Cikolata Kisti olanlar

hoşbulduk emeliko...
gökdeniz anladım şimdi,epiduralmi istiyosun,bende hamileliğim devam ederse sezeryan yaptırıp temizletsem diyorum,her doktor yaparmı acaba böyle bişey...:uhm:

birşey soracam arkadaşlar.. sizin çikolata kislerinizi doktor görebiliyormu? benimde iki tane vardı hamile kalınca ögrendım. Gecen gıttıgımde sordum ne oldu kısler dıye... artık bebekden dolayı gorunmez dedı benneyaptımki

günaydın
alışkanlık işte sabah uyandım eşimi uğurladım ben hep ondan sonra çıkıyordum.sonra bir kk ya bakayım dedim.yağmur yağıyor bu sabah baya bir şiddetli.zaten bu gün evde olmayı planlamıştım.yarın hep gitmek isteyip gidemediğim pazara gidicem.haftaya bugün hastanede olucam kızlar.dün biri hastanede normal doğum yaptı çok imrendim.anında bebeği kucağındaydı.neyse hakkımızda hayırlısı olsun.ama ben korkuyorum.
merhaba melek81 farkında olmadan bu sayfada bir örnek oldun.hamile kalmış ve cikolata kistin olduğunu öğrenmişsin demek ki bu kist hamileliğe engel değil tezine sende katıldın.soruna gelince benim hamileliğim boyunca kistimi kontrol etti doktor.son 2-3 aydır ben sormadım ama o her seferinde doğumda temizliycem dedi hep.

Günaydın Gökdeniz,

Öncelikle Allah kolay doğumlar nasip etsin. Bebişini sağlıklı bir şekilde kucağına almayı nasip etsin.

Ben adet gecikmem olunca doktora gittiğimde hamile kaldığımı öğrendim. Ve kese daha çok yeni olduğu için doktor sol tarafında iki tane küçük çikolata kistin var dedi. Biz zaten çikolata kisti olanlara hamile kalmalarını öneriyoruz. Çünkü bu kislerin çoğunluğu doğumla beraber gider dedi.

İyiki hamile kalmışım yani. kaydirigubbakcemile5

gunaydıın,
gökdenız desene cok az kaldı.hayırlısıyla senın bebısının de resmını gorecegız burda.vermıdon,melek sayfa bebek resımlerıyle dolacak desenıze:)bu arada arkadasımın bebegı de dogdu.pek tatlı bısey.alah olmayan bızlere de bır an once nasıb eder ınsallah.

hayır canım gitmez kist.sadece boyutu küçülür.ben hamile kaldığımda edometriom 7 cm idi.doğumdan sonra 4 cm olmuştu.doğum yapalı 2 yıl oldu kist hala var 4,5 cm.dr bana aldır diyor.ne yapacağımı bilmiyorum.başka bi dr gidicem bu hafta.bakalım o der.

evet canım görünmüyor 3 aylık olana kadar gördü benim endometrioyu.karnım büyüdükçe hiç göremedi.

canım zaten yazdığım gibi doktor kesin gider demedi. Çoğunlukla gider dedi. Kısmet artık inşallah gider.

gökdeniz merhaba demek hamilesin.seni takip ediyordum çikolata kisti ve hamile kalamama sendromunydu sanırım.orada sana ant-latmıştım.benimde var kistim bebeğim oldu falan diye.normal mi oldu.kaç haftalıksın.kistin kaç cm.çok soru sordum biliyorum

sütlü gayfe merhaba ilgin için sağol gerçekden herkese tşekkür ederim bu hastalığı bulduğumda tanıştım bu siteyle ve silginin yazısıyla o kadar moral olduki bana ve şükürler olsun Allah bana bebeğimi nasip etti.darısı tüm isteyen arkadaşlarıma.haftaya çarşamba sezeryanla alınacak bebeğim ve kist ameliyatı olacak.şu an 37+4 deyim.burada bana ve bize destek olan o kadar çok kişi olduki ismi hatırlamadım ama bebeğin resmini ona gıpda ile baktığımı çok net hatırlıyorum.bende Allahın izni ile haftaya kavuşuyorum bebeğime.

canım ben hamile kalmadan önce öğrendim,eski doktorum zaten hamile kalamazsın falan demişti,ama 15 gün sonra kalmışım,demekki kistle hamile kalınabiliyomuş,ibreti alem olsun bizim durumumuz....:lepi:
bide cuma günü bebeği görebilseydim...:1no2:

gökdeniz heyecan doruktadır şimdi,kendimi senin yerine koyuyorumda,zorlu bir sürecin sonuna gelebilmiş olmanın verdiği mutluluk,doğuma yönelik korkular...hayırlısıyla kucağına alacaksın inşallah...:teytey:

vermidon gözün aydın canım. Doktorum çikolata kisti olanlara hamile kalmalarını öneriyoruz dediğine göre.. hamile kalınabiliyor demektir. Valla den iyiki hamile kalmışım dedim. Ama şimdi 6,5 aylık oldum ve doktor görünmez kisler diyor. Doğumla beraber giderler mi acaba ?

canım bildiğim kadarıyla ne kadar uzun süre adet görmezsen o kadar iyi imiş,dolayısıyla hamileliği öneriyorlar,9 ay oradan ,4-5 ayda emzirirken adet görmeyeceksin belkide,toplamda 1 seneyi geçiyo dolayısıyla bu süre kistleri küçültmeye yetiyo....umarım...CADIARZU

hepimize bol şans....yerimseniben

günaydın kızlar
evet beni bir telaş sardı heyecan dorukda ama bu son günlerin tadına varmaya çalışıyorum tekrar hamile kalıp kalmayacağımı bilmediğim için bunu tadına vararak yaşamak istiyorum şimdiden çook seviyorum oğluşu doğunca naparım bilmiyorum kıyamam gözünde bir damla yaşa.ve Yüce Allah isteyen herkese nasip etsin.ve gerçekden hamilelerin duasının kabul olduğuna sonunda bende inandım sadece aklımdan geçirdiğim bişeyi yaşadım kızlar ve dedimki keşkem güzel bir dua etseymişim o an.hiç önemli bişi değildi ve oldu çünkü.şaşırdım.

çikolata kisti olanların oğlu oluyor galiba
benimde oğlum var.bi çok tanıdığım çikolata kisti ile haöişlerinde oğlu oluyor
ne hikmetse.gökdeniz sana hayırlı doğumlar.benim kisti almadu benim salak doktorum.neymiş çok riskli olurmuş.bu riski göze alamazmış.alsaydıda bende rahat etseydim.zırt pırt dr lara gidiyom kontrole.

gökdenizcim ben GİZEM KIIS.NİKİMİ DEĞİŞTİM :))))

Son düzenleme:
Merhaba Kızlar,

Bende kistimin durumunu merak ediyorum. Pazartesi günü doğum sonrası kontrol için dr'a gideceğim. Dr'um bana en güzel tedaviyi zaten 9 aydır oldun, geldiğinde bakarız demişti. Bakalım ne durumda çıkacak meraktayım bende.

Gökdenizcim, dediğin gibi insan bebeğini göz yaşlarına hiç dayanamıyor. Hele ilk zamanlar hormonlarında etkisiyle, o ağladıkça bende ağlıyordum. :1no2: Şimdi şimdi alıştım ama yinede katılırsa falan çok kötü oluyorum.

Hayırlısıyla sende al artık oğluşunu kucağına. :CüvCüv::ecrin_bebek:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…