Çikolata kisti

Ne kadar pozitif bi doktorun varmış ne güzel. Benim doktorum da çok umutluydu ama olmadı. Neden olmamış olabilir diye görüşücez bakalım bugün.
Benim doktorum bana asilama yaptigi ay hic umutlu degildi usg ile yumurtalarima baktiginda 1 i kaliteli denilebikir diger 2si olumsuz demisti. Yani umutlu degildi. Ama beni hep motive etti. Ben dogal yollardan hamile kaldim ogrenir ogrenmez ya tutanamazsa ya kistler engel olur duserse diye karamsarliga kapildim ama endiselerimin yersiz oldugunu hatta tipta bunun bi karsiliginin olmadigini israrla ifade etti bana. Yani bi kere o yumurta rahme dussun allahin izniyle degil kist feristahi gelse onu ordan sokemez. Allah ol dedikten sonra olur canim bol bol dua et

Bahsedilen hormon prolaktin. Stresle artıyor yumurta kalitesini bile bozuyor. Bir dahaki denemeniz için Era testini düşündünüz mü? Sonuçta embriyolarınız kaliteli rahimde problem yok. Belki günü ve saatini era ile belirlerlerse positif sonuç alırsınız
Benim prolaktin hormonum hep düşüktür ama böyle bi süreçte stres yapmamak imkansız belki kortizon hormonlarını bozuyorumdur stresten bilemiyorum :KK43: era testi olayını unutmuştum onu da bi sorayım doktora. Benim daha önce hep taze transefer oldu ilk defa bu sefer donmuş denedik ondan era gündeme gelmemişti daha önce.

Doktorun endo uzmaniysa biliyordur zaten l. Iltihabi da tahliller ve fiziksel muayenede anlamistir. Ama bu cikolata kistinin tutunmaya engel olmadigini bana doktorum defalarca vurgulamisti
Hatta hamile kaldigimda daha kese gorunmemisti yine sormustum asla asla tutunmasina engel olmayacak rahim kalinligin suan cok iyi bebegin tutuanacak 5 gun sonra gel keseyi gorelim demisti. Dedigi gibi de oldu. Ama iltihap yoksa rahmin iyi durumdaysa hormonlarin normalse ve embriolar kaliteliyse bence stres faktoru etkili oluyor olabilir sende. Bana doktorum stres ve gebelik belirtisi kollamak bi hormonu yukseltir demisti adini hatirlayamiyorum. O da hamile kalmayi engeller daha dogrusu bebegin tutunmasini engeller demisti. Kontrole gittigimde sorarim o hormonun adini tekrar. Yakin zamanda gidip kistler tekrarlamis mi baktirmak istiyorum zaten
Doktorumla görüştüm normalde kistin tutunmaya engeli olabilir belki ama sende biz kisti baskı lafım mümkün değil artık tutunmayı o engellemiş olamaz dedi. Elimizde iki ihtimal kaldı ya embriyoların genetiği sıkıntılı ya da ben psikolojik olarak resmen beynimi etkileyip hamileliği engelliyorum :KK43: ne yapacağımı bilmiyorum :KK43:

Doktorumla görüştüm normalde kistin tutunmaya engeli olabilir belki ama sende biz kisti baskı lafım mümkün değil artık tutunmayı o engellemiş olamaz dedi. Elimizde iki ihtimal kaldı ya embriyoların genetiği sıkıntılı ya da ben psikolojik olarak resmen beynimi etkileyip hamileliği engelliyorum :KK43: ne yapacağımı bilmiyorum :KK43:

Karyotip baktırdnız mı? Dedikler gibi belki genetikle alakalı olabilir. O zaman pgt ve era yönetmiyle hamile kalabilirsiniz diye umuyorum. Allah yardımcınız olsun

Karyotip baktırdnız mı? Dedikler gibi belki genetikle alakalı olabilir. O zaman pgt ve era yönetmiyle hamile kalabilirsiniz diye umuyorum. Allah yardımcınız olsun
Karyotiplerimize baktırdım sağlam cnm. Pgt malesef çok pahalı bir yöntem o yüzden yaptıramadık. Karyotipi sağlam olan arkadaşlar bile pgt ye 3-4 embriyo gönderiyor 1-2 si sağlam geliyor :KK43:

Ben ikinci ihtimalin daha agir bastigini dusunuyorum. Kendi yasantim sonucu stres faktorunun kisirlik uzerinde cikolata kisti sperm hizi dusuklugu ve morfoloji gibi seylerden daha etkili oldugunu anladim. Hamile kalmayi aklimdan cikardigim ay oldu cok sukur. Ama ne kadar zor oldugunu cok iyi biliyorum 2 yil her ay belirti kolladim ben de. Goz bebeklerinden bile belirti kolladim :)

Canim bende endometrioma hastasiyim. Oncelikle adet sancilarim cok oluyodu nikah gunumde acillik oldum ozaman ögrendik cikolata kistimi 6 yada 7 cm civarindaydi. 4 ay falan kullandim dogum kontrol hapini doktorumun istegiyle 5 cm olarak kaldi en son daha kuculme olmadi.doktorum 6 ay dene hamileligi dedi kalmazsan gel dedi. Ben ilk ayimda hamile kaldim. Yani imkansiz diye bisey yok en sonki ayimda yasmin kullanmistim

Merhabalar, bende Cikolatakisti hastasiyim,, banada Visanne önerdiler 5 ay kulandim,, 7 aydir Biraktim daha hamile kalamadim.. ne mutlu size hemen tutmus bebis,, rabbim inshallah bizde nasip eder.. sinirlerim cok bozuk

Hamile kalabilmek için her yazıyı okuyordum karbonatlı su içtim keçi boyunuzu çörek otu bal tarçın hiç bişe fayda etmedi yada ben öyle düşünüyordum çok dua ettim her ay hüsranla sonuçlanıyordu benden sonra evlenenler hemen hamile kaldı oda Çok üzüyordu beni ama demek ki herşeyin Zaman ı varmış bunu anladım doktoruma da güvenıyordum artık allahım çok fazla aratmadı bana inşallah en kısa zamanda allahım size de verir bol bol dua edin

Bende seninle ayni durumdayim arkadasim.. seni cok iyi anliyorum.. bizden önce evlenenler ayni ayda hamile kaldilar... moralim cok pozuk

Merhaba Endokardeslerim..
Ben 26 yasindayim ve senelerdir Endometriosis hastasiyim.. 1,5 Senedir bebek istiyoruz... gitmedim doktor Kalmadi.. Visanne ilac tedavisini yaptim.. Sogan suyu denedim.. Civanpercemi, Aslanpencesi.. Takviye Gidasi.. denedim.
Benden sonra evlenenler Maraton yarishi gibi bebek dogruyorlar.. artik benim Moralim sifir...
Burdan bana bir güzel kardes tafsiyetde bulunsa bana umut olsa örnek olsa cok sevinirim...
Sevgiler

Merhaba bende çikolata kisti hastasıydım ameliyat oldum sonrasında 3.ayda hamile kaldım kendiliğinden.umudunuzu kaybetmeyin Allah nasip eder inşallah

Merhablar..
Ne güzel bashardiniz:KK36:
Doktorlar Ameliyat olmami istemiyorlar. tek söyledikleri shey bekle bekle bekle. Benim kistlerim 5cm ve 2.5 cm.... ve yaptim kürlerden sonra soldaki 3 cm oldu sagdaki de cok kücülmüs... Subata asliama olmayi düsünüyorum.. en sondada ameliyat.. acikcasi ameliyat beni korkutuyor gidip gelip düshünüyorum

Merhablar..
Ne güzel bashardiniz:KK36:
Doktorlar Ameliyat olmami istemiyorlar. tek söyledikleri shey bekle bekle bekle. Benim kistlerim 5cm ve 2.5 cm.... ve yaptim kürlerden sonra soldaki 3 cm oldu sagdaki de cok kücülmüs... Subata asliama olmayi düsünüyorum.. en sondada ameliyat.. acikcasi ameliyat beni korkutuyor gidip gelip düshünüyorum
Benim kistim 6x7cmdi bi tüpümde kapalıydı.ameliyat ve tüp bebek arasında kaldım.doktrorum ameliyat önerdi kendi eşide ameliyat olmuş gebe kalmış öyle dedi.kapalı ameliyat oldu sıkıntılı değildi.ben visanne kullandım ama hiç küçülme olmadı sonra bıraktım.yanlız benim yumurtalarım iyi durumdaydı zarar görmemişti kistten

Benim kistim 6x7cmdi bi tüpümde kapalıydı.ameliyat ve tüp bebek arasında kaldım.doktrorum ameliyat önerdi kendi eşide ameliyat olmuş gebe kalmış öyle dedi.kapalı ameliyat oldu sıkıntılı değildi.ben visanne kullandım ama hiç küçülme olmadı sonra bıraktım.yanlız benim yumurtalarım iyi durumdaydı zarar görmemişti kistten
Aslında sizin kistleriniz çok büyük değil.gebeliği engelleyen baska bi durummu var acaba

Benimde 1 yılı geçti daha yok kürler uyguladim küçüldü ama hala tık yok bu ay tüp Bebeğe başlıyoruz, 1.7 cm kistim ve yumurtalık üstünde rezervim düşük mecbur kaldık insalllah tutar tüp bebek

Benimde 1 yılı geçti daha yok kürler uyguladim küçüldü ama hala tık yok bu ay tüp Bebeğe başlıyoruz, 1.7 cm kistim ve yumurtalık üstünde rezervim düşük mecbur kaldık insalllah tutar tüp bebek

İnshallah tutar ya canım bebegin bedenine şifa getirir Bu hastalik herkesde gercekten cok farkli...

İnshallah tutar ya canım bebegin bedenine şifa getirir Bu hastalik herkesde gercekten cok farkli...
Çok Önemli bi hastalık ve gercekten sonu yok bunun tedavi edilebilir ama geçmez ömür boyu kronikleşmiş hastalik baskılanir o kadar .hamile kalmak ta asilama da zor şansımız tüp bebekte bile 3. Denemede tutuykr geneli

Kızlar 2015 yılında çikolata kisti açık ameliyatı geçirdim. Kistlerim 11/12 cm ve bağırsağıma yapışıktı. Yumurtalığımın biri de anormalleşmiş ve olması gerekenden büyümüştü ve çok fazla şikayetim vardı. Ameliyat oldum , ardından geçici menepoza soktu doktorum, 6 ay tedaviden sonra iyidim. 2017 mayısta da 2mm kistlerim oluştu ve patladı. Herşeye rağmen 4. ayda hamile kaldım :dua:

Kızlar 2015 yılında çikolata kisti açık ameliyatı geçirdim. Kistlerim 11/12 cm ve bağırsağıma yapışıktı. Yumurtalığımın biri de anormalleşmiş ve olması gerekenden büyümüştü ve çok fazla şikayetim vardı. Ameliyat oldum , ardından geçici menepoza soktu doktorum, 6 ay tedaviden sonra iyidim. 2017 mayısta da 2mm kistlerim oluştu ve patladı. Herşeye rağmen 4. ayda hamile kaldım :dua:
Ay ne guzel maşallah keşke bizde kalabilsek tabi zor aşamalardan geçmişsiniz sonuw guzel olmuş

X