Çikolata kisti tekrar etmeyen var mı?

leylagon

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2016
20
3
42
Merhaba çikolata kistim vardı ameliyatımı oldum üstune 6 aylık menapoza girdim fakat dogum kontrol haplarından korkuyorum .Sizce kullanmasam kistim hemen tekrarlar mı? Hamile kalmak için dogum kontrol haplarını kestigimiz zamanda tekrar oluşuyor mu? Aranızda var mı boyle ameliyattan sonra kurtulan? :110:

Merhaba çikolata kistim vardı ameliyatımı oldum üstune 6 aylık menapoza girdim fakat dogum kontrol haplarından korkuyorum .Sizce kullanmasam kistim hemen tekrarlar mı? Hamile kalmak için dogum kontrol haplarını kestigimiz zamanda tekrar oluşuyor mu? Aranızda var mı boyle ameliyattan sonra kurtulan? :110:

Ben 17 aralık 2014 te ameliyat oldum kistim 7 Cm di. Ne menapoza girdim nede doğum kontrol ilacı kullandım. 1 yılı geçmesine rağmen tekrar etmedi çok şükür..

cevabınız icin çok tesekkur ederim nasıl moral oldu anlatamam kist tekrar olusur haplar ancak baskılar deniliyordu cok sagolun

Abimin eşinde de bu kist vardı bendede var bu nedenle çok dr a gittik çok araştırdık. Çikolata kistleri zaten doğum kontrol ilaçlarıyla önleneniyor. Bu kistin tekrarlamaması veya büyümemesi için adet görmemek gerekiyor. Bende tekrarlamadı ama abimin eşi ameliyat olalı yaklaşık 2.5 sene oldu ve onda tekrar oluştu. Üstelik tüplerinide tıkamış. Tekrar ameliyat olması gerekecek maalesef. Kişiden kişiye değişiyo ve engellemek için bi yol yok o yüzden bence takılmayın.

Ve eğer evliyseniz bence hamile kalmayı deneyin. Ben ameliyat olduğumdan bu yana doğal yolla hamile kalmaya çalışıyorum. Mayıs ayında hamile kaldım kimyasal gebelikmiş düştü. 9 ay geçti tekrar kalamadım. Tedaviye başlayacağım. Kist tekrar oluşursa gebeliğe büyük engel çünkü. .

cok geçmiş olsun Dogum kontrol hapı bile kullananlarda kist tekrar edebiliyormuş ancak ogrendigime göre d vitamini vucuttaki tum kist olusumunu baskılıyormus size tavsiyem doktorunuza danışıp kullanın faydası olur Bende hic haplara başlayamadım korkudan bakalım ne olacak

X