Çıkmazdayım.Akıl verin lütfen

Yorumunuz bana mı? Cevap yazan arkadaşlara mı? Eğer bana yazmışsanız lütfen daha iyi okuyun yazdıklarımı.Yazdıklarımın hiç bir satırında bakıcı kelimesi geçmemiş.Zaten bakıcıya vermemek için bunalıma girdim.Ki Geçse bile mecbur kalıp veren anneler olabiliyor.Kimseyi kınamayın ve kırıcı yorumunuzu kendinize saklayın lütfen.

bebek küçük ilk dönem için ücretsiz izne ayrılmanız daha iyi
daha kokunuza ihtiyacı olduğu dönemde

Yorumunuz ve teselliniz için teşekkür ederim.Aslında 3 saatlik süt iznim olacak hatta yemek molasına çıkmazsam belki biraz daha fazla…Ama vicdanen bakıcı konusu beni zorluyor. Allah kimseyi bu duruma düşürmesin

Bence biraz daha ücretsiz izine ayrılın ama bu arada bir bakıcı bulun evde sizde olun, yavas yavaş bebeği bakicisiyla bırakın, kamera vs yerleşirin bakiya söyleyin bunu bebekle birbirlerine alisirlar sizde işe dönersiniz.

Eşinizin işten çıkmasıda seçenek ama ilerde problemler olabilir

ben özel sektördeyim eşim memur
oğlumdan dolayı çalışamadım
dün oğlumu kreşe yazdırdım kendisi 30 aylık

buna rağmen çok zor geçiyor onun için

estagfirullah sadece el kadar bebegi olup calismak zorunda olan bir anneyim “bebekler anne kokusuna hasret buyesin” diye keskin bi sekilde yaptiginiz yorumu gorup uzuldum baska anneler de uzulmesin dedim empati onemli
Ne abarttınız ya? Kadın düşünememiş bile biraz buna odaklansak mı? 9 aylık bir süreç belki de öncesinde de buna hazırlık olarak hamile kalmaya çalıştı bi kaç ay diyelim. Gayet de uzunca bir süre karnımızda yaşayan canlının bakımını düşünmek planlamak için.

Ve evet en azından ilk 6 ay sadece anne sütüyle beslenilen o zaman diliminde en azından çok zor bir maddi durum yoksa anneler bence de çalışmamalı. Su bile vermiyor meme veriyoruz. Meme veremesek de meme verme sıklığınca sarılmak kucakta durmak hakları. Aman susalım bebeklerin üzülmesi annelerin üzülmesinden daha önemsiz çünkü.

Bu arada beni de istemezsiniz konu açarsanız sanıyorum. Yazmam merak etmeyin.

Sanırım çoğu kişi yorumda benimde içimden geçen ve vicdanımı rahat ettirecek şeyi söylemiş.Maddi olarak çok zorlanacağım belki ama en
evet bu konuda haklısınız.Kadın eve bakıp erkek evde çocuk bakınca illaki birşeyler bozulur.Benimde tek korkum buydu tecrübenizi paylaştığınız için teşekkür ederim

usenmediniz mi bu kadar sey yazarken ben okumaya usendim

Rica ederim hakkınızda hayırlısı olsun dilerim hersey gönlünüzce olur. ⚘️

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…