Çeyiz ; Yemek takımı , Tencere Takımı Hangi Marka ?

Canım bu çok tezat bir yorum çünkü emsan zaten karacanın yan sanayisii.Yani emsanıda karaca imal ediyor

kim neyi üretiyor bilemem ama karacann tencerelerinden leke çıkmıyor bu 1 kulpları çok ısınıyor kısık ateşte bile yanık izi olup geçmiyor bu 2 eğer ikisinide aynı firma üretiyosa neden karaca adi çıkıyor emsan kaliteli çünkü şuan emsan kullanıym çoooookkk memnunum ozaman bu tezatlık bende değil firmanın kendisinde ayrıca karacaya nazaran emsan daha pahalı demekki var bu işte bi dolap :44:

kim neyi üretiyor bilemem ama karacann tencerelerinden leke çıkmıyor bu 1 kulpları çok ısınıyor kısık ateşte bile yanık izi olup geçmiyor bu 2 eğer ikisinide aynı firma üretiyosa neden karaca adi çıkıyor emsan kaliteli çünkü şuan emsan kullanıym çoooookkk memnunum ozaman bu tezatlık bende değil firmanın kendisinde ayrıca karacaya nazaran emsan daha pahalı demekki var bu işte bi dolap :44:

Tencereleri kalitesiz çelikte iyi değil am aporselende fena değil .Aldığın ürünede bağlı olarak değişiyor zaten kalitesi ama emsan karacanın araştırrsanız öğrenebilrsiniz

Tencereleri kalitesiz çelikte iyi değil am aporselende fena değil .Aldığın ürünede bağlı olarak değişiyor zaten kalitesi ama emsan karacanın araştırrsanız öğrenebilrsiniz

öğrenip ne yapıcam ki siz öyle diyosanız öyledir ama buda bi gerçek aynı firma dahi olsa EMSAN daha kaliteli :KK8:

öğrenip ne yapıcam ki siz öyle diyosanız öyledir ama buda bi gerçek aynı firma dahi olsa EMSAN daha kaliteli :KK8:

Emsan kullanmadığım için kalitesini bilemiyorum çeyyizime ben karaca tencere seti ile porselen yemek takımı aldım ama babam aldığı için ani olduydu daha soradan ben kendime jumbonun çelik tencere takımınıda aldımm.Karacanın çelikte iyi olmadığını öğrendim çünkü :))

Bende ilk 4 lü çelik tencere takımımı karaca aldım ama çeliği çok ince geldi bi iki seneye yamulur dedim görünce sonra emsan ın aragon diye bi seti var onu aldım onun çeliği çok kalın daha kaliteli duruyor , seramik tencere tava setimi porland dan aldım, çelik sahan setimi de korkmazdan almayı düşünüyorum birer adet de döküm tencere ve tava alıcam onları da lava dan almayı planlıyorum.Özetleyecek olursak bana göre çelikte; hisar, aryıldız, jumbo, korkmaz, emsan seramikte moneta en iyisi diye duydum, yemek takımında benim tercihim porland ama kütahya porselende çok kaliteli...

$jumbo.png ben yemek takımını jumbodan almıştım canım şu model.:KK16:

Arkadaşlar bende royal den bir yemek takımı begendim..ordan almayı düşünüyorum ama oldukça kararsızım..Aslında bernardo dan alıcaktım bernardoda evlilik kampanyası var şuanda ancak şuan kampanya kapsamındaki ürünleri begenmedim..geçen yıl ki kampanyadaki ürünleri çok güzeldi..Bu işler çok zor işlermişşş..:) :KK52:

bende karacanın 8 parça çelik tencere setini aldım model adı da şule. daha kullanmadım ama o kadar da kötü olduğunu sanmıyorum ince felan da değil bence çelik tencere kullanmayla alakalı nasıl bakarsan o kadar uzun süre kullanılsın. yemek takımımda noble life ın çok beğenerek almıştım modası hiç geçmeyecek bir model kare olanlardan mı alsam dedim kimse tavsiye etmedi o yüzden kare almadım

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba , konu başlığını görünce tavsiye bırakmadan geçmek istemedim , 2 yıldır SÜREL markalı Döküm Demir tava ve tencerelerimi kullanıyorum , ürünlerin pişirmede yemeklere kattığı lezzet tartışılmaz ayrıca antibakteriyel ürünler olduğu için sağlıklı pişirme elde ediyoruz. Ayrıca Türk Malı bir ürün Fabrikası Eskişehirdeymiş , Fabrika sahibi hepimizin bildiği SÜSLER markasının kurucusu ! Belki Döküm Demir ürünler ağır diyoruz ama birde şu var arkadaşlar ağırlığınca lezzeti var:) yemeklere kattığı lezzet ve sağlık bence daha önemli varsın biraz ağır olsun , sanki kucağımıza alıp oda odamı geziyoruz :) Yaklaşık 5 ay önce Döküm Demir üstüne Seramik kaplamalı ürünlerinden aldım ve çok memnunum kesinlikle içinde çizilme ve yapışma dahi olmuyor en güzeli bulaşık makinasında bile yıkanabiliyor , şuan piyasada bizlere seramik diye satılan sağlığa zararlı PTFE beyaz teflon kaplamalı tavalar ve tencerelerde bildiğiniz gibi çizilme , solma ve bir süre kullandıktan sonra yapışma oluyor , bu sebeple sağlıklı ve lezzetli yemekler için kesinlikle döküm tencere/tava tavsiye ediyorum...

bu konuyu tekrar canlandırmak istedim. Bende yeni tencere yemek takımı alacağım da tavsiyelerinize ihtiyacım var

bu konuyu tekrar canlandırmak istedim. Bende yeni tencere yemek takımı alacağım da tavsiyelerinize ihtiyacım var
konuyu komple yeni sanıp başladım en bastan okumaya kalp krızı geçiriyodum yok tencereden skılırım, yok tipini beğendiğini al filan:) Bütçeniz ne kadar önce onu bilmek lazım. Çelik mi alacaksınız yoksa pişireceğim şeye göre değişir 2-3 takım tencere almak istemiyorummu diyosunuz? yinede bir kaç şey önereyim..
**çelik alacaksanız aryıldız (flamingo modelini çok beğeniyorum. eminönünde 550 TL ye kadar indirmişlerdi) , korkmaz, hisar, jumbo ön planda olan markalar. Bütçeye göre alacağınız seri değişir. Fissler - zwilling gibi markaların çelik tencere set boyutları avrupai olduğundan karnıyarık tenceresi göremezsiniz, kaliteli olmasına karşın kullanışlı bulmuyorum.
**çelik tencerede karaca-emsan-paksan-schafer-esse-biev-bernardo vs tavsiye etmiyorum. bir çok kez yazdığım gibi, çelik tencerelerde kaliteye göre nikel oranı bulunur, ve nikelin yemeğe karısma durumu yine kaliteye göre değişir. iyi çelik alın..
**yok ben bi pilav tenceresi alayım, et-balık için bi tava alayım ömürlük olsun, boy boy istemiyorum hepsinden, az ama kaliteli olsun diyorsanız bunu ayrı konusalım :)
**lütfen teflon almayın..

Hisar dan nefret ettim, bir tanesine geçen eve gittiğimizde makarna yaptık, resmen sarardı sanırım ya anlamadım, çok üstüne düşmedim de evime yerleşince bakıcam tekrardan. Korkmaz taş gibi, hem görüntü olarak da çok daha güzeller. Hisar benim için pişmanlık oldu :KK14:

Hisar dan nefret ettim, bir tanesine geçen eve gittiğimizde makarna yaptık, resmen sarardı sanırım ya anlamadım, çok üstüne düşmedim de evime yerleşince bakıcam tekrardan. Korkmaz taş gibi, hem görüntü olarak da çok daha güzeller. Hisar benim için pişmanlık oldu :KK14:
ciddimisin.. hisardan bi süredir hep eskisi gibi değilmi diye süpheleniyorum ama böyle bi yorum hiç beklemiyodum :KK43: umarım eve yerlesince fikrin değişir.
sarardı dediğin yerler saplarımı ? yanılmıyosam senınkiler sedef gibi bi renkti

ciddimisin.. hisardan bi süredir hep eskisi gibi değilmi diye süpheleniyorum ama böyle bi yorum hiç beklemiyodum :KK43: umarım eve yerlesince fikrin değişir.
sarardı dediğin yerler saplarımı ? yanılmıyosam senınkiler sedef gibi bi renkti

yok canım bildiğin çelik kısmı, temizlik sonrası makarna yaptık yedik, yıkadıktan sonra baktım kapagın oturdugu agzı varya yuvarlak kısım bildiğin pas sarısı :KK57: çok sallamadım, üstüne de düşmedim, eve yerleşince icabına bakçam, Korkmaz dan da sahan seti falan almıştım, pırlanta gibi parlıyor valla, Hisar zaten ilk eve geldi, beni huzursuz eden birsürü kusuru vardı, bilmiyorum ben çok sogudum içime sinmedi :işsiz:

yok canım bildiğin çelik kısmı, temizlik sonrası makarna yaptık yedik, yıkadıktan sonra baktım kapagın oturdugu agzı varya yuvarlak kısım bildiğin pas sarısı :KK57: çok sallamadım, üstüne de düşmedim, eve yerleşince icabına bakçam, Korkmaz dan da sahan seti falan almıştım, pırlanta gibi parlıyor valla, Hisar zaten ilk eve geldi, beni huzursuz eden birsürü kusuru vardı, bilmiyorum ben çok sogudum içime sinmedi :işsiz:
anladım canım aynen hiç takılma bu saatten snra ypılcak bişi yok, garanti süresi kapsamındaysa kovalarsın. atla deve diil ya mobilyalarda çıkmasın böyle sorunlar onlar büyük dert olurdu. Allah daha iyisini almayı nasip etsin:dua:

anladım canım aynen hiç takılma bu saatten snra ypılcak bişi yok, garanti süresi kapsamındaysa kovalarsın. atla deve diil ya mobilyalarda çıkmasın böyle sorunlar onlar büyük dert olurdu. Allah daha iyisini almayı nasip etsin:dua:

ENZA dan aldığımız yatak odasınında da komidinin kenarı kavlamaya başladı :olamaz: güler misin ağlar mısın? düğün sonrası bakıcaz canım şu an saldım çayıra mevlam kayıra modundayım :KK48: yani nereden ne alırsan al, biraz şans işi sanırım, yapacak bir şey yok :KK14:

arkadaşlar sizce wmf marka tencereler nasıl.. biraz pahalı olanları var bir de çook pahalı olanları var.. indirime girince ondan bir set alsam pişman olur muyum acaba ? var mı bir fikri olan ?

ENZA dan aldığımız yatak odasınında da komidinin kenarı kavlamaya başladı :olamaz: güler misin ağlar mısın? düğün sonrası bakıcaz canım şu an saldım çayıra mevlam kayıra modundayım :KK48: yani nereden ne alırsan al, biraz şans işi sanırım, yapacak bir şey yok :KK14:
Canım üzüldüm bende yatak odamı enzadan almayi planliyordum biliyorsun daha simdiden öyle olduysa yazık yani o paraya :KK43: Umarım geri kalanlarda sıkıntı olmaz dediğin gibi şans işi sanırım bu eşya olayları arastirmakla olmuyor..

Benim bu konuda fikrim her markanin kaliteli ürünude var kalitesizide 250 ye de tencere seti var 1000 kusure de.. Elinize aldiginizda görüntüden ağirliktan anlasiliyor zaten. Genellikle çeyiz setlerinde verilen tencerelerin kalitesiz olduğu konusunda hem fikirim yalniz. Mesela karaca ve emsan bu konuda karalanmasinin en büyük sebebi bu bana göre. Granit seramik vs konusuna gelince onlarin max. 2 yıllık bi ömrü oluyor. Pilav için filan 1-2 tane almak mantıklı onun dışında çelik muhakkak olmali çünkü kaliteli çelik tencereler ömürlük oluyor. Ben korkmaz tercih ettim ödüllü tasarimi kalınlığı vs hosuma gitti ama ikinci tercihim kesinlikle aryildiz olurdu.

arkadaşlar sizce wmf marka tencereler nasıl.. biraz pahalı olanları var bir de çook pahalı olanları var.. indirime girince ondan bir set alsam pişman olur muyum acaba ? var mı bir fikri olan ?
selam canım, wmf son derece kaliteli alman markası. silit ile aynı fabrikadan çıkıyor. silit silargan tencere üretirken wmf çelik üretiyor. bende bu ara alma niyetindeyim inanılmaz güzel indirim var:) açıkçası çelik tencere setimi ordan alırmıydım almazdım çünkü fiyat çok yüksek, modeller fazla sıradan, performanstada çok büyük fark atacağını sanmıyorum. 500 TL lik çelik tencere setleri bi tık düşük kalite geliyor bana. onun yerıne aryıldız yada korkmaz diyorum.
ama tava serini ordan almanı öneririm. cromargan seramik serisinde indirim var ve çok güzeller. teflonların önerilmeme sebebi PFOA kanserojen maddesini içermesi, fazla ısı ve çizilmeyle bu maddeyi yaymasındandır. seramikler genelde bunun üzerine kapmala oluyo, titanyumlarda daha zor çizileni ama yinede alüminyum üstüne kaplama oluyor. Cromargan dediklerimin içinde PFOA yok, aynı zamanda çelik üstüne kaplama, böylece 170 dereceye kadar fırına girebiliyor. yapışmada yapmıyor. Permadur serisinde daha hassas yiyecekleri ( yumurta gibi) pişirebiliyorsun oda güzel indirimde. iki seride ortalama 150 TL lerde şuan.
birde şuan indirimde olmayan ama bayıldığım bir serisi var.
Profiresist diye bir seri. komple çelik ama ortasında çelik bi kaplaması var yapışma yapmıyor. ayrıca komple fırına girebiliyor yüksek dereceleri kaldırıyor. yüksek ısıda et mühürlemede vs bence on numara. bu seridende 28 cm bir et tenceresi alınabilir. ama indirimini beklemeni tavsiye ederim biraz pahalı bu :)
aynı zamanda bulabilirsen yani hala stoklarda mevcutsa profiselect seri tek satılan bıçaklarından al. daha uygun fiyatlı ve kime aldıysam bayıldı.
Çok taze bi araştırmama denk geldin :) umarım işine yarar

X