Kekler - Pastalar Cikolatali ve recelli rulo pasta

Sympathique

Guru
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2007
8.389
52
bu tarif fransiz yemek kursumdan bi tariftir

cok kolay ,cok guzel bi pasta mutlaka deneyin

125 gr seker (yaklasik 1 su bardagi kadar )
100 gr un (1 su bardagi)
4 yumurta
biraz tuz
arzuya gore
vanimya,limin,ve portakal rendesi
az margarin yaglamak icin
cilek receli
bir paket cikolata sos
suslemek icin pudra sekeri
temiz bez

ilk once buyuk bi kaba yumurtanin sarisini ayriyoruz, diger buyuk kabada beyazini ayiriyoruz,
sari olanin uzerine seker katip, baya kopuk gibi yani iyice koyulasana kadar cirpiyoruz, daha sonrasinda
yumurtanin beyazinin icine cok az tuz atip mikserle krem santi kivamina gelecek sekilde iyice cirpiyoruz kopuk kopuk olcak sekilde
bu kopukten birek kasik ,diger yumurta sarisi olan kaba katip yavs yav karistiriyoruz hizli yaparsak kopukler dagiliyo,
bu kopukleri azar arar katip cok yavas karistiriyoruz, en son istege gore, vanilya,portakal ve limon rendesini katiyoruz
kare firin tepsisini uzerine yagli yagit serip uzeini magarinle yagliyoruz, uzerine keki yavas yavas dokup heryerine dagilmasini saglayip
isitilmis firinda 10 dk kadar durduruyoruz, uzeri kizarana kadar pisince temiz bezn uzerine koyup kagidini cikartiyoruz, sicakken bezle yavas yavas rulo yapiyoruz, bezde sarili dinlendiriyoruz, kaliplassin diye
bu arada , isterseniz hazir cikolarayi tarife gore yapiyoruz,
dinlenen keki hafifce aciyoruz sekli bozulmadan istege gore cikolata veye receli surup tekrar rulo yapiyoruz
bunu bi tepsiye alip ,uzerini susluyoruz, recel veya cikolatayla, istediginiz sekilde susledikten sonra uzerine pudra sekeri serpiyoruz
AFIYET OLSUN

Son düzenleme:
eline saglik canim bende yumurtalari ayirmiyorum ama cok güzel oluyor yine.bir defa ayri yaptim kurudu beceremedim.

ay çok güzelmiş bu tadı eminim çok güzeldir ama süslemeler çok güzel profosyonel pastacılar gibi ellerine sağlıka.s.a.s.

Hımmmm bunlar çok güzel görünüyor.
Öğlen öğlen olmadı ama canım çekti şimdi,
Yemekten sonra bi de pastamı yesem acaba.
yasakkelime en iyisi yemiyeyim ben kilo almaya başlamayayım tamda vermişken tekrar.a.s

şimcik yaptım
ama güzel saramadım ben :1no2:
tam rulo olmadı :roflol:
tadı güzel ama yerimseniben
emeğine sağlık Şeniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…