Cikolata Kisti olanlar

benim arkadaşımda vardı ona ameliyat olması gerekliydi senin ne derecede bilemem kist temizledikten sonra hamile kalmasını söylemiş üzgünüm iyice araştırmadan karar verme kib

Günaydınlar herkeseeeeeeeeee,
güzel bir gün güzel bir hafta sonu olması dileğiyle.
herkes nasıl ara sıra uğrayın yaw.
biz iyiyiz artık kocaman bir karnım var 12 kg aldım haftaya doktora gidicem kızacak yine çok kg almışsın diye.

günaydın,ya dr larda çok biliyor.geçen tv ye prof bahçeci çıktı,gebelik kadının en rahat etmesi gereken herşeyi yemesi gereken bir dönemdir.15 kg kadar normaldir,tabi ki gebelikten önce çok kilolu olmamak kaydıyla dedi.gökdeniz, kim hamile kaldıysa tartışmasız ama hepsine dr lar çok kılo almıssın dıkkat et dedi.:)ya benim çevremdeki herkes obur ya bu drların yediklerinizde gözü var.

kizlar slmm..
panoran hayirli olsunnn, Allah saglikla ve her zaman ailesiyle mutlu bir hayat sunsun insallahh bebisimize. ismide ayrica cok guzel. sira gokdenizde artik, sana da kolayliklar diliyorum gokdenizcim.
emeliko ne var ne yok,sen neler yapiyorsun???

günaydın kıslar nasılsınız ben iyiyim Allah a şükür.saatlerin geri alınmasıyla sabahları yürüyüş yapma şansı yakaladım.ve çok iyi geldi çünkü artık ödem oluşmaya başladı.yürüyüş çok ii geliyor.rahatlıyor vucudum.
silgi seni burda görmek çok güzel uğra arasırada olsa ama gelişmeler ne durumda neler yapıyorsun bişey anlatmamışsın.

günaydın arkadaşlarrrrrrrr
randevusunu iptal eden olursa bugün olmazsa cumartesi doktora gidiyorum.
herşey gönlünüzce olsun sağlıcakla kalın.

kıslarrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
doktordan geliyorum 04.12 doğum tarihimiz 2.280 gr ağırlığımız ama suyumuz azalmış ara kontrol olacak 20 gün sonra ve duruma göre erken alabilirim dedi doktorumuz.ama suyunda azalma olmazsa daha fazla 04.12 de geliyor oğlumuz.

arkadaşlar merhaba
gökdeniz sonunda buldum burayı,beni hatırladınmı, endometriozis olup hamile kalan varmı diye sormuştum,sende burayı önermiştin,yerimsenibendünden beri okuyorum 150 sayfayı taradım resmen,ama çok iyi geldi bana,sizlerin macerasını baştan sona okudum,dolayısıyla ponaran bebişini güle güle büyütsün:nazar:,gökdenize hayırlı doğumlar:nazar:,silgi ve emelikoyada ve tabiiki banada hayırlı evlatlar diliyorum:Saruboceq:,sanki sizi aylardır tanıyo gibi oldum,bana umut oldunuz
gökdenizcim iyiki o topicteki mesajıma cevap yazmışsın,tekrar teşekkürler...:1hug:
adet olursamm herhalde yeniden tedaviye başlayacam,tabi kendimi yeniden güçlü hissedersem,biraz ara vermeyide düşünüyorum aslında,bugün günüm geçeli 11 gün oldu,şiştim iyice...sanırım sizlerin adetleri düzenliydi,okuduğum kadarıyla ısı takibi falan yapıyodunuz,ben ilaç almassam adet olamıyorum,o derece yani,bakalım noolacak,yeniay yeni umut...:Saruboceq:

günaydın hayırlı cumalar herşey gönlünüzce olsun kısslarrrrrrrrr
vermidon hoşgeldin okumana sevindim burada birçok umut dolu mesajı okumuşsundur ve hepsi sana moral ve destek olur.inanki moral çok önemli ama ben sana bir başka doktor denemeni tavsiye edicem.o gittiğin doktor bana pek iyi gibi gelmedi.çünkü sende adet düzensizliğide var.araştırmacı ol.hastalığını tanı ve onunla savaş.

evet canım ,sanırım eğitim ve araştırma hastanesine gidecem,iyice bi araştırsınlar bakalım ne çıkacak,benim doktor durumumu biraz karışık gördü ve ilgilenmek istemedi bence...
burada okuduklarım gerçekten umut oldu benim için,şimdi kendimi daha iyi hissediyorum,moral olarakda iyiyim,herşeye yeniden başlayacak gücü buluyorum kendimde,bakalım hayırlısı
şu adet bi gelseydi,hayıta başladım günde 3 kez aç karnına içiyorum,adetim gelse onada razıyım,of yaaa....

meraba ben aranıza yeni katıldım sayılır dün doktora gittim moralim bozuldu 35 yaşındayım 10 yaşında bir kızım var ikinci hamileliğimde bebek karnımda ölmüştü kürtaj olmuştum.Şimdi tekrar olsun dedik bir yıldır korunmuyoruz ama olmadı bu arada 22 yaşımdan beri endometriyozis hastasıyım iki kere ameliyat oldum ama hamileiklerim kendiliğnden oldu dünkü doktorta hamile kalamıyacağımı söyledi endometriozis heryerimi kaplamış tüp bebek tek çözümmüş bu ne yaaa....

meraba ben aranıza yeni katıldım sayılır dün doktora gittim moralim bozuldu 35 yaşındayım 10 yaşında bir kızım var ikinci hamileliğimde bebek karnımda ölmüştü kürtaj olmuştum.Şimdi tekrar olsun dedik bir yıldır korunmuyoruz ama olmadı bu arada 22 yaşımdan beri endometriyozis hastasıyım iki kere ameliyat oldum ama hamileiklerim kendiliğnden oldu dünkü doktorta hamile kalamıyacağımı söyledi endometriozis heryerimi kaplamış tüp bebek tek çözümmüş bu ne yaaa....
arkadaşım hoşgeldin,doktor neye dayanarak heryerini kapladığını söyledi,laparoskopi mi oldun,şikayetlerin nelerdi..

merhabalar günaydın
duru bence umudunu kesme bu hastalığın tedavisi var ve bebeği olan insanlar var laproskopi olarak yada olmadan.bence önemli olan iyi tecrübeli doktoru bulmak.hem bak bu hastalığa sahipken iki kez hamile kalmayı başarmışsın demekki oluyor.
vermidon seni böyle mutlu ve güçlü görmekse çok güzel.ilk yazını okuduğumda üzülmüştüm.şimdi ise başaracağını düşünüyorum.

merhabalar günaydın
duru bence umudunu kesme bu hastalığın tedavisi var ve bebeği olan insanlar var laproskopi olarak yada olmadan.bence önemli olan iyi tecrübeli doktoru bulmak.hem bak bu hastalığa sahipken iki kez hamile kalmayı başarmışsın demekki oluyor.
vermidon seni böyle mutlu ve güçlü görmekse çok güzel.ilk yazını okuduğumda üzülmüştüm.şimdi ise başaracağını düşünüyorum.
evet canım daha iyiyim,herhalde ilk zamanlar 1 senenin stresi vardı üzerimde,birde doktor umutsuz konuşunca....:eek:klava:
ama şimdi daha umutluyum,bide adet olabilsem,şiştim iyice....:bbo:

adet görmeme sebebin neymiş peki bununla ilgili birşey söyledimi doktor sana.bu kist adet geçikmesi yapmıyor başka bir sebebi olmalı.

canım bana önce pco tanısı konmuştu,kan değerlerimde lh-fsh oranları çok bozuktu,birkaç ay yumurta uyarıcı ilaçlarla düzene girdi fakat bebek olmadı,doktorumu değiştirip ara verdim bi süre ,bu yeni doktorda birkaç ay önce sana daha önce çukulata kistinden bahseden oldumu dedi bende yoo dedim hatta ilk defa duyuyodum bunu,sonra ilaçlarla denemeye devam ettik,yine bebek olmadı tabi,bu ay adet gecikmesi uzayınca tekrar gittim,vaj.usg baktı endometriozis büyük ihtimal,çukulata kistleri dolu yumurtalıkların vs...v.s dedi.....artık ilacada yanıt vermiyo yumurtalıklar,doktorda adetin 2. günü gel yumurta uyarıcı iğne vericem bu sefer,bundada olmazsa aşılamaya geçelim dedi,adetinde çok yakın bekliceksin dedi,endometrium iyice kalınlaşmış sağlam bi adet görürsün dedi,sanki normalini gördümde aşırısı kaldı,tööbe töööbeee....:eek:klava:

ilginiz için teşekkür ederim doktor sadeceultrasonla baktı laparoskopiyle uğraşma dedi yaş faktörüde var tabi hamile kalman imkansız gibi birşeyler dedi bende gerçi artık ameliyat olmak ta istemiyorum olursa normal yoolarla olsun yoksakalsın diyorum ama ilerdede uğraşmadığım için pişman olurmuşum gibi geliyo

X