Cilt Problemlerimiz, Doğal Çözümlerimiz, Kozmetik Ürünlerimiz 🧖🏻‍♀️

kızlar w-lab ürünlerini kullanan var mı?

Merve intagramda @eczabakim sayfasına bir bak. Şeker va peeling i asla önermiyorlar. Cosmed in enzim peeling i toz halinde onu öneriyorlar. @sosyaleczacı ve @esraile saglık sayfası da 25 yıllık eczacı sorununu yazınca sana iyi gelecek ürün tavsiyesinde bulunuyor.

Yapmadım ben onu ya benim cildim çok hassas. Cesaret edemedim.

burası doğalcıların yeriymiş ama ben kozmetikçiyim nolcakkk.neyse takipteyimm belki doğala dönerimm
Yek ya ben de gratiste 200 tl harcadım geçen. Sadece parfüm alcam bee beautyden 13 tlye diye girdim ama iş büyüdü. Kozmetik ürünlerini de konuşalım ben göremedim öyle bi topik. Hangi markaları seversiniz. Neler kullanırsınız. Başarılı ilerlemişsiniz bize de önerilerde bulunun.

ben serum hastasıyımm kremler ciltte ağırlık yapıyor sevmiyorumm.gratiste saf serumlarda var herbaderm markası devamlı kullanırım ben çok faydasını gördüm.üst segmentte de estee lauder i tek geçerim ama çok arttı fiyatları.herbadermleri evde kullan dışarda yağlı durur.40 lı fiyatlarda indirimde doğalda.dışarı çıkarkende ya da banyo sonrası sebamed serum kullanırım.estee lauder i alamadım 4 aydır

Şimdi bende bir cilt var ne kullansam ilk ay iyi sonra alışıyo ona da. Sivilce çıkıyo aynı yer kuruyo pulpul da oluyo mesela. Gözenek problemim yok nadiren yağ filamenti olur. Temizliği asla ihmal etmem. Nemlendirmeyi asla ihmal etmem. Tonik bana ağır geliyo aşırı hassas olduğunu düşünüyorum peeling yapmam maske yaparım. Zamanla oturan alışkanlıklarım bunlar. Serum işine girsem diyorum ama hangi serum.
Şuan güllü bi köpük temizleticisi ve lavanta sabununu dönüşümlü kullanıyorum. Sivilceli kısımlara lavanta yağı sürüyorum. Nemlendirici de lorealin en basit nemlendiricisi var ya üç etkili o. Cildim loreali seviyor bence. Yıllar önce matlaştırıcı özellikli olanı kullandım çok uzun süre onun verdiği memnuniyeti dermokozmetik ürünler bile vermedi.

Bende bir öneride bulunuyum. Benim genetik olarak vucudumda kılcal damar catlamalari var. Bunu en son burun kenarlarimda da gördüm. Kırmızı çizgiler. At kestanesi içerikli serum kullandım. 1 ayda gözle görünür bir fark oldu.

Merhaba topici yeni gördüm. Deri altında çıkan asla kafa yapmayan ve azap veren sivilcelerde ergenliğimden bu yana çekerim son 2 yıldır çözdüm bu sorunu.
1-Her banyoda ipek keseyle yüzüme kese yapıyorum
2- sabahları yüzümü eşimin traş köpüğüyle yıkıyorum (harika bir şey cildi kurutmuyor, kozmetik markaları kesinlikle erkeklere torpil yapıyor, çok gelen bir sorunun cevabını da ekleyeyim hayır yüzdeki tüyleri güçlendirme gibi bir durumu kesinlikle yok.)
3-yüzümü kuruladıktan sonra elma sirkesi döktüğüm bir pamukla t bölgesini temizliyorum (kuruyunca koku kalmıyor)
4- yine erkekler için üretilen traş sonrası balsamıyla nemlendiriyorum.(yağ içermiyorlar, cildin nemlendiğini ve rahatladığını gerçekten hissediyorsunuz, ve yine hayır tüy köklerini güçlendirme gibi bir durum yaşamadım)
İnşallah işinize yarar, ben durumdan çok memnunum

Öncelikle sivilceniz varken, özellikle sivilceli bölgeye peeling yapmak önerilmez. Sivilceleri yayarmış.
Bir de eczacı bir arkadaşım demişti. Böyle çok ev ürünü maske, peeling yapımı cidin yapısını bozuyormuş.

Ben size benim rutinimi anlatayım. Çok sivilcelenirdim ben de. O sivilce söner yerinde lekesi kalırdı. Neyseki son 1 yıldır bu problemlerim bitti. Hiçbir cilt problemi yaşamıyorum. Regl döneminde bazen 1 tane falan çıkıyor.

Ben faydayı korelilerin 7 aşamalı temizliğinde buldum. Bu 7 aşamanın içinde esans ve göz kremi de var. Onlar olmasa da oluyor. Geri kaldı 5 basamak.

1-Yağ bazlı bir temizleyiciyle cildi temizlemek
Çevreden gelen toz kir, nemlendirici, güneş kremi vs bunlar hep yağ. Ve yağ yağı çözer.
Ben badenaturalin temizleme yağını kullanıyorum. Doğal, içinde birçok faydalı yağ var.

2-Su bazlı temizleyiciyle temizlemek
Normal dermokozmetik temizleyiciler iş görüyor. Ben la roche nin kullanıyorum.

3-Tonik. Ben tonik olarak kendi yaptığım papatya suyunu kullanıyorum.

4-Serum

5-Nemlendirici.
Nemlendirici olarak ben sabahları la roche nin bir nemlendiricisini kullanıyorum. Su bazlı baya temiz içeriğe sahip.
Akşamları da badenaturalin soğuk sıkım üzüm çekirdeği yağını kullanıyorum.
Haftada 1 banyoda kese yapıyorum.
3-4 ayda bir de profesyonel cilt bakımına gidiyorum.

Bu arada eğer doğal yağ kullanacaksanız soğuk sıkım alın mutlaka. Soğuk sıkım olan doğaldır.
Ben bu rutinle iyileştirebildim cildimi.Öncesinde benim de çok problemli bir cildim vardı. Kullanmadık ilaç gitmedik doktor bırakmamıştım. Umarım siz de fayda görürsünüz :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…