Popüler Konu Cilt bakımı rutinimiz 💆‍♀️

Bakımlı olmamak topiginden kostum geldim:)
Ergenken bile sivilce çıkmayan, yayla yanığı olup kuru toprak gibi burusup sonra soyuldugunda bile iz kalmayan, alerjiye yatkin olmayan bir yüzüm var.
Normal bir cilt,sadece hiç bakmadigim zamanlar kuruyor.
Bakım koçun olabilirim. Her akşam mesaj atıp kullanman gereken ürünleri söylüyorum bakımını yaptın mı diyorum. Fotoğraf istiyorum :KK70:
Bak bu iyi bir iş fikriymiş :skandal:
şu mesaja istinaden:))) Ben günlük bakımını söyleyeyim, sen eklemem gereken önemli bir şey varsa bana söyle 💐😇😇
Bu arada epeydir sabah suyla yıkayıp geçiyordum,bu rutine yeni başladım.
Yorum yapman kolay olsun diye madde madde yazacagim;
Sabah
1) arı sütlü yüz temizleme jeliyle yıkıyorum
2) hyaluronic asit serumu sürüyorum
3,1) Evden cikacaksam 50 spf anti aging+makyaj bazini sürüyorum.
Makyaj dediğim sadece allık değiyor cildime,bir de rimel ruj.
3,2) evden çıkmayacaksam aloevera propolis a ve e vitaminli nemlendirici sürüyorum
Akşam
4) micellar makyaj temizleme suyuyla siliyorum . Ama kendime şundan aldım,tek suyla makyaj çıkartan pedler. Daha doğa dostu geldi, hem seyahatte falan büyük kolaylık olur.
5) hyaluronic asit serumu sürüyorum
6) yatarken de göz altı için 'ilk kırışıklara uygun krem' sürüyorum
7) yoğun nemlendiricili probiyotik gece kremi sürüyorum. İçinde niasinamid+vegan hyalüronik asit+ Argan yağı var.
Ve yatıyorum..
Gördükçe de yeşim taşı rollerle iki dakika yukarı yukarı atıyorum (gosterdigi resimdeki gibi)
Onun dışında 7 ayrı yağ içeren bir krem aldım, günde bir pijema giyerken tüm vucut kremleniyorum.
Bir de arasıra,aklıma estikçe maske yapıyorum. Evde ne varsa 🙈 genelde kil maskesi,bazen soyulabilir maske, bazen annem YouTube videosu izleyip bir şeyler yapıp buz kupunde donduruyor. Onları sürüyorum...
Ha bir de çalışırken 40-50 günde bir ,bir saatlik cilt bakımına giderdim. Şimdi 3 -4 ayda bir gidiyorum. Onlar buhar, komedon temizliği işini falan yapıyorlar
Sence eksiğim gedigim neler?
Yaş 31 bu arada, kırışıklar henüz başlamadı - genetik olarak 50ye kadar kirismaz bizim sülale kadinalri

Benim rutin olusturamama sorunum var, onceden cok ihtiyac da duymuyordum aslında. Problemli bi cildim yok ama yas ilerledikce rutin olusturmam gerektigini hissediyorum artik. Temizlik, nemlendirme vs. olarak degil de daha sıkı lekesiz cilt istiyorum aynen sizin dediginiz gibi mermer gibi 😃 Zamaninda gaza gelip gelip aldigim kenara koyup sonra cope attigim cok urun oldu 😔
İşte aslında kas gibi bu hep böylüyorum gaza gelip 10 ürün alıp atttığım benimde oldu. Şimdi bir c vit serum+ kolojen krem yüzüm için birde biotin serum saç için kullanıyorum daha doğrusu standarda oturtmaya çalışıyorum.

Hanımler topiği okumadım çünkü ofisteyim muhtemelen önceden sorulmuştur ama özür dileyerek tekrar soracağım, böyle vucudu bebek gibi yapan bir vucut kremi almak istiyorum . 31 yaşındayım cilt tipim karma ama bacaklarım nemsizlikten pul pul:KK43: birde kuru fırçalama nasıl oluyor fırça aldım ama öylece bakışıyoruz:KK43:(

Cilt tipim kuru. T bolgesinde bile asiri yag yoktur. Yasim 40. Cildim asite alisik degil. Bendeki lekeler ben seklinde, sivilce yara izleri sonradan bene donustu ☹️ cildim boyle tepki vermeye basladi

Güneş kremi kullanımı işte bu yüzden önemli. Anti-aging ürünlerine yönelmelisiniz. İlk önce cildinizi alıştırmanız lazım. Kış mevsimi için de bunun için ideal. Genel rutininizde mutlaka Hyalorinic Asit kullanın. Cildiniz kuru olduğu için sabah akşam yıkamaya gerek yok akşamları yıkamanız eterli çünkü yıkadıkça cildin ph dengesi bozulur cilt bariyerine zarar verirsiniz

Örnek Rutin

Sabah
tonik
hyaluronik asit
Nemlendirici
Güneş kremi ( 2 3 saatte bir yenilenece)

akşam
Yağ bazlı temizleyici
su bazlı Temizleyici
Tonik
Nemlendirici

Bu en sade günlük rutini. Hangi asitleri kullanmak istiyorsanız ona göre gece ya da gündüz rutine eklenir

Bakımlı olmamak topiginden kostum geldim:)
Ergenken bile sivilce çıkmayan, yayla yanığı olup kuru toprak gibi burusup sonra soyuldugunda bile iz kalmayan, alerjiye yatkin olmayan bir yüzüm var.
Normal bir cilt,sadece hiç bakmadigim zamanlar kuruyor. şu mesaja istinaden:))) Ben günlük bakımını söyleyeyim, sen eklemem gereken önemli bir şey varsa bana söyle 💐😇😇
Bu arada epeydir sabah suyla yıkayıp geçiyordum,bu rutine yeni başladım.
Yorum yapman kolay olsun diye madde madde yazacagim;
Sabah
1) arı sütlü yüz temizleme jeliyle yıkıyorum
2) hyaluronic asit serumu sürüyorum
3,1) Evden cikacaksam 50 spf anti aging+makyaj bazini sürüyorum.
Makyaj dediğim sadece allık değiyor cildime,bir de rimel ruj.
3,2) evden çıkmayacaksam aloevera propolis a ve e vitaminli nemlendirici sürüyorum
Akşam
4) micellar makyaj temizleme suyuyla siliyorum . Ama kendime şundan aldım,tek suyla makyaj çıkartan pedler. Daha doğa dostu geldi, hem seyahatte falan büyük kolaylık olur.
5) hyaluronic asit serumu sürüyorum
6) yatarken de göz altı için 'ilk kırışıklara uygun krem' sürüyorum
7) yoğun nemlendiricili probiyotik gece kremi sürüyorum. İçinde niasinamid+vegan hyalüronik asit+ Argan yağı var.
Ve yatıyorum..
Gördükçe de yeşim taşı rollerle iki dakika yukarı yukarı atıyorum (gosterdigi resimdeki gibi)
Onun dışında 7 ayrı yağ içeren bir krem aldım, günde bir pijema giyerken tüm vucut kremleniyorum.
Bir de arasıra,aklıma estikçe maske yapıyorum. Evde ne varsa 🙈 genelde kil maskesi,bazen soyulabilir maske, bazen annem YouTube videosu izleyip bir şeyler yapıp buz kupunde donduruyor. Onları sürüyorum...
Ha bir de çalışırken 40-50 günde bir ,bir saatlik cilt bakımına giderdim. Şimdi 3 -4 ayda bir gidiyorum. Onlar buhar, komedon temizliği işini falan yapıyorlar
Sence eksiğim gedigim neler?
Yaş 31 bu arada, kırışıklar henüz başlamadı - genetik olarak 50ye kadar kirismaz bizim sülale kadinalri

Bence düzenin çok iyi. Ama güneş kremi kullandığın için akşamları çift aşamalı temizlik yapman daha iyi temizler cildini.

Probleme yönelik kullanabileceğin içerikleri ekleyebilirsin. Bir de Hyaluronic Asit sonrası mutlaka nemlendirici kullan çünkü kullanmayınca cildi kurutuyor. Nemlendirici ile çok daha iyi çalışıyor

Bence düzenin çok iyi. Ama güneş kremi kullandığın için akşamları çift aşamalı temizlik yapman daha iyi temizler cildini.

Probleme yönelik kullanabileceğin içerikleri ekleyebilirsin. Bir de Hyaluronic Asit sonrası mutlaka nemlendirici kullan çünkü kullanmayınca cildi kurutuyor. Nemlendirici ile çok daha iyi çalışıyor
Çift aşamalı derken mesela nasil?
Açıkçası güneş kremini nemlendirici gibi emilen bir şey olarak düşünüyordum ben hep, ta ki bundan yirmi dakika kadar önce C ceycey0406 'in bir mesajını görene kadar🙈

Hanımler topiği okumadım çünkü ofisteyim muhtemelen önceden sorulmuştur ama özür dileyerek tekrar soracağım, böyle vucudu bebek gibi yapan bir vucut kremi almak istiyorum . 31 yaşındayım cilt tipim karma ama bacaklarım nemsizlikten pul pul:KK43: birde kuru fırçalama nasıl oluyor fırça aldım ama öylece bakışıyoruz:KK43:(

İki krem önerebilirm. ben Isana kullanıyorum memnunum. Diğeri de çok iyi​

1669374830631.png

1669374852297.png

Güneş kremi kullanımı işte bu yüzden önemli. Anti-aging ürünlerine yönelmelisiniz. İlk önce cildinizi alıştırmanız lazım. Kış mevsimi için de bunun için ideal. Genel rutininizde mutlaka Hyalorinic Asit kullanın. Cildiniz kuru olduğu için sabah akşam yıkamaya gerek yok akşamları yıkamanız eterli çünkü yıkadıkça cildin ph dengesi bozulur cilt bariyerine zarar verirsiniz

Örnek Rutin

Sabah
tonik
hyaluronik asit
Nemlendirici
Güneş kremi ( 2 3 saatte bir yenilenece)

akşam
Yağ bazlı temizleyici
su bazlı Temizleyici
Tonik
Nemlendirici

Bu en sade günlük rutini. Hangi asitleri kullanmak istiyorsanız ona göre gece ya da gündüz rutine eklenir
Tesekkur ederim ❤️ Dediginiz gibi gunde 1 kez temizlik nemlendirme yetiyordu. Ama cok eksiklerim var, serum hic yok mesela rutinimde anti aging yok. Asit zaten hak getire 😬 Hangilerini almaliyim denemeliyim arastirmam gerekiyor.

Çift aşamalı derken mesela nasil?
Açıkçası güneş kremini nemlendirici gibi emilen bir şey olarak düşünüyordum ben hep, ta ki bundan yirmi dakika kadar önce C ceycey0406 'in bir mesajını görene kadar🙈

Yağ bazlı temizleyici ile temizliyoruz peşinden su bazlı temizleyici ile.

İki ürün kullanmak istemiyorum dersen de bunu teke indiren ürünler var onları da inceleyebilirsin. Bak bunlar

1669375173453.png

1669375205761.png

Tesekkur ederim ❤️ Dediginiz gibi gunde 1 kez temizlik nemlendirme yetiyordu. Ama cok eksiklerim var, serum hic yok mesela rutinimde anti aging yok. Asit zaten hak getire 😬 Hangilerini almaliyim denemeliyim arastirmam gerekiyor.

Düşük yüzde oranlarıyla başlayabilirsiniz. Bunun için de DOA KOZMETİK ürünleri ideal bence. Hem fiyat olarak üzmüyor hem de içerik olarak temiz

Kızlar uzman değilim ama önemli tüyolar vermeye geldim :-)
Sabah Rutinim
  • La roshe posey Yüz yıkama jeli ( akneli ciltler için ) ( cildimde akne yok ama akneye meyilli )
  • La roshe posey cicaplast ( onarıcı bakım kremi )
  • La roshe posey XL sivilce karşıtı güneş kremi

Akşam Rutinim
  • La roshe posey Yüz yıkama jeli
  • La roshe posey tonik yine sivilce karşıtı
  • ve ACNELYSE krem ( bu kremi doktordan talep edin mutlaka ilk zamanlar cildi aşırı soyuyor ve tahriş ediyor.) (önceden haftda bir kullanıyordum şuan hergün kullanıyorum içerisindeki vitaminlerden dolayı lekelere ve derin olmayan alın kırışıklıklarına iyi geldiğini söyleyebilirim.) Ama yine söylüyorum doktor tavsiye etmeden almayın cildinizi yakabilir. Ben tavsiyesiz aldım ama inanın 2 ay araştırdıktan sonra aldım.
Suratımın merak edicek olanlara Mart ayından bu yana suratımın resmini yollarım :-)
Benım yaptıgım tek sey elımı yuzumu yıkamak :110:

Düşük yüzde oranlarıyla başlayabilirsiniz. Bunun için de DOA KOZMETİK ürünleri ideal bence. Hem fiyat olarak üzmüyor hem de içerik olarak temiz
Ablama da bha aha önerdim🤣senden bahsettim kullanıyor çok memnun falan diye. Doa kozmetikten al hem içeriği temiz hem de fiyatı çok iyi dedim. Aralıkta kullanmaya başlayacak inşAllah. Dersimi iyi öğrenmiş miyim örtmenim?

Ablama da bha aha önerdim🤣senden bahsettim kullanıyor çok memnun falan diye. Doa kozmetikten al hem içeriği temiz hem de fiyatı çok iyi dedim. Aralıkta kullanmaya başlayacak inşAllah. Dersimi iyi öğrenmiş miyim örtmenim?

Aferin pekiyi :KK70: Kullanırken dikkat etsin güneş kremini ihmal etmesin. Fayda göreyim derken zarar görmesin

X