İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 1.Sınıfa giden Velilerin paylaşım alanı :)))

2 ye giden nasıl canım, o seni geçen seneki kadar yormuyodur artık
evet canım 2. sınıftaki pek yormuyor benia.s
ama ben küçükle uğraşmaktan büyüğe fazla ilgi gösteremiyorum maalesefbenneyaptımki
kendimi biraz suçlu hissediyorum:gitme:
selam kızlar
yazdıkalrınıza bakıyorum da çok hızlı ilerliyosunuz bizimkiler daha t harfini yeni öğreniyolar o da küçük t yi öğrendiler daha büyük t ye geçmediler ama 1 harfi kavrayana kadar bir sürü alıştırma veriyor öğretmenimiz kaç kere yazıyoruz kaç kere dikte çalışması yapıyoruz. nerdeyse hafta da bir harf öğreniyoruz diyebilirm. a.s
ne güzel çok şanslısınız keşke bizim öğretmende bunu yapsa
bu ne hız ya... yoksa ben de mi sorun var? bu hafta t sesini verecem.. e, l, ve a yı kavratmaya çalıştık.. müfredatın gerisinde değilim .. ama çok kıskandım ileride olanları)) maşaallah
kıskanma canım en iyisini yapıyorsun sen
hızlı gidnce çocuklar sesleri heceleri çorba yapıyorlar.veliler evde zorlanıyor:eek:lmaz:
keşke bizde a da olsaydık.madem müfredata göre geride değilsiniz ilerde olan öğretmenler ne yapmaya çalışıyor anlamadım benguclubacismile
ya kızlar veli toplantısı olan var mı, öğretmenler bu aralar toplantı yapıyorlar mı merak ediyorum
bu arada bizim projeksyon hala alınmadı sinir oluyorum, sanırım yeterli para toplanmadı
bir defa toplantı yaptık biz canım
birde salı günleri öğretmenle görüşme günümüz.öğretmen 1 saat önce okula geliyor isteyen veli onunla görüşebiliyor

benim kızı senin oğlanın sınıfında düşünemiyorum bilekafamçokkarıştı
oğlun sadece ı i yada c ç yi karıştırıyorsa sorun değil ki canım
bunları öğrenmesi için daha önünde 7 ayı var nerdeysea.s

haklısın canım aslında çok acele edip sıkıştırmakta istemiyorum çocuğu ama sınıfın genel durumunuda fazla bilmediğim için onların gerisinde kalmasın diye zorluyorum biraz.

ya kızlar veli toplantısı olan var mı, öğretmenler bu aralar toplantı yapıyorlar mı merak ediyorum
bu arada bizim projeksyon hala alınmadı sinir oluyorum, sanırım yeterli para toplanmadı

canım bizde bir kere toplantı yaptık ama geçen toplantıda bir dahaki seferin tarihinide kararlaştırdık.bir değişiklik olmazsa 27 kasımda yapacağız.bunun dışında öğretmen her cumayı veli öğretmen görüşme günü olarak belirlemiş.o gün gidip durumlarını öğrenebiliyoruz.ama bazı veliler sağolsun nerdeyse derse bile girecekler hergün ordalar,kendi kendime diyorum bu kadınların hiçmi uğraşacak başka işleri yok.kendilerine eğlence yeri gibi görüyorlar okulu sürekli ordalar.

ne güzel canım ya, malesef bizim hocada öyle bi sistem yok, veli toplantılarında da sadece paradan söz ediliyor, gidiş gelişlerde de hocayı meşgul etmiyim diye bişey soramıyorumboshayallersmile

siz teklif etseniz canım öğretmene, belli bir gün belirlemesini o gün gider çocuklarınızın durumunu öğrenirsiniz .kabul etmezmi acaba.

haklısın canım aslında çok acele edip sıkıştırmakta istemiyorum çocuğu ama sınıfın genel durumunuda fazla bilmediğim için onların gerisinde kalmasın diye zorluyorum biraz.

anladığım kadarıyla oğlun iyi sınıftaki diğer çocukların hepsinin bu kadar başarılı olacağını sanmıyorum canım
yani fazla zorlamana gerek yok bencea.s

aynen bizim hocada yapmadı yazılı, sanırım yazılı müfredatta olan bişey değilde, hocanın taktiribilmiyorumkismile

evet canım yazılı 3. sınıfa kadar yapılmıyor.müfredatta yok.dediğin gibi hocanın isteğine bağlı birşey.aynı şekilde ödev vermekte yokmuş.meb çocuklara kesinlikle ödev verilmeyecek demiş öğretmenimiz söylemişti bizide.

canım bizde bir kere toplantı yaptık ama geçen toplantıda bir dahaki seferin tarihinide kararlaştırdık.bir değişiklik olmazsa 27 kasımda yapacağız.bunun dışında öğretmen her cumayı veli öğretmen görüşme günü olarak belirlemiş.o gün gidip durumlarını öğrenebiliyoruz.ama bazı veliler sağolsun nerdeyse derse bile girecekler hergün ordalar,kendi kendime diyorum bu kadınların hiçmi uğraşacak başka işleri yok.kendilerine eğlence yeri gibi görüyorlar okulu sürekli ordalar.
:roflol::roflol::roflol::roflol:
aynı şeyi bende düşünüyorum.birde bazı veliler öğretmenle konuşmayı o kadar uzatıyorlar ki :bbo:ne anlatıyolar o kadar anlamıyorum
ben konuşsamda en fazla 5 dk o kadar bile olmuyor

evet canım yazılı 3. sınıfa kadar yapılmıyor.müfredatta yok.dediğin gibi hocanın isteğine bağlı birşey.aynı şekilde ödev vermekte yokmuş.meb çocuklara kesinlikle ödev verilmeyecek demiş öğretmenimiz söylemişti bizide.

hadi ya, o zaman neden bu kurala uyulmuyorkaydirigubbakcemile3

bizim haftasonu için üç sayfa dikte vardı:hulya:

öyle mi:uhm:
bak ben bunu bilmiyordum
ama yazılı değil de test sürekli yapıyorlar canım
diğer kızım 2. sınıfta öğretmeni sürekli test yaptırıyor hem de habersiz hazırlıksız ve puan veriyor öğretmen ama bizim zamanımızdaki gibi yazılı olmuyorlar

anladığım kadarıyla oğlun iyi sınıftaki diğer çocukların hepsinin bu kadar başarılı olacağını sanmıyorum canım
yani fazla zorlamana gerek yok bencea.s

valla iki haftadır okula gitmiyorum canım. açıkçası durumunuda bilmiyorum evde kendi çalışmalarımızda güzel yapıyor.sınıfta neler yaptığından bahsettiğinde kendi söylüyor bugün şunları güzel yazdığım için öğretmen tahtayada bana yazdırdı diye.ama yine oğlumun söylediğine göre çok daha güzel yapanlarda varmış artık neyi ne kadar anlayıp bana söylüyor orasını bilemiyorum.pazartesi yazılısı var bakalım neler yapacak o zaman gerçek durumu anlaşılır herhalde,zaten yazılıdan sonrada öğretmenle görüşmeye gitmeyi düşünüyorum.bizim okul evden başka semtte olduğu için her zaman gitmem mümkün olmuyor 2-3 haftada bir gidebilirim anca.

bak ben bunu bilmiyordum
diğer kızım 2. sınıfta öğretmeni sürekli test yaptırıyor hem de habersiz hazırlıksız ve puan veriyor öğretmen ama bizim zamanımızdaki gibi yazılı olmuyorlar

testler tee 2 sınıftan başlıyor ha, neden ki, 6. 7. sınıf için sbs kalktı

taa 6 sene sonraki sbs için mi bu test olayı
bilmiyorumkismile

mesela teste ne soruluyor canım sana zahmet olmazsabilmiyorumkismile

şıkları falanda mı oluyor
bilmiyorumkismile

siz teklif etseniz canım öğretmene, belli bir gün belirlemesini o gün gider çocuklarınızın durumunu öğrenirsiniz .kabul etmezmi acaba.

valla canım bizim hoca velilerle iletişime kapalı biraz, bişey söylemeye çekiniyorum açıkcası, merak ettim tek şeyde oğlumun durumu, nelerde eksik, nelerde iyi
bilirsem evde tamamlamaya çalışırım, tek çocuk olunca sezemiyosun bunları çünkü ilk defa okula çocuk yolluyosun, öğretmenle konuşmak lazım ama pek mümkün olamıyo oda

testler tee 2 sınıftan başlıyor ha, neden ki, 6. 7. sınıf için sbs kalktı

taa 6 sene sonraki sbs için mi bu test olayı
bilmiyorumkismile

mesela teste ne soruluyor canım sana zahmet olmazsabilmiyorumkismile

şıkları falanda mı oluyor
bilmiyorumkismile

1. sınıfın 2. dönemi bile test verdi öğretmen canım.yani okuma yazmayı çözdükten sonra başladı
şıklar var tabi.sorulara gelince bazıarı kolay zor değil ama bazılarını görünce inan ağzım açık kalıyo:1shok:
örneğin 2. sınıf çocuğuna demokrasiyle özgüvenle ilgili sorular sorulmuşakannehirbu çocuklar bu kelimelerin anlamını bile bilmiyor ama sormuş
keşke testi atmasaydımda sana soruyu yazsaydım ama attım canım.

1. sınıfın 2. dönemi bile test verdi öğretmen canım.yani okuma yazmayı çözdükten sonra başladı
şıklar var tabi.sorulara gelince bazıarı kolay zor değil ama bazılarını görünce inan ağzım açık kalıyo:1shok:
örneğin 2. sınıf çocuğuna demokrasiyle özgüvenle ilgili sorular sorulmuşakannehirbu çocuklar bu kelimelerin anlamını bile bilmiyor ama sormuş
keşke testi atmasaydımda sana soruyu yazsaydım ama attım canım.

alla alla ilginç, hadi mat sorularını anlarımda
demokrasi ile ilgili sorular ne ayol kpss sorusu gibi
kaydirigubbakcemile3

hadi ya, o zaman neden bu kurala uyulmuyorkaydirigubbakcemile3

bizim haftasonu için üç sayfa dikte vardı:hulya:

herhalde öğretmen kendi sistemi nasılsa onu uyguluyor canım.ama ödev vermeyen öğretmende çok azdır.aslında aşırıya kaçmamak şartıyla ödevde iyi oluyor çocuğa, hem evde tekrar etmiş oluyor öğrendiklerini hemde sorumluluk almayı öğreniyorlar bence.

herhalde öğretmen kendi sistemi nasılsa onu uyguluyor canım.ama ödev vermeyen öğretmende çok azdır.aslında aşırıya kaçmamak şartıyla ödevde iyi oluyor çocuğa, hem evde tekrar etmiş oluyor öğrendiklerini hemde sorumluluk almayı öğreniyorlar bence.

doğru, benimki çok mutlu oluyo mesela, yani bi iş bitirmenin verdiği zevk
ama dediğin gibi çok oluncada kötü etkiliyor bence çocuğu o zamanda yetersizlik duygusu veriyo çocuğa çok ödev

alla alla ilginç, hadi mat sorularını anlarımda
demokrasi ile ilgili sorular ne ayol kpss sorusu gibi
kaydirigubbakcemile3

bende çok şaşırıyorum birde öğretmen habersiz test yapıyor
hani bilsem birgün önce çalıştırırım ama neye çalıştıracam onu da bilmiyorum.tuhaf sorular soruluyor çünküfisfisfis
bizim zamanımızda böyle sorular yoktu çok ağır dersler bence yaa
yazık çocuklara tabi velilere deboshayallersmile

bak ben bunu bilmiyordum

canım galiba öğretmenler not vermekten ziyade çocukların genel durumlarını anlayabilmek için yapıyor bu testleri. ama iyide oluyordur herhalde çocuk için.tabi sen daha tecrübelisin bu konuda büyük çocuğunda olduğu için.

valla canım bizim hoca velilerle iletişime kapalı biraz, bişey söylemeye çekiniyorum açıkcası, merak ettim tek şeyde oğlumun durumu, nelerde eksik, nelerde iyi
bilirsem evde tamamlamaya çalışırım, tek çocuk olunca sezemiyosun bunları çünkü ilk defa okula çocuk yolluyosun, öğretmenle konuşmak lazım ama pek mümkün olamıyo oda

anladım canım öğretmen iletişime kapalıysa zor olur tabi konuşmakta.

X