Cikolata Kisti olanlar

kirmizisilgi

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2007
1.257
1
Oncelikle herkese merhabalar.
Ben her adet donemim yaklastiginda bu sitedeki hamilelik belirtilerini okuyarak kendime uyarlamaya calisan ve adet olunca belkide benimle ayni problemi yasayan cogu kisi gibi oturup aglayan biriyim. Biliyorum aglamak beni anne yapmaz ya da hastaligima care olmaz ama iste.. ve bu istelerle mutsuzlastirdigim esim..8 ay once cikolata kisti oldugumu ukala bir doktorun suratindan ve o suratin alt kisminda bulunan ve ukalaca gulumseyen dudaklarindan dokulen pat diye cikmis sozlerden ogrendim ve aglayarak odasindan ciktim..O gunden beri her ay duzenli olarak agliyorum, yok bu ay aglamamaliyim diye karar aliyorum ama bu defa da karin agrim ve bebeksizlik ikilemi birlesince ha birde buna gurbet psikolojisi eklenince sonuc cok vahim oluyor. Herneyseki evde yalniz oluyorum ve kimse beni o halde gormuyor..Esim sagolsun benden daha serin kanli ve cocugumuzun olacagina cok inaniyor, keza annemde oyle ama sorun su ki ben normal yollarla bunun olacagina artik inanmiyorum. 2. Gittigim dr. olumsuz birsey soylemedi, sevgili cikolata kistimde ufakmis ve tek yumurtaliktaymis ama ne biliyim iste ruh halimden midir, sabirsizligimdan midir bir turlu iyi olamiyorum. Internette cok arastirdim ve bu endometriosis denilen seyin infertilite ile cok hasir nesir oldugunu gordum, dusunun artik...Umut ariyorum arkadaslar, burada dr. a da gidemiyorum, su Amerika denilen ulke bu sebepten dolayi cehennemim oldu. Burada saglik cok pahali, bir dr. muayenesi en ucuz 250 dolar,testler ates pahasi..yani yumurtlama takibi, yok clomen falan yok yok boyle lukslerim yok burada. TR ye donup tup bebege umut bagladim artik, burada o da cok pahali,20 bin dolardan basliyor. Kafa yiyorum yani...Bebegimin olmasini cok istiyorum ve su an sadece Allah'tan istiyorum.. Biliyorimki O ol derse olur..Tek tesellim yine Rabbim..8 ay oldu 8..Adetime yine 5 gun var ve artik umutlanmak istemiyorum, cunku sonu yikim biliyorum..Zaten karnimda agrimaya basladi, midem bulanmiyor, basim donmuyor, goguslerde bir farklilik yok.. Yani yine ayni ben.. Insan umit ettigi muddetce yasar teorisine inanmak istiyorum..Umut ariyorum...Var midir cikolata kisti olupta cocuguna kavusan buralarda merak ediyorum, yoksa ben bastan kaybedenlerden miyim? Bana dua edin olur mu..? Tesekkur ediyorum..

canım, üzülme bu kadar en azından yalnız bunu sen yaşamıyorsun,bizimle aynı duyguyu yaşayan milyonlarca insan var ve bu duyguyu yaşamış ve sonra da hamile kalıp bebeğini kucağına alanda milyonlarca insan var ve duyduğuma göre o bebeği kucağına aldığında çektiğin bütün sıkıntıları hiç hatırlamıyormuşsun bile, inan bizimde öyle olacak bizlerde unutacağız tüm bu yaşadıklarımızı,sonra da boşu boşuna kendimi ne kadar üzmüşüm diyeceğiz sonra. güçlü ol ve olumlu düşünmeye çalış olur mu?:1hug:

Sevgili silgi;
Sen ne kadar panik ve karamsarsin boyle..
Bir kere sakin ol. Endometriosis, sonuçta bir hastalik ve tedavisi var. Ayrıca seninki aşırı ileri boyutta bir şey degilmis ve cok ileri boyutta olmayan bir endometriosis'in infertiliteye sebep olmasi zaten ender gorulen bir durum.
Ok, Amerika'da oldugun icin tedavi zor diyorsun.. O zaman en azindan bir kere doktora git orada, gereken ultrason, tekik sonuclarini al ve bunlari Turkiye'den bir doktorla konusarak, uzaktan da olsa tedavini boyle yonlendirmeye calis. Zaten bu hastalik icin cok da degisik tedavi yontemleri yok ki..
Ama herseyden evvel sakin ol. Ve bence internette de okur olmaz herseyi okuyup felaket senaryolari yazma. Ben bu hatayi cok yapmis biri olarak soyleyeyim, sonuclari daima kotu oluyor..
Pozitif ol. Ne kendini uz ne de esini.
Bir de bence, en gec 2-3 ay icinde hamile halacaksin, icime oyle doguyoooor!:)
Sevgiler...

offf offff :) canım ben 1,5 yıllık evliyim bende çıktı fakat ufacıkmışş daha ben sorun etmiyorum bile bence sende bu kadar stres etme bak görr nasıl oluoo.. allah izniyle olurr sıkma canını......bebeiş yokk olmuoo benim eşimin sperm azlığı varr........ ((((((((

cosette valla biraz moral oluyor boyle ice dogmalar cok sagolasin :)

Son düzenleme:
Merhaba Silgi;çok üzülmüşsün Ayni üzüntülerini Ayni Sebeble Bende Paylaşiyorum Ama Benim Hala Umudum Var öğreneli 4 Ay Oldu.bende Hep Merak Ediyorum Bu Kistle Hamile Kalan Varmi Diye.şu An Yumurta Takibi Yapmaya çalişiyorum Bu Ay Olmadi Eminim.ama önümüzdeki Ay Kararliyim.

gokdeniz oncelikle gecmis olsun...yumurta takibi disinda birsey yaptirdin mi? rahim filmi falan ya da ameliyat onerdi mi?

umudunu sakın yitirme bende aynı durumdaydım canım hemde ileri evrede çikolata kistim vardı tüm barsak ve yumurtalıklarımı sarmış tedavi oldum geçti,ve normal yollardan gebe kaldım darısı sizlerin başına....yerimseniben

Merhaba Silgi;ben Hastaliğin Ilk Evrelerini Yaşiyorum.yazilarindan Anladiğima Göre Sorunumuz Ayni.bendede Sadece Tek Yumurtada Var çikolata Kisti Ve Küçük.bir Yumurtam Temiz.bu Yüzden Doktor Bana Yumurtlama Günlerine Dikkat Ederek Hamile Kalmaya çalişmami Söyledi.ilk üç Ay Bitince Kisti Kontrol Edecek.yani önümüzdeki Ay.kist Büyümemişse Bir üç Ay Daha Yumurta Takibi Ile Devam Edicez.bana Eğer Bu Kistin Salgiladiği Sivilar Rahmi Ve Tüpleri Kaplamadiysa Bebeğin Olur Dedi.bunuda Bekleyerek Görücez Dedi.ve Ben Bunu 5 Ayri Doktordan Duydum.ve Umut Olduğuna Inaniyorum.5 Ayri Doktor Neden Ayni şeyi Söylesin Yoksa.hepside önce Deneyelim Tek Yumurtayla Yapabilirsin Dediler.zor Oluyor Ağri Sizi Fazla Ama Olursa Sonuç Güzel Olacak.

Birde.ağlamak üzülmek Stres Hormonlara Zarar Veriyor.üzülmek Yerine Umutla Yaklaşmalisin Bu Olaya.bundan Daha Kötü Durumda Olan Kişiler Var.bugün Okudum Sitesi.bizim Yine Bir şansimiz Var.

yani benim 8 ay once sadece soldaydi. burada bir dr.a gittim o da sadece eski sonogramima bakti ve yaza kadar daha dene dedi olmazsa tup bebek, hem ameliyat falan ugrasmazsin dedi. yani beni malesef o psikolojiye soktu. sodalemon mesela ameliyat sonrasi hamile kalmis, dr.larda bir garip bazen. kafam karisiyor dvmli. simdi sigorta bekliyorum, ondan sonra amerikali bir dr. bulup gidicem bakalim onlar nasil yaklasiyor bu olaya. en azindan tup bebek falan oncesinde rahim filmi cektiriyim, ya da yumurta takibi, ya da ne gerekiyorsa..pat diye tupbebek yaptirma fikri artik soguk geliyor bana da.
bu arada tesekkurler umit oldunuza.s. nihayetinde kavusuruz ins.

evet okudum simdi o siteyi. dr.lar farkli davraniyor ya da farkli tedavi oneriyorlar. saniim bu kistin boyutuyla falan da ilgili. ama ameliyatsizda tup bebek deneniyor anladigim kadariyla cunku kist etkilemez mi dedigimde kistle alakasinin olmadigini soyledi dr. tabi birkac dr.a daha sormak lazim

Ben Bu Kistimi öğrendikden Sonra çok Araştirdim Ama Senin Anlattiğin Gibi Bir Yazi Okumadim.bence şimdi Strese Girmeden Denemelisin O Verdiğim Sitede Tüm Ayrintilar Var.oradan Oku Araştir Ve Yönlendir Kendini.üzülmekle çözülmüyor.hatta Aksi Etkisi Oluyor.yumurtlama Günlerine özellikle Dikkat Et.yardimci Olabileceğim Sorun Olursa Sorabilirsin.ben Dört Ayda O Kadar çok Okudum Ki.ilk Zaman çok çok üzüldüm.ama Bak Sodalemona Ameliyat Olup Normal Yolla Hamile Kalmiş.satiye Var O Ameliyatsiz Hamile Kalmiş.onlarda Benim Umudumu Güçlendirdi.darisi Başimiza Diyorum.:):):):):)

4 aydir cocuk dusnuyorsun o zaman.ben 8 aydir dusunuyorum iste.. sen ne zamana kadar beklemeyi dusunuyorsun?

Son düzenleme:
Merhaba kızlar,

Bende de çikolata kisti var ve gittiğim 2 dr.'da bunu bir engel olarak görmedi açıkçası. Bizde 6 aydır deniyoruz kocamla birlikte. Henüz bir sonuç alamadık ama hiç karamsar düşünmedim bunca zaman.

Ayrıca benim dr'umda yumurta takibi, ovulasyon testi ya da başka şeyler söylemedi, önermedi. Dr'ların hepsinin söylediği regl olduğun günden sonra 11,13,xxx günlerde eşinle birlikte ol. Onlara göre bu kadar kolay ve basit olay sırnaşık şey

Silgicim, sen kendini bu kadar üzme ve sıkma. Herkesden duyduğum stres bu işin en büyük engeli. Bende aylardır ovulasyon testleri, vücut ısı ölçümleri, takip çizelgeleri yapıp duruyordum, tüm bunlar insanı stres yapıyor ve yoruyor.

Bu ay hepsini bıraktım. Birde böyle deneyelim dedim, diğer aylara göre daha rahat bir ay geçirdiğim kesin.
:enbuyukkk:

Silgi Sen Ne Kadar Karamsar Ne Kadar Olumsuz Sun Kaç Kez Söyledim Sana Ama Değişmiyorsun.yaşdan Bahsediyorsun Silgi.ben 35 Yaşindayim.bunu Ben Bile Bazen Düşünüyorum Ama Büyütmüyorum Kafamda Ve Sen Daha 28 Yaşindasin Ve Tedavi Için çoçuk Için Geç Kaldim Falan Diyosun.bu Fikirlerle Gidersen Kazanamazsin......ve Ben Sana Herşeyi Anlattim Söyledim Ama Anlamak Mi Istemiyorsun....kabuğunu Kir Artik çik O Kabusun Içinden Bu Karamsarlikla Olmaz Bebeğin. Olumlu Olmalisin Ki Hormonlarinda Olumlu Yönde çalişsin N.....

anliyorum gokdenizzz kizmaa :) ya insan bazen cikmazda oluyor iste, sanirim oyle zamanlarda bu siteden teselli ariyorum. inancimi kaybetmedimki ben, sadece insanlar neler yapiyor ogrenmek istiyorum..hem benim karamsarligimin cok sebebi var, ailemi cok ozledim, istanbulu cok ozledim, isimi ozledim...vb daha yazarsam bitmez yani. gec kaldim, cunku onumdeki yillar korkutuyor. ya olmazsa falan gibi dusunceler ama hicbir zaman tam anlamiyla umitsiz olmadim. rabbime hep dua ediyorum, her ay umitleniyorum..hayatim biraz yerine otursa bu biraz daha azalacak..gercekten dedigin gibi kabusun icindeyim sanki, yani bazen boyle oluyor..cok guzel bir ifade bulmussun benim icin..ama kabus olmayack kadar da degersiz buluyorum kendilerini. karmasa yani. bu karmasada kendimi duzeltmek icin psikoloji okumaya basladim, 2. unv olacak, sirf kafam dagilsin, kendime bir faydam olsun diye. hersey guzel olacak insallah..tabiiki inancim var buna, ama amalarimda bir yerden kemiriyor.. sen hep umutluysan ne guzel, insaalllaaah bende oyle olurum, senin gibi her daim umutlu ve bunu inan cok istiyorum..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…