Çıldırmak üzereyim

WaterLilly

Rüya'm benim
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2007
490
3
Herkesin bebeği böyle mi yoksa benim kız mı böyle sadece bilmiyorum. Memlekete gittik döndük hay gitmez olaydık çocuğun tüm huyları değişti. Arada hasta oldu onun da etkisi oldu gerçi. Doğrdu dürüst birşey yemiyor, ona özel yapıyorum yok, hazır kavanoz mamalarından yapıyorum yok, bizim yemeklerimizden veriyorum yok. 2 ayda toplam 200 gr anca almıştır. diş de yok görünürde. uyku desen hepten bozuldu. saat 10 da yatıp 5e kadar uyuyan çocuk saat başı ya da 2 saate bir uyanıyor. gündüz uykularıı birgün iyiyse öteki gün kötü. beni de yanında ayırmıyor. tuvalete bile gitsem mızır mızır. hoşnutsuz bir bebek oldu çıktı. eşim de akşamları geç geliyor hatta gece geliyor bazen. evde kızımla kapalı kalmaktan kafayı yiyeceğim. hele şu sürekli mızıklama yok mu çıldırıcam. sinirden ağlıyorum ya. ben de mi problem var yoksa bu döyle geçici bir dönem mi. nolacak böyle. şimdi de ağlayıp duruyor kucağıma almadım diye.

canım doğdu ahanda 8 aylık olacak hala 2 saatte bazen saat başı ayaktayız gece tek değilsin

canım hastalıklarda bebeğin huyunu değiştiriyor yiğitte hasta olduğunda hiç bişi yemez olmuştu sadece beni emiyordu ek gıdaya yeni baslamış gibi azar azar yeniden alıştırmaya basladım sabret biraz düzelir

canım doğdu ahanda 8 aylık olacak hala 2 saatte bazen saat başı ayaktayız gece tek değilsin

her zaman emmek için de kalkmıyor ki ağlayarak uyanıyor kucağıma aşıyorum sakinleştiriyorum yatırıyorum. bir derdi mi var acaba. yoksa dişten mi. Aslında doğduğundan beri böyle olsa kafaya takmıcam ama 1 aydır böyle. kucağıma aldığımda da sürekli birşeyleri çekiştirecek , ağzına götürecek.yüzümü yalayacak. ilk bebeğim benim , pek anlamazdım bu işlerden önceden de, normaldir belki bilemiyorum ki. tek bildiğim zaman zaman sinir krizi geçirecek gibi olduğum

canım anlattığına göre diş olabilir bir de idrarını kontrol ettir:çok üzgünüm:

evet canım seni çok iyi anlıyorum benim oğlumda son 1 aydrı çok fena idi hatta bi akşam kayınvalidemlerdeydik inan acile gitmek zorunda kaldık o kadar fenaydı neyse özellikle akşam ve gece oluyor gece 3 te bi kalkıyor tamam 10 dk bir 30 dk bir sürekli battaniyeyle sallıyoduk geçen hafta çocuk dişini çıkardı çok şükür dünde ilk defa akşam 11 de yattı sabah 7 ye kadar kesintisiz uyudu inşallah böyle devam eder bence sizin sıkıntınız da dişten olabilir benimkide beni yanaklarımdan bir yakalıyor burnumu ısırmaya çalışıyordu aynı belirtiler ama içinin rahat olmasını istiyosan arkadaşların dediği gibi idrar tahlili falan yaptır ama bence diş çünkü son 1 aydır diyosun tamda diş çıkarma dönemi

canım benim bencede diştendir kimi çocuk sorunsuz diş çıkarırken kiminde huysuzluk ateş ishal olabiliyor normaldir dişi çıkınca normale döner hayırlısıyla şu diş etlerini rahatlatan jeller varya onlardan sür bence yada çok bunalttığında ben fitil koyuyorum rahat rahat uyuyo canım

inşallah bakalım ben de azar azar vermeye çalışıyorum.

canım anlattığına göre diş olabilir bir de idrarını kontrol ettir:çok üzgünüm:

idrar külürü baktırdık daha geçen cumartesi çok şükür birşey çıkmadı ama sanırım süt alerjisi tekrarlıyor ya da dişten, bir çıkarsa da kurtulsak.

inşallah bir daha olmaz canım, çok zor oluyor bir de yalnız olmamdan kaynaklanıyor bunalımım. akşam sürekli mızladı eşim de şehir dışındaydı geç geldi. kızım ağlıyor ben ağlıyorm sinirden. odadan çıkıyorum bir başlıyor döndüğümde bile susmuyor acayip uykusu var ama bir türlü uykuya dalamıyor kucağıma alıyorum kıpır kıpır bir sağı çekiştiriyor bir benim suratıma saldırıyor en sonunda kucağımda gezdirirken uyudu ben de bir oh çektim. sonra gece yine saat başı kaltı sallayıp uyuttum şimdi uyuyor inşallah bugün rahat geçer.

şu jellerden alayım bari. yada olmadı gece calpol veya fitil vereyim dediğin gibi.

teşekkür ederim kızlar konuşacak kimse olmayınca da stres oluyor insan

offff offf hep ayni,benimki birde bu ay kilo verdi.birde ustene 3,5 yasinda abisi var bende yalnizim.hemde cok.. birde ekstradan farkli bir ulkede olmanin sıkıntılarını yasiyorum. dr goturdum,idrar tahlili istedim,yaptirmadi.bisey olsa atesi olur dedi.olmadi yardimci bakici tutucam,artik bu krizde baska seylerden kısıcam.yoksa sagligimi kaybedicem.hftada 2 gun gelen bir yardimcimiz var ama ev işlerine bakiyor,o geldigi gunler bize dahada cok eziyet oluyor..ben ilk oglumda bunda yasadiklarimin hicbirini yasamadim.

geçmiş olsun arkadaşım evet tam diş çıkarma dönemi.bizimde 3,4,5,6 nolu dişler hepsi bi anda yarıldı tam da gezide aboovv tam kabustu.delikafadulden.ama bizimki bir ay sürmüyo.tam yarılcağı zaman 2,3 gün kök söktürüyo.sadece kucağımda ve ayakta geçiriyoruz tüm günü.oturduğum an basıyo çığlığı.azcık ağrı kesici ver takip et bi rahatlama oluyo ister istemez çocukta diştense.bi de temiz elle dişetine masajda kısa süreli rahatlatıyo.eğer diştense çok sakin ol arkadaşım zor ama.çünkü sen de sinirlenince iki misli bağırıyolar.ilgiye ihtiyaçları var.canları yanıyo:1no2: ya sabır çekcez başka çaresi yok ki inşallah diştir.eninde sonunda çıkcaklar.başka şeyler olmasında

kolay gelsin arkadaşım senin durumun daha zor, gurbette olunca hepten kabus. yardımcı tutmak iyi fikir ama çok iyi biri olması lazım yoksa daha kötü oluyor abimler tutmuştu iki çocuk varken eşi hamileydi üstelik, ama yardımcı istediği gibi olmayınca bir de ona sinir oluyorsun . abimler birkaç ay sonra işten çıkardılar yardımcıyı. şansın aççık olsun :)

bir çıksa şu dişler pek anlayamıyorum kabarıklık olup olmadığını, benimkinin huyu değişti büyük ihtimalle, ve dediğin gibi ben sinirli olunca hepten zıvanadan çıkıyor. dün rahat geçti sayılır babamız da erken geldi onun varlığı rahatlatıyor hem beni hem çocuğu. bugün gece kötü geçti sabah da kahvaltısını yemeyince sinirlendim bir başladı mızımızlanmaya 2 saat uyutucam diye uğraştım. eşim bugün geç gelecek vay benim halime. inşallah uyanınca rahatlamış olur. sakin olmaya çalışıyorum ya sabır çekiyorum ama birden gözüm dönüyor niye böyle oluyor anlamıyorum. durduk yere ağlamasına sinir oluyorum elimde değil. calgel aldım bugün sürdüm dişetlerine ama faydası olacak mı bilmiyorum. ben sabırlı bir insandım normalde. ama bardak taştığında gözüm dönüyor dişlerimi sıkıyorum artık napayım yoksa fırlatıcam çocuğu biryere çok korkuyorum kendimden. Allahım bebişlerimize de bize de yarsım et.

canım
benimki doğduğundan beri böyle artık kafama bi huni takıp öyle gezicem
sırf huysuzluğu mızırtısı yüzünden evden dışarı adım atamıyorum . rezil kepaze oluyoruz çünki gittiğimiz yerde. eve de misafir falan alamıyoruz. ilallah getiriio her gelen.
doktorlar her şeyi normal diyo. geçen ay diş çıkardık. ama her zaman huysuz olduğu için extra bi huysuzluk yaşamadık. ben de çok sinirleniyorum.bağırıyorum bazen ama çare değil tabiki
çok zormuş çooook!!

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…