Çikolata kisti ameliyatı

Çok geçmişşş olsuun. Şuan içimi biraz daha rahatlattın çünkü bende bu hafta ameliyat olacağım hep korkuyla bekliyordum. İnşallah bende güzel bir şekilde ameliyatımı olur kurtulurum bu ağrılardan. Sonda kısmı canımı çok sıktııı
Teşekkürler senin ameliyatında en kolay şekilde geçer inşallah🤲 Bende sonda dan çok korkuyordum hatta doktora bayılttıktan sonra takar mısınız dedim zaten öyle takılıyor muş☺️ birşey hissetmiyorsun takılırken uyandığında ameliyat sebebi ile biraz ağrın olacak tabi ama ağrı kesici vererek hafifletiyorlar. sonda çıkarkende panik yaptım hiç gerek yokmuş çünkü ondada acı hissetmedim. Bol bol gaz çıkartman gerekecek ağrılardan en etkili kurtulma yöntemi aklına takılan konu olursa yardımcı olurum

Merhaba visanne ilacını doktor bana da verdi fakat yan etkilerine bakıyorum açıkcası kullanmaya çok korkuyorum siz kullanırken neler yaşadınız yani yan etkileri size neler oldu
Bi halsizlik depresif bi halim var ama bunu yapan ilaç mi yoksa kistin kendisi mi bilemiyorum. Bazı doktorların yazılarında bunlara kistin sebep olduğunu da okumuştum.

Bi halsizlik depresif bi halim var ama bunu yapan ilaç mi yoksa kistin kendisi mi bilemiyorum. Bazı doktorların yazılarında bunlara kistin sebep olduğunu da okumuştum.
Ben bizzat ilacı kullanarak deneyimledim. İlaç ilk zamanlar bende bu yan etkiler yapınca ben bunu kullanamam dedim bıraktım. Ama sonra doktorum bırakmamam vücudumun bu ilaca alışacağını söyleyince tekrar kullanmaya başladım. İlacı bırakınca hiç bu yan etkiler olmadı o zaman anladım ki bu ilaç yapıyormuş. Çikolata kisti yorgunluk yapıyor kistim olduğunu bilmeden önce hep kendimi yorgun hissediyordum doktoruma sorunca bu kistin yaptığını söyledi. Mesela bende saç dökülmesi de yoktu ama kistimden saç dökülmelerim başladı hangi ilacı şampuanı da kullansam fayda etmedi.

Kist yapıyo evet yorgunluk halsizlik depresyon hepsi onun yüzünden sağlıklı kişiler de o ilaçları kullansa onlarda da oluyo bu etkiler ama bence visannenın en büyük yan etkisi baş ağrısıydı benim her gün başım ağrıyodu

Kist yapıyo evet yorgunluk halsizlik depresyon hepsi onun yüzünden sağlıklı kişiler de o ilaçları kullansa onlarda da oluyo bu etkiler ama bence visannenın en büyük yan etkisi baş ağrısıydı benim her gün başım ağrıyodu
Gerçekten çok kötü ilaç ya ve benim doktorum yan etkilerini söylemedi hepsini ben araştırarak öğrendim. Bende de en çok yan etki olarak çok sinirliydim ve depresiftim hiçbir şeyden keyif almıyordum 2 aydır bıraktım çok iyi hissediyorum kendimi

Gerçekten çok kötü ilaç ya ve benim doktorum yan etkilerini söylemedi hepsini ben araştırarak öğrendim. Bende de en çok yan etki olarak çok sinirliydim ve depresiftim hiçbir şeyden keyif almıyordum 2 aydır bıraktım çok iyi hissediyorum kendimi
Bende ameliyat öncesi hiçbir işe yaramadı ama ameliyat sonrası bir kere daha kistim 8 cm oldu onu ameliyat olmaktan kurtardı. Fayda ettiğini görünce etkisine katlanmak daha kolay

Merhabalar. Yaklaşık 2 senedir çektiğim bir çile bu. 22 yaşında bekarım sağ yumurtalığımda 8 cm çikolata kisti var ve ameliyat olacağım. Ameliyat sonrası beni neler bekliyor ve ameliyatta sonda ya da drenaj gibi aletler takılıyor mu bilen birisi beni bilgilendirebilir mi?
Merhaba kızlarrr. Yaklaşık 3 gün önce ameliyatımı oldum. Beklediğimden daha az ağrılı geçti. Kistim patlamamış ama içindeki pis kan sızmaya başlamış karnımın içine. Hepsini temizlemişler. Sonda ve dren takılmıştı ameliyattan uyandığımda. Taburcu olacağım gün çıkarıldı. Şuan her şey yolunda her gün dikişlerime pansuman yapıyorum öyle çok bi ağrısı yok ama hep uzanmam gerekiyor. Gün geçtikçe gelişmeleri buraya yazarım

Merhaba kızlarrr. Yaklaşık 3 gün önce ameliyatımı oldum. Beklediğimden daha az ağrılı geçti. Kistim patlamamış ama içindeki pis kan sızmaya başlamış karnımın içine. Hepsini temizlemişler. Sonda ve dren takılmıştı ameliyattan uyandığımda. Taburcu olacağım gün çıkarıldı. Şuan her şey yolunda her gün dikişlerime pansuman yapıyorum öyle çok bi ağrısı yok ama hep uzanmam gerekiyor. Gün geçtikçe gelişmeleri buraya yazarım
Merhaba bende 24 yaşındayım yeni evlendim 4.ayındayım evlendikten 1 ay sonra kasıklarımda fazla bir ağrıyla hastaneye gittim çikolata kistin var dediler 2 tarafımdada halbuki önceden gittiğimde doktor hiç bir şeyin yok kistin bile yok demişti 2 doktora gittim ikiside farklı tedavi önerdi 2.gittiğim doktor sağ tarafındaki kis yumurtalığını kaplamış dedi orda yumurtan kalmamış dedi sol tarafımda ki biraz daha küçükmüş orda da 7 yumurta saydı çok karışık kaldım ameliyat mı olsam diye düşünüyorum ama daha da zarar görür mü onu bilmiyorum şimdi 3.bir doktor görüşü almak istiyorum 2 doktorda 6 ay içinde gebeliğin olmazsa rahim filmi çekelim dediler yapışıklık yapabiliyormuş siz nasıl oldu da ameliyata karar verdiniz merak ediyorum

Merhaba bende 24 yaşındayım yeni evlendim 4.ayındayım evlendikten 1 ay sonra kasıklarımda fazla bir ağrıyla hastaneye gittim çikolata kistin var dediler 2 tarafımdada halbuki önceden gittiğimde doktor hiç bir şeyin yok kistin bile yok demişti 2 doktora gittim ikiside farklı tedavi önerdi 2.gittiğim doktor sağ tarafındaki kis yumurtalığını kaplamış dedi orda yumurtan kalmamış dedi sol tarafımda ki biraz daha küçükmüş orda da 7 yumurta saydı çok karışık kaldım ameliyat mı olsam diye düşünüyorum ama daha da zarar görür mü onu bilmiyorum şimdi 3.bir doktor görüşü almak istiyorum 2 doktorda 6 ay içinde gebeliğin olmazsa rahim filmi çekelim dediler yapışıklık yapabiliyormuş siz nasıl oldu da ameliyata karar verdiniz merak ediyorum
Ben bekarım benim için karar vermek çok daha zor oldu. Benim de kistim direk yumurtalığımı kaplamış. İlk 6 ay tedavi oldum ilaç tedavisi küçülmedi ve çok şiddetli ağrılarım olduğu içim ameliyattan başka çare kalmadı. Sol yumurtalığımda da 2cmlik kist varmış fakat yumurtalık rezervim düşük olduğu için onu ellememişler. Sizde ilk bi ilaç tedavisi olun biraz takip edilsin süreç siz evlisiniz karar vermek çok daha kolay ama benim için baya zordu

Ben de
Ben bekarım benim için karar vermek çok daha zor oldu. Benim de kistim direk yumurtalığımı kaplamış. İlk 6 ay tedavi oldum ilaç tedavisi küçülmedi ve çok şiddetli ağrılarım olduğu içim ameliyattan başka çare kalmadı. Sol yumurtalığımda da 2cmlik kist varmış fakat yumurtalık rezervim düşük olduğu için onu ellememişler. Sizde ilk bi ilaç tedavisi olun biraz takip edilsin süreç siz evlisiniz karar vermek çok daha kolay ama benim için baya zordu
Ameliyat olduğumda ben de bekardım ve iki yumurtalıkta da büyük kistlerim vardı mecbur ikisini de aldılar ameliyat sonrası 6 ay geçici menopoza soktular beni amh 6 ay sonra bakıldı aşırı düşük çıkınca apar topar evlen hemen tüp bebek yap denildi evlendim ama tüp bebek yapamadan kist tekrar çok büyüdü yine tüp bebek kaldı şimdi doğal yoldan hamileyim 2 yıl sonunda moralini bozma sadece çok iyi bir doktor bul ona ameliyat ol

Ben de
Ameliyat olduğumda ben de bekardım ve iki yumurtalıkta da büyük kistlerim vardı mecbur ikisini de aldılar ameliyat sonrası 6 ay geçici menopoza soktular beni amh 6 ay sonra bakıldı aşırı düşük çıkınca apar topar evlen hemen tüp bebek yap denildi evlendim ama tüp bebek yapamadan kist tekrar çok büyüdü yine tüp bebek kaldı şimdi doğal yoldan hamileyim 2 yıl sonunda moralini bozma sadece çok iyi bir doktor bul ona ameliyat ol
2.gittiğim doktor bu zamana kadar neden hiç bir kadın doğumcuya gözükmesin dedi halbuki gitmiştim ağrılarım olunca gittiğim doktor 1tane bile kistin yok temizsin adetlerin evlenince ağrısı geçer çocuğun olunca zaten çok hissetmezsin dedi eğer o zaman fark etseydi evlenmemiştim ve tedavimi yapabilirlerdi ne diyebilirim hani doktora kötü dualar etsem ne fayda herşey den önce bir insan ama sadece bazıları gerçekten doktor olmaması gerekiyor ve biliyorum ki buda benim imtihanım Allahtan hiç bir zaman ümidimi kesmedim kesmem de ona yaslandım biliyorum ki ben yıkılsam da o yıkılmaz şimdi 3.bir doktora randevu aldım çok iyi dedi arkadaşım bakalım umarım kötü bir sonuç ile karşılaşmam

Ben de
Bana hiç böyle bir şey demediler hatta baskılasın diye ilaç bile vermiyorlardı ben kendim söyledim ilaç verdiler evet iyi bir doktora gitmem lazım ameliyatımı yapan doktor alanında iyi doktor ama ilgili değildi sorularımı paylaşamıyordum şimdi başka doktora gideceğim sizin bu dediklerinizi soracağım çok teşekkürler

Merhaba bende kist ameliyatı olucam açık mı oldunuz kaç cm di kistiniz

Nasıl geçti ameliyat zor mu ? Ameliyattan sonra herhangi bir sıkıntı yaşadınz mı karın içiyle alakalı. Birde tekrar etme riski varmış sizde oldu mu
Ameliyatım doktorları zorlamış çünkü kist sizintı yapmış o kirli pis kan hep karnımın içine sızmış karnımı temizlemekle uğraşmışlar. Ameliyat sonrası bende hem dren hem sonda olduğu için biraz zorlandım yürüyüş yaparken. Otururken kalkarken ve yatarken biraz zorlanıyorsun karnından destek alamadığın için. Bazen karnım çok kötü şişiyordu dışarıdan insanlar bile fark ediyordu. Öyle çok gaz problemim olmadı geldikçe gaz kendiliğinden çıkıyordu zaten. Yatarken bi 10 gün dik yatmwk zorunda kaldım yan yatamıyorsun. Tekrarlama riski varmış doktor öyle söyledi ama ilaç vermediler ilaçlar hormon ilacı sonuçta şuanlık bir ilaç vermediler ama 3 ayda bir kontrole gidiyorum. Bu arada dikişlerim de kendiliğinden eridi gitti

Çok geçmiş olsun. Ben ameliyattan önce yaklaşık 1 sene visanne denilen ilacı kullandım. 2 tane kistim vardı bi tanesi kayboldu diğerde 4 cm e düştü baya sevindik. Sonra rutin kontrolüme gittiğimde 8 cm e çıkmış baya üzüldüm. Tekirdağ eğitim araştırma hastanesinde profesör doktor çetin çama muayene oluyorum. İlaçlar da artık etki etmeyince ameliyat son çare oldu. Doktorum gerçekten çok iyi normal de ameliyatlara girmeyen öğrencilere eğitim veren birisi ama ben bekar olduğum için yumurtalıklarım en az zarar alması için kendisi giricek ameliyatıma. İnşallah bende kurtulurum bu illetten ve tekrarlamaz. Yumurtalıklarım zarar alıcak biliyorum onu da kabullendim. İleride hamile kalma konusunda da allah büyük diyorum.
Merhaba bende visanne kullandım 6ay.su an bıraktım. Acaba ilacı bıraktıktan ne kadar süre sonra adet olacağız?

Ben 5 senedir tedavi görüyorum şu an 26 yaşındayım ve özel hastane doktorları hariç hiçbir doktor ameliyat onermedi bana iyice bi araştır öyle karar ver derim daha yeni çam ve sakura şehir hastanesine gittim ameliyatta yumurtalığın bir kısmınin alınma ihtimali olduğu için ameliyat olmaman gerekir dedi capaya gittim yine aynı şeyi söylediler ben de visanne kullanıyorum ara verince tekrar büyüdü ama şu an 2 senedir aralıksız kullanıyorum
Merhaba bende visanne kullandım 6ay.su an bıraktım. Acaba ilacı bıraktıktan ne kadar süre sonra adet olacağız?

X