cnm teşekkür ederimm :KK34:

amin cnm :KK54::KK54:
2.dönem derslere ağırlık var1.dönem gibi değilll :18::18:

bence 2. dönem daha kolay olur ya, matematiğe ağırlık verilir herhalde, matematiğide seviyolar 1. sınıfta ama bakalım sonrada sevmeleri önemli:KK1:

daha iyidir inşallah oğlun canım

Son düzenleme:
bence 2. dönem daha kolay olur ya, matematiğe ağırlık verilir herhalde, matematiğide seviyolar 1. sınıfta ama bakalım sonrada sevmeleri önemli:KK1:

daha iyidir inşallah oğlun canım

prşmbe dr gidiceğiz inşallah ii olur
okumayı erken çözdüğü için çok zorlanmadım sayılır :78:2.dönem hayat blgs.türkçe matemetik hepsinden ödev gelince zor oldu :KK53::KK53::KK53:

prşmbe dr gidiceğiz inşallah ii olur
okumayı erken çözdüğü için çok zorlanmadım sayılır :78:2.dönem hayat blgs.türkçe matemetik hepsinden ödev gelince zor oldu :KK53::KK53::KK53:

biz şanslıyız herhalde canım ödev olarak sadece bi hikaye kitabı veriyor, bazen matematik işlemlerinden oluşan bi sayfalık fotokopi
gerçi hep böyle gitmicek dedi ama ben böyle gitsin istiyorum valla
hele hayat bilgisinden hiç ödev gelmedi şimdiye kadar

biz şanslıyız herhalde canım ödev olarak sadece bi hikaye kitabı veriyor, bazen matematik işlemlerinden oluşan bi sayfalık fotokopi
gerçi hep böyle gitmicek dedi ama ben böyle gitsin istiyorum valla
hele hayat bilgisinden hiç ödev gelmedi şimdiye kadar

şanslısınz :KK31::KK31: bize de böle gitmez dedi lafını üstünden 1 hafta geçmedi çığ gibi ödev yığdıı :KK19::KK19:

Bizimde dün çocuklar aşı olmuşlar kolları ağrıyabilir,ateş yapabilir demişler şükür ateşimiz olmadı ama kolu acıyordu canımın içinin.Dün bayağı bir ödev vardı matematikten geometrik şekillerle ilgili test vardı bazen karıştırsada fena değil şu aralar ödevler genelde test ağırlıklı sınıftada bol bol test çözüyorlarmış

Bizimde dün çocuklar aşı olmuşlar kolları ağrıyabilir,ateş yapabilir demişler şükür ateşimiz olmadı ama kolu acıyordu canımın içinin.Dün bayağı bir ödev vardı matematikten geometrik şekillerle ilgili test vardı bazen karıştırsada fena değil şu aralar ödevler genelde test ağırlıklı sınıftada bol bol test çözüyorlarmış

ne aşısı oldular :26:tekrar bizimkilerde bişey yok sadece 2 aşı oldular
sizinkiler üçüncü aşıyı mı oldular acaba

ay ne şom ağızlıyım ya bugün hayatbilgisinden 5 sayfa ödev geldi:KK53::KK53:
:KK1::KK1::KK1:
arkasıda gelirrrrrr ödevlerinnn :KK23::KK23::KK23:
ne aşısı oldular cnm
şimdi test ağırlıklı gidiliyorrrr biz yardımcı kitaplar aldık 2.dönem için
ne aşısı oldular :26:tekrar bizimkilerde bişey yok sadece 2 aşı oldular
sizinkiler üçüncü aşıyı mı oldular acaba
bizde 2.aşıyı oldukkk :KK34:

ay ne şom ağızlıyım ya bugün hayatbilgisinden 5 sayfa ödev geldi:KK53::KK53:

valla bize de hergün bir türkçe parçası 10 defa okunacak bakmadan deftere yazılacak ve altındaki sorular cevaplanacak fotokopi ve birde hergün arkalı önlü metamatik fotokopisi veriyor daha bizede hayat bilgisinden vermedi ödev

:KK1::KK1::KK1:
arkasıda gelirrrrrr ödevlerinnn :KK23::KK23::KK23:

al bi şom ağızlı daha:KK1::KK54:

valla bize de hergün bir türkçe parçası 10 defa okunacak bakmadan deftere yazılacak ve altındaki sorular cevaplanacak fotokopi ve birde hergün arkalı önlü metamatik fotokopisi veriyor daha bizede hayat bilgisinden vermedi ödev

aman allahım:KK53: yok yok bi daha şanslıyız demicem:KK53:

selam arkadaşlar
veliler toplantısından geldim şimdi. gene olarak cocukların durumları hakkında konuşuldu. sonra her veli cocuunu sordu hocamızda cevapladı .... bende efeyi sordum "efe matematikde bir deha hayranım :KK69::KK69:dedi ( evet bunun bizde farkındayız efe zaten toplama cıkarma çarpma bölme hepsini kendi yapardı hiç öğretmedim kendi kendine ) yazısı iğrenç bile değildi:KK53: ama onuda düzletti dedi :KK76:okumayıda cözdüdedi :KK66: tabi benim koltuklar havada geziyor nasıl mutluyum :KK61::KK61:amaaaaaaaaaaa sonra demesin mi efe küfür ediyor diye:KK53::KK53:...... ne diyeceğimi şaşırdım çok utandım :18::18:. büyük sınıflarla arkadaşlık ediyor dedi :KK59::KK59:( kayınım oğlu var 3 sınıfa gidiyor ve aynı apartmanda oturuyoruz) konuşun görüşmesin dedi bende takip aldında tutuyorum dedi.:KK43::KK43:

konuştum etmiyorum anne dedi ama yalan soyeldiği belli evde bir iki sefer dent geldim ama ( babamız hiç etmez hatta çok sinirlendiğimde bende cıkar küfür eşim estafürallah çeker :KK50:) üstüne gitmeden bu işi halletmem gerek ama kafam karışık :44::44:

ya arkadaşlar bnm oğlm, adı baran ya kafası hiç birşey almyo dün öğretmen hikaye kitabı vermş bunu okuyup özet çıkarılmasını istemiş ama çocuk okuduğunu anlamıyor ben okuyorm sesli bu dafa anlatamıyor ben sizce nasl bir yöntemle çalıştırmaly eğer anızda ilk öğretim öğretmeni varsa lütfen cevap yazarmısnz inann sinir krizleri geçiryrm yani o heves yok çockta gözü hep oyunda napçağımı şaşırdm birde yazısı iğrenç ve kendisi okuduğu gibi yazıyr mesela geliyorum yazacağına geliyom yazıyor offffffff herkese şimdiden teşekürler beni yalnz bırakmıycağınızı biliyorm iyiki varsnz :KK50::KK50::KK50:

selam arkadaşlar
veliler toplantısından geldim şimdi. gene olarak cocukların durumları hakkında konuşuldu. sonra her veli cocuunu sordu hocamızda cevapladı .... bende efeyi sordum "efe matematikde bir deha hayranım :KK69::KK69:dedi ( evet bunun bizde farkındayız efe zaten toplama cıkarma çarpma bölme hepsini kendi yapardı hiç öğretmedim kendi kendine ) yazısı iğrenç bile değildi:KK53: ama onuda düzletti dedi :KK76:okumayıda cözdüdedi :KK66: tabi benim koltuklar havada geziyor nasıl mutluyum :KK61::KK61:amaaaaaaaaaaa sonra demesin mi efe küfür ediyor diye:KK53::KK53:...... ne diyeceğimi şaşırdım çok utandım :18::18:. büyük sınıflarla arkadaşlık ediyor dedi :KK59::KK59:( kayınım oğlu var 3 sınıfa gidiyor ve aynı apartmanda oturuyoruz) konuşun görüşmesin dedi bende takip aldında tutuyorum dedi.:KK43::KK43:

konuştum etmiyorum anne dedi ama yalan soyeldiği belli evde bir iki sefer dent geldim ama ( babamız hiç etmez hatta çok sinirlendiğimde bende cıkar küfür eşim estafürallah çeker :KK50:) üstüne gitmeden bu işi halletmem gerek ama kafam karışık :44::44:

maşallah canım oğluna:nazar: kendineden büyük çocuklara özenip onlar gibi olmak istiyosa ondan küfür ilgisini çekiyodur bence o çocuktan uzak tut, yaşıtlarıyla oynasa daha güzel bence

ya arkadaşlar bnm oğlm, adı baran ya kafası hiç birşey almyo dün öğretmen hikaye kitabı vermş bunu okuyup özet çıkarılmasını istemiş ama çocuk okuduğunu anlamıyor ben okuyorm sesli bu dafa anlatamıyor ben sizce nasl bir yöntemle çalıştırmaly eğer anızda ilk öğretim öğretmeni varsa lütfen cevap yazarmısnz inann sinir krizleri geçiryrm yani o heves yok çockta gözü hep oyunda napçağımı şaşırdm birde yazısı iğrenç ve kendisi okuduğu gibi yazıyr mesela geliyorum yazacağına geliyom yazıyor offffffff herkese şimdiden teşekürler beni yalnz bırakmıycağınızı biliyorm iyiki varsnz :KK50::KK50::KK50:

ya canım çocuklar ilk etapta özet ne, anlatırken nasıl anlatcak bunları bilemiyo yani yapma kapasitesi olmadığından değil bilemediğinden
bence sen sünger bobun ya da winni nin el yazısı hikaye kitaplarından al, ilk okuma diye geçiyo
sonra onları önce sen oku, sonra kısaca anlat
öğrensin
sonra aynı hikaye kitabını o okuyup anlatsın, seni taklit ederken öğrenecektir
açıkcası öğretmenlerin verdiği kitaplar çok sıkıcı oluyo ben bile okusam uyur kalırım herhalde, o yüzden daha ilgisini çekcek şeyler al, önce onlarda öğrensin, sonra öğretmenin verdikleride yapar

Son düzenleme:
bizim ödevlerde genelde bu şekil oluyor allahtan ezbere yazı yokkk:18::18::18::18:
al bi şom ağızlı daha:KK1::KK54:

aman allahım:KK53: yok yok bi daha şanslıyız demicem:KK53:
:KK23::KK23::KK23:
selam arkadaşlar

maşallah çocuğuna :nazar:
bu tür durumlar oluyor malesef ama uzak tutarsan düzeliyorrrrr .benim oğlanda sınfında arkdşlara özeniyor uyardımmm ama sınfında ne kadar anlıcak bilmiyorummm :KK31::KK31:

chessde dediği gibi eğlenceli kitaplar al ben oyuncak hikayesinin kitabını aldım ,çocuk heycanla okudu sonunu getirdi ne anlatılmak istendiğini de çabucak kavradı zamanla gelişiyor tabi hemen anlıyacak die kaide yok sılımayacağı öykülerle başla .

X