Çıkmazdayım.Akıl verin lütfen

yorgunanne12

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2024
7
4
25
Merhaba sevgili anneler.2 aylık kızım var ekim de doğum izni bitiyor işe başlayacağım.Çocuğumu nereye bırakacağımı bilmiyorum.Ailem yurtdışında.Ben memurum kocam özel sektörde çalışıyor.Sizce birikmiş yıllık izinlerimi de kullandıktan sonra en azından 6 ay ücretsiz izine ayrılıp kendim mi bakmalıyım yoksa benim maaşım eşimden yüksek olduğu için o mu işten çıkıp bebek baksın? Çıkmaza girdim…Hayatım mücadele ile geçmiştir.Her zorluğun üstesinden gelmişimdir ama bu en çaresiz olduğum konu oldu.Her gün ağlayıp Keşke doğmadan önce bunları düşünseydim diye kendimi suçluyorum.Herkes Bir erkeğin evde kalması kadının da tek başına aileyi geçindirmesi dengeyi bozar diyor.Bende ikilemdeyim bir yanım hem maaşım daha fazla hemde bir an önce tayin verebilmek için çalış diyor diğer yanımda bebeğinin sana ihtiyacı var kocan bile olsa ne kadar anne gibi bakabilir ki diyor.Sizce?

not:kiracıyız

arkadasim çalışmaya devam etmisti, bebeğe gündüz esi bakmıştı. bir sorun da yasamadılar. maddi olarak ve ileride doğacak sorunlar açısından sizin çalışmanız daha karlıysa siz çalışın. zaten gün içerisinde bile eve gidip gelebilirsiniz. eğer sağduyulu bir ilişkiniz varsa da dengeyi bozacağını sanmam. evde bebek bakmak da dısarıda çalışmaktan daha az bir iş değil

Merhabalar , bakıcı bulamaz mısınız. yıllık izinlerinizi kullanırsınız sonra zaten günlük 2 saat süt izninz olacak. en azından 8-9 aylıkken bakıcı bulsanız daha iyi olmaz mı
kendinizi üzmeyin herkes bu yollardan geçiyor. zor zamanlar ama geçiyor. çalışmayı bırakmayın bence

Çalışan bir annenin en zor durumu . Bende ücretli izinlerimi kullanıp 6 ay daha ücretsiz izin kullanıp biraz daha büyüyünce devam ederim demiştim ama kaynanam son dk vazgeçtiği için işten ayrılmıştım . Sizde memurmuşsunuz gayet güzel işiniz var bırakmak zor olucak. Alternatif olarak inşallah gözünüz kapalı emanet edebileceğiniz biri çıkar . Ama baba olarak düşünemedim açıkçası yapabilir mi diye el kadar bebeğe . Çok küçük bide . Keşke çocuklar 1 yaşına gelmeden böyle anneyi ikilemde bırakmasalar. Gül gibi işiniz de var ama herşey yavrularımız için . İsteyipde alamayınca o daha çok kötü ediyor insanı . Allah kolaylık versin işin içinden çıkarsınız inşallah

Ücretsiz izne çıkabilirsiniz?? Ne demek benim maaşım daha yüksek? 2 katı da değildir. Küçücük bebeği gerçekten bir baba günün 9saat+yol2 saat desek 11 saat tek başına desteksiz nasıl idare edecek? O kadar küçük bir bebek içinde bakıcı aklınızdan dahi geçmesi beni şok etti.
Mecbur kalanlara birşey diyemem fakat şu sadece sırf işimi kaybetmeyeyim biraz daha para mantığında olan anneleri anlamıyorum hayır bu annelik değil bu sadece üremek, sokaktaki kedi köpeğinde yapabildiği şey. O bebek bir kere büyüyor ve ömründe sadece bir süre bu kadar çok anne babaya muhtaç oluyor. Bebeğinizin ilk adımlarını, gün içerisindeki çıkarttığı dünya tatlısı seslerini, gülüşlerini ve daha bunun gibi binlerce anı, özel an hepsi gerçekten kariyerden paradan daha mı önemsiz?Tensel temasın bebek ve ebeveyn ilişkisine katkısına bakatk görebilirsiniz.

Çalışan kariyerli anne mağduru taze bir anneyim ne kadar büyük kötülük yaptığınızın farkında değilsiniz..

Bende memurum , analık izni 13 Ekim'de bitecek benim, onun üzerine yıllık izinlerimi kullanacağım. Sonrasında ihtiyacım olsaydı benim 3.çocuk olduğu için 6 ay yarım gün çalışma hakkım ya da ilk 6 ay 3 saat erken çıkma sonraki 6 ay 1.5 saat erken çıkma hakımız vardı onları kullanırdım. Covid zamanında eşim uzaktan eğitim verdi, ben normal çalıştım, o arada eşim bebeğime bakmıştı, babası sonuçta bakar bence, çalışmak zorundaysanız erken çalışma haklarını kullanırsnz, üzmeyin kendinizi.

Şahsi fikrimi belirtiyorum yeriniz de ben olsam izin alıp çocuğumu büyütürum 2 yaşına kadar. Neden eşin izin alıp baksın ki çocuğa esin mi emzircek adamı tembel alıştırirsin daha çalışmaz günümüz şartların da artık tek kişi maaşı yetmiyor ama yapacak bi şey yok gerekirse esin ek işlere gitsin evin geçim sorunu bence erkekte daha fazla olmalı kadınların maddi gücünün olması tabi ki çok güzel ama erkek bi tık önde düşünmeli bu konuyu

site kapanirsa isinize gelmez 3.5 k mesajiniz var caniniz sikilir her acilan konuya yorum atmissiniz ucretsiz izninizi burada takilmak icin mi harcadiniz bebenizle ilgilenmelisiniz bence bu da benim yorumum fikrim bu sekilde
Valla bi ilginçsin bacım, sataşacak yer arıyorsun da o kişi ben değilim. Başka bir konu bul

Valla bi ilginçsin bacım, sataşacak yer arıyorsun da o kişi ben değilim. Başka bir konu bul
estagfirullah sadece el kadar bebegi olup calismak zorunda olan bir anneyim “bebekler anne kokusuna hasret buyesin” diye keskin bi sekilde yaptiginiz yorumu gorup uzuldum baska anneler de uzulmesin dedim empati onemli

estagfirullah sadece el kadar bebegi olup calismak zorunda olan bir anneyim “bebekler anne kokusuna hasret buyesin” diye keskin bi sekilde yaptiginiz yorumu gorup uzuldum baska anneler de uzulmesin dedim empati onemli
Ben konu sahibine yorum yaptım. Konu sahibi çalışmak zorundayım dememiş. Sizin konunuz olsa başka yorum yapardım. İyi günler

Benim eski eşim isten çıkıp bakmisti ben memurum o da özelde idi. Ama evde kadin gibi iş yapıyorum demeye başladı. İş öyle noktaya geldi ki boşanmanın tohumları atıldı çünkü erkek rolüne ben geçtim o kadın rolüne geçti. En iyisi bakıcı tutmanız. Yok ben bakicam derseniz artık 3e 5e bakmayıp ücretsiz izne çıkın. Deneyimle sabittir

Bende memurum 18 eylülde iznim bitiyor işe başladıktan sonra ilk 6 ay yarım gün çalışacağım şef ve müdürle görüştüm sabah gidip 12 de çıkacağım eşimde özel sektörde sabit akşam vardiyasına geçti 5 te başlayacak mesaisi günde 3 saat bebeğe tek başına bakacak 6 ay böyle götüreceğiz sizede fikir olur belki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…