Çikolata kisti

Kızlar 2015 yılında çikolata kisti açık ameliyatı geçirdim. Kistlerim 11/12 cm ve bağırsağıma yapışıktı. Yumurtalığımın biri de anormalleşmiş ve olması gerekenden büyümüştü ve çok fazla şikayetim vardı. Ameliyat oldum , ardından geçici menepoza soktu doktorum, 6 ay tedaviden sonra iyidim. 2017 mayısta da 2mm kistlerim oluştu ve patladı. Herşeye rağmen 4. ayda hamile kaldım :dua:

Şükürler olsun başardiniz... bu işler şans gibi...

4 yıllık evliyim çiko kistim 3cm solda. 13 aydır bebeğimiz olmuyor. 1 aşılama denedik olmadı. 6 ay geçti psikolojimi yeni yeni toparladım. Doktorum sın kez 1 aşılama daha dedi. Hem 2 aşılama olursa tüp bebekte devlet desteği alırsın dedi. Aşılamadan önce yumurtalığımın komşusunda 5cmlik basit kist de var. Onu boşalttıktan sonra aşılama yapacağız diğer türlü olmaz dedi. Çanakkalede yaşıyorum tüp bebek merkezi mart ya da nisan ayında açılacak üni hastanesinde. Korkuyorum.

Ve çiko kistim sol tarafıma çok ağrı yapıyor aniden bıçak gibi saplanıyor. İç çamaşır bile rahatsız ediyır beni bazı zamanlarda. Sizde de mi öyle ?

Ve çiko kistim sol tarafıma çok ağrı yapıyor aniden bıçak gibi saplanıyor. İç çamaşır bile rahatsız ediyır beni bazı zamanlarda. Sizde de mi öyle ?

Öncelikle geçmiş olsun.. benimde 3cm ve 14 aydır evliyim 10 aydır olmuyor bana henen tüp bebek denildi başladım geçen ay..ayrica aşılama olursan sansin%15 dedi oylelikle tüp bebeğe karar verdim bana alkali beslen,bakliyat ve beyaz et ,balık gibi beslenme önerilerini uyguladim ayriyettrn bana pahalı bir vitamin verdi ne baskılamak için bi ilac ne de başka bisey verildi, iki ay tahlil yaptirdi beni takip etti ve uyguladığım kürler vardı doktoruma danışarak kullandım ve 1 yıldır 3 cm olan kistim 1.7 ye geriledi bu hafta progesteron hormonuna bakılacak. Çok Zor çikolata ksiti ile hamile kalmak kalan da sansli ve yumurtalık ta benimki sebebi oymuş amh değerini düşürüyor acele etsenjz iyi olur

Peki hiç aşılama yaptırmasak yine devlet karşılar mı tüp bebeği. Siz özelde mi yaptıracaksınız

Benim de 3.5 filandı alkali beslenme ve bitkisel kür vb derken en son 1.9 filamdı. Ama boyutunun küçük olmasınım bir önemi yokmuş mm bile olsa yaptığı etkiler büyük olur dedi doktorum. Yani küçülse de etkisi büyük olabilir büyük olup etkisi küçük de olabilir dedi

Peki hiç aşılama yaptırmasak yine devlet karşılar mı tüp bebeği. Siz özelde mi yaptıracaksınız
Ben özelde yaptırıyorum devlette 2 aşılama zorunlulugu var ve benim zaman kaybetmemem gerektiğini söyledi çoğu doktor ve o yuzden basladim amh kaç sizin

Amh bakılmadı bende hiçbir doktor istemedi henüz ama ultrasyonla baktıklarında yumurta rezervin iyi demişlerdi. Bu gidişle azalacak ama ilk aşılamada 5 yumurta olmuştu. Ziyan oldular şimdi yine aynı işlem. Doktor da tutturdu aşılama diye. Yol haritası çizdi bi aşılama daha sonra tüp bebek dedi.hergün her saat aklımda.

Aşılama yaptıracak yer de yok mart ayında açılacak aşılama ve tüp bebek merkezi

Amh bakılmadı bende hiçbir doktor istemedi henüz ama ultrasyonla baktıklarında yumurta rezervin iyi demişlerdi. Bu gidişle azalacak ama ilk aşılamada 5 yumurta olmuştu. Ziyan oldular şimdi yine aynı işlem. Doktor da tutturdu aşılama diye. Yol haritası çizdi bi aşılama daha sonra tüp bebek dedi.hergün her saat aklımda.

Öyle şeymi olur cikolata kisti asiri etkiliyor yumurta rezervini benim 7 ayda 1.43 ten 1.07 düştu isteyin mutlaka

Yaa baktırayım o halde söylediğiniz için teşekkürker. Hiçbir doktor istemeyince gerek yok sanmıştım

Yaa baktırayım o halde söylediğiniz için teşekkürker. Hiçbir doktor istemeyince gerek yok sanmıştım
Yoo aksine çok önemli ilk öğrendiğimde de
ca125 testi ca19 testi yapti ve amh ve hormon değerlerine bakti bizim sıkıntımız kist ve amh ,hormanlar iyi çıkıyor çok etkisi yok

Cikolata kistiyle rahim filmi sonrasi başka bi tedavi olmadan gebe kaldim.ama kalp atişı durdugu icin kurtaj olmak zorunda kaldım şuan 3 aydır deniyorum henüz bir şey yok

X