Ciddiye alinmayan corona

Bu söyledikleriniz pek çok yerde tekrarlanıyor ama ben bunun toplum bilincine bırakılmasını doğru bulmuyorum.
Kimse kusura bakmasın ama devlet eli ile ve zorla yapılsa daha iyi olacak sanırım.
Evimin yakınında meshur kahve zincirlerinden biri var, tatile giren ogrenciler orada.
Hemen yakında yine 4-5 nargile cafe, dun aksam ustu yanindan geçerken tıklım tıklımdı.
Üzgünüm zarar edecekler ama keyfi mekanlar kapatılmalı.
Böyle hadi bakalım elleri yıkıyoruz, kalabalık yerlere girmiyoruz demekle bitmiyor.
Acil servislerde olmasi gereken zaten karsilamaya hastanenin yoğunluğuna göre 1-2 acil hekimi koyup, poliklinik hastasini gerekirse guvenlik gucleri ile geri cevirmek..
Ki ben bunun normal zamanda da böyle olmasi gerektigini düşünüyorum

ilerleyen zamanlarda gorursunuz..
Acin okuyun 0-9 yas arasindaki cocuklarda akcigerde bir enzim uretilmedigi icin sadece tasiyici oluyorlar diye bas bas bagiriyimor yabanci basin.
Ingiltere okullarini tatil etmedi ama yaslilari izole ediyor.
Sizin de herseyi bilirim tavriniz beni dehsete dusurdu acikcasi

Cok haklisiniz , dedigim gibi dun nobetteydim fark ettim ki kimse nedir bilmiyor . Amacim cozum bulmak degil acikcasi , sorumluluk hissediyorum tam nedir nasil etki ediyor bilinmeli .
Belki o zaman anlarlar ciddiyeti . Baslik sayisi fazla olabilir ama ben bunu cok net anlatmasam icim rahat etmeyecekti

3 yasinda koronadan ölen bebegi nasil açıklıyorsunuz madem konu "enzim " ise

Öldürmese bile organlarda hasar bıraktığına dair bir yazı okudum. Doğruysa o ne olacak peki?

Hımm, ingiltere aynı zamanda kendi bağışıklığınızı kendiniz geliştirin de diyor
Ayrıca, 9 yaş altı birçok hasta vakası mevcut, iran da 3 yaşında bir ölüm, 1 günlük bebek vakası ve birçokları mevcut.
Dünyanın bütün bilim adamları şuan tek konuyla uğraşıyorsa ve size yaşlı nüfusu için üretilen bir virüs gibi geliyorsa, buyrun yollayalım politikalarını beğendiğiniz İngiltere’ye.
Zor değil:)

Görüşürüz gibi çocukça bir yaklaşım sergilediğinizden, bir daha paylaşım yapmayı uygun bulmuyorum size.
Umarım görüşmeyiz.

Ben karantina altinda bir ulkedeyim
Yani soyleyecek cok seyim var ama yoruldum gercekten
Kk ya da ne zaman girsem corona
Artik buraya da bir sure girmeyecegim
Bence önerileriniz varsa yazın bilinçlenelim hepimiz cogu insan bişey olmaz mantıgında geziyo Türkiye'de yazacgnz en ufak sey bizim için önemli

Anket yapılmıs cıkan sonuc halkın %45 i corona yı ciddiye almıyor Gerçekten inanamiyorum insallah anket yalandir diye dusunmek istiyorum.
Hamileyim doktor randevusuna gitmeye korkuyorum. Allahim ciddi bi durumum olmasinda detayliya kadar gitmesem keske diyorum. Hos detayli icin randevuyu hastaneden almam lazim ona nasil gidicem kara kara düşünüyorum.
Hastaneler gercekten hala dizim agriyor diyen teyzelerle mi mesgul ya bu cok üzücü. Poliklinik hastalarının hicbi sekilde kabul edilmemesi lazım.

irklara gore yuzde verilen bir liste vardi italya uzakdogudan sonra en etkilenecek ulkeydi suan ayni isleyisde gidiyor isin gercegi nedir bilmem de insan eli degdigini bende dusunuyorum.. salginin nasil ciktigi neyin sebep oldugu ayri bir konu aslinda suan icin tum dunyayi etkilemis durumda 60 yas ustu kronik rahatsizligi olanlar hamileler daha fazla risk altinda panik hatsafada dunyanin dengesi bozuldu

Zaten yurtdisindayim rahat olun
Olen 3 yasindaki cocuk losemi.
Cocuklarda goruluyor ama oldurmuyir eger kronik hastaligi yoksa, bunu ben demiyorum az okuyun.
Evet ingiltere dogru olani yapiyor,siz rahat olun.
Yaslilari izole etmek en mantiklisi.
2 hafta sonra okullariniz acilinca hastalik kapan cocuklariniz yine buyuklerinizi enfekte edebilur.
Cok biliyosunuz gercekten.
Panikten kafayi yiyerek olur insan.
Az sakin olun.
Bencede denk gelip gorusmeyelim.

Evet losemiydi . Akciger enzimi gibi sacma sapan bir aciklamasi yok cocuklara bulasmamasinin yani ? Tek neden bagisiklik duzeyleri.

Of cidden anlamiyosunuz.
Valla okuyun turk proflarda bas bas bagiriyor,cocuklar hafif atlatir yaslilar enfekte olur cocuklardan diye.
O cocuk losemi yani bagisiklik zaten yok, bunu dusunemiyor musunuz?

Dogruysa degil , dogru zaten buyuk akciger hasari bırakıyor
En çok siz sağlıkçılar için endişeleniyorum başkası için değil. Diğerleri kendini koruyor bir şekilde eğer kafası çalışıyorsa önlemlerini alıyor ama sizlerin izin hakkınız bile yok. Sürekli hastalarla iç içesiniz. allah yardımsınız olsun, hepinizin.

Ahajdjafjksd piki.
Aşının bulunmasina cok temiz 1 yil var, kesin bilgi yayalim.
Ası dediginiz şey öyle olmuyor.. ilacın bizim kullanabileceğimiz sekle gelmesi 12-18 ay.
Bu surecte italya da yayilma hizina bakarsak, kayıpları da az çok hesap edebilirsiniz.
Nasıl olsa asi bulunacak diye bekliyorsanız, daha vaktiniz var yani.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…