Chia tohumu

mutsuzkiizz20

Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2017
494
119
28
Chia tohumu almayı düşünüyorum.
Sizce zayıflamak için ise yararmı aynı zamanda yememe dikkat edicem .
Sürekli ayakda olduğum bir iş de çalışıyorum.
Ve nasıl tuketmeliyim

zayiflak icin ise yaradigini düsünmüyorum ama tüketmek faydali. Yanliz günlük alinmasi gerekden fazla tüketmek bildigim kadari ile tansiyon problemlerine yol aciyormus. Özelikle pudingi cok saglikli ve benimde yaptigim birseydi

Yoğurtla karıştırabilirsiniz. Ben sütle deneyip pek beğenmemiştim. Bir süre sonra köle kıvamında bir sıvı çıkararak genişliyorlar. Bu biraz midemi bulandırmıştı o yüzden yoğurtla iyice karıştırıp yemek daha iyi olur. Jöleleri ve taneleri pek hissetmezsiniz.

Zayıflamak için bir işe yaramaz. Puding yapılıyor chia tohumuyla suda şiştiği için un vs. kullanmaya ve pişirmeye gerek kalmadan puding kıvamı elde ediyorsun ama yine şekerli birşeyler koyuyorsun sonuçta içine. Bazıları tok tutuyor diyor ama öyle bir etkisi de yok bence.

Ben kullanıyorum çok güzel tadı var tuzlu olan herşeye yakısıyor krep yapıp içine koyuyorum tabi bu krep diyet için yaparsanız tarifi verebilirm çok güzel oluyor

Verirseniz sevinirim
Bir yumurta yarım bardak süt yulaf kepeği ve bir yemek kasıgı chıa tohumu tuz bunları çırpıp bir damla yagda minik minik koyup küçücük krepler yapıyoruz altı kızarınca cevirip olunca alıyoruz sonra bir daha zaten bu tariften 6 7 tane küçük krep çıkıyor hem doyurucu hem zayıflamaya yrdımcı ekmege hiç gerek bile duymuyorum içine seversen dereotu maydonoz atabilirsin tadını çok begenceksin:)) yaptıktan sonra yorumunu bekliyorum

Chia to önce sütte yada suda bekletmeniz gerekiyor bence çünkü ikiüç katına çıkıyor şişerek

Ben kullanıyorum çok güzel tadı var tuzlu olan herşeye yakısıyor krep yapıp içine koyuyorum tabi bu krep diyet için yaparsanız tarifi verebilirm çok güzel oluyor
Chiayı nasıl krep yapıyorsunuz tarif verirmisiniz ben de chialı tarifler arıyorum

Chiayı nasıl krep yapıyorsunuz tarif verirmisiniz ben de chialı tarifler arıyorum
Bir yumurta yarım bardak süt yulaf kepeği ve bir yemek kasıgı chıa tohumu tuz bunları çırpıp bir damla yagda minik minik koyup küçücük krepler yapıyoruz altı kızarınca cevirip olunca alıyoruz sonra bir daha. zaten bu tariften 6 7 tane küçük krep çıkıyor hem doyurucu hem zayıflamaya yrdımcı ekmege hiç gerek bile duymuyorum içine seversen dereotu maydonoz atabilirsin tadı güzel oluyor yaptıktan sonra yorumunu bekliyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…