Cimrilik mi?

Tamalya

Üye
Kayıtlı Üye
1 Mart 2024
153
40
26
Arkadaşlar merhaba şimdi ben biriyle tanistim görücü usulü gibi bir şey oldu yani arkadaşım vasıtası ile. Çocukla tanıştık biraz konustuk çocuk bana benim mantığımı ölçmek için bir soru sordu . Çok harcamayı sever misin dedi yoksa tutumlu musun diye? Evlenince brnim param diyenlerden misin diye? Sorun surda cevap verdim?Çok fazla harcama yapan biriysem olmazmış. Birikim yapmak istermiş. Mantığını öğrenmek istiyorum dedi. İkimizde çalışırsak birimizin parasını eve harcayacakkmisiz diğerini bitiktirecekmis. Arkadaşlar böyle bir şey sorması yeni tanistigi birine çok saçma değil mi ya işi ve evi var ben gezmeyi seviyorum kafam karıştı cimri mi acaba?

Ev ekonomisi için eşin çok savurgan olmaması lazım benim de sanırım soracağım ilk sorulardan biri bu olurdu. Abuk sabuk parasını harcayan insan eş olamaz, ev ekonomisi yürütemez. Bence çocuk cimri değil, aile babası. Ama tabi peşin hükümlü olmayalım sen gözlemle.

Ona de ki “bak ticaretin yüzde 70ini kadınlar oluşturuyor sen ekonomiyi hiç düşünmüyor musun" de ve tekmeyi bas

Bence bunlar aşılırsa guzel bir beraberlik olur. Gorucu usulu bile olsa ilk bulusmada tanismada bunlar sorulmaz.
Zevklerin neler denir, ne okumayi seversin denir, hobbylerin neler denir bla bla, ticarete atılır gibi evlilik baslamaz, ulkece sorun bu bence.

Ya evet öyle de disarda yemek yemeyi sevmiyormuş ben seviyorum

Aslında bu açıdan doğru diyorsun. Yani sorulacak bir soru ama zamanlaması yanlış. Doğru evet katılıyorum

Görücü usulü diyorsunuz yani sorabilir ama bana tuhaf geldi,eşimle ilk buluşmada hesabı ben ödedim,parası mı çıkışmadı sözde ne olduysa sonra baktım cebime geri koymuş fazlasını bende
istemedim ama almadı, evlendikten sonra söyledi seni denedim diyesinir olmuştum ama benden önceki kız arkadaşları hep bunu soymuşeşimde çok Eliaçık biri az tutumlu olsa fena olmazdı

Benim anlamadığım ben de Bi gerginlik oldu tamam savunmasın ama benim de aklım var yani bide maaşım vs bunlara da karışırsa yani en azından eli bol olsa ben zaten düzenli harcama yapan biriyim yonetirum. İlerde dedim hani bazen dışarıdan söyleriz dedim sevmiyorum diyor. Evi var bi tane daha aliriz çocuklar için dedi. Ama ben dedim giyinmeyi severim vs elim bol yani tutumluyim sadece dedi ilerde her şeye muhalefet olabilor mi?

Kesinlikle cimri , daha ilk buluşmada bu sorulur mu? Demek istediği saba para yedirmeyecek , haberin olsun.
Tutumlyum dedi sadece. Ama benim kazandığım ne olcak dedim. Benjm mantığı olmaz biz olcaz dedi bende öyle dedim de. Ben Bi elbise almak için düşünürsem Bi tatile gidemezsem ya her zaman olmaz dedi. Birikim olmaz yoksa diyor

Ev ve araba onun. Sen tabi ki ye iç gez ama birikim de şart bunu erkeğin söylemesine gerek yok. Evi var arabası var ben yerim diye düşünmemek lazım. Bu çocukla olmaz zaten hesapci insanlari sevmem.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…