Cilt Problemlerimiz, Doğal Çözümlerimiz, Kozmetik Ürünlerimiz 🧖🏻‍♀️

merve

consume obey die
tek ayak cezası
Pro Üye
13 Ocak 2020
44.109
164.520
32
Genel bir konu olsun istedim. Özellikle doğal çözümlerle ilgili birbirimize güzel önerilerde bulunabiliriz umarım. 🙏🏻
Çok problemli bir cilde sahibim. Yıllardır sivilce için antibiyotik+ krem kullandığım dönemlerim oldu zaman zaman. Hiç bir zaman tamamen tükenmediler. Çok fazla iltihaplı ve yoğun olmadığı için ağır ilaç tedavilerini olmadım. Ben talep etmedim, doktorlar da önermedi. Ama inanılmaz inatçılar fayda görüp devam edebileceğim bir ürünüm olmadı şimdiye kadar. En fazla 3 4 hafta iyi bir gidişat yaşıyorum sonra her şey başa dönüyor. İstiyorum ki içime sinen günlük bir rutinim olsun, problemler tükenmese de en aza insin.
Doğal çözümler deneyip burada paylaşmayı düşünüyorum. Sizlerin de deneyimlerini/yorumlarını bekliyorum. :KK24:
💟
İlk fırsatta alttaki linkteki peelinglerden şekerle olanı deneyeceğim.
💟
Bu tarif de denenecekler arasına girdi.

Son düzenleme:
Canim benim pek sivilce problemim yoktur. Hayatım boyunca da hiç yaşamadım. Şekerli gıda tatlı pasta mümkün olduğunca azalt. Hatta ben bir catal alir hemen anneme falan veririm. Haftada 1 defa peeling yap. Banyodan sonra ama temiz içerikli olsun. Ben Lr ya da huncalife alıyorum genelde. Bir de temizleme cihazım var onu da haftada 3 gün kullanıyorum. Nemlendirici şu bazlı olsun. Her gün kullan. Bol su iç. Yoğurt yemeyi ihmal etme.

Bir de makyajını güzelce sil. Şu bazlı fondöten kullan.
Makyaj yapmıyorum diyebilirim belki cc krem biraz. Lr bende hiç fayda etmedi çöp. Huncalife denemedim. Cildim aşırı aşırı hassas cihaz asla kullanamıyorum. La roche posay biraz iyi geldi ama yine olacak oldu yani. Kesinlikle temizler tonikler nemlendiririm ama bir süre sonra hep şeyde başa dönüyor. İsabel bi tane peeling tavsiyesi vermiş vermiş onu deneyrcem çünkü peeeling de iyi gelmiyo aslında çiziyo. Bundan sonra istiyorum ki birileri aktardan şunu al bunu al desin.

Makyaj yapmıyorum diyebilirim belki cc krem biraz. Lr bende hiç fayda etmedi çöp. Huncalife denemedim. Cildim aşırı aşırı hassas cihaz asla kullanamıyorum. La roche posay biraz iyi geldi ama yine olacak oldu yani. Kesinlikle temizler tonikler nemlendiririm ama bir süre sonra hep şeyde başa dönüyor. İsabel bi tane peeling tavsiyesi vermiş vermiş onu deneyrcem çünkü peeeling de iyi gelmiyo aslında çiziyo. Bundan sonra istiyorum ki birileri aktardan şunu al bunu al desin.
Kuzum sivilceler daha çıkma aşamasındayken seyreltilmiş elma sirkesi. Tavsiye ederim doğal olan

Benimde cildimde et benleri cikiyor bütün testlerim yapıldı hepsi normal
Dr en son başka bölüme yönlendirdi en dondurma işlemiyle dökülür çok küçükler demisti virüsten dolayı gidemedim
Yüzüm yağlı ve çok hassas konuyu takiptteyim

Benimde cildimde et benleri cikiyor bütün testlerim yapıldı hepsi normal
Dr en son başka bölüme yönlendirdi en dondurma işlemiyle dökülür çok küçükler demisti virüsten dolayı gidemedim
Yüzüm yağlı ve çok hassas konuyu takiptteyim
Link ekledim yukarıya bi bak istersen canım.

Bugün aktardan alışverişimi yaptım.
🌱 Eşek sütü sabunu
🌱 Elma sirkesi ve nane (tonik için)
🌱 Lavanta yağı (akne ğzerine lokal uygulama için)
🌱 Aynı sefa kremi (cildim lekeli olduğundan bunu tercih ettim nemlendirme için)
🌱 Beyaz kil (hadtada 2 3 kez maske için sayıya karar vermedim henüz)
Bunları aldım. İyi geleceğine inanıyorum bu sefer. İlerlemeyi ve sonuçları yazıcam.

Sabun, lavanta yağı ve kremi kullanıyorum. Toniğe yarın başlacaağım. Çenemde ısdarla büyük sivilceler çıkıyor ama diğer kısımlar inanılmaz iyileşti. Şimdilik her şey güzel. 🌿🌿

Sabun, lavanta yağı ve kremi kullanıyorum. Toniğe yarın başlacaağım. Çenemde ısdarla büyük sivilceler çıkıyor ama diğer kısımlar inanılmaz iyileşti. Şimdilik her şey güzel. 🌿🌿
Canım çene kısmı diğer bölgelere göre daha yağlıdır. Cilt altında biriken yağ hucrelerini kusmus. Pes etme bakıma devam.

Merve bir karar aldın. Temiz yaşam sağlıklı beslenme Rabbimin verdiği emanete güzel davrancaktin hani. Pes etme lütfen

Merve keşke seninle komşu olsaydım seni de kendime benzetirdim. Ya ben pervariden bal getirtmis insanım rica minnet. Cildim için.

Ayyy süpeeer:)

saç için neler yapıyorsunuz? Çok seyreldi benim ve çook ince telli oldu.
Canım mevsimsel dökülme herkeste olur. Aldığın vitaminlere dikkat et. Bir de yediklerine tabi ki. Ben e vitamini çok olduğu için çiğ bademi suya koyup suyunu içiyorum. Aslında yaşım geliyor ilikli kemik suyuna çorba yapmak istiyorum ama onu yapamadım bir türlü

Canım mevsimsel dökülme herkeste olur. Aldığın vitaminlere dikkat et. Bir de yediklerine tabi ki. Ben e vitamini çok olduğu için çiğ bademi suya koyup suyunu içiyorum. Aslında yaşım geliyor ilikli kemik suyuna çorba yapmak istiyorum ama onu yapamadım bir türlü
Hazırları var yapıp kavanozlayanlardan alabilirsin canım. Ben öyle saatlerce kaynatmaya upraşamam kokusu da çok ağır geliyor bana et kemik kaynatmanın.

mevsimsel değil:KK43: saçlarım zamanla inceldi daha 28 im:KK43: açılan yerler var

b12 ve d vit dışında hiçbir değerimde sıkıntı yok ama saç yok doğru düzgün :KK43:

Merve keşke seninle komşu olsaydım seni de kendime benzetirdim. Ya ben pervariden bal getirtmis insanım rica minnet. Cildim için.
Aaay harikasın. İlk fırsatta diyetisyene de gitme niyetim var. İnşallah iyileştirici bir yaşam edinirim. 🤲🏻

Hazırları var yapıp kavanozlayanlardan alabilirsin canım. Ben öyle saatlerce kaynatmaya upraşamam kokusu da çok ağır geliyor bana et kemik kaynatmanın.

mevsimsel değil:KK43: saçlarım zamanla inceldi daha 28 im:KK43: açılan yerler var

b12 ve d vit dışında hiçbir değerimde sıkıntı yok ama saç yok doğru düzgün :KK43:
Benim bir arkadaşım e vitamini ampülü alıp katıyodu şampuana. İnanılmaz hızlı uzadı ve parladı.

X