cinnet geçirip küfür ediyorum

Gözüm gibi baktığım kedime biri zarar verse küfürle bırakmam fiziksel zarar veririm paşa paşa da cezamı öderim. Öfkenizi bu şekilde dışa vuruyorsunuz çünkü tahammülünüz azalmış. Yine de en güzeli küfürleri evde bağırarak edip kendi güvenliğiniz için şahıslardan şikayetçi olmak.

Sinirli bir kadınım, yapı olarak (Gerçi burada neler neler okudum, o kadar da değilmişim der oldum) ve bir o kadar da geniş. Affedersiniz hani denk gele sövseler bana sinirlenmem. Her şeyle dalga geçilebilir, kolay kolay gücenmem. Ancak söz konusu değer verdiğim, vicdani bir meseleyse, biriktikçe artık deli damarım gelir.

Öfke kontrolünde çoğu kişiye taş çıkarırım, nitekim hastalığımdan ötürü 15 yıllık psikiyatri takibindeyim, kontrollerime (bazen kaçırsam da) aksatmadan gitmeye çalışırım. Ancak şu durumda kendimi yerinize koyduğumda, 24-26 yaşlarındaki Strobe çileden çıkarak aynısını yapar ve dahi o kedileri katleden adamı döver, karakolluk olurdu diyorum.(Gerçi buna şimdi de garanti vermeyeyim o manzara karşısında zor, çok zor... Ama sizi öfkeden biraz çekmek isteyerek yazıyorum)

Ancak sene sene, her ne kadar daha berbat bir düzen oluşmaya ve sabırlar zorlanmaya başlasa da, bu halimin üstesinden geldim ve şu anki halimle diyebilirim ki, şu dünyada yapılması en zor şeylerden biri öfkeyi yenmektir ama bunu yaparsanız da güç sizdedir.

Öfke aklı alır, insanı maymun da eder, haklıyken haksız da eder, yerin dibine de sokar, öyle bir önyargı yapıştırılmasına sebep olur ki üzerinize uzaktan şahit olanlar, olayı hiç bilmeyenler direkt size "Edepsiz, manyak, arsız ay ne yırttı kendini terbiyesiz" der. Bu yaşadığınız yerde, defalarca oldukça da mimlenirsiniz ve haklı olsanız dahi baştan "Ay deli o kim bilir yine neyr takmıştır" diyerek haksız bulunursunuz.

Ben seslerin gerektiği yerde yükselmesine, kaşların çatılmasına karşı değilim ha öyle bir sonuç da çıkmasın yazdıklarımdan. Öfke hissinin iyi tarafları da var, herkese full sakin, hoşgörülü olsak sınırlarımız, değerlerimiz kalmazdı. Rahatsızlık hissi, bazen minik minik gıcık olma, öfke hali kendimizi tanımamıza, sınırlarımızı görmemize de yardımcı olur, bazen gerektiğinde sert uyarıyla bu sınırı korur da. Değerler, vicdanlar devreye girdiğinde de doz giderek yükselir. Ancak işte, kabında durduğu gibi duran bir duygu değil ve mümkün mertebe onu kontrol etmeyi de bilmek gerekiyor.

Tavsiyem, iyi bir doktordan, öfke kontrolü için destek almanız, çünkü bunu sık sık yaşar hale gelmişsiniz. Hemen öyle ilaçtı filan diye kestirip atmayın. Gidin bi doktora, ona da dersiniz bunu, belki ilacı gerekli görmeyecek ve sadece terapi ile ilerleyecek vs yani denemekten zarar gelmez. Aklınızı felce uğratacak hale gelmesin en azından, hakkınızdan/haklılığınızdan, savunduklarınızdan zırnık çalamasınlar.

Son düzenleme:
Büyük konuşmayayım ama 23 masum hayvana kıyan yvşakları bulur ellerimle gebertirim, evlerini basar başlarına yıkarım sonra da cezam neyse paşa paşa çekerim. İğrenç herifler, masum gariban hayvanlardan ne istediniz :sinirli: Cinnet geçirip komşuyu vurmak böyle oluyor demek ki. Köpeğimin kılına zarar verenin katili olurum, 23 gariban cana zarar veren karşıma çıkmasın polise falan şikayet etmem biletini kendim keserim. Konuyu okurken ben de sinirden patladım böyle iğrenç insanlarla yaşayıp sakin kalmak mümkün değil:sinirli:

Normalde argo dahi konuşmam kolay kolay.
Ama beslediğim kedilerimin, köpeklerimin canına bir kast etse hayatında hiç duymadığı küfürleri ederim ama eşimin yanında değil. Karşımdakinin duyacağı şekilde de değil.Belki de duyacağı şekilde olur bilemedim şimdi. 🤬
Diger türlü her şekilde haksız çıkıyorsunuz çünkü. Bağırmak, küfür onların nezdinde sizi yalnızca "edepsiz" yapıyor.
Tepkinizde haklısınız, çünkü insansınız.Ama karşıdaki insanın tepkisinin ne olacağını da kestiremezsiniz. Kısacası bir çözüm önerim yok sadece Allah ıslah etsin böylelerini.

Sinirlenmekte aşırı haklı olmakla birlikte, dozer kafasına göre sizin araziden geçebildiği için arazinin özel mülk olduğunu belirtmek ve korumak ile ilgili yeterli önlem almadığını düşünüyorum. Tel duvar vs yok mu arazinin çevresinde.

Sinirlenmekte aşırı haklı olmakla birlikte, dozer kafasına göre sizin araziden geçebildiği için arazinin özel mülk olduğunu belirtmek ve korumak ile ilgili yeterli önlem almadığını düşünüyorum. Tel duvar vs yok mu arazinin çevresinde.
ağacın etrafında var, ayrıca bu olay ilk değil. Hepsi biliyor. Hatta daha önce burada da konu açmıştım yine bu arsamla ilgili komşum ve telefonum diye. Bizim arsada da inşaat olacağı için şu an çitle tüm sınırı kapatamıyorum. Ağacın etrafına taş duvar ördüm. Evimizin hemen yan arsası. Orada yaşlı ve büyük bir ağaç vardı. O ağaç kesilmesin diye arsayı satın aldım. Önce bu arsaya komşu olan arsadaki inşaatın kepçesi geldi ağacın yarısını kökledi. Mahkemeye vermekle tehdit ettim. özür dilediler. Budatıp ilaç sürdük, sonra taş duvar ile çevreledik. Sonra kendi arsası ile bizim arsamızın arasında yer alan ve muteahittin kendi arsa sahibinin sevip korumak istediği iki ağacı kepçe ile tamamen köklediler. Yine muhattap olmadım kendi müteahhitim konuştu Bizim arsayı çukurlaştırdılar. 1 metre aşağıya indi. bizim arsaya girmeyin dedik. Ama girmeye devam ettiler. Güya bizim muteahhit girmelerine izin vermiş. . Bu sefer de yine benim korumaya aldığım ağacın dalları benim arsama girdiklerinde egzosa değiyormuş diye kesmişler. Duvarla çevrili ağacın dallarını kökünden kesmişler. Şu an yine küfür edeceğim ama edecek küfür kalmadı annelerini ilgilendirmeyen diğer her türlü küfürü ettim, bazılarını da o an kendim uydurdum, kendim de duymamıştım daha önce.

Son düzenleme:
Başınız sağ olsun öncelikle. Cana zarar vermenin hiçbir haklı gerekçesi olamaz. İnsan bazen öyle insan(!)larla imtihan oluyor ki kendini tanıyamaz hale gelebiliyor. Ama küfürden de nefret ederim. Zamanında sırf sesli küfrediyor diye komşuyu şikayet etmişliğim var. Sizin ettiğiniz küfrü duyan insanlar da rahatsız oluyordur bu da hem kul hakkı hem de çok çirkin bir görüntü. Her şeyden de önemlisi tabii ki kendinize zarar veriyorsunuz fark etmeden. Öfke kontrolü için imkanınız varsa uzman desteği alın veya damarınıza basan kişilerden uzaklaşmanız mümkünse uzaklaşın. Ruh sağlığınız da beden sağlığınız kadar önemli.

Bende hayatımda küfür etmezdim bir kadınada hiç yakıştıramıyorum halada ,ama 3 sene önce yaşadıklarımdan dolayı zaman zaman ağzımdan birden küfür çıkıyor , bazı durumlar süvülmücek gibi değil ama çarede değil malesef , sizde her durumda çok sık oluyorsa destek alın, o kadar kedi cinayeti karşısında çıldırmanızda normal kimse sakin kalamazdı.

ben soğukkanlı bir insanım. yerinde olsaydım soğukkanlı öfkesi ile plan yapar kedilerimi öldürenin evini kundaklardım. bombalı pakete kargo süsü verir, kapsına bırakırdım. su tabancasına benzin koyar adama sıkar üzerine zippo atardım. öff bu böyle uzar gider. yani sen benden çok daha iyi, yufka yürekli bir insansın. küfür de mi etmeyeceksin? et gitsin, ağzına sağlık.

Başınız sağ olsun öncelikle. Cana zarar vermenin hiçbir haklı gerekçesi olamaz. İnsan bazen öyle insan(!)larla imtihan oluyor ki kendini tanıyamaz hale gelebiliyor. Ama küfürden de nefret ederim. Zamanında sırf sesli küfrediyor diye komşuyu şikayet etmişliğim var. Sizin ettiğiniz küfrü duyan insanlar da rahatsız oluyordur bu da hem kul hakkı hem de çok çirkin bir görüntü. Her şeyden de önemlisi tabii ki kendinize zarar veriyorsunuz fark etmeden. Öfke kontrolü için imkanınız varsa uzman desteği alın veya damarınıza basan kişilerden uzaklaşmanız mümkünse uzaklaşın. Ruh sağlığınız da beden sağlığınız kadar önemli.
teşekkür ederim. Ben her daim küfür eden bir insan değilim. Argo konuşurum bazen ama bu farklı bir şeydi. Cinnet halinde ettim küfürleri.

ben soğukkanlı bir insanım. yerinde olsaydım soğukkanlı öfkesi ile plan yapar kedilerimi öldürenin evini kundaklardım. bombalı pakete kargo süsü verir, kapsına bırakırdım. su tabancasına benzin koyar adama sıkar üzerine zippo atardım. öff bu böyle uzar gider. yani sen benden çok daha iyi, yufka yürekli bir insansın. küfür de mi etmeyeceksin? et gitsin, ağzına sağlık.
o dediklerinizi yapamaz insan hapse girer direk.

Sonuçlara odaklanın. Haklı olmak bir ipe yaramıyor. Misal o herifler toplanıp eşinin de senin de canınıza okuyabilirdi. Canınızdan kıymetli değil. Malesef ağaç kırılmış küfür etseniz de küfrü işleme koysanız da giden gitmiş. Ya cidden gücünüz olacak ya cidden evinizin etrafını telli duvarlı öreceksiniz.
Allah iyilerle karşılaştırsın.

Haksızlıklara tahammül gücüm iyice sıfırlandı. Mesela biri benim yemeyip yedirdiğim, gece uyumayıp hastalandığında baktığım, ilaç almak için kendimi paraladığım ve bahçede baktığım 23kedimi zehirleyip öldürdüğünde çıldırmıştım. Kini bitmedi. O kişinin elini konunu sallayıp keyfinin yerinde olduğunu duyduğumda yanımda kimin olduğuna aldırış etmeden istemsiz şekilde küfür ediyorum (geçen gün eşimin iş ortağına bu şekilde rezil oldum).
Birisi arsama iznim olmadan girip ağaçlarımı söktüğü zaman sinirleniyorum. Bugün de birisi benim sevip, korumak için kendimi paraladığım, etrafını duvar ile çevrelediğim ağaca zarar verdi diye cinnet geçirip küfür ettim. Yan inşaattan izinsiz benim arsamdan geçmek için kepçesini sokmuş, benim arsamda iken ağacın dalı egzosuna değmiş diye ağacın 2 büyük dalını kesmiş. Ben de polis çağırıp tutanak tutturacağıma cinnet geçirip ağza alınmayacak küfürler ettim.
Eşimin hiçbir şeyden haberi yoktu, Duydu bahçeye çıktı, eşimin yanında da küfür ettim. Egzos G harfi ile başlayan organına girsin diye bağırdım. Biiiiip git arsamdan dedim. Adam üzerime yürüyünce eşim "karıma böyle davranamazsın" diye adama bağırdı. Tüm bunlar olurken ben hızımı alamayıp küfür etmeye devam ediyordum (bildiğiniz gibi değil çok fena küfürler ettim). Ben haksızken haksız duruma düşüp eşimi de zor durumda bıraktım. Tam anlamıyla sinir krizi geçirdim. Neden sonra aklım başıma geldi de polis çağırdım ama adamlar ettiğim küfürler nedeniyle benden şikayetçi olacaklarını söyledikleri için şikayet edemeyip polisi geri gönderdim. Eşim eve döndüğümüzde bana haklı olarak çok kızdı. Bu adamlar akrabalarını toplayıp evimizi bassalar ne yapacaksın can güvenliğimizi de tehlikeye attın dedi. Ben ne yapayım şimdi bilmiyorum. Ben niye böyle oldum?
İnanın ben böyle biri değildim. İçimde çeşitli konularda biriken öfke gün geçtikçe daha da birikiyor. Bir şey düşünmemeye çalışayım, sakin olayım diyorum. Ama artık en ufak şeyde patlatıyorum küfürleri. İlaç almak istemiyorum yan etkileri nedeniyle. Dua, İbadet, meditasyon vb şeyler yapıyorum, o anlık sakinliyorum ama bugün nihayet fark ettim ki artık sabrede ede doldum taştım ve artık tahammül edemiyorum. Ağzımdan çıkanı kulağım ağzımdan çıktıktan sonra duyuyor.
Troid veya şeker durumu var mı

Haksızlıklara tahammül gücüm iyice sıfırlandı. Mesela biri benim yemeyip yedirdiğim, gece uyumayıp hastalandığında baktığım, ilaç almak için kendimi paraladığım ve bahçede baktığım 23kedimi zehirleyip öldürdüğünde çıldırmıştım. Kini bitmedi. O kişinin elini konunu sallayıp keyfinin yerinde olduğunu duyduğumda yanımda kimin olduğuna aldırış etmeden istemsiz şekilde küfür ediyorum (geçen gün eşimin iş ortağına bu şekilde rezil oldum).
Birisi arsama iznim olmadan girip ağaçlarımı söktüğü zaman sinirleniyorum. Bugün de birisi benim sevip, korumak için kendimi paraladığım, etrafını duvar ile çevrelediğim ağaca zarar verdi diye cinnet geçirip küfür ettim. Yan inşaattan izinsiz benim arsamdan geçmek için kepçesini sokmuş, benim arsamda iken ağacın dalı egzosuna değmiş diye ağacın 2 büyük dalını kesmiş. Ben de polis çağırıp tutanak tutturacağıma cinnet geçirip ağza alınmayacak küfürler ettim.
Eşimin hiçbir şeyden haberi yoktu, Duydu bahçeye çıktı, eşimin yanında da küfür ettim. Egzos G harfi ile başlayan organına girsin diye bağırdım. Biiiiip git arsamdan dedim. Adam üzerime yürüyünce eşim "karıma böyle davranamazsın" diye adama bağırdı. Tüm bunlar olurken ben hızımı alamayıp küfür etmeye devam ediyordum (bildiğiniz gibi değil çok fena küfürler ettim). Ben haksızken haksız duruma düşüp eşimi de zor durumda bıraktım. Tam anlamıyla sinir krizi geçirdim. Neden sonra aklım başıma geldi de polis çağırdım ama adamlar ettiğim küfürler nedeniyle benden şikayetçi olacaklarını söyledikleri için şikayet edemeyip polisi geri gönderdim. Eşim eve döndüğümüzde bana haklı olarak çok kızdı. Bu adamlar akrabalarını toplayıp evimizi bassalar ne yapacaksın can güvenliğimizi de tehlikeye attın dedi. Ben ne yapayım şimdi bilmiyorum. Ben niye böyle oldum?
İnanın ben böyle biri değildim. İçimde çeşitli konularda biriken öfke gün geçtikçe daha da birikiyor. Bir şey düşünmemeye çalışayım, sakin olayım diyorum. Ama artık en ufak şeyde patlatıyorum küfürleri. İlaç almak istemiyorum yan etkileri nedeniyle. Dua, İbadet, meditasyon vb şeyler yapıyorum, o anlık sakinliyorum ama bugün nihayet fark ettim ki artık sabrede ede doldum taştım ve artık tahammül edemiyorum. Ağzımdan çıkanı kulağım ağzımdan çıktıktan sonra duyuyor.
Haklı olduğunuz konularda, haklılığınızı koruyabilmek için üslubunuza dikkat etmeniz gerek. Kadın veya erkek fark etmez, küfür hiçbir insana yakışmıyor. Fakat kadın edince, çevreden daha farklı bir tepki görüyorsunuz.
Adam üzerinize yürümüş, eşiniz olmasa belki orada şiddete maruz kalabilirdiniz yada eşinizin dediği gibi her türlü insan var evinize gelebilirlerdi. Yaralanma veya ölümle sonuçlanabilirdi. Ne gerek var? Olmaz demeyin, herşey olur. Ben trafikte bile eşim birşeye sinirlendiğinde hemen birşey olmaz, belki dalgındır belki bir yere yetişiyordur, belki kötü bir gün geçirmiştir diye sakinleştiriyorum. Aman bir kavga gürültü çıkmasın diye...

Sizin kontrol edilemeyen öfke probleminiz var, bu durum eşinizle aranızı da soğutabilir. Bir an önce psikoterapi almanız lazım.

Ha bu arada küfür yüzünden ailemden biri kavgaya karıştı. Biri cezaevinde biri kara toprakta...
Korkmak lazım böyle şeylerden 😑

1654995117356.jpeg

X