Çeyiz için bu kadar para yeter mi

Sadece mutfak esyasi kucuk ev aletleriyse yeter bence.tabi ceyiz paketi yapip alirsaniz daha uyguna gelir.tabi buna nevresimler pikeler havlular da dahil olsa biraz ucuza kacmak lazim

Çeyiz paketleri uygun mu sizce yani öyle almak daha mı doğru ? Yoksa tek tek almak mi kararsızım

Sadece mutfak eşyası ev tekstlit nevresim ıvır zıvır çatal tabak vs yani büyük eşyalar değil

Benim mutfak kismi yaklasik 7-8 bin civariydi ama annem abartmis ben herseyi kullanmiyorum bile suan. Anneme ve bicok kisiye gore az esyam var zaten ama bana fazla geliyor yani.

Ev tekstil yatak ortuleri nevresimler mutfak kismindan ayri onlarda bikac bin tuttu tam fiyati bilmiyorum odemedigim icin. Ama yeter ozaman.

Hayır dahil değil yalnızca çeyiz kısmı
sana tavsiyem tencere takımı alma
kullanacagın pratik taneli tencere al boy boy

o vitrin içine konulan ıvır zıvır çay seti vs alma
sadece özel bir iki takımın olsun yeter

koca koca saten yatak örtüsü alma
çok yastıklı olanlardan

bir tane düz satenimsi örtü al yeter

ikeada falan uyguna var hem sade hem şık

yeter canım merak etme.
benim mutfağa ve yatak odasına aldıklarım 7-8 tutmuştur max. tamamen alacaklarına bağlı. ben çok eşyayı da kalabalık gereçleri de sevmiyorum. tamamen minimal yaşıyorum. çok lüks şeylere gerek yok ki. Güralın bile 150-200 liraya günlük yemek takımı var. hisarın 300 liraya çatal kaşık takımları var. çok da sağlam. hiiiiiçç kasılma.

Ben 3 sene öncei çok da kaliteli şeyler almadığımın altını çizerek söylüyorum 6500-7000 arası harcadım ki içinde ıvır zıvırı yoktu. Aldığım tupperlar, bardaklar, rende filan hariç. Yani bence yetmez. He ama gidip 200 TL'ye 6 kişilik yemek takımı,200 TL'ye çatal bıçak takımı, 500TL'ye granit filan alırsanız yeter. Öbür türlü biraz zor.

Bence çok zor, her şey inanılmaz pahalandı. Ben 3 senedir çeyiz yapıyorum 12bini bulmuş ki daha beyaz eşya ve küçük ev aletleri var alinacak bu 20yi geçer. Gerçi benim çeyizim sade değil biraz abartılı. Daha sade tutsam da yine de şu günkü şartlarda 7500 zor olurdu.

Tek tek alirsaniz cok pahali.benutfak esyalarimi oyle aldim hem guzel kaliteliydi hemde daha uygundu

Çok teşekkürler gerçekten bu konuda hiç bir fikrim yok ve evlenince borç odemekle uğraşmak istemiyorum teşekkürler ben aslında koltuk takımı yatak odası takımı filan beraber takım satiliyorya onları da mı öyle alsam diyorum sizce o uygun olur mu
sana tavsiyem tencere takımı alma
kullanacagın pratik taneli tencere al boy boy

o vitrin içine konulan ıvır zıvır çay seti vs alma
sadece özel bir iki takımın olsun yeter

koca koca saten yatak örtüsü alma
çok yastıklı olanlardan

bir tane düz satenimsi örtü al yeter

ikeada falan uyguna var hem sade hem şık

Tamam ikeayada bakayım ben sermeyecegim 500 tllik yatak örtüsü filan almayacagim tencere konusundada kararsız kaldım aslında iki takım belirledim bir takım yetmez diye öyle uygun olmazsa Gumusluk filan da almayacagim

Bence çok zor, her şey inanılmaz pahalandı. Ben 3 senedir çeyiz yapıyorum 12bini bulmuş ki daha beyaz eşya ve küçük ev aletleri var alinacak bu 20yi geçer. Gerçi benim çeyizim sade değil biraz abartılı. Daha sade tutsam da yine de şu günkü şartlarda 7500 zor olurdu.

Valla daha fazlasi çıkmaz ben de kendim de istemiyorum zaten sadece ve sadece gerekli şeyleri almak istiyorum onun için sizlere sorayim dedim gerekliler neler önerileriniz tavsiyeleriniz neler diye

ıvır zıvırlara benim sadece 15 bin gitmişti. beyaz eşya,halı perde, tekstil mutfak derken kızın elinde enaz bi 25 bin olması lazım bence. çünkü para nasıl gidiyor anlamıyorsun. bohça yapacaksan bir de bohçaya en az bi 2000 tl ayır

Mutfak için yeter
2-3 bine çeyiz setleri var ondan alırsınız
Paranız kısıtlı ise mutfak küçük ev aletlini almayın
Daha gerekli olan nevresim takımını alın
Yani göze görünen şeyleri alın
Ne bileyim ufak tefek olanları almayın

Çok teşekkürler gerçekten bu konuda hiç bir fikrim yok ve evlenince borç odemekle uğraşmak istemiyorum teşekkürler ben aslında koltuk takımı yatak odası takımı filan beraber takım satiliyorya onları da mı öyle alsam diyorum sizce o uygun olur mu

Tamam ikeayada bakayım ben sermeyecegim 500 tllik yatak örtüsü filan almayacagim tencere konusundada kararsız kaldım aslında iki takım belirledim bir takım yetmez diye öyle uygun olmazsa Gumusluk filan da almayacagim
Ben tencere takımı almıstım sadece ıkı boyunu kullanıyorum

şimdiki aklım olsa bi düdüklü ıkı boy tencere bir de 3 boy tava alırdım.

kahve fincanı falan da alma bence evlenirken alırsın sürekli yenileri cıkıyor

nevresim takımı da 3 takım yeter

fazlası kullanılmıyor

Arkadasım ne aldın o kadar masallah

X