Cikolata Kisti olanlar

günaydın kızlar,bugün burda hava kapalı bu insanı çok etkiliyor bende biraz huzursuzum sanki bugün nedeninin çözemedim ama belki gördüğüm karkakarışık rüyalardır sebebi.dilek bence kafanda sorularla uğraşmak yerine bir doktora gitmelisin ilişki sonrası ağrı diyorsun çekilecek bişey değildirki o.git bir doktora anlat zaten ultrasonda çıkar varsa bişey.biz senin sorularını severek cevaplıyoruz ama derdinin tek dermanı bir doktor.benim ilişki sonrası ağrım olmadı hiç.adet dönemim sancılı geçerdi.daha önce anlattım gelen kahverengi bir akıntıyla doktora gittim ve bu kist çıktı meydana.birçok doktora gittim ve bana sağ yumurtam temiz ve sorunsuz olduğu için eğer tüplerimde açıksa hamile olabileceğimi söyledi.heray doktora gidiyorum ekimden bu yana kist büyümüşmü diye bakıyodu bu arada hormon tahlillerim falan yapıldı.bir tedavi görmedim.sadece özel günlerde çalışmalara dikkat ettim.ama bu kist boyutlarına ve evrelerine göre değişiyor.yardımcı olabilsimse ne mutlu ama söylediklerimizle yetinme.mutlaka gidebileceğin bir doktor vardır.

Günaydın Kızlar,

Burda da hava kapalı ve soğuk hatta.
Gökdenizcim, sen yüreğini ferah tut, herşey yolunda gidecektir. İlk başlarında hormonal olarak böyle gelgitler yaşaman normal. Bende de oluyordu, seni neşelendirecek müzikler falan dinle, kafanı dağıt.

Emelikocu, nerelerdesin yine. Silgi için ilan verelim diyorum, ne dersiniz. yerimseniben
Silgiiiiii, nerelerdesinnnnnnn, bak ilan vermek üzereyiz. :dance:

merhaba arkadaşlar
bugün yine sıkıntılıyım,dün babam tomografi sonucunu aldı,fakat doktoru yerinde olmadığı için gösteremedi.Ama ben raporu okuyup internetten araştırdım,sanırım bir çeşit tümör var ama iyi huylu mu kötü huylu mu bilmiyorum.Çok korkuyorum arkadaşlar yalvarırım dua edin,iyi huylu çıksın...

Ponaran sende olmasan napıcam yaaa ben aslında rahat bir insanım ama bu dediğin gibi hormonlar yüzünden olmalı.silgiyle ilgili ilana katılıyorum.kayıp aranmaktadır diye bir ilan.bizi merakda bırakıyor.emeliko nun misafirleri var ponaran benden duymuş olmayın siz yinede.a.s

geographer canımiçini rahat tut inşallah birşey çıkmaz.Gökdenizzcim bu gelgitler bile öyle güzel ki.o afacan senden bir parça olarak gelişiyor,keşke bizde sadece bebişimiz için böyle hissetsek.
bunalıyorum bunalıyorum ama sonunda ışık yok.bak bu günlerin sonunda ışığın bekliyor seni.
off off anne annem vefat etti gidemedim bile.eşim de yok,haberleşemiyoruz da .ev de kalakaldım.
hayat bazen çok zor geliyor bana ve çok aciz hissediyorum

asutay başın sağolsun asutay senin eşin neiş yapıyor ve neden hep yalnızsın neden bir yere gidemiyon çalışan birisin sanırım biraz anlatsana hayatını hem sana iyi gelir.bu arada sizinde bebeğiniz olacak bir kere oldu yine olur asutay üzülme yeterki.

merhaba kızlar, bu sıralar yazamıyorum..bugun regl oldum..nedense bu ay olmayı çok istedim..sanırım bunda sıkı bir diyete başlama arzumun etkisi vardır:)) bir süreliğine bebişe ara veriyorum çok sıkıldım artık oldu ;olmadı ;belirti; regl vs vs... artık stres istemiyorum..inanın çok mutluyum bugun..çok garip regl oldugum için ilk defa üzülmedim..ponaran gökdeniz sizler için çok seviniyorum..kendinize ve bebişlerinize iyi bakın..asutay neden eşinle haberleşemiyorsun...geographer umutlu olmaya calis..silgiiiiii yetiiişşşş...

arkadaşlar doğuda bir ilde öğretmenim eşim ise asker.haberlerde izliyorsunuzdur bu ara biraz gergin bazı iller.eşimle bu nedenle görüşemiyoruz.gurbet,heran kötü bir haber alma endişesi,yalnızlık...ne en güzel anlarda ne de en zor zamanlarda beraber olabiliyoruz.beraber olduğumuz müddetce herşey çok güzel ancak bu 2009 temmuza kadar biraz zor.evliliğiminilk 6 ayı içinde sadece 10 gün görüşebildik.buraya geldiğim günün ertesi günü de aynı dün olduğu gibi gitmişti.kader işte,...anneannemin vefat haberini eşim verdi,ama gidecek uçak otobüs yoktu,bir kaç saat içinde onunda gitmesi geekiyordu ne zaman geleceği nerede olduğu belli değil.Allah akıl sağlığı can sağlığı versin de ben onu beklerim,yeterki dönsün.

Son düzenleme:
canım yaa seni çok iyi anlyorum bende doguda eşimle birlikte memurum fakat şartlar o kadar zorki ALLAH yardımcımız olsun.peki bişi merak ettim esin normal asker mi yoksa subay falan mı hani eş durumunda yararlanma olmuyormu

emeliko harikasın stres yapmamana sevindim.ne kadar rahat olursan istediğin o kadar çabuk olacak.SİLGİİİİİİİİİİİİ nerdesin yaaaaaa.Miss Polat sende yoksun.asutay ve dilek ikinizde devlet memurusunuz bu bir ssk lıdan daha fazla imkana sahipsiniz demek.bence araştırın orda yoksa oraya en yakın hastane doktor olan yeri.memurların yol parasına kadar karşılıyor devlet.o yüzden sıkılıp üzülmeyin araştırın bence.mutlaka iyi bir yer iyi bir doktor vardır.ponaran tatildesin oh ne güssselll benim içinde uyuuuuu.şu sıra uyku hastasıyım.

canım yaa seni çok iyi anlyorum bende doguda eşimle birlikte memurum fakat şartlar o kadar zorki ALLAH yardımcımız olsun.peki bişi merak ettim esin normal asker mi yoksa subay falan mı hani eş durumunda yararlanma olmuyormu

canım bizde eş durumu olmuyor.ancak ben eşimin tayinine uyuyorum.daha önce de doğuda görev yaptım küçük bir köyde.halen görüşüyoruz oradaki ailelerle.ama evli olunca,sağlık sorunu,yalnızlık....evliliğin getirdiği stresler daha zorlaştırıyor.siz ne kadar süre kalacaksınız orada?

canım bizde eş durumu olmuyor.ancak ben eşimin tayinine uyuyorum.daha önce de doğuda görev yaptım küçük bir köyde.halen görüşüyoruz oradaki ailelerle.ama evli olunca,sağlık sorunu,yalnızlık....evliliğin getirdiği stresler daha zorlaştırıyor.siz ne kadar süre kalacaksınız orada?

bizim bu sene bitiyor ALLAHA şükür.yaniyaza tayin çıkacak.2senedir burdayız.burda olmak çok zor.bugün merkezde özel bir doktora gittim.kadın hiç ilgilenmedi.zaten muayenehane ahır gibiydi.yani burda olmak imkansızlık okadar zor ki anlatamam.RABBİM herkese böyle yerlerde yaşamak zorunda olanlara yardım etsin

merhaba,
ben ilk sayfayı okudum sadece ve yazmak istedim.çikolata kistiyle hamile kalan varmı diye sormuşsunuz.mutlaka yazan başkaları da olmuştur bakamadım ama...
daha öncede bu konuyla ilgili yazmıştım forumlarda.22 yaşında 4.evrede endometriyozis ameliyatı oldum.yumurtalığımın birinin üçte ikisi alındı...bağırsaklara kadar yayılmış yapışıklık vardı.o zaman bana çocuğun olmaz demişlerdi.(92 senesiydi)5 sene sonra 27 yaşında hamile kaldım üstelik yeni bir kist ile yaklaşık 7 cm.sağlıklı bir kızım oldu ve ameliyat sırasında tekrardan kist alındı yapışıklıklar temizlendi.
şimdi kızım 11 yaşında...ve doktorlar yine hamile kalman çok zor tüplerin tıkalı derken ben hamile kaldım(30 haftaya girdim bile).8-9 cm bir kistle.38 yaşındayım...hiçbir zaman umudu kaybetmemek lazım.özellikle hamile kalmak için moralinde çok önemli olduğuna inanıyorum ben.tabiki gerekli tedaviler yapılır ama yanında hayata olumlu bakmak ve negatif olmamak da çok etkili.

solaris inan beni rahatlattın da ben bişi sormak istiyorum kist sana ne gibi rahatsızlıklar verdi örnegin bu yapışıklık nasıl oluyor zararını fark edebiliyormuydun

solaris iyi ki geldin umut kaynağımız olacaksın Allah evlatlarınla uzun ömür versin.
dilekcim buradaki muaynehanelerde aynen sizin oradaki gibi.özel hastane var,oradaki dr diğerlerine göre daha iyi.çoğu şey var yinede hertürlü test yapılamıyor ... işin komiği buralı olupta rahatsız olan herkes büyük şehre gidip tedavisine çoktan başladı,biz hala memleketlerini bekliyoruz. şırnakta eskiden öğretmenlik yapmış arkadaşlar çok memnundu,benim ilk görev yerim mardinden daha sosyal bir ortam var diyorlardı.şimdi durumlar nasıl?

sevgili dilek ve asutay biraz olsun endişelerinizden uzaklaşmanızı sağlayabildiysem çok sevindim.
kist çok büyük olursa rahatsızlık veriyor dönme ve kanama yapıyor.yapışıklıklarsa en çok regl sırasında sancı yapıyor.ama ilginç olan herkesde aynı belirti vermemesi.bazı kişilerde sancı bile olmayabiliyor.
ben bu rahatsızlıkta ki en ileri seviyedeydim.her iki ameliyatımda da.hatta kızım doğduktan sonra doktor sen nasıl taşıdın bu bebeği içinde her taraf yapışıklık doluydu demişti.hamilelik dönemindeyse tek sorun ekstra sancı çekiliyor.rahim büyüdükçe yapışıklıklar yırtıldığı için.ama içinde minik bir bebek olduğu düşüncesi bu acılara katkanmayı kolaylaştırıyor.hamilelik benim için bir nevi tedavi olmuştu.yaklaşık 10 sene kurtuldum bu hastalıktan.sonra tekrarladı.şu an ki hamileliğimde rahimde 3 tane 2-3 cm endometriyozis kisti var.ama 9 cm olan kist bu sefer farklı.içi sıvı dolu olanlardanmış.yazın şırıngayla aldırmıştım.3 ay sonra hem hamile kaldım hemde kist yeniden büyüdü:))))şu an ikinci kızımla beraber idare ediyoruz doğum sırasında yine ameliyatla alınacak.şimdilik bir sorun yaratmadı.

işte böyle ben ikinci minik mucizemi de gerçekleştiriyorum.dediğim gibi her zaman bir umut var.ben gerçekten çok istedim ve inandım.inşallah hepinizde benim gibi şanslı olursunuz.:)

günaydın arkadaşlar,kısa bir günlük tatilin arkasaından yine başladık yeni haftaya hepimize hayırlı olsun.solaris yaşadıklarında umutlu olman pozitif olman arkasında başarıyı getirmiş buna çok sevindim.bende umutla kazandım mucizemi dualarımla ve daha 5 haftalık hamileyim.Allah tamamına erdirsin.dediğin gibi ağrı ve sancım fazla oluyor ama bebek için değer sağlıklı olsun yeterki.bu yazdıkların burada umutsuz olan tüm arkadaşlara ışık oldu buna sevindim.Ponaran günaydın canım nasılsın bu hafta bu sabah.emeliko silgi gelin artık.

Günaydın Kızlar,

İyi haftalar olsun herkese!

Solaris gerçekten bir mucizeyi başarmışsın.
Çok tebrik ederim. Benimde kistim var, ama seninkiler yanında solda sıfır kalır.
Bende 12+5 günlük hamileyim.

Gökdenizcim, keyifler yerinde, karnım büyüyor, +1,5 oldum bu haftasonu itibarıyla.
Sabırsızlıkla Çarşamba'yı bekliyoruz artık. Sen nasılsın?

bende iyiyim ponarancım zaman zaman ağrım oluyor sanırım kist olduğunda dolayı ama olsun çekerim ben bebiş iyi olsunda.bende kilo almadım ama küçük bir göbiş var daha erken gibi geldi bana ama bakalım çarşamba tartılırım tekrar.çarşamba saat 12:30 da benim randevu seninki kaçda.çok merak ediyorum.kesemiz büyüyüp bebiş göründümü acaba.insan hiç hissetmiyor ne garip.oysa içinde bişeyler oluşuyor.belki kalbide atmaya başlamıştır.Allah isteyen herkese nasip etsin.bizlerinde tamamına erdirsin.

selam kızlar;
artık nadir girebiliyorum..hem biraz yogunum bu aralar..aslinda hem de olumsuzluklar moralimi bozuyor..çok çabuk etkileniyorum..gokdeniz ponaran kendinize dikkat edin bu aylar onemli..silgi sanırım hala yok..merakettim onu..diğer arkadaşlara ve kendime de sabır diyorum illaki birgun olacak..bu arada doktora gittim..kistm buyumemis..2 cm..lapo.yapmak istiyor...ama yaptırmıcam..işte öyle böyle:)) hepinizi opuyorum..

X