Çikolata kisti ameliyatı

canssuevrnsel

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2022
26
6
24
Merhabalar. Yaklaşık 2 senedir çektiğim bir çile bu. 22 yaşında bekarım sağ yumurtalığımda 8 cm çikolata kisti var ve ameliyat olacağım. Ameliyat sonrası beni neler bekliyor ve ameliyatta sonda ya da drenaj gibi aletler takılıyor mu bilen birisi beni bilgilendirebilir mi?

Merhaba
Geçen sene 7 cm çikolata kistim vardı yazz 24 kullandım tamamen geçti su an tekrarladı ama 4 cm kadar ve doktor asla aml önermedi yaşım 34 ve hamile kalmayı düşünüyorum su anda.bu sürekli tekrarlayan bir şey ve aml yumurta rezervini düşürüyor baska doktora da bir gitseniz mi acaba?inş ikimiz de şifa buluruz çok geçmiş olsun

Zaten benim doktorum da direk ameliyat demedi. 6 ay boyunca visanne denilen ilacı kullandım. Kistim 7 cm den 4.5 cm e düştü baya sevindik ta ki en son kontrolüme gidene kadar kistim geri 8 cm e çıkmış ve artık ilacın da fayda etmediğini söyledi mecbur ameliyat dedi. Doktorum da ameliyat için çok tedirgin araştırma hastanesinde olucam kurul toplanıp karar vericekmiş hastaneden haber bekliyorum bende ama günlerdir ağrılar sancılar çekiyorum inşallah ikimizde kurtuluruz bu iletten

Merhaba bende bir sene önce çikolata kisti ameliyatı oldum. Kısım 5 cm di. Ama uzun süreli bir kistti. Ağrılar sancılar.. yapışıklık yapmış rahime. Velhasıl kapalı ameliyat oldum. Konya da Osman balcı diye bir doktor var. Kapalıydı ertesi gün yürüyerek arabaya bindim. Bir iki hafta içinde normale döndüm. Gaz sıkışması vs oldu. Tabi nihayetinde ameliyat toparlanma tam anlamıyla bir süre alıyor. Ama kapali olması kolay kıldı sureci

Çok çok geçmiş olsun. Ağrı falan çok oldu mu ve ameliyatt sonrası sonda ya da drenaj gibi aletler takıldı mı ? Ameliyat öncesi bilgilenmek istiyorum bende çünkü bilip gittiğimde ameliyata daha rahat oluyorum

Açıkçası kapalı olduğu için aşırı bir ağrı çekmedim. Sondayi uyuttuktan sonra takın dedim. Ameliyattan sonra çıkartıyorlar o zaman da ağrı hissetmedim. Biraz nazlı biriyim ağrı eşiğim düşük . Sadece ameliyattan sonra uyanırken ağrım oldu. Gerisi çorap söküğü gibi geldi. Hatta dikislerimi kendim aldım bir süre geçince. Drenaj ne bilmiyorum. Ameliyat sonrası kanamam oldu bir hafta. Gazlı yiyecek tuketmemeye dikkat ettin. Büyük tuvalete giderken gaz sancım oldu bir süre ama aşırı kötü bir durum yaşamadım

Anladıım çok teşekkür ederim içimi rahatlattınız

Ben 5 senedir tedavi görüyorum şu an 26 yaşındayım ve özel hastane doktorları hariç hiçbir doktor ameliyat onermedi bana iyice bi araştır öyle karar ver derim daha yeni çam ve sakura şehir hastanesine gittim ameliyatta yumurtalığın bir kısmınin alınma ihtimali olduğu için ameliyat olmaman gerekir dedi capaya gittim yine aynı şeyi söylediler ben de visanne kullanıyorum ara verince tekrar büyüdü ama şu an 2 senedir aralıksız kullanıyorum

Öncelikle geçmiş olsun. Ameliyat olmak benim de en son ki çaremdi fakat ciddi derecede ağrı yapıyor. Tekirdağ araştırma hastanesine gidiyor profesöre. İlk gittiğimde ameliyat olmaz dedi ilaç verdi ama ilaca rağmen büyüdü 8 cm oldu son çare artık ameliyat yapıp öyle baskılamak dedi. Ağrılarımından kurtulmak için artık ameliyatta gözüme gelmiyor. Hakkımızda hayırlısı olur inşallah

Benim de ağrılarım inanılmaz arttı son 1 sene de ben de artık ameliyat olmam lazım diye gittim doktora yine giremedim o topun altına doktorum daha kuvvetli bir ağrı kesici verdi ve içmekten korkma ağrıyı çekme dedi Allah yardımcın olsun senin de inşallah çok güzel geçer ameliyatin

İnşallah çok teşekkür ederim. Ben artık ağrı kesici içmekten midemin ağrıdı dönemlerdeyim. Bende hiç ameliyat olmak istemiyordum çünkü 22 yaşındayım bekarım yumurtalıklarım zarar görücek ama artık her şeyi göze aldım allah kimseye göstermesin bu durumu

Ek olarak; ağrısı kesici almaktan vücudum tepkime gösterdi alerji oldum ve anafilaktik şok geçirdim yüzüm dudağım boğazım şişti kalbim duruyordu acilde zamanında müdahale adrenalin yapılarak hayatta kaldım. Hayatımda geçirdiğim en zor gündü. Şimdi ağrı kesici içemiyorum yasak ve ağrılarım var ameliyat günümü bekliyorum allah kimseye bu durumu yaşatmasın

Merhaba benim de 2 yumurtalığımda çikolata kistim vardı doktor ameliyat önerdi çünkü normal yolla hamile kalamadım birde regl ağrılarım çok fazla oluyor du. Ameliyat 2 saat sürdü ve kapalı yapıldı araştırma hastanesinde yaptırdım. Çıkınca biraz ağrım vardı tabi drenaj ve sonda takılıydı gaz sancısı biraz zorluyor ondada bol bol yürüyüş yapman gerek 3.günü hepsini çıkardılar gaz da çıktığı için ağrılar azaldı hiç korkma sağlığın için şuan 3.regli mi göreceğim her ay ağrı daha da azalıyor. Soracağın sorular varsa yardımcı olurum

Çok geçmişşş olsuun. Şuan içimi biraz daha rahatlattın çünkü bende bu hafta ameliyat olacağım hep korkuyla bekliyordum. İnşallah bende güzel bir şekilde ameliyatımı olur kurtulurum bu ağrılardan. Sonda kısmı canımı çok sıktııı

Merhaba canım ben de senin gibi endometriozis ameliyatı oldum öncelikle çok geçmiş olsun zor bir durum. Ameliyat olmadan önce hangi ilaçları kullandın öncelikle ameliyat son seçeneğin olsun ve çok iyi bir doktora ol olman gerekiyosa da yumurtaların korunması çok önemli çünkü ben jinekolog onkoloğa olmuştum onlar çok daha iyiler endometriozis ameliyatında. Ameliyat sırasında benim bağırsaklarımdan mesanemden falan da çıkarıldı odaklar. Kapalı ameliyat oldum ilk 3 4 gün ağrılıydı ama sonra yavaş yavaş topladım kendimi. Ameliyat sırasında sonda taktılar ama aynı gün akşam taburcu olurken çıkardılar idrarımı zor ve az da olsa yapsam yapabildim. Ben iyi ki ameliyat olmuşum diyenlerdenim ameliyat sonrası tekrar kistim oluştu ama ilaçla küçüldü 2 3 kez. Ameliyat öncesi yaşadığım ağrı sızı ameliyattan sonra gerçekten çok azaldı. Ameliyattan sonra 6.ay amh bakılacak dediler sonuç çok kötü çıktı o beni baya üzdü ama sonra vitamin falan içtim toparlandı su an da doğal yoldan hamileyim. Çok zor bir süreç farkındayım ameliyat olduğumda ben de bekardım istersen yumurta toplama yaptır ben yaptırmamıştım doktor olarak da istanbuldaysan İlker Kahramanoğlu gerçekten öneririm en azından görüş almak için bile gidebilirsin

Çok geçmiş olsun. Ben ameliyattan önce yaklaşık 1 sene visanne denilen ilacı kullandım. 2 tane kistim vardı bi tanesi kayboldu diğerde 4 cm e düştü baya sevindik. Sonra rutin kontrolüme gittiğimde 8 cm e çıkmış baya üzüldüm. Tekirdağ eğitim araştırma hastanesinde profesör doktor çetin çama muayene oluyorum. İlaçlar da artık etki etmeyince ameliyat son çare oldu. Doktorum gerçekten çok iyi normal de ameliyatlara girmeyen öğrencilere eğitim veren birisi ama ben bekar olduğum için yumurtalıklarım en az zarar alması için kendisi giricek ameliyatıma. İnşallah bende kurtulurum bu illetten ve tekrarlamaz. Yumurtalıklarım zarar alıcak biliyorum onu da kabullendim. İleride hamile kalma konusunda da allah büyük diyorum.

Ben kaldım canım benim her iki yumurtalıkta da vardı solda 10 cm sağda da 4 cm. Sol yumurtalığımı tamamen almayı zaten hiç yumurtam kalmadığını söylediler ama sonradan öğrendim ki kalmış yumurta bazı aylar soldan da yumurtlama gördüm

Bu da allahın hikmeti işte. Sağlığımız yerinde olsun gerisi de artık nasip kısmet :)

Merhaba visanne ilacını doktor bana da verdi fakat yan etkilerine bakıyorum açıkcası kullanmaya çok korkuyorum siz kullanırken neler yaşadınız yani yan etkileri size neler oldu

Merhaba visanne ilacını doktor bana da verdi fakat yan etkilerine bakıyorum açıkcası kullanmaya çok korkuyorum siz kullanırken neler yaşadınız yani yan etkileri size neler oldu
Ben o yazan tüm yan etkilerini yaşadım resmen psikolojim bozulmuştu ama zamanla ilaca alışıyorsun yan etkileri geçiyor ya da sen yan etkilerine alışıyorsun normalmiş gibi geliyor. Her zaman sinirli depresif hep uyku modu durduk yere ağlamalar…

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…