Cinsellik

Elif3626

Üye
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2023
7
3
28
Arkadaşlar bana vajinismus teşhisi kondu bir kaç seansa gittim sonra eşimle birlikte olduk kızlık zarım bozuldu ama sonra ki iliskilerim de içime girdimi anlamıyorum ağrım oluyor hafif yanma oluyor ama bilmiyorum anlamıyorum çok salagim bu konuda maalesef yardımcı olabilecek biri var mı nasıl anlaşılır

Arkadaşlar bana vajinismus teşhisi kondu bir kaç seansa gittim sonra eşimle birlikte olduk kızlık zarım bozuldu ama sonra ki iliskilerim de içime girdimi anlamıyorum ağrım oluyor hafif yanma oluyor ama bilmiyorum anlamıyorum çok salagim bu konuda maalesef yardımcı olabilecek biri var mı nasıl anlaşılır
Anlamıyorum derkenn zevk mi alamıyorsunuz yani yoksa hissetmemeniz imkansız

Eşiniz tam ereksiyon sağlayamıyor olabilir. Hatta siz stresten kuru kalıyorsanız o zorlanmayı daha fazla hissetmeniz gerekir. Kayganlaştırıcı, prezervstif vs kullanıyorsanız daha kolay bi giriş sağlanır belki daha az hissedersiniz ama içinizdeki hareketini hissetmeniz lazım. Mikropenis gibi bi durum yoksa belki stresten hissedemiyorsunuz, odaklanamıyorsunuz

Benim bir arkadaşım da böyle, hiçbir
Şey hissetmiyorum diyor, çok ilginç bence ama kendisine bir kaç doktor buldum cinsel terapi eğitimi olan psikolog da buldum gitmedi, bekar olduğu için çekiniyormuş 🤷🏻‍♀️

Bende de ayni sorun vardi ilk 1 sene hatta simdi dusununce yeni yeni duzelmis bile sayilirim ki bazen yine aynisi oluyor arada bir. Sanirim yeteri kadar odaklanmayinca, rahatlayamayinca veya baska seyleri dusunurken iliski yasarsak oluyor.

Eşiniz tam ereksiyon sağlayamıyor olabilir. Hatta siz stresten kuru kalıyorsanız o zorlanmayı daha fazla hissetmeniz gerekir. Kayganlaştırıcı, prezervstif vs kullanıyorsanız daha kolay bi giriş sağlanır belki daha az hissedersiniz ama içinizdeki hareketini hissetmeniz lazım. Mikropenis gibi bi durum yoksa belki stresten hissedemiyorsunuz, odaklanamıyorsunuz
Çok stres yapıyorum o yüzden birşey anlamıyorum napacagimi da bilmiyorum artık

Bende de ayni sorun vardi ilk 1 sene hatta simdi dusununce yeni yeni duzelmis bile sayilirim ki bazen yine aynisi oluyor arada bir. Sanirim yeteri kadar odaklanmayinca, rahatlayamayinca veya baska seyleri dusunurken iliski yasarsak oluyor.
Ben vajinismus tedavisi gordum ama hala etkisi üzerimde büyük ihtimalle o yüzden korkup odaklanamiyorum

Kayganlastirici da kullanıyoruz hatta o sıvı da geliyor ama dediğim gibi korktuğum için mi anlamiyorum odaklanamayip

Eşin girdiği yeri biliyordur. On sevisme suresini uzatın cinsellik tek taraflı olmaz senin de haz alman lazım.

Eee bakarak yapın 🙄

Ya şöyle diyeyim ağrı hissediyorum hafif ama şöyle birşey zevk de almıyorum çünkü vajinismus tedavisi gordum ama hala etkisi geçmedi üzerimde korkudan zevkime odaklanamiyorum
Zaten ilk bir kaç ilişkide zevk almak pek mümkün olmuyor zamanla ilişkiye alıştıkça oluyor bunun vajinismusla alakası yok yani bunu kafanıza takmayın ilk ilişkiye girmiş siniz zamab verin kendinize

X