Cikolata Kisti olanlar

Merhaba kızlar,

Bende de çikolata kisti var ve gittiğim 2 dr.'da bunu bir engel olarak görmedi açıkçası. Bizde 6 aydır deniyoruz kocamla birlikte. Henüz bir sonuç alamadık ama hiç karamsar düşünmedim bunca zaman.

Ayrıca benim dr'umda yumurta takibi, ovulasyon testi ya da başka şeyler söylemedi, önermedi. Dr'ların hepsinin söylediği regl olduğun günden sonra 11,13,xxx günlerde eşinle birlikte ol. Onlara göre bu kadar kolay ve basit olay sırnaşık şey

Silgicim, sen kendini bu kadar üzme ve sıkma. Herkesden duyduğum stres bu işin en büyük engeli. Bende aylardır ovulasyon testleri, vücut ısı ölçümleri, takip çizelgeleri yapıp duruyordum, tüm bunlar insanı stres yapıyor ve yoruyor.

Bu ay hepsini bıraktım. Birde böyle deneyelim dedim, diğer aylara göre daha rahat bir ay geçirdiğim kesin.
:enbuyukkk:

dogru diyorsun dr.lara gore basit ve bir o kadar da karmasik, ne sorsam o da bir yontem dogru diyorlar..:1rolleyes:
su ovaluasyon falan zimbirtilarini birazda ben deniyimm sonra birakirim, icimde kalmasin..:sm_cool:

dogru diyorsun dr.lara gore basit ve bir o kadar da karmasik, ne sorsam o da bir yontem dogru diyorlar..:1rolleyes:
su ovaluasyon falan zimbirtilarini birazda ben deniyimm sonra birakirim, icimde kalmasin..:sm_cool:

Bencede dene, böylece vücudunu tanırsın. Ne zaman yumurtladığını öğrenirsin, bana o anlamda çok yararı oldu. Test yapmak biraz stresli tabi, ilk ay çift çizgiyi görecekmiyim, acaba yumurtluyormuyum diye kasıyor insan:) :enbuyukkk:

Bende Ailemen Doğduğum Yerden Memleketimden Arkadaşlarim Sevdiğim Insanlardan Ve Sevdiğim Yerlerden Uzakdayim.ama şartlar Böyleyse Kabul Etmek Gerekiyor.ekimde Bir Yeğenim Oldu Burnumda Tütüyor.kameradan Gördüm.nasilda Benziyor Halasina.ama Hayat Işta Hayat Hayat Zorluklara Gögüs Germek Gerekiyor.herkesin Birçok Derdi Var.hepimiz Vaz Geçersek Kimsenin Yüzü Gülmezdi.

arkadaşlar merhaba
ben de 15 gun one öğrendim..doktorum 3 ay bekleyelim doğal yollarla hamile kalmayı sonra laparoskopi ile onu temizler hiç beklemeden bebek çalışmalarına tekrar başlayabilrisn dedi,hiç umutsuz konuşmadı ama ben ne zaman bu internetten araştırmaya başladım moralim bozuldu..yine de aklıma kötü şeyler getirmemeye çalışıyorum..offffff adına hiç yakışıyor mu bu kistin yaptıkları bize :)))

gokdeniz kirilmadim, herhangi bir sorun yok...hepimiz burada birseyler ogreniyoruz ya da paylasiyoruz, insallah bebeklerimizde gelir..hepsi bu kadar..

arkadaşlar merhaba
ben de 15 gun one öğrendim..doktorum 3 ay bekleyelim doğal yollarla hamile kalmayı sonra laparoskopi ile onu temizler hiç beklemeden bebek çalışmalarına tekrar başlayabilrisn dedi,hiç umutsuz konuşmadı ama ben ne zaman bu internetten araştırmaya başladım moralim bozuldu..yine de aklıma kötü şeyler getirmemeye çalışıyorum..offffff adına hiç yakışıyor mu bu kistin yaptıkları bize :)))

bana da ilk dr.um 'sakin internetten falan arastirma, oralarda en kotu ornekler gorur moralini bozarsin' demisti. ama insan yasi ne olursa olsun aman yapma etme denilen yasaklari cazip buluyor ve yasak bolgelere girmeye devam ediyor, dolayisiyla ben de boyle davrandim :) bana 6 ay bekle demisti, 3 ay kisa degil mi? gerci bu gidisle ben de ameliyat yolunda ilerliyorum..gecmis olsun bu arada.

Merhaba Silgi Merhaba Emeliko ; Ben Tam Beş Ayri Doktora Gittim Bende Yaş Durumuda Olduğu Için çok öenmsedim Bu Konuyu.%40 Hamile Kalma şansi Olduğu Için Hepside 3 Yada 6 Ay Denemeyi öneriyorlar.ameliyat Olmak Istemezsende 1 Yil Tabi Bu Kistin Büyüklüğüne Göre Değişiyor.bu Koşullar Kist Küçükse Geçerli.zaten Büyükse Hemen Ameliyat Diyorlar.çünkü Büyüdükçe Yapişiklar çoğalip Hamile Kalma Olasiliğini Azaltiyor.

ben dun bir dr.a gittim, lap olmadan kimse sana endometriosis oldugunu soyleyemez dedi. gerci buradakiler cok temkinli, ona yordum. muhtemelen sizede ilk bakista cikolata kisti dediler. ultrason, bir suru kan testi istediler bakalim sonuc ne olacak.

Oncelikle herkese merhabalar.
Ben her adet donemim yaklastiginda bu sitedeki hamilelik belirtilerini okuyarak kendime uyarlamaya calisan ve adet olunca belkide benimle ayni problemi yasayan cogu kisi gibi oturup aglayan biriyim. Biliyorum aglamak beni anne yapmaz ya da hastaligima care olmaz ama iste.. ve bu istelerle mutsuzlastirdigim esim..8 ay once cikolata kisti oldugumu ukala bir doktorun suratindan ve o suratin alt kisminda bulunan ve ukalaca gulumseyen dudaklarindan dokulen pat diye cikmis sozlerden ogrendim ve aglayarak odasindan ciktim..O gunden beri her ay duzenli olarak agliyorum, yok bu ay aglamamaliyim diye karar aliyorum ama bu defa da karin agrim ve bebeksizlik ikilemi birlesince ha birde buna gurbet psikolojisi eklenince sonuc cok vahim oluyor. Herneyseki evde yalniz oluyorum ve kimse beni o halde gormuyor..Esim sagolsun benden daha serin kanli ve cocugumuzun olacagina cok inaniyor, keza annemde oyle ama sorun su ki ben normal yollarla bunun olacagina artik inanmiyorum. 2. Gittigim dr. olumsuz birsey soylemedi, sevgili cikolata kistimde ufakmis ve tek yumurtaliktaymis ama ne biliyim iste ruh halimden midir, sabirsizligimdan midir bir turlu iyi olamiyorum. Internette cok arastirdim ve bu endometriosis denilen seyin infertilite ile cok hasir nesir oldugunu gordum, dusunun artik...Umut ariyorum arkadaslar, burada dr. a da gidemiyorum, su Amerika denilen ulke bu sebepten dolayi cehennemim oldu. Burada saglik cok pahali, bir dr. muayenesi en ucuz 250 dolar,testler ates pahasi..yani yumurtlama takibi, yok clomen falan yok yok boyle lukslerim yok burada. TR ye donup tup bebege umut bagladim artik, burada o da cok pahali,20 bin dolardan basliyor. Kafa yiyorum yani...Bebegimin olmasini cok istiyorum ve su an sadece Allah'tan istiyorum.. Biliyorimki O ol derse olur..Tek tesellim yine Rabbim..8 ay oldu 8..Adetime yine 5 gun var ve artik umutlanmak istemiyorum, cunku sonu yikim biliyorum..Zaten karnimda agrimaya basladi, midem bulanmiyor, basim donmuyor, goguslerde bir farklilik yok.. Yani yine ayni ben.. Insan umit ettigi muddetce yasar teorisine inanmak istiyorum..Umut ariyorum...Var midir cikolata kisti olupta cocuguna kavusan buralarda merak ediyorum, yoksa ben bastan kaybedenlerden miyim? Bana dua edin olur mu..? Tesekkur ediyorum..

canım çok geçmiş olsun.bendede çikolata kisti var ama ben hamile kalabildim ve oğlum 14 aylık.bana da doktor hamile kalma şansın çok düşük demişti.bunu amelliyatla almalız dedi hemde 7 cm idi.ben başka bi doktora daha gitmeye karar verdim oda kötü kötü yorumlar yaptı yok kanser olma ihtimali var bu kistin hemen amelliyat dedi.ben başka bi doktora daha gittim oda tahlillerimi inceledi baktı etti.gebe kalabilirsin dedi ama zor olabilir dedi.kanser saçmalığınıda kim uydurmuş yok böle bişi dedi.ben o ay hamile kaldım.bebeğin kontrolleri için hangi doktora gitsen mucize dediler.çikolata kistin var ve gebesin diye çok şaşırdılar.çok nadir olsada kalınabiliyor hamile.umudunu yitirme eminim seninde bir bebeğin olacak.

ben dun bir dr.a gittim, lap olmadan kimse sana endometriosis oldugunu soyleyemez dedi. gerci buradakiler cok temkinli, ona yordum. muhtemelen sizede ilk bakista cikolata kisti dediler. ultrason, bir suru kan testi istediler bakalim sonuc ne olacak.

canım eğer tecrübeli bir hekimse ultrasonla inceledikten sonra şüphelenir ve gerekli testi verir ban testi verdi doktorum ve değerlerim çok yüksek çıktı bunun neticesinde teşhisi kesin olarak koydu ve laparoskobi önerdi...

Gizem Merhaba Harika Ya Harika.bu Kistle Ameliyatsiz Hamile Kalan Biri çikti Ya.içimde Bir Umut Daha Uyandi.sodalemon Var O Laproskopiden Sonra Hamile Kalmiş.ooofff çok Rahatim Artik.ameliyat Olsamda Bebeğim Olabilir Olmasamda Olabilir.yani En Azindan Sizin Varliğiniz Umut Verici.

Canim Bana Doktorum Amelliyat Olmadan önerdi Bebeği. Amelliyattan Sonta Iyice Zorlaşir Dedi.
Yapişiklik Mi Ne Oluyormuş.
O Yüzden Zor Oluyormuş.
çok çaliş Amelliyat Olmadan Hamiş Kal Inşallah.
Benim Kist Doğumdan Sonra Küçüldü 7 Cm Idi şimdi 3 Cm Oldu.

sodalemn bende CA-125 denen test yuksek cikmisti. su an tum testler yenileniyor bakalim o sonuclar ne olacak. ama ben de endo oldugunu dusunuyorum, 2 turk dr. ayni seyi soyledi sonucta..ama insallah degildir diye dusunmekte hos tabii ki :)
gizem sen kac ay sonra hamile kalabildin? bana da israrla hepsi hamile kal dedi, olmaz falan kimse demedi ama net.ten okudukca kotu bir kist oldugunu anladim, moral bozan o. bana hic biri tedavi vermedi, sadece hamile kal dedi ama olmuyor gecen yil nisandan beri. hayirlisi olsun, artik biraz daha umutlu olmaya calisiyorum.

sodalemn bende CA-125 denen test yuksek cikmisti. su an tum testler yenileniyor bakalim o sonuclar ne olacak. ama ben de endo oldugunu dusunuyorum, 2 turk dr. ayni seyi soyledi sonucta..ama insallah degildir diye dusunmekte hos tabii ki :)
gizem sen kac ay sonra hamile kalabildin? bana da israrla hepsi hamile kal dedi, olmaz falan kimse demedi ama net.ten okudukca kotu bir kist oldugunu anladim, moral bozan o. bana hic biri tedavi vermedi, sadece hamile kal dedi ama olmuyor gecen yil nisandan beri. hayirlisi olsun, artik biraz daha umutlu olmaya calisiyorum.

canım benimde testlerim yüksek çıkmıştı özellikle ca-125
ben hemen kaldım.hemen oldu benim.
2 ay uğraştık ama.özellikle yumurtlama dönemlerinde girin ilişkiye.

Oncelikle herkese merhabalar.
Ben her adet donemim yaklastiginda bu sitedeki hamilelik belirtilerini okuyarak kendime uyarlamaya calisan ve adet olunca belkide benimle ayni problemi yasayan cogu kisi gibi oturup aglayan biriyim. Biliyorum aglamak beni anne yapmaz ya da hastaligima care olmaz ama iste.. ve bu istelerle mutsuzlastirdigim esim..8 ay once cikolata kisti oldugumu ukala bir doktorun suratindan ve o suratin alt kisminda bulunan ve ukalaca gulumseyen dudaklarindan dokulen pat diye cikmis sozlerden ogrendim ve aglayarak odasindan ciktim..O gunden beri her ay duzenli olarak agliyorum, yok bu ay aglamamaliyim diye karar aliyorum ama bu defa da karin agrim ve bebeksizlik ikilemi birlesince ha birde buna gurbet psikolojisi eklenince sonuc cok vahim oluyor. Herneyseki evde yalniz oluyorum ve kimse beni o halde gormuyor..Esim sagolsun benden daha serin kanli ve cocugumuzun olacagina cok inaniyor, keza annemde oyle ama sorun su ki ben normal yollarla bunun olacagina artik inanmiyorum. 2. Gittigim dr. olumsuz birsey soylemedi, sevgili cikolata kistimde ufakmis ve tek yumurtaliktaymis ama ne biliyim iste ruh halimden midir, sabirsizligimdan midir bir turlu iyi olamiyorum. Internette cok arastirdim ve bu endometriosis denilen seyin infertilite ile cok hasir nesir oldugunu gordum, dusunun artik...Umut ariyorum arkadaslar, burada dr. a da gidemiyorum, su Amerika denilen ulke bu sebepten dolayi cehennemim oldu. Burada saglik cok pahali, bir dr. muayenesi en ucuz 250 dolar,testler ates pahasi..yani yumurtlama takibi, yok clomen falan yok yok boyle lukslerim yok burada. TR ye donup tup bebege umut bagladim artik, burada o da cok pahali,20 bin dolardan basliyor. Kafa yiyorum yani...Bebegimin olmasini cok istiyorum ve su an sadece Allah'tan istiyorum.. Biliyorimki O ol derse olur..Tek tesellim yine Rabbim..8 ay oldu 8..Adetime yine 5 gun var ve artik umutlanmak istemiyorum, cunku sonu yikim biliyorum..Zaten karnimda agrimaya basladi, midem bulanmiyor, basim donmuyor, goguslerde bir farklilik yok.. Yani yine ayni ben.. Insan umit ettigi muddetce yasar teorisine inanmak istiyorum..Umut ariyorum...Var midir cikolata kisti olupta cocuguna kavusan buralarda merak ediyorum, yoksa ben bastan kaybedenlerden miyim? Bana dua edin olur mu..? Tesekkur ediyorum..
canım arkadaşım,gurbette olmak çok zor ki ; bide sen çok daha uzaklardasın. arkadaşım, bnin komşumun kızında çikolata kısti vardı, dr.lar anne olmasının çok güç olduğunu söylemişti, ama o yılmadı. devamlı dr. değiştirdi.ameliyat oldu yaklaşık bu süre hatırladığım kadarıyla 2 seneydi. şimdi o bi anne... hemde kendiliğinden hamiş oldu. dr.lar buna şaştı. ve bende şaştım.banada dr. lar hamiş olamazsın diyo bende çok ümiysizim... allah hepimizin yardımcısı olsun sen daha şanslısın... içimden bi ses allah bu sene yüzüne gülecek diyor.. hadi hayırlısı....:a015:

hurrem insallah, her isteyenin bebegi olur. boyle ornekler var ve bunlarin olmasi rahatlatiyor gercekten. bu arada icindeki ses cok guzell, tesekkurler :)
gizem sen cok sansliymissin, umarim biz de ayni sekilde hamile kaliriz..yumurtlama gunlerinde girdigimizi saniyorum ama hep tahmin, kesin birsey yok. adetin 20. gunu falan birakiyoruz zaten, yumurtlama olmaz diye artik. zaten yanlis bilmiyorsam sperm birkac gun iceride kaliyormus, yumurtlama da 2 gun etkili diye biliyorum. gerci kist onlarin yapisini da bozuyor olabilir, tupleri kapamis olabilir, hersey olabilir yani..insallah bu ''hersey'' dediklerim gerceklesmiyordur. bazen cok sabirsiz oluyor insan, aklina geldikce hemen olsa keske diyor ama sabri ogreniyorum ve ogreniyoruz boyle galiba...

Gizem Merhaba Doktor Banada önce Bebek Dedi.üç Ay Deniycez Tekrar Bir Muayene Olucam Kistin Durumuna Göre Bir üç Ay Daha Yada Ameliyat Dedi.şubatta Gidiyorum Doktora.sen çok şansliymişsin :):):):):):)

canım merhaba.senin kist kaç santimdi?
benim 7 cm idi.
hamile kalırsan bu kist geriliyor.
benim doğumdan sonra 3 cm olmuştu.
umarım amelliyat olmadan hamile kalırsın.
çok çalışın.

X