Çocuğa nafaka meselesi ve üzüntüm

YazYagmuru1

...
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2018
618
771
Merhaba herkese, üzgün olduğum bir konuda sanırım teselliye ihtiyacım var. Elim ayağım titriyor resmen.

2018 te boşanma davası açtım ve 2021 de sonuçlandı. Düğün altınları, yıllarca maaşım, çocuğa takılan takılar, ortak aracımız herşeyi karşı taraf aldı. Ben sadece huzurum olsun para nedir dedim. Şiddet gördüm bazen bu konulardan bahsettiğimde. Değer vermedim evlilik sürecinde aman alsın da sussun dedim.

Boşanma davası açtığımda altın , tazminat istedim, karşı taraf altınları verdim dedi vs... Hâlâ istinafta o dava.

Çocuğa 500 TL nafaka ödüyor o da icra yoluyla. Bu yıl 2000 TL olması için dava açtım, ayrıca tefe Tüfe oranında artmasını istedim. 4 yaşında idi yatılı alıyordu iki gün, çocuk bir kadinls üçlü yatıyoruz deyince ben gece vermek istemediğimi söyledim. O da madem öyle almıyorum dedi. Evlerimiz on dakika mesafede.

Karşı tarafın avukatı dilekçesinde davacı KÖTÜ NİYETLİ olarak bu davayı açmış, derdi para , çocuğu babayı göstermiyor, babaya danışmadan kursa göndermiş, benim kredilerim onları ilgilendirmezmis. Davalı baba deprem yüzünden zarar gören ailesine bakıyormuş demiş. Onun ailesine bakması da beni ilgilendirmez benim ailemde depremzede.

O kadar çok zoruma gitti ki. Ben mi yok yere takılıp üzülüyorum, haksızlık yapıyor yine kendimi geçtim oğluma yapması çok canımı yaktı.

Hiç üzülmeyin, boşanma aşamasında her erkeğin yürüdüğü yol bu .
Siz de mutlaka ne kadar çirkinleşebileceğini düşünüp psikolojik olarak kendinizi hazırlamış olmalıydınız
Sonrasında da lütfen demoralize olup haklarınızdan vazgeçmeyin, ortada geleceğini düşünmek zorunda olduğunuz bir çocuğunuz var.

Hiç üzülmeyin, boşanma aşamasında her erkeğin yürüdüğü yol bu .
Siz de mutlaka ne kadar çirkinleşebileceğini düşünüp psikolojik olarak kendinizi hazırlamış olmalıydınız
Sonrasında da lütfen demoralize olup haklarınızdan vazgeçmeyin, ortada geleceğini düşünmek zorunda olduğunuz bir çocuğunuz var.
Tabiki benimle ilgili konularda evlilik içinde de pislik yaptığı için kendimle ilgili bekliyordum. Oğluna sözde çok düşkündü, nafaka artırma konusunda çocuğuna karşı da bu kadar çirkinlesecegini düşünmemiştim. Çocuk da onun için hiçmiş.

Asla vazgeçmeyecegim, yıllar sonra işe yarar şekle gelince oğlum deyip piyasaya çıkacak, en azından onun da zorla da olsa çocuğun istikbali için faydası olsun tek derdim bu. 2bin lira çocuğu için çok geliyor, 30dan fazla maaş alıyor bu adam

Karşı tarafın hayatında bir kadın var ve oğlunuz haftada iki gün o kadınla da mı yatıp kalıyordu?
Ben hiç göndermem. Baba dışarıda görsün kadın ne alaka
Yani ilk aylar, hayatına birini de alabilir ama çocuğu da alıp aynı yatağa girmek çok saçma . Ben sadece yatılı olmaz, çocuk tuhaf şeyler anlatıyor, buna izin vermem dedim. Resmi olarak iki haftada bir ve gündüzleri idi sadece. Olması gerektiği gibi müsait olduğu her zaman birlikte zaman geçirdiler.

Yani ilk aylar, hayatına birini de alabilir ama çocuğu da alıp aynı yatağa girmek çok saçma . Ben sadece yatılı olmaz, çocuk tuhaf şeyler anlatıyor, buna izin vermem dedim. Resmi olarak iki haftada bir ve gündüzleri idi sadece. Olması gerektiği gibi müsait olduğu her zaman birlikte zaman geçirdiler.
kesinlikle yatılı alması ve kadınla yatırması bence mahkemede bunu kullanın kadınla yatırdığına dair nereden öğrendiniz kanıtı varsa avukata verin bence normal bir durum değil

Ya bilmiyorum ben asıl çocuğu göstermiyor kısmına takıldım düzgün bir avukatla görüşüyor musunuz çocuğu almasın elinizden gıcıklıgina . Keşke kadınla yatirdigini kanıtlayabilseniz ceza alsa
Evet görüştüm, avukatim da polis memuru zaten, resmi olarak bir başvurusu da olmamış ki havada kalıyor söyledikleri dedi.

kesinlikle yatılı alması ve kadınla yatırması bence mahkemede bunu kullanın kadınla yatırdığına dair nereden öğrendiniz kanıtı varsa avukata verin bence normal bir durum değil
Oğlum anlatmıştı, bende çocuk böyle şeyler anlatıyor diye babasıyla konuştum, önce o şikayetçi oldu, bunun üzerine bende şikayetçi oldum. hatta görev yeri değiştirildi ama klasik Türkiye adaleti, ikimizde masum çıktık...

Anladım yani çok o işlere girmeyeceği belli de sırf size gıcıklık yapmak için yaparmi diye düşündüm
Haklısınız bunu yapabilir ama para vermesi gerektiği için yapmama ihtimali yüksek. 4 yıl oldu almıyor çocuğu. Çocuk da biliyor bunu artık 9 yaşında. En kötü çocuk açıklar, bende anksiyete var hemen kontrolsüz şekilde etkileniyorum yazılanlardan🙄

Haklısınız bunu yapabilir ama para vermesi gerektiği için yapmama ihtimali yüksek. 4 yıl oldu almıyor çocuğu. Çocuk da biliyor bunu artık 9 yaşında. En kötü çocuk açıklar, bende anksiyete var hemen kontrolsüz şekilde etkileniyorum yazılanlardan🙄
Avukata danışmanız için söyledim korkmayin avukat birşey çıkmaz diyorsa çıkmaz . Siz açıkladıktan sonra bende düşünmüyorum

Mahkeme 500 lira vereceksin dese 500 TL vermeye utanır şu devirde... Bir kere yemeğe çıkarsa ancak bu kadar tutuyor zaten.
Bu adamdan zerre beklentiniz olmasın hayatınızın bir kısmında çok üzmüş bundan sonrasında sizi üzmesine müsaade etmeyin.
Yaptığı her kötü davranışı düzeni bozulmasında sizi suçlu bulduğu için yapıyor. Oysa ki düzgün bir adam olsaydı zaten boşamaz düzeninizi bozmazdınız.
Ne kadar zor olsa da mahkeme süreçlerinizde kulaklarınızı tıkayıp kalbinize daha fazla yorgunluk vermeyeceksiniz.
Keyfimizden yatılı vermemezlik yapmıyorsunuz evlilik dışı bir ilişkinin içinde çocuğun aynı yatakta yatması falan ne alaka.
Bugün bu kadın gelecek yarın başka kadın..
Çocuğun psikolojisi için uygun bulmuyorum dersiniz rahat olun.
Çocuğunuzla mutlu bir şekilde yaşayıp kurduğunuz yeni hayatı güzelleştirme yoluna gideceksiniz.

Merhaba herkese, üzgün olduğum bir konuda sanırım teselliye ihtiyacım var. Elim ayağım titriyor resmen.

2018 te boşanma davası açtım ve 2021 de sonuçlandı. Düğün altınları, yıllarca maaşım, çocuğa takılan takılar, ortak aracımız herşeyi karşı taraf aldı. Ben sadece huzurum olsun para nedir dedim. Şiddet gördüm bazen bu konulardan bahsettiğimde. Değer vermedim evlilik sürecinde aman alsın da sussun dedim.

Boşanma davası açtığımda altın , tazminat istedim, karşı taraf altınları verdim dedi vs... Hâlâ istinafta o dava.

Çocuğa 500 TL nafaka ödüyor o da icra yoluyla. Bu yıl 2000 TL olması için dava açtım, ayrıca tefe Tüfe oranında artmasını istedim. 4 yaşında idi yatılı alıyordu iki gün, çocuk bir kadinls üçlü yatıyoruz deyince ben gece vermek istemediğimi söyledim. O da madem öyle almıyorum dedi. Evlerimiz on dakika mesafede.

Karşı tarafın avukatı dilekçesinde davacı KÖTÜ NİYETLİ olarak bu davayı açmış, derdi para , çocuğu babayı göstermiyor, babaya danışmadan kursa göndermiş, benim kredilerim onları ilgilendirmezmis. Davalı baba deprem yüzünden zarar gören ailesine bakıyormuş demiş. Onun ailesine bakması da beni ilgilendirmez benim ailemde depremzede.

O kadar çok zoruma gitti ki. Ben mi yok yere takılıp üzülüyorum, haksızlık yapıyor yine kendimi geçtim oğluma yapması çok canımı yaktı
Sizde iyi bir avukat tutup hakkinizi arayın.

O kadar çok zoruma gitti ki. Ben mi yok yere takılıp üzülüyorum, haksızlık yapıyor yine kendimi geçtim oğluma yapması çok canımı yaktı.
Bunları eşiniz demiş ki avukat yazmış. Bunu unutmayın. Avukat sadece vekildir. Taraf söyler avukat yazar.

Aynı ilcedeyiz. Uzak bir ilde olsak haklı dicem. Destan gibi beni kotuleyip durmuşlar. İnsan der ki çocuğumu ben de kursa yazdırayim, gittiği kursta eksiği varsa gidereyim.

Bir de çamur atıyorlar. Anne babasına destek oluyormuş. Allah'ım 🥺
Sabırlı olun Allah büyüktür. Anlıyorum sizi vala

X