Çikolata kisti

asuakcann

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2024
17
3
28
Hanımlar merhaba 5 sene önce üroloji uzmanı tomografi de yumurtalıklarımda kist gördü önemli olmadığını söylese de içim rahat etmedi kadın doğuma gittim doktorum 4 cm folikür kist olduğunu doğum kontrol hapı kullanmam gerektiğini söyledi 1 ay sonra tekrar gittiğimde kist 3.2 cm gerilemişti çocuk istiyorum diye hapı bıraktım kendimce doktor aynı zamanda kistimin içine kanama yaptığını ama çikolata kisti olmadığını söyledi pandemi de ara kanamadan özel hastaneye gittim ikiside kistin çikolata kisti olabileceğini söyledi biri ameliyat diğeri de tüp bebek dedi. Hatta bir tanesi hormanlarında şimdi kötüdür senin dedi kan değerlerim normal çıkmıştı sadece östrojen hormonunda yükseklik bulunuyordu. Daha sonra devlet hastanesinde gittiğimde geçen sene doktor kisti göremedi 3 yumurtan var dedi geçen hafta tesadüfen ultrasonda sağ yumurtalıkta kist gördüler 8 cm büyüklüğünde doktor ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Maalesef çocuk sahibi değilim bu ameliyatı olanlar var mı çocuğa engel bir durum oluyor mu? Ya da ameliyattan başka farklı yöntemler uygulayan oldu mu?

Yani tedavi olmadan siz çocuk denediniz mi? Atıyorum 2 senedir korunmasız ilişkiye girdiniz ve olmadı mı? Bende de çikolata kisti var 4.5 cm ve ben çocuk sahibi oldum tedavi vs olmadan değerleriniz de iyiymiş mani olan şey neymiş anlayamadım

Ablamın 4 cm falanken bebek için sorun olmadığını söylediler ama çocuk sahibi olmak istiyorsa ertelememesini söylediler birinci çocuğunu sağlıkla doğurdu ikincisinin olup olmayacağı belli değildi çünkü kist gebeliği engelleyebilir denmişti. gebelik öncesi muayene olduğunda 8 9 cm olduğunu öncesinde ameliyat olmasının daha iyi olacağını söyledi doktoru ama bu seferde bebek planını ertelemesi gerekecekti,kistle beraber hamile kalırsa her an kist patlayıp bebeğe zarar verebilir dendi patlamazsada sezaryenle hem kisti hem bebeği alırız dediler öylede yaptılar ama son dönemlerinde artık kist iyice gerildiği için 37. Haftada doğuma aldılar ameliyatınıda oldu 13 14 cm cıktı kisti yani ya riskler dahilinde hareket edeceksiniz yada ameliyatınızı olul sonrasında geebelik düşüneceksiniz sizde.

Hayır herhangi bir tedavi uygulamadan direkt ameliyat dedi yumurtalamanda bir sıkıntı göremedim demişti tüp bebek diyen doktorumda çocuk denemedik hiç kist boyutundan dolayı ameliyat denildi

İçimi rahatlattınız şuan da umarım bende sorunsuz şekilde ilerlerimmm çok teşekkür ederim sağlıklı büyütmeyi nasip etsin ablanız

29 haziranda bende 4,5 cm çikolata kistim olduğunu öğrendim. Lise zamanlarımda da vardı doğum kontrol hapı ile kurtulmuştum. Ama bu defa doktor bana trisequens diye menopozla ilgili bir ilaç yazmış kafam karma karışık bi iki güne regl olacağım başka uzmana no görünsem yoksa doğum kontrol hapı mı içsem bilgisi olan varsa yardımcı olursa çok mutlu olurum kaç gündür ağlamaktan mahvoldum

Bana da aşağıdaki teşhis kondu ve doktora ulaşamıyorum tatile çıktı. Sol yumurtalığında 1,5cm kist var takipnedicez dedi. Bu kağıtta yazan nedir bilginiz var mı? Retiküler ekolar içeren ne demek oluyor? Asla internette açıklamasını bulamadım

Eklentiler

• IMG_2036.jpeg
    29,7 KB · Görüntüleme: 61
Merhaba, öncelikle içinizi ferah tutun çünkü ben gerçekten boşu boşuna panik yapmışım. Reglimin ilk günü başka bir doktora gittim ve kistimin yok olduğunu söyledi. Eski ultrosonuma baktığında hemorojik kist olduğu bilgisinde verdi. Adet ile atmışım .Sizin ki birde benimkinden çok daha küçük anladığım kadarıyla. Yine de ihmal etmeyin takip edin, izne çıktıysa başka bir hekime gözükün bence ama nolur benim gibi boşa üzmeyin kendinizi

Saolun 2 ay sonra reglin bitince gel dedi. Önemli bişi olsa daha erken çağırır ya da tahliller yaptırırdı diye düşünmek istiyorum

Bencede, bende regl ile atmışım çünkü muhtemelen sizin içinde aynı şeyi düşünmüş olabilir :)

O kadar kafaya taktım ki kist boyutu büyük ameliyat dendi direkt sol yumurtalıkta da iki üç kist görmüşlerdi onlarada çikolata kisti dediler ama onlar görünmedi ulturasonda ilk takip eden doktorum hemorojik kist diye ısrarlıydı ama diğerleri öyle diyince çok korktum çocuk sahibi olmadığım için ama çok teşekkür ederimm iyi haberler veririm bende inşAllah

Ablanızdaki kist dermoid kisti olabilir mi acaba? Hamilelikle büyüyen kist o çünkü, çikolata kisti hamile kalındıgı an ufalmaya başlayan ve hatta yok olan bir kist normalde.

Ablanızdaki kist dermoid kisti olabilir mi acaba? Hamilelikle büyüyen kist o çünkü, çikolata kisti hamile kalındıgı an ufalmaya başlayan ve hatta yok olan bir kist normalde.
çikolata kisti olarak söylediler hep adını hiç o şekilde söylediklerini duymadım ama belli seviyeden sonra isim değiştirdiyse bilmiyorum

Bazen yok oluyor bazen olmuyor bende yok olduğunu hiç duymadım çikolata kistinin hatta doğumda alıyorlar diye biliyorum

Bazen yok oluyor bazen olmuyor bende yok olduğunu hiç duymadım çikolata kistinin hatta doğumda alıyorlar diye biliyorum
Agresif türleri de vardır belki. Ya da boyutu çok büyük olanlar kaybolmuyor olabilir, bilemedim şimdi. Siz karar verebildiniz mi peki? Ameliyat mı olacaksınız?

Agresif türleri de vardır belki. Ya da boyutu çok büyük olanlar kaybolmuyor olabilir, bilemedim şimdi. Siz karar verebildiniz mi peki? Ameliyat mı olacaksınız?
Bir hocadan randevu aldım 23 Temmuza verdiler randevuyu ona görüneceğim o ne diyecek ona göre karar vereceğim inşAllah direkt ameliyat demez oda hiç bir sorunum yok çünkü korkuyorum birazda

Bir hocadan randevu aldım 23 Temmuza verdiler randevuyu ona görüneceğim o ne diyecek ona göre karar vereceğim inşAllah direkt ameliyat demez oda hiç bir sorunum yok çünkü korkuyorum birazda
Iyi yapmışsınız. Doktorların kist boyutunuzu farklı farklı ölçmeleri, birinin göremediğini ertesi yıl birinin görüp 8 cm kist teşhisi koyması fln biraz dengesiz bir durum yaratmış. Bu gideceğiniz doktor inşallah net bir şekilde ölçüm yaparak teşhisi koyup ona göre doğru yorumlarda bulunur. Bir doktora bağlı kalmamak daha mantıkli oluyor bu tarz durumlarda. Hakkınızda hayırlısı olsun inşallah.

Kesinlikle diğerleri sol yumurtalıkta da çikolata kistleri var dedi ama sol yumurtalık şu an temiz anlamadım bende teşekkür ederim inşAllah hayırlısı olur

Merhaba, benim de 5.5 cm çikolata kistim var 6 ay visanne kullandım ama küçülmedi yaşım 37(1.5 yıldır evliyim) bebek düşündüğüm için ilacı bıraktım 7 aydır serbest ilişkideyiz ama gebelik olmuyor tüm testlerim herşeyim normal eşiminde testleri yapıldı onunda normal stres yapmayı bıraktım bir kaç ay önce adet olduğumda agliyordum şimdi olanda Allah'tan olmayanda diyorum stres yapmıyorum. Geçen gün kontrole gittiğimde aşılama yapılacak dediler testler istediler ama benim süreç hakkında bilgim yok bu konuda bilen açıklayabilir mj? Bu arada doktorum ameliyatı tavsiye etmiyor çünkü yaşım ve yumurtalığa zarar verdikleri için...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…