Ciddiye alinmayan corona

insallah sag kaliriz..
Yani onlem aliyoruz ama vademiz dolduysa sivrisinek bile bahane..
Bende tiktim cocuklarimi eve, online alisveris yapiyorum kafeler zaten kapali ama bunu dusunerek kafayi mi yiyelim?
Amerika’ya guvenmedigim icin insan asiyi bu kadar cabuk bulup denemelere baslamalarini huzunlu tebessumle karsiliyorum zaten..

Ben gida ambalaji satan bir isletme sahibiyim. 10 gündür akin akin umreden donenler yemegi hediyesi vs icin isletmeme alisverise geliyor. Hicbirinin umrunda degil 14 gun evde kalmalari icin. Bugun biri ile tartistim yeni gelmis umreden. Hediyelik poset aliyor. Size yasak degil mi sokak dedim. Amann nolacak kafasina gelince kavga ettik. Size hakkimi helal etmiyorum bana hastalik bulastitisaniz acisi colugunizdan cocugunuzdan ciksin dedim. Bana senin zaten kafan acik dinsizsin sen dedi gitti.

Bu mesajim dini algilanmasin amacim din muhabbeti yapmak degil kafadaki cehaleti gostermek.alisverisi tamamlasa kart vs odese polise sikayet edecektim ama zaten yasal zorunluluk olmadigi icin bir yaptorimi yokmis. Ha kavga edincede poseti atti gitti zaten baska bi magazaya da bulastirmaya hastalogi.

Tamamen aynı durumdayız ben de fransadayım üstelik senin gibi hamileyim. Az önce eşimle markete gittik. Market arabaları kuyruğı sokağın başından başlıyordu. Ben eve döndüm eşim alabildiğini almış. 1 günde herşey değişiyor. Cuma işten çıkarken pazartesi işe döneceğimizi sanıyorduk. Şimdi kamu özel heryer tatil edildi üstüne karantina geliyor. Kesinlikle salgın hastalık filmlerinin aynıları yaşanıyor. Sokaklarda ambulans sesleri saat başı.. umarım türkiye karantina dan akraba kaçırmak yerine gereken dersi alır. Üstelik şu an başlangıç aşamasındayız dedi Macron. daha duraklama dönemine bile gelmedi virüs. Türkiye dekiler sizde avrupa kadar yayılmadan evinize misafirkabul etmeyin, komşuculuk oynamayın, çok dikkatli olun.

İncecik dememden kasıt hemşire hanım yelekle bile tartmiyor gecenki kontrolde unutup yelekle tartti diye 200 Gr eksik yazdı.
Bende hemsirenin kiyafet icin 250 gram cikmasina sasirirdim :)
Ama bi banyo lifi 30 gram öyle olunca kiyafet gercekten o kadar agir olabiliyor bazen :)

Olabildiğince çıkmamam lazım benim de ama diş tedavisi görüyordum. Apse yaptı, şişti, şişkinliği geçince çektirmek için gitmek zorundayım. Sonrasında fazla dolanmayı düşünmüyorum ortalıkta.
Benim yaşımda ölen 1 kişi var dünyada galiba ama zor bir hastalık süreci geçirmek ve hasarlı akciğerlere sahip olmak neden isteyeyim ki? Ayrıca ben rahat atlatsam bile taşıyıcıyımdır, fark etmeden 60+ yaş insanlara geçirip ölümlerine sebep olurum Allah korusun. Bunları da düşünmek zorundayım.

Bnde yurtdisindayim.
Benim ulkemde ohal var ve insanlar delirmek uzere.
Onlem almaktan baska ne secenegimiz var ki?
Ama bunun insan eliyle yayilip cigrindan ciktigini bende dusunuyorum..
Burda ozellikle yaslilar izole.
Disari cikarlarsa 8 yil hapis cezasi var dusunun.
Kresler ise daha bugun kapandi hala da 0-10 yas arasi vaka yok.

Bence önerileriniz varsa yazın bilinçlenelim hepimiz cogu insan bişey olmaz mantıgında geziyo Türkiye'de yazacgnz en ufak sey bizim için önemli
Evet Milana22 valla onerilerin varsa açığız yazarsan okuyalım.

Soyle soyliyim , yesyesin dedigi gibi sacma sapan nedenlerle hastaneye , acile gitmeyin
En onemlisi panik yapmayin , sacma sapan videolari , ses kayitlarini dinleyip yaymayin
Korkudan ve paranayodan beslenen insanlara prim vermeyin
Bu bir surec , elbet bitecek bu hastalik , herkes kendi tedbirini alsa zaten devletlerin isi de cok kolaylasir
Deli divane stok yapmayin , iki haftalik ihtiyaclarini almaniz yeterli
Bol bol el yikayin , elinizi yuzunuze goturmeyin
C ve D vitamini takviyesi alin , dogal beslenin , bagisikliginizi arttirin
Bir sure sinema , avm , cafe , restorana gitmeyin , kalabalik ortamlara girmeyin
Ama en önemlisi basta da söylediğim panik yapmayin , kaos yaratmayin

Ölenlerin yaş ortalaması geyiğine sinir oluyorum artık kusura bakmayın ama.Napalım nasıl olsa yaşlı diye sorumsuzluk edip yaşlıları mı öldürelim ? Zaten panik sebebi bu,bana bir şey olacağını sanmam ama anne babama,hele ki 87 yaşındaki anneanneme bulaşırsa ne olacak mesela ? Resmen sorumsuzluk bu şu an,insanların sinirlenmesinin sebebi o.Avm'de ne yapıyor bu kadar insan,bugün kot pantolon alması şart mı mesela ? Çocuğunu alıp çıkan var,resmen ihanet bu ülkeye,başka bir şey değil.
Market yağmalayanları zaten hiç söylemiyorum.Bir insan neden 5 yıllık tuvalet kağıdı alır anlamış değilim,zombi istilasında değiliz,biraz daha medeniyet ya,dünya bir tek bizden oluşmuyor.

Su an asi konusunda Belçika önde. Belçika. Amerika degil.

Dünya çapinda birçok bilim adamlari beraber çalisiyorlar bir asiyi bulmak için. Ve bu asi ancak bir 6 ay-1 yil sonra çikabilir. Yani hastalik birçok insani öldürdükten yada sagligina agir darbe verdikten sonra.

Yani bende dünyadan haberdarim. Hersey evet sahane degil. Ancak herseyde komplo teori degil. Bunun asisi sonunda çikarsa, vurdurmayacakmisin mesela? Italya, Ispanya,Cindeki insanlar oysa nelerini verirdi o asiyi olmak için..

Sağlık çalışanlarından 4 kişi pozitif çıkmış bize yakın bir şehirde. Ve bende sağlıkçıydım şuan tek şükrettiğim şey işe ara vermiş olmam.. Kesinlikle katılıyorum sana yaşlılarımızı arayıp soralım ama evlerine gitmeyelim. Misafirlik zamanı hiç değil..Macron ne diyecek çok merak ediyorum gerçekten saçma sapan işler yapıyorlar hem seçimleri iptal etmeyip gidin oy verin diyorlar hemde evde kalın halk çok umursamaz diyorlar. Kime inanacağımızı şaşırdık yaa

Ispanyollar ve italyanlar okullar tatil edilince akin akin sahil kenarina ya da aile yanina kosmus, malesef bu da hastaligi ulke capina yaymis.
Keske kimse olmese ama bu olenlerin bnm vurdumduymamla cok alakasi yok malesef

Bende bugun doktor kontrolune gittim biraz korktum bende acikcasi. Ama doktorum biraz beni rahatlatti. Konustu benimle yapmam gerekenleri anlatti temizligime dikkat etmemi ve en azindan 14gun kuralina uymami Rica etti. Hafta 3 kere sadece sabahlari acik alanda 30dakika yuruyus yapmami tavsiye etti buda sart degil yani istgine bagli dedi cok canim sklrsa diye soyledi bu kadar canim

Son düzenleme:
Hasta çocuklar mevcut az da olsa, ölüm vakaları da var

Makarna yiyerek kendini koruyabilecegini düşünen kafa yapıları var çünkü

Tamam onlar stok yapti artik bisey olmaz onlara (!)
Valla sinir etti bu insanlar beni.artık ağzımdan kötü laf çıkacak diye korkuyorum.aşırı abartanlarla aşırı rahatlar topluca karantinaya alınsada bilinçli kesim rahatlasa.

Benimde iki yavrum var ve zaten normalde avm ye gitmezdim suan markete dahi cikmiyorum ama yaslilarda kendilerini korumali.
Yukarida bi kisi yazmis, umreden gelmis, mevlut icin poset ariyor
Yani o gidip birini enfekte etse bunun sorumlulugu yine umreden donen yaslinin, onunla bulusan yaslinin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…