Çeyiz için bu kadar para yeter mi

Ben 3 sene öncei çok da kaliteli şeyler almadığımın altını çizerek söylüyorum 6500-7000 arası harcadım ki içinde ıvır zıvırı yoktu. Aldığım tupperlar, bardaklar, rende filan hariç. Yani bence yetmez. He ama gidip 200 TL'ye 6 kişilik yemek takımı,200 TL'ye çatal bıçak takımı, 500TL'ye granit filan alırsanız yeter. Öbür türlü biraz zor.

Sunu okuyunca şöyle mutfaga bi baktim neyim var diye. :KK70:
6 kisilik yemek takimim var. 200tl olsaydi
Tencere setim var. 500tl olsaydi
Catal bicak takimim var. 200tl olsaydi
Kahvalti takimim var. 200tl olsaydi

Toplam 1.100tl tutardi. Geriye kalan ivir zivirlar mi 6,900 tutacak? Nasil 200tllik seyler alinca anca yetiyor mutfaga?

12 kisilik su takimim, 12 kisilik yemek takimimi annemin evinden getirmedim bile 4 senedir, kullanmiyorum. Abuk sabuk seyler almadigi surece 7-8 bine asiri dandik seyler almasina gerek yok mutfak icin.

Ben tencere takımı almıstım sadece ıkı boyunu kullanıyorum

şimdiki aklım olsa bi düdüklü ıkı boy tencere bir de 3 boy tava alırdım.

kahve fincanı falan da alma bence evlenirken alırsın sürekli yenileri cıkıyor

nevresim takımı da 3 takım yeter

fazlası kullanılmıyor

Tencere setini bende kullanmiyorum. Koca setin icinden sadece 1 kucuk boy tencereyi kullaniyorum. Kendim ayri ayri 2 boy daha tencere aldim bende ve kucuk tavalar var.
Set aldirmazdim bilsem.

Peki uygun mudur bu fiyat pahalı mıdır ucuz mudur ? İsraf mıdır..
Şöyle ki, ben yemek takımı, tencere takımı, kahvaltı takımı ve Çatal kaşık bıçak takımı almıştım 3.600 TL'ye, bunun dışında 2000_3000 kadar daha mutfak eşyalarına versen, bunun küçük ev aletleri de var açıkcası kuzum elindeki para sadece mutfak ufak tefeğini almaya yeter büyük eşya için yeterli değil bence

Çatal bıçak takımı tencere seti yemek takımı gibi ürünlerde bazen kampanyalar oluyor onları sorun çeşitli yerlere.

Arkadasım ne aldın o kadar masallah
Diyorum ya ben abarttım :)))
12 kişilik yemek takımı,
6 kişilik günlük yemek takımı,
6 kişilik kahvaltı takımı,
2 tane 12 kişilik çatal bıçak takımı(biri misafirlik biri günlük), 1 tane 6 kişilik çatal bıçak takımı.
Çelik tencere takimi, granit tencere takımı,küçük boy 3lü tencere takımı
12 kişilik su takımı(misafirlik), 6 kişilik su takımı (günlük)
Cam ve tupperware saklama kapları
Bıçak seti

Pasta seti
2 takım 6 kişilik Türk kahvesi fincanı
Madame cocodan cam ıvır zıvirlar
Ev tekstili kısmı ise;
Klasik çeyiz paketi (abiye yatak örtüsü, saten nevresim pike seti, bornoz takımı, 2 yastık 1 yorgan silikon)
1 tane günlük krem yatak örtüsü
2 battaniye
5-6 takım nevresim veya pike takımı (tek çift karışık bunlar daha alınacak)
15 tane falan günlük havlu
Bir de elişleri var bohcalara konacak olanlar biz biraz iğne oyası tülbent falan yaptırdık onlarda ciddi masraf
Daha unuttuklarım vardır ama bu kadar şeye bence 12bin iyi kurtarmisim galiba :KK48::KK48:

Diyorum ya ben abarttım :)))
12 kişilik yemek takımı,
6 kişilik günlük yemek takımı,
6 kişilik kahvaltı takımı,
2 tane 12 kişilik çatal bıçak takımı(biri misafirlik biri günlük), 1 tane 6 kişilik çatal bıçak takımı.
Çelik tencere takimi, granit tencere takımı,küçük boy 3lü tencere takımı
12 kişilik su takımı(misafirlik), 6 kişilik su takımı (günlük)
Cam ve tupperware saklama kapları
Bıçak seti

Pasta seti
2 takım 6 kişilik Türk kahvesi fincanı
Madame cocodan cam ıvır zıvirlar
Ev tekstili kısmı ise;
Klasik çeyiz paketi (abiye yatak örtüsü, saten nevresim pike seti, bornoz takımı, 2 yastık 1 yorgan silikon)
1 tane günlük krem yatak örtüsü
2 battaniye
5-6 takım nevresim veya pike takımı (tek çift karışık bunlar daha alınacak)
15 tane falan günlük havlu
Bir de elişleri var bohcalara konacak olanlar biz biraz iğne oyası tülbent falan yaptırdık onlarda ciddi masraf
Daha unuttuklarım vardır ama bu kadar şeye bence 12bin iyi kurtarmisim galiba :KK48::KK48:
Masallah valla.inşallah mutfagın büyük olur da bunlar sıgar :)

yeter canım merak etme.
benim mutfağa ve yatak odasına aldıklarım 7-8 tutmuştur max. tamamen alacaklarına bağlı. ben çok eşyayı da kalabalık gereçleri de sevmiyorum. tamamen minimal yaşıyorum. çok lüks şeylere gerek yok ki. Güralın bile 150-200 liraya günlük yemek takımı var. hisarın 300 liraya çatal kaşık takımları var. çok da sağlam. hiiiiiçç kasılma.

Bahsettiğiniz yerleri yazacağım bir kenara çatal bıçak takımı 1000tl diyor ne yapıyor bu çatallar yemek mi yapıyor dediğiniz yerlere de bakayim inşallah sağolun :)

Hayır dahil değil yalnızca çeyiz kısmı
Yetebilir canım mesela ben süslü püskü yatak örtüsü almadım kullanmam diye. Günlük çatal kaşık takımı almadım. Bir set aldım 12 kişilik günlüğe de misafire de onu kullanıyorum.incik cincik şeylere merakım yok belli ki şimdilik gerekli olanları alırsın ihtiyaç duyduğun olursa toparlasın.

X