Çikolata kisti

Merhaba, benim de 5.5 cm çikolata kistim var 6 ay visanne kullandım ama küçülmedi yaşım 37(1.5 yıldır evliyim) bebek düşündüğüm için ilacı bıraktım 7 aydır serbest ilişkideyiz ama gebelik olmuyor tüm testlerim herşeyim normal eşiminde testleri yapıldı onunda normal stres yapmayı bıraktım bir kaç ay önce adet olduğumda agliyordum şimdi olanda Allah'tan olmayanda diyorum stres yapmıyorum. Geçen gün kontrole gittiğimde aşılama yapılacak dediler testler istediler ama benim süreç hakkında bilgim yok bu konuda bilen açıklayabilir mj? Bu arada doktorum ameliyatı tavsiye etmiyor çünkü yaşım ve yumurtalığa zarar verdikleri için...
Merhaba benimde yaklaşık 5cm civarı çikolata kisti var 2 defa aşılama denedik olmadı 2yıl boyunca hiç gebelik gelişmedi doğal yollarla ama bu kist öyle bi illet ki yumurtalık rezervlerini azaltabiliyor rahim veya tüplere zarar verebiliyor kesin verecek demiyorum ama gittiğim her doktor bunu söyledi şimdi tüp bebek düşünüyoruz maalesef yaşıma göre yumurta sayım az benim

Hanımlar merhaba 5 sene önce üroloji uzmanı tomografi de yumurtalıklarımda kist gördü önemli olmadığını söylese de içim rahat etmedi kadın doğuma gittim doktorum 4 cm folikür kist olduğunu doğum kontrol hapı kullanmam gerektiğini söyledi 1 ay sonra tekrar gittiğimde kist 3.2 cm gerilemişti çocuk istiyorum diye hapı bıraktım kendimce doktor aynı zamanda kistimin içine kanama yaptığını ama çikolata kisti olmadığını söyledi pandemi de ara kanamadan özel hastaneye gittim ikiside kistin çikolata kisti olabileceğini söyledi biri ameliyat diğeri de tüp bebek dedi. Hatta bir tanesi hormanlarında şimdi kötüdür senin dedi kan değerlerim normal çıkmıştı sadece östrojen hormonunda yükseklik bulunuyordu. Daha sonra devlet hastanesinde gittiğimde geçen sene doktor kisti göremedi 3 yumurtan var dedi geçen hafta tesadüfen ultrasonda sağ yumurtalıkta kist gördüler 8 cm büyüklüğünde doktor ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Maalesef çocuk sahibi değilim bu ameliyatı olanlar var mı çocuğa engel bir durum oluyor mu? Ya da ameliyattan başka farklı yöntemler uygulayan oldu mu?
Her iki yumurtalıktan çikolata kisti ameliyatı oldum. Ameliyat olurken ben de evli değildim. Öncelikle size uygulanması gereken tedavi visanne adlı ilaç. Bu ilaç regl olmanızı engelliyor ve kisti tedavi ediyor klasik doğum kontrol hapı gibi değil bu hastalığa uygun. Ben ameliyatı ilaç fayda etmediği kist daha da büyüdüğü ve kansere çevirecek bazı emareleri olduğu için olmak zorunda kaldım bekar birine ameliyat önermek mantıklı değil asla. Gittiğim birçok doktor senin asla çocuğun olmaz dedi, ameliyat sonrası da bir ay içinde çocuğun oldu oldu bir daha olmaz tüp bebekle bile şansın az dedi. Ameliyattan 6 ay sonra yapılan hormon testinin sonucu çok kötü gelince apar topar evlendim. Nerdeyse 2 yıl sonra doğal yoldan oldu bebeğim. Istanbuldaysanız doktor da önerebilirim. Bu hastalıkta doktor çok ama çok önemli. Sormak istediğiniz birsey olursa da sorun hastalık hakkında baya araştırma yaptığım ve sağlıkçı olduğum için epey biliyorum artık

Her iki yumurtalıktan çikolata kisti ameliyatı oldum. Ameliyat olurken ben de evli değildim. Öncelikle size uygulanması gereken tedavi visanne adlı ilaç. Bu ilaç regl olmanızı engelliyor ve kisti tedavi ediyor klasik doğum kontrol hapı gibi değil bu hastalığa uygun. Ben ameliyatı ilaç fayda etmediği kist daha da büyüdüğü ve kansere çevirecek bazı emareleri olduğu için olmak zorunda kaldım bekar birine ameliyat önermek mantıklı değil asla. Gittiğim birçok doktor senin asla çocuğun olmaz dedi, ameliyat sonrası da bir ay içinde çocuğun oldu oldu bir daha olmaz tüp bebekle bile şansın az dedi. Ameliyattan 6 ay sonra yapılan hormon testinin sonucu çok kötü gelince apar topar evlendim. Nerdeyse 2 yıl sonra doğal yoldan oldu bebeğim. Istanbuldaysanız doktor da önerebilirim. Bu hastalıkta doktor çok ama çok önemli. Sormak istediğiniz birsey olursa da sorun hastalık hakkında baya araştırma yaptığım ve sağlıkçı olduğum için epey biliyorum artık
Yaaa çok sevindim sizin adınıza ben hiç tedavi uygulamadım sadece ilk gittiğim doktor doğum kontrol hapı vermişti ama o kesinlikle çikolata kisti olmadığını sadece içine kanama yaptığını söylemişti doğum kontrol hapıyla beraber kistte küçülme gözledik ama ben hapı kendi başıma bıraktım diğer gittiğim doktorlar da çok net bir şey demediler CA125’i kötü bekliyordu bir tanesi çikolata kisti diye hepsi normal düzeydeydi özel hastane ve pandemi dönemi olduğu için güvenemedim başka bir şey önermediler biri tüp bebek diğeri ameliyat dedi özel hastanedekiler üstelik sol yumurtalıkta da çikolata kistleri var dediler ama son ultrasonda sol yumurtalıkta bir şey görülmedi 2 cm miyom ve 8 cm kist görüntülediler sadece

Yaaa çok sevindim sizin adınıza ben hiç tedavi uygulamadım sadece ilk gittiğim doktor doğum kontrol hapı vermişti ama o kesinlikle çikolata kisti olmadığını sadece içine kanama yaptığını söylemişti doğum kontrol hapıyla beraber kistte küçülme gözledik ama ben hapı kendi başıma bıraktım diğer gittiğim doktorlar da çok net bir şey demediler CA125’i kötü bekliyordu bir tanesi çikolata kisti diye hepsi normal düzeydeydi özel hastane ve pandemi dönemi olduğu için güvenemedim başka bir şey önermediler biri tüp bebek diğeri ameliyat dedi özel hastanedekiler üstelik sol yumurtalıkta da çikolata kistleri var dediler ama son ultrasonda sol yumurtalıkta bir şey görülmedi 2 cm miyom ve 8 cm kist görüntülediler sadece
Hangi sehirdesiniz istanbulda mı

Maalesef Ankaradayım
O zaman yine araştırın istanbulda bazı devlet hastanelerinde artık endometriozis polikliniği var öncelikle onlara gidin eğer Ankarada da varsa. İyi bir doktor bulun ve en azından size dedigim visanne adli ilacı reçete etmelerini isteyin ameliyat lütfen olmayın ilaç tedavisi denemeden.

O zaman yine araştırın istanbulda bazı devlet hastanelerinde artık endometriozis polikliniği var öncelikle onlara gidin eğer Ankarada da varsa. İyi bir doktor bulun ve en azından size dedigim visanne adli ilacı reçete etmelerini isteyin ameliyat lütfen olmayın ilaç tedavisi denemeden.
Evet 23 Eylül’de randevum var gideceğim bakalımm teşekkür ederimm dua edin bana 🙏🏻

Merhaba benimde yaklaşık 5cm civarı çikolata kisti var 2 defa aşılama denedik olmadı 2yıl boyunca hiç gebelik gelişmedi doğal yollarla ama bu kist öyle bi illet ki yumurtalık rezervlerini azaltabiliyor rahim veya tüplere zarar verebiliyor kesin verecek demiyorum ama gittiğim her doktor bunu söyledi şimdi tüp bebek düşünüyoruz maalesef yaşıma göre yumurta sayım az benim
Rabbim kalbine göre versin inşallah. Aşılama süreci nasıl neler yapılıyor ne kadar sürede oluyor süreç hakkında bilgi verir misin

ben de 2 gün önce 2.5 cm çikolata kistim olduğunu öğrendim. Nisan ayında başka bir doktora muayene olmuştum ama o doktor her şeyin iyi olduğunu söylemişti. Acaba karından yapılan muayenede çikolata kisti görünmüyor mu? Çünkü en sonki muayenemde vajinal ultrason yapıldı ve çikolata kisti var denildi.

Rabbim kalbine göre versin inşallah. Aşılama süreci nasıl neler yapılıyor ne kadar sürede oluyor süreç hakkında bilgi verir misin
Aşılama sürecinde (reglin 2. Günü ) bana takviye ve yumurta büyütmek için gonalf kullandırtmışlardı ilk 5 gün iğneleri her akşam aynı saatte yaptım sonra 2 ya da 3 güne bir yumurtaların boyunu kontrol etmek için kontrole gittim aşılama gününden 36 saat önce ovitrella çatlatma iğnesi yaptım yine akşamdan aşılamaya gittiğimde idrara sıkışık olmam gerektiği için 2 tl su aldım yanıma beklerken yavaş yavaş içtim o suyu benim aşımaladan sonra 3 gün ağrım oldu herkeste oluyor mu bilmiyorum iki sürecimde böyle geçti benim

çikolata kisti karından yapılan ultrasonda görünür mü? Yoksa sadece vajinal ultrasonda mı görünür?
Her iki şekilde de görünür ama cihaz kalitesi de önemli bence iyi bir doktora muayene olun çikolata kıstı için önce doktorlar her şey yolunda her şey yolunda bir sıkıntı yok diyorlar ama sonra iş gebeliğe gelince de niye bu kadar geciktin muhabbeti yapıyorlar beni 5,6 tane doktor böyle böyle oyalamıştı bence iyi bir doktora git düzenli olarak kontrollerini yaptır ihmal etme derim tabii ki çikolata kist olup bunun farkına bile varmadan gebe kalan bir çok insan oluyor ama herkes bu kadar şanslı olmuyor

ben de 2 gün önce 2.5 cm çikolata kistim olduğunu öğrendim. Nisan ayında başka bir doktora muayene olmuştum ama o doktor her şeyin iyi olduğunu söylemişti. Acaba karından yapılan muayenede çikolata kisti görünmüyor mu? Çünkü en sonki muayenemde vajinal ultrason yapıldı ve çikolata kisti var denildi.
2.5 cm küçük bir kist Nisan ayında oluşmamış olabilir doktor hatası var diyemeyiz 2 cm üstü kist kabul ediliyor. Sizde çikolata kisti hastalığı varsa zamanla kaybolsa bile ara ara kist ortaya çıkabilir ve büyüyebilir. Endometriozis öyle bir hastalık ki yumurtalikta kist olmadan başka organlarda bile olabiliyor sadece. İyi ve bu alanda uzman bir doktora gitmek şart, çoğu doktor çikolata kisti diyip geçiyor umursamıyor ama çok ciddi bir rahatsızlık

moralim çok bozuk ya 9 aydır istiyoruz olmuyo doktorlara gidince de 1 yıldır deniyoruz diyorum mecburen yoksa hepsinin ağzında aynı laf 1 yıl normla deyip geçiştiriyolar. Çikolata kisti falan aklımın ucundan geçmiyodu ne olduğunu da bilmiyorum doktor da doğru düzgün bi şey demedi Hsg çekilecek bilmiyorum bu işin sonu nereye gidiyo :110:

Aşılama sürecinde (reglin 2. Günü ) bana takviye ve yumurta büyütmek için gonalf kullandırtmışlardı ilk 5 gün iğneleri her akşam aynı saatte yaptım sonra 2 ya da 3 güne bir yumurtaların boyunu kontrol etmek için kontrole gittim aşılama gününden 36 saat önce ovitrella çatlatma iğnesi yaptım yine akşamdan aşılamaya gittiğimde idrara sıkışık olmam gerektiği için 2 tl su aldım yanıma beklerken yavaş yavaş içtim o suyu benim aşımaladan sonra 3 gün ağrım oldu herkeste oluyor mu bilmiyorum iki sürecimde böyle geçti benim
Açıklama için çok teşekkür ederim. Rabbim herkesin gönlüne göre versin. Bu ağrı beni mahvediyor belimde bacağımda kasığımda laparoskopi ile ameliyat olan var mı acaba çikolata kisti için

Açıklama için çok teşekkür ederim. Rabbim herkesin gönlüne göre versin. Bu ağrı beni mahvediyor belimde bacağımda kasığımda laparoskopi ile ameliyat olan var mı acaba çikolata kisti için
Bende doktordan daha yeni çıktım çocuğum olmadığı için ameliyat önermedi her 3 ayda bir kontrole geleceksin dedi ameliyat yumurtalıklara zedeler dedi önermiyoruz dedi tekrar düşünün derim geçmiş olsun hepimize 🥲

benim de 3cm çikolata kistim var Marttaki ca125 değerim 31 di geçen gün birdaha bakıldı 167 çıktı Eğitim araştırma jinekolojik onkolojiye sevk ettiler kist dışında siyah görüntüler var dedi de ama ne olduğu konusunda bir fikrim yok bir hoca görse iyi olur dediler içime bir ateş düştü inşallah iyidir korkuyorum

X