Cikolata Kisti olanlar

evet vermidon o bendim.eşim ameliyat olmuştu bir ay boyunca eşimin durumu ve adetim gelince rahim filmine gidicem korkusu ile geçirmiştim.hiç bebek düşünmüyor çaba göstermiyordum.ve o ay oldu.

doktor çikolata kistleri olduğunu ve bu duruma endometriozis dendiğini söledi.
bu durumda hamile kaln da var dedi.
ama bazen engel olabiliyor dedi.
bu durumda normal yolla çocuk sahibi olan olduğuna göre...
ama ben yinede sorucam doktoruma.teşekkürler..

doktoruma mail attım ve bu durumu sordum.
bunun tüp bebek başarısını engellemeyeceğini yazdı.
yapışıklığın olduğu doğru ama başarıya engel değil dedi.
ayrıca netten araştırdım..ilerlemiş endometriozislerde
direk tüp bebeğe geçilmeli yazıyor

günaydınnn
silgicim başlığı sen mi değiştirdin bir aradım sabah.
bugün kendimi iyi hissetmiyorum.çok yorgun ve halsizim.ve hiç keyfim yok.herkese iyi bir gün dilerim.

gokdenız ne demek ıyı hıssetmemek.hemen senı mutlu edecek bıseyler yap.çıkolata ye bı parca endorfın salgıla.
onusevıyorum,benım endolar yıne 5 cm e dayanmıs.(daha once bı amelıyat olmustum 2 yıl once)mayısta cekılen rahım fılmında tupler acıktı.dr a dırek tup bebek yapsam dedım,o da tup bebek sırasında kullanılan ıgneler bu kıstı de buyutuyor.patlama rıskı olabılır oda yapısıklık yapar dedı.dedı ama ben hemen ınanmadım.özel hastane once amelıyat arkasından tup bebek yapsalar daha cok para kazanmıs oluyolar.sımdı beklıyorum bu ara bır tanıdıgımız rus bır herbalıstten bıtkı çayı getırttı.tek bıldıgım kadının antalyada yasadıgı ama çayın ıyı gelıp gelmedıgını aralıkta kontrole gıdecegım dr a.o zamana kadar gıtmeme kararı aldım.eger kuculmedılerse ocakta amelıyat olmaya karar verdım.yanı cayın ıyı gelıp gelmedıgını o zaman soyleyebılırım.bu arada o tanıdıgımız kadının gogsunde,rahımınde ve hatta beynınde kıstler varmıs.bu kadının karısımıyla yok olmuslar.dr lar sok olmus.ben denıyorum ıyı gelırse adres ve telını temın ederım.ama sunu soyleyeyım benım adetlerım cok agrılı ve camur rengınde olurdu.gecen ay hem normal kırmızı hem o kadar da agrılı olmadı.ben umutluyum.
hepınıze saglıklı gunler

canım benim doktorum ya ameliyat ya da tüp bebek dedi.
benim o kadar vaktim yok..yani ameliyat olup normal yoldan kalmayı bekleyecek kadar.
hem bu durumda olup normal yolla kalan da var.
o zaman gebeyken etki ettiğini sanmıyorum bu kistlerin(okuduklarıma ve jinekoloji sitelerinden öğrendiklerime göre).zaten doktorumda böyle söyledi.
hayırlısı olsun bakalım.

teşekkürler fusfulu.durgunluk var biraz ama iyiyim.günü yaşarken açılmaya başladım.sanada ennnnnnnn kısa zamanda Allah bir bebek nasip etsin.ama hiç kafana takma olurmu.hayatını yaşarken kendi gelsin.

merhaba arkadaşlar;
Ben aranıza yeni katıldım 14 aylık evliyim bizde bebek istiyoruz..Ben dün doktora gittim karın ağrılarım yüzünden sağ tarafımda bir ağrı vardı batma falan ultrason çekildim ve pelvik te ultrasonda yazdığına göre 4,5 5 5,5 cm kistik kitle varmış beni Kadın Doğum Uzmanına sevkettiler.Kadın Doğum Uzmanı bana ilaç yazdı (bu konuyu nereye yazacağımı bilemediğimiçin buraya yazıyorum kusura bakmayın yanlış bir yerse) biray sonra adet döneminde gel dedi.Yazdığı da doğum kontrol hapı doktorun başı kalabalık olduğu için bişey soramadım sizce bu kötü bir durummu bunu yaşayan arkadaşlar varsa beni aydınlatırmı çok merak ediyorum ve üzülüyorum. Şimdiden teşekkürler..

şimdi kist vaar kist var.eğer d.kontrol hapı verdıyse(kı bu tüm kistlere bastan uygulanan bir olaydır)bu hapların kıstlerı ertımek gıbı bır etkısı oldugu ıcın vermıstır.eger erıtmezse kıstının ne oldugunu arastırmaya baslayacaklar.bu standart bısey.bu sıtedekılere gelınce biz bir çeşit kist(hatta tümör sınıfında)olan endometriozislileriz.bizim kistle d.kontrol hapına genelde olumlu cevap vermez,kan testınden ve renklı dopplerden daha net anlaşılıp tanısı konulur.şimdi senın yapman gereken içini rahat tutmak,ilacını almak ve zamanında kontrolune gıtmek.stres hiç bir şeye çare değil.dr a gittiğinde ise ne çeşit bir kist oldugunu mutlaka sor.geçmiş olsun

merhaba
Bende endometriozis hastasıyım.4,5 yıllık evliyim.2 yıl korunduktan sonra doktora gittiğimde 3,5 + 5,5 cm kistler olduğu anlaşıldı.laparoskopik ameliyatla 2 yıl önce alındı.6 ay zoladex iğne kullanarak geçici menopoza soktular.Sonra gebelik kendiliğinden olması için 6 ay denedik.olmadı.6 ayın sonunda doktora gittiğimizde kistin tekrarladığını gördük.doktorumuz kesin çözüm olur diye tüp bebek deneyelim dedi.yumurtaları topladığımız esnada kistide iğneyle alırım dedi.bizde doktorumuza çok güvendiğimiz için kabul ettik.ama tutmadı.üstelik çok ciddi pelvik enfeksiyon geçirdim.20 gün hastanede yattım.ve kistim bu arada büyüdü.şu anda 6,5 cm ve tekrar ameliyat olmam gerekiyor.2 yıl sonra tekrar ameliyat olucam.önümüzdeki hafta ameliyatım var.çok moralim bozuk.1 aydır bu siteyi takip ediyorum.bende yaşadıklarımı sizinle paylaşmak istedim.

merhaba sena81 çok geçmiş olsun.moralim çok bozuk diyorsun hastalık neyle ilgili olursa olsun en önemli şey moraldir.moralini ne kadar yüksek tutarsan o kadar çabuk yoluna girer herşey.kanser hastalalırına bile tavsiye edilen tek şey moraldir.bilirsiniz.
lütfen moralini yüksek tut.çünkü birgün olacağına inan.

çok geçmiş olsun.üzme kendini her şey düzelecektir.benim kuzenimde de vardı.8.tüp bebekte tuttu ama tuttu.herşeyin başı umut.umud etmektenm asla vazgeçme.
kafamı karıştıran iğneyle nası aldığı?o kadar okudum,dr a gittim ama iğneyle alınabileceğini ilk defa duydum.
çok çok geçmiş olsun umarım ameliyatın çok kolay geçer,her şey gönlünce olur.

gökdeniz ve fusfulu ilginize teşekkür ediyorum.fusfulu sanırım doktorun yaptığı iğneyle yumurtaları toplama işlemi sırasında yine iğneyle çekmiş.ama ne geldiyse o olaydan sonra geldi.enfeksiyon kaptığım için embriyolar rahimde tutunamadı ve çok çektim.hemde kist şu anda 6,5 cm oldu.nasıl bukadar büyüdü anlamadım.neyse artık ameliyatta çözülecek.bundan sonra tek umudum kist tekrarlamadan hamile kalabilmek.gökdeniz senin yazılarını okudum.gerçekten hamile kalabilmene çok sevindim.sağlıkla bebeğini büyütmeni diliyorum.sormak istediğim birşey var.hamilelik denerken bu çikolata kistinin büyümesini engellemek için nasıl bir tedavi gördün.bu arada ameliyatım 13 kasımda ankarada olacak.eve dönünce size sonuçları bildiririm.

sena benim bildiğim o yumurta geliştirici iğneler ve ilaçlar var ya tüp bebek tedavisiiçin kullanılan,onlar bizim kistleri büyütüyor.mesela gonaphene kullandım ben bir ay büyüttü benimkini.

günaydınnnnnnnnnnnn
güzel bir sabah.cumanız mübarek olsun Allah tüm dualarınızı kabul etsin.
burada hala güneş var ve hava sıcak böylelikle kıyafet sorunu yaşamıyorum şükürki.bir aydan az bir zaman için hamile kıyafeti almak istemiyorum.ateş pahası herşey.bundan sonra çoğu harcama bebek için.bu ayda bez almaya devam.
Allah bu günleri sizede göstersin sağlıkla huzurla.

Hamileleri duası kabul olur derler Allah rıza sı için bize dua edin hamile arkadaslar olur mu..

Merhaba Kızlar,
Gunler cilgin gibi geciyor, bir turlu firsat bulamadım yazmaya. Kizla birbirimize alismaya calisiyoruz. Zorlu geciyor simdilik, bizimkinin derdi imani meme ve emmek.

Gercekten guzel bir duygu, iyi ki dogurmusum diyorum.

Annem sagolsun cok yardimci, evden ayrilmiyor, cok buyuk luks. Bir kadin da bulduk, o da iyi gibi simdilik. Bizde havadisler boyle simdilik.

Dogumda tum bebek isteyenler icin dua ettim. Ozellikle emeliko ve silgi icin, kolay bir dogum içinde seni unutmadım gokdenizcim.

slmlar herkese
panorancim Allah yardimcin olsun, cookkk tesekkur ederim duan icin. Insallah olur bir gun.....
kizlar gorusuruz.

günaydın arkadaşlar,
ponaran yazmana sevindim.müsayit olunca ayrıntılarıda yazmanı isterim aslında o heyecanı paylaşmayı.anne sütü çok faylalı bırak Damla mız istediği kadar emsin.
bende hafta sonu rapora çıkıyorum ama sanırım bir hafta daha devam edicem rapor alsamda.çok heyecanlıyım.bugün 35+1 Allah a şükürler olsun ve Allah tamamına erdirsin.o kadar korkuyor ve bugünleri göremeyeceğimi sanıyordum.duan için sağol gerçekden hepimizin ihityacı var.
Allah gerçekden isteyen herkese versin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…