Mutfak Dekorasyonu Çeyiz Eşyası Hakkında Herşey ( Mutfak Araç ve Gereçleri )

Merhaba çay makinesi olarak homend royal tea'yı çok beğendim tavsiye eder miniz?

Bide çaydanlık alırken nelere dikkat etmeliyiz? Annem mesela koyarkan ülük(böyle deniyor sanırım emin değilim) kısmı düz olanları sevmiyodu akıtıyo diyodu mesla korkmaz'ın tomtom modelini ülük kısmı yüzünden aldırmadı. Var mı bu yönde bi çaydanlık tavsiyeniz ?Aynı zamanda lezzetli olmalı çay da tabi :) MDefne34 MDefne34

Merhaba çay makinesi olarak homend royal tea'yı çok beğendim tavsiye eder miniz?

Bide çaydanlık alırken nelere dikkat etmeliyiz? Annem mesela koyarkan ülük(böyle deniyor sanırım emin değilim) kısmı düz olanları sevmiyodu akıtıyo diyodu mesla korkmaz'ın tomtom modelini ülük kısmı yüzünden aldırmadı. Var mı bu yönde bi çaydanlık tavsiyeniz ?Aynı zamanda lezzetli olmalı çay da tabi :) MDefne34 MDefne34
canım öncelikle homend i çok duymadım ama internette resimlerine ve fiyatlarına baktım şahsi fikrim onun yerine korkmazın çaycılarını araştırıp onu almak olurdu ama yine de homendi tam olarak bilmiyorum inanki.
çaydanlık olarak da evet canım ülük kısmı önemli damlatabiliyor. Belki duymamışsınızdır ama ben özkenti kullanıyorum ve bence özkent çaydanlığın korkmazı :) ama model olarak beğenebilceğiniz modeller varmı bilemem korkmazın çeşidi kadar çok çeşidi yok ayrıca çaydanlığı eline aldığın zaman şöyle bir tok gözükmeli. bir başka dikkat etmen gerek konu ise misafirler içinmi düşünüyorsun yoksa kendin sabah kahvaltısınamı düşünüyorsun çünkü misafirler için düşünüyorsan bildiğim kadarıyla korkmazda o kadar büyük boy yok. Ve ayrıca korkmazın ve özkentinde ülük kısımlarından sıkıntın olmaz sadece çaydanlığın içini çok doldurmaman lazım yoksa taşıyor. ayrıca çay da lezzetli olması için lipton ve early grey.. pardon konu baya farklı noktalara gidiyor canım çayı güzel yapabilen varsa bende tavsiye alabilirim :KK70: çaydanlık tavsiyesi bizden çayı yapması sizden :KK70:

canım öncelikle homend i çok duymadım ama internette resimlerine ve fiyatlarına baktım şahsi fikrim onun yerine korkmazın çaycılarını araştırıp onu almak olurdu ama yine de homendi tam olarak bilmiyorum inanki.
çaydanlık olarak da evet canım ülük kısmı önemli damlatabiliyor. Belki duymamışsınızdır ama ben özkenti kullanıyorum ve bence özkent çaydanlığın korkmazı :) ama model olarak beğenebilceğiniz modeller varmı bilemem korkmazın çeşidi kadar çok çeşidi yok ayrıca çaydanlığı eline aldığın zaman şöyle bir tok gözükmeli. bir başka dikkat etmen gerek konu ise misafirler içinmi düşünüyorsun yoksa kendin sabah kahvaltısınamı düşünüyorsun çünkü misafirler için düşünüyorsan bildiğim kadarıyla korkmazda o kadar büyük boy yok. Ve ayrıca korkmazın ve özkentinde ülük kısımlarından sıkıntın olmaz sadece çaydanlığın içini çok doldurmaman lazım yoksa taşıyor. ayrıca çay da lezzetli olması için lipton ve early grey.. pardon konu baya farklı noktalara gidiyor canım çayı güzel yapabilen varsa bende tavsiye alabilirim :KK70: çaydanlık tavsiyesi bizden çayı yapması sizden :KK70:

homendi bu forumda duydum bende çok övmüşler ama korkmaz'a da bakayım.

Özkenti ilk defa duydum sizinkinin modeli ne sitesinde bakayım bi :) Bide çaydanlık için 2 tane alıcam hem sabah kahvaltısı için 2 kişilik yeter bize, hem de misafirler için büyükçe bişey alıcam. Çayın lezzetli olması için tavsiyelere de açığım :KK70: :KK70: :KK70:

homendi bu forumda duydum bende çok övmüşler ama korkmaz'a da bakayım.

Özkenti ilk defa duydum sizinkinin modeli ne sitesinde bakayım bi :) Bide çaydanlık için 2 tane alıcam hem sabah kahvaltısı için 2 kişilik yeter bize, hem de misafirler için büyükçe bişey alıcam. Çayın lezzetli olması için tavsiyelere de açığım :KK70: :KK70: :KK70:
aslında çok reklamı olmadığı için özkent pek duyulmamış ama çaydanlıkda bence 1 numara kristal modelini kullanıyorum ben misafir için sabah kahvaltısı içinde aksu nar-ı dem modeli var onu kullanıyoruz :)

merhaba MDefne34 MDefne34 ; konu açmıştım aslında ama sende bu işi yapıyosun , bu konularda bilgilisin diye sana yazmak istedim; ankamall lively mağazasından misafir yemek takımı, su takımı ve çatal kaşık seti almıştım. daha sonra çok güzel başka şeyler görünce pişman oldum aldığıma ve ürünler daha bana teslim bile edilmeden iade etmek için 2 gün sonra mağazaya gittim, teslimati iptal ettirmeye. mağaza müdürü böyle bi yetkisinin olmadığını, iade kabul edemiceklerini söyledi.
daha kullanmadığım , bana teslim bile edilmeyen ürünü nasıl iade edemiyorum anlamadım ? sonra size bi sözleşme imzalatmıştık onda yazıyor dedi, mağazadan görerek beğenerek aldığınız züccaciye ürünlerinde iade olmaz sadece değişim yapılır dedi. ama sözleşmeyi yemek takımını aldığımda bana vermemişlerdi paranın tamamnını ödemediğim için, öyle bişey de imzam yok yani ama bi etkisi olmadı. paranın bi kısmını peşin vermiştim, geri kalanını ürünler evime teslim edildiğinde verecektim.
sonra mağaza müdürü lively'nin mail adresini verdi ve buraya mail atın merkez iadeyi kabul ederse biz ancak öyle iade alabiliriz dedi, mail attım ama ses seda yok tabi.
son çare olarak tüketici haklarına başvurabilirsiniz dedi ama bu işler nasıl yürüyor hiç bilmiyorum, tüketici haklarına nasıl başvuruluyor herhangi bi para vs ödüyo muyum ? ya da uzun sürer mi nasıl olur ? acele etmişim alırken hiç içime sinmedi sonradan bi sürü de para verdim çok moralim bozuldu :KK43:

merhaba MDefne34 MDefne34 ; konu açmıştım aslında ama sende bu işi yapıyosun , bu konularda bilgilisin diye sana yazmak istedim; ankamall lively mağazasından misafir yemek takımı, su takımı ve çatal kaşık seti almıştım. daha sonra çok güzel başka şeyler görünce pişman oldum aldığıma ve ürünler daha bana teslim bile edilmeden iade etmek için 2 gün sonra mağazaya gittim, teslimati iptal ettirmeye. mağaza müdürü böyle bi yetkisinin olmadığını, iade kabul edemiceklerini söyledi.
daha kullanmadığım , bana teslim bile edilmeyen ürünü nasıl iade edemiyorum anlamadım ? sonra size bi sözleşme imzalatmıştık onda yazıyor dedi, mağazadan görerek beğenerek aldığınız züccaciye ürünlerinde iade olmaz sadece değişim yapılır dedi. ama sözleşmeyi yemek takımını aldığımda bana vermemişlerdi paranın tamamnını ödemediğim için, öyle bişey de imzam yok yani ama bi etkisi olmadı. paranın bi kısmını peşin vermiştim, geri kalanını ürünler evime teslim edildiğinde verecektim.
sonra mağaza müdürü lively'nin mail adresini verdi ve buraya mail atın merkez iadeyi kabul ederse biz ancak öyle iade alabiliriz dedi, mail attım ama ses seda yok tabi.
son çare olarak tüketici haklarına başvurabilirsiniz dedi ama bu işler nasıl yürüyor hiç bilmiyorum, tüketici haklarına nasıl başvuruluyor herhangi bi para vs ödüyo muyum ? ya da uzun sürer mi nasıl olur ? acele etmişim alırken hiç içime sinmedi sonradan bi sürü de para verdim çok moralim bozuldu :KK43:
canım tüketici hakları konusunda hiç bir fikrim yok ama şöyle söyliyim siz hiç bir yere imza atmadığınız halde size imza attığınız iddia ediyorlarsa evrakta sahtecilik ve tüketici haklarını ihlal etmekden firmayı dava edebilirsiniz. kaldıki sıfır kullanılmayan ürün hiç bir şekilde iade almıyoruz diye bir şey olamaz. bu tamamen firmanın kusurudur. kaldıki ürün daha size teslim bile edilmemiş mağazadaki ürün siz istemediğiniz taktirde size ulaşmadan geri iade edebilirsiniz. Bu sadece mağazanın parayı geri vermek istememesinden kaynaklanan bir durumdur. başka açıklaması olamaz. Bence tüketici haklarından net bir bilgi alıp karşı dava açabilirsiniz.

şimdi 175 tüketici danışma hattını aradım, mağazadan alınan ürünlerde iade hakkım yokmuş tamamen firmanın inisiyatifindeymiş :KK43: firma da çok ilgisiz hiçbi şekilde geri dönüş yapmıyolar. Sözleşme şöyle oldu , müdür ürünü mağazadan alıp bi kısmını peşin verdiğiniz zaman sözleşmeyi vermiş olmamız lazımdı size dedi ama ben vermediklerini öyle bi sözleşme imzalamadığımı söyledim iade için gittiğimde. Sonra o zaman ürünü teslim alcağım vakit paranın geri kalanını sonra verceğiniz için , sözleşmeyi o yüzden vermemişiz demekki falan dedi o an çıktısını aldı sözleşmenin imzalatmadı bana da anlamadım o işi yani .

şimdi 175 tüketici danışma hattını aradım, mağazadan alınan ürünlerde iade hakkım yokmuş tamamen firmanın inisiyatifindeymiş :KK43: firma da çok ilgisiz hiçbi şekilde geri dönüş yapmıyolar. Sözleşme şöyle oldu , müdür ürünü mağazadan alıp bi kısmını peşin verdiğiniz zaman sözleşmeyi vermiş olmamız lazımdı size dedi ama ben vermediklerini öyle bi sözleşme imzalamadığımı söyledim iade için gittiğimde. Sonra o zaman ürünü teslim alcağım vakit paranın geri kalanını sonra verceğiniz için , sözleşmeyi o yüzden vermemişiz demekki falan dedi o an çıktısını aldı sözleşmenin imzalatmadı bana da anlamadım o işi yani .
canım söylediğim gibi tüketici hakları konusunda hiç bi fikrim yok ama bence etik bir davranış değil

granit tencere tava seti alıcam ama marka konusunda kararsızım banada yardımcı olabılırmısınız
korkmazın sayfasında
Granita Tencere Seti
A1042-1 Bej|₺399.00 bu urunu gordum 2 boy tencere sahan ve tava fıyat uygun geldı ısımı gorurler bılgısı olan varmı.bır kac yerde herkes cok memnun kalmıs urunden tek sıkıntı sapları cabuk ısınıyor denmıs.yada granıtte baska onerebılecegınız urun varmı marka.ekım gelını olucam hazırlıklar basladı yetısmeme gerek ınsallah.

Eklentiler

• 9486740881458.jpg
    9486740881458.jpg
    72,6 KB · Görüntüleme: 49
granit tencere tava seti alıcam ama marka konusunda kararsızım banada yardımcı olabılırmısınız
korkmazın sayfasında
Granita Tencere Seti
A1042-1 Bej|₺399.00 bu urunu gordum 2 boy tencere sahan ve tava fıyat uygun geldı ısımı gorurler bılgısı olan varmı.bır kac yerde herkes cok memnun kalmıs urunden tek sıkıntı sapları cabuk ısınıyor denmıs.yada granıtte baska onerebılecegınız urun varmı marka.ekım gelını olucam hazırlıklar basladı yetısmeme gerek ınsallah.
öncelikle hayırlı olsun merak etme yetişirsin inşallah planlı bir şekilde ilerlersen
tencere setine gelince marka ve model olarak gayet kaliteli bir üründür. kulplarında yanma çelik olduğu için illaki olabilir sadece ateşi yanlardan taşırmamaya dikkat etmelisin belki bir nebze olsun önüne geçebilirsin. fiyat olarakta ortalama bir fiyat olduğunu görüyorum yani alınabilir. Eğer istanbul dışında iseniz bence fiyat normal ama istanbulda yaşıyorsanız almadan önce gitme şansınız varsa istoç veya eminönüne gidip bi fiyat değerlendirmesi yapabilirsiniz. güzel günlerde kullanmanız dileğiyle.

Merhaba Defne hanım
Konuya Google'da araştırma yaparken rastladım. Birkaç sorum var:
1- Çatal kaşık bıçak takımı olarak Nehir düşünüyorum modelini falan da beğendim. Sadece internette paslanma şikayetleri yapılmış ve açıkçası biraz hayal kırıklığına uğradım sizin fikrinizi almak istedim, misafir için çok pahalı bir şey de almak istemiyorum açıkçası. Nehiri annem de beğenir ama bir an öyle okuyunca acaba dedim
2- Yemek takımı olarak Karaca markasını tavsiye eder misiniz?

Merhaba Defne hanım
1- Çatal kaşık bıçak takımı olarak Nehir düşünüyorum modelini falan da beğendim. Sadece internette paslanma şikayetleri yapılmış ve açıkçası biraz hayal kırıklığına uğradım sizin fikrinizi almak istedim, misafir için çok pahalı bir şey de almak istemiyorum açıkçası. Nehiri annem de beğenir ama bir an öyle okuyunca acaba dedim
iksinide tavsiye ederim nehiri kayınvakidem kullanıyor memnun ben bernardo almıştım menunum
yemek takımım karaca memnunum ama günlükte parça garantisi vermiyorlar bilgin olsun

Merhaba Defne hanım
merhabalar
bir üst yorumdaki arkadaşın dediği gibi nehiri tavsiye ederim paslanmaya karşı garantisi de vardır. paslanma şikayeti yapanların hangi modelini aldığına göre değişir 430 kalite çeliği olanlar BELKİ diyorum paslanabilir ama 304 kalite üretilen çeliklerinde ben bugüne kadar hiç kimseden öyle bir şikayet duymadım açıkcası evde de kullanıyorum gayet memnunum
karaca içinde son zamanlarda gerçekten güzel porselenler üretmeye başladı ama arkadaşın da dediği gibi acaba kırılan ürün garantileri nasıl sizi mağdur etmiyceklerse(sonuçta tonla paralar harcanıyor) o zaman tavsiye edebilirim :)
güzel günlerde kullanmanız dileğiyle

iksinide tavsiye ederim nehiri kayınvakidem kullanıyor memnun ben bernardo almıştım menunum
yemek takımım karaca memnunum ama günlükte parça garantisi vermiyorlar bilgin olsun
Benim annem de İmran marka kullanıyor (Nehir'in eski adı) ve çok memnun hatta ben de çeyiz için çatal kaşık bıçak takımı olarak baştan beri Nehir Dalyan modelini düşünüyorum almayı. Sitesinde indirim ve kredi kartına peşin fiyatına taksit de var epey cazip hale geldi son zamanlarda. Ama internette birkaç yerde paslanıyor gibi şikayetler okuyunca acaba dedim ve burada sormak istedim zaten 3 günde bu topiği komple okudum :)))
Yemek takımında günlük olarak A101'e Kütahya porselenin tekli tabakları gelmişti geçen yaz, hatta bir iki ay kadar önce yine vardı onlardan 18 parçalık set yaptım. Şu an eksik olan sadece çok parçalı yemek takımı ve çatal kaşık bıçak seti. Nehir kesindi zaten sadece ufak bir acabam vardı o da sayenizde gitti :)
Bir arkadaşım herşeyini Karaca'dan set aldı ama ben tencere konusunda Karaca düşünmediğim için set almayacağım porselenini merak etmiştim alsam mı diye.

merhabalar
bir üst yorumdaki arkadaşın dediği gibi nehiri tavsiye ederim paslanmaya karşı garantisi de vardır. paslanma şikayeti yapanların hangi modelini aldığına göre değişir 430 kalite çeliği olanlar BELKİ diyorum paslanabilir ama 304 kalite üretilen çeliklerinde ben bugüne kadar hiç kimseden öyle bir şikayet duymadım açıkcası evde de kullanıyorum gayet memnunum
karaca içinde son zamanlarda gerçekten güzel porselenler üretmeye başladı ama arkadaşın da dediği gibi acaba kırılan ürün garantileri nasıl sizi mağdur etmiyceklerse(sonuçta tonla paralar harcanıyor) o zaman tavsiye edebilirim :)
güzel günlerde kullanmanız dileğiyle
Teşekkür ederim bu topiği baştan sona okudum zaten :) Çok güzel bilgiler var
Ben de 2-3 senedir çeyiz niyetinde olduğumdan bir çok konu okudum ve markaların sitelerini de takip ettiğimden az buçuk bilgi sahibi oldum en azından neyi nereden alacağım konusunda diyelim
Yukarıda da yazdım Nehir'i baştan beri düşünüyorum annemden dolayı, beğendiğim modeli Dalyan ama hangi kalite çelikten üretiliyor yazmıyor sitesinde. Sadece 18/10 Cr./Ni yazıyor
Büyük yemek takımı konusunda da Karaca, Taç ya da Porland olabilir. Kütahya porselenin Aliza Bone serisi de güzel, yani hem maddi anlamda hem de model olarak bana en çok hitap edeni almak istiyorum. Acelem yok ortada aday da yok :) ama ben ev eşyası alışverişini seviyorum bir de çalışırken ufak ufak alayım, gönlüme göre seçeyim diye düşünüyorum zira evlilik hazırlığında telaştan insan ne yapacağını bilemiyor.

Kızlar bernardo'nun şu tava setinden https://www.bernardo.com.tr/dolce-ikili-granit-sahan-p1031046 kullanan var mı memnun musunuz? Ocakta yumurta pişirirken o silikon olan kulplarını çıkarmak mı gerekir acaba?
Çok cici görünüyor kullanmadım ama umarım kullananlar yazar memnunlar mı değiller mi?
Ocakta pişirirken silikon kulpların çıkacağını zannetmiyorum çünkü silikon bildiğim kadarıyla -40 ile 200 küsür dereceye kadar dayanıklı. 230 mu 260 mı neydi emin olamadım, bir yerde okumuştum

Ben nehirin bir çok ürününü tepe tepe kullanıyorum
Ve çok memnunum.
Ne mutlu :)) Güle güle iyi günlerde kullanın benim annem de çok memnun işte bir an içime şüphe düşünce bilenlere danışayım dedim :KK66:

Arkadaşlar Homend markasının adı geçmiş ben neredeyse 2-3 aydır internet sitesini takipteyim aylık indirimli ürünler oluyor, her Çarşamba bir ürün indirime sunuluyor, yeni ürünler iskontolu olarak satışa sunuluyor belli bir dönem için. Kullanmadım ama internette yorumları okudum, burada da çeyiz alışverişi yapanlardan olumlu geri bildirimler var zaten ilk burada bir arkadaş küçük ev aletlerini komple o markadan almış o şekilde öğrenmiştim o gün bugundur sitesi takibimdedir. Elektronik eşyalarım hali hazırda olduğu için ileride ihtiyacıma göre alabilirim diye düşünüyorum.

X