Çeyiz hazırlığı ve fikir paylaşımlarımız (Sohbet bölümü)

yazmalım straplez ama ust kısmı var gelınlığın fransız guburuyle kayık yakası olcak
olmaz mı ozmn
zaten yazdım bı modelı var sıtesınde bak
elızabette dıe onunla değiştrcem bunu

herkesin düşüncesi farklı oluyor.
örnek ben seneye istiyordum, eşim hemen istedi ve onun dediği oldu.

biri birine takıyor ve onu takip edip şikayet ediyor.
kkda dallas gibi olaylar oluyor.
topicler arası kapışıyorlar.

evet nihalcim söyledim.

şimdi biraz iş yapamayım bitirince gelmeye çalışcam.

canımcım biz ikimizde çok istedik çok şükür Rabbim aratmadı yaw insanlar senin özel hayatın hakkında yorum yapınca kızıorum ben çünkü ben kimsenin özel hayatına karışmam ablamınkine bile nese benim melekim acıktı midem kazınıooo bugün çiğ köfte alcammmmmm ne zamandır yemiorum bak derken bile ağzım sulandı:)
varmı seninde bulantı falan?

yaw o etimek tatlısı ne güsel görünüo bende yapiim kocike:) ellerine sağlık canımcımm alkisalkisalkis

Kızlar dün bu tatlıyı yaptım.
Etimek Tatlısı ve aynı altı ekmek tatlısı kıvamında olduu koçişş çok beğendi..
Tarif defterinize not alınn hem basit hemde çok güzell opuyorumnanaktan

Bu da tarifiii :eek:

ETİMEK TATLISI
MALZEMELER
Alt katman için;
1 paket etimek
2 su bardağı toz şeker
2 su bardağı su
Muhallebisi için;
1/2 paket margarin
3 türk kahvesi fincanı un
8 yemek kaşığı şeker
1 kilo süt
vanilya
damla sakızı
Üzeri için;
Dr. Oetker çikolatalı sos

YAPILIŞI

Şekerin 2 yemek kaşığı kadarı, susuz olarak bir tavada ağdalaştırılır.
Ayrı bir tencerede kalan şeker iki su bardağı su ile eriyene kadar kaynatılır.
Önceden ağdalaştırdığımız şeker de buna ilave edilip eriyene kadar karıştırılır.
Bu şekerli su, dikdörtgen borcama tek kat olarak dizdiğimiz etimeklerin üzerine dökülür.
Un, eritilmiş margarinin içinde kavrulur. Şeker, süt, vanilya ve damlasakızı da ilave
edilerek muhallebi kıvamına gelinceye kadar pişirilir. Ateşten alınıp yarım saat mikserle
çırpılır. Sonra muhallebi, etimeklerin üzerine dökülür. Hazır çikolatalı sos, kendi
paketinin üzerindeki tarife göre hazırlanıp muhallebinin üzerine dökülür.
Tatlı soğuk olarak servis edilir.

(Ben damla sakızı kullanmadım tadı gayet güzel oldu.Bir de çikolata sosu yerine ben damla çikolata serptim.Tarif.Yemekzevki sitesinden alnımıştır..)

ben bunu ilk baktığımda yazmalının karakız pastasına benzettim aa gülsün yapmış derken
etimek die okudum harika görünüo ben bunun altına bisküvi döşeyerek yapıyorum o da değişik oluo ama tatlı olmuo biraz pasta oluo -tatlicadiarzu-

möcüğüm tam oluyoo bende paramı alırsam alıcammm altın koycam askımda kıraya verınce koycak parayıı taksıt ıstemıyoruz ama bakalımm

betacımmm süper görünüyor ellerine sağlık hemen not ettim akşama da deneyeceğim...,

izmire yolum düşerse bir gün eğer misafirin olursam bu güzel lezzetleri tatmak isterim :KK70:

betacımmm süper görünüyor ellerine sağlık hemen not ettim akşama da deneyeceğim...,

izmire yolum düşerse bir gün eğer misafirin olursam bu güzel lezzetleri tatmak isterim :KK70:

yolun ıst duserse bende beklıom demıstımm zate sana sekercımmm

Höhh anasının gözü beeeeee :mymeka: akşam açtırdık topiki 16 sayfa yapmışsınız maşallahh akannehir
Ben sizin için gece 12 lere kadar uğraştım nerde bu burcu diyen bir allahın kulu çıkmamış beeeakannehir

Kısaca özetliyim olanları.
Bir zaatı muhterem ki içimizden biri olmadığını düşünüyorum.
Şikayet etmiş çok sevdiğimiz bir arkadaşımızı şikayet etmişş :eek:klava:
Gözleri şaşı bakasıcakötükedihüso
tabi onlarında kulağına kar suyu kaçmış bizim topiğin inanılmaz boyutta büyüdüğünü farketmişler...
Dün gece çok tatlı yönetici arkidişler ve bitanecik Kazenle yaptığım görüşmeler sonucunda yeni bir topik açmaya ikna ettim. Böyle devam ediyoruz.
Diyorki bu cici yönetici yahu bir site kadar bir topik olmuş :roflol:naptınız siz böyle diyor. hemde diyor çeyizden kopmuş konu.
dedimki hepimiz evlendik artık çeyiz alınmıyor ama gelenlere yne yardımcı olmya çalışıyoruz dedim. arkadaşlarımla dağılmak istemiyoruz dedim. :kedi: en azından geyik bölümünde eski çeyizciler diye yeni bir tane aöalım falan derken konuyu siz mışıll mışıl uyuyrken hallettim :1hug:
ama beni sormamışsınız bile :eek:klava:

canımmm çooook saolll valla Şeniz
sayende hiç haberimiz olmadan sorun çözülmüşopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

yazarım böcüğümm herkesee günaydın olsun . askerimzin yeri belli oldu da :KK43: az moralimiz bozuk:KK43:( şırnak silopi turkbayragi allah herkesi kısa zamanda kavuştursun

canım hayırlısıyla gitsin gelsin inşallah:Saruboceq::Saruboceq:

annem bugun bı altınımı bozdurcaktımafoldumben 4 ceyrek bedelı bı altınnın adı neyse onu işte
yarım mı ne
480 tl tutmuş:nazar: cok uzuldum yaa ananem almıştı onu
ama paramız yoktu baska carede yoktumafoldumben

böcüğüm bozma moralini yine alınır siz hayırlısıyla bi kurun yuvanızı önemli olan o:teselli::teselli::teselli:

baharrrrrrrrrrrr gel artık oledım kızım seııı

etimek tatlısı en sevdiğim tatlılardan biridir annem bol boll yapardı
şekerinide hafif karamelize edip şerbet yapardı çok mükemmel olur tadi

silemmi yazımı
okudunuz dimi
yorumlarınız için teşekkür ederim
çok fazla takmıcam ama tavrımıda koymam lasım
gerçi arkadaş ben görüşürüm eski sevgililerimle dio ama
yüz yüze bi görüşmek lasım
ben takıntılı bi insanım napemmm

daha yetmezse bı bıleklığım var onuda bozdurcam
kuafor parası ve resım parası ıcın
aşkım bakcam çaresıne dıo ama herseyı o alınca cnm sıkılıyo
bozdurmakta ıstemyorum
Allahım yardım etsın ınş:Saruboceq:

yazmalım straplez ama ust kısmı var gelınlığın fransız guburuyle kayık yakası olcak
olmaz mı ozmn
zaten yazdım bı modelı var sıtesınde bak
elızabette dıe onunla değiştrcem bunu

bende öle dıcemt ama dusuk koldan gozukurse kötu durur gerceten

ayy esma valla saol yaa kafam calısmıyo son zamanlarda
omzu düşük olcak dıom askı dıom
delırdım hee:roflol:
yok kesınlıkle askısız olmalı
yaa sen baktın mı orkıdenın sıtesınden elızabette modelıne bı bak onu alcam o nasıl
askısız büstıyer

betam ellerine sağlık canım
kaydettim hemen nefis görünüyooocokacimcoook

X